Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

Mateyf.Iks

Tak tohle bylo opravdu smutny. Misty fakt dobra akce, ale scenar taaaaak spatnej. Predstavte si, ze jste na pivu a vas kamos dotahne nakyho typka, co je prej strasne vtipnej, ale na miste zjistite, ze se strasne snazi a omyla furt ruzny hlasky, ale vsechny jsou hrozne trapny. Plus ten fakt, ze se hrozne snazi to jeste zhorsuje. Raynolds to trochu zachranuje. Selma je vylozene trapna a misty to je i spatne zahrany mi prijde. No jo, prachy nezachranej to, co neni na papire ()

verbal

Dokonalá ukázka kreativního posunu. Směr prdel. Je až neuvěřitelné, že to má stejného scénáristu. Asi začal fetovat. Tam, kde byla jednička uvolněná, cílevědomá, svěží, vtipná a solidně nahláškovaná akční kokotmédie s charizmatickým záporákem Gerym à la libovolná Smrtonosná smrt, která pobavila i nejednoho upjatého morouse, je dvojka strnulá, bezradná, vyčpělá, trapná a uboze odvarová akční lobotomie s přitepleným Banderasem à la libovolný Austin Dement, která nepochybně roztáhne od ucha k uchu rozštěp nejednoho slaboduchého smíška. Tohle už neumatkojeboval ani tradičně přirozeně frivolní strýček Džexn a za urputně přehrávající paní Hájkovou, které bych se ani v jejích sto letech nestyděl vycákat na kozy, jsem se upřímně styděl. ()

Enšpígl

Z filmu je znát, že na place se hlavní představitelé dobře bavili, myslím si, že by se bavil i divák, kdyby to nebylo tak dlouhý. Salmička si svou roli vysloveně užívala, já tu svou - diváckou už méně. Jasně bum-bum ve film znělo skoro nonstop, ale někdy méně znamená více. ()

Cervenak

O level, možno aj o dva slabšie ako zábavná jednotka, celá tá zápletka nedáva žiadny zmysel, všetko sa nasilu ohýba tak, aby sa (ako vraví Critical Drinker) "mohol odohrať zvyšok filmu", 80% pokusov o humor ide úplne vedľa a dokonca aj moja milovaná Salma, kráľovná všetkých MILFiek, je pol filmu iba otravná hysterka. AVŠAK... je to nabité veľmi solídnou a až absurdne krvavou akciou, Reynolds a Jackson majú výbornú buddy chémiu, párkrát som sa schuti zasmial a Salma je tú druhú polovicu filmu čarovná, najmä v scénach s "bývalým milencom" Banderasom, z ktorých cítiť, ako radi boli zase spolu na plátne. Za mňa teda v pohode letná výplachová jednohubka. Viackrát si to nepozriem, ale už som v živote zabil 90 minút aj horšími spôsobmi. ()

MrHlad

Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek musí zabránit Antoniu Banderasovi, aby nezničil Evropu. Ale budou mít dost práce s tím, aby se nezabili navzájem. Pokračování Zabijáka a bodyguarda vrací do hry postavy, které byly v jedničce zábavné, tentokrát jim však povážlivě došla šťáva. Akce je pořád dost a nevypadá zle, ale jakmile se má dělat legrace, působí celý film nejistě a hlavně skoro až trapně v tom, že je celý postavený na faktu, že dva lidi řvou dvě hodiny na třetího. Výrazně slabší než jednička. A úplně zbytečný film. ()

Fr

„CELÁ EVROPA JE V RUKÁCH ZABIJÁKA A JEHO OCHRANKY BEZ LICENCE…“ ///    Infantilní ftipy pro děti. Vlastně ani to ne, páč dialogy psal zvrácenej debil, takže je to tady samá děvka, kunda…. a krev. Takovejhle humor bych čekal spíš u Melissy McCarthy… K příběhu – je debilní! Pravda, vodsejpá to, takže ti míň nároční budou (prostě kurva musej!) chrochtat blahem. Ale jediný, na co se dá koukat, je Salma. Ve čtyřiapadesáti – smekám!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Z našich líbánek se stala zasraná pohroma. 2.) Miluju nejujetější filmy Rogena nebo Sandlera..  /// Thx za titule „urotundy@cbox.cz“.       /// PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne  ()

tron

„Dúfam, že sú Garry a Johan v poriadku.“ Musím dať 4*. Už dávno som nevidel film s tak závratným tempom. Zabijakov osobný strážca 2 sa ani na chvíľu nezastaví a to ani v scénach, o ktorých si myslíte, že budú lážo-plážo. Salma Hayek je v absolútnom vytržení a na niekoho asi určite bude pôsobiť iritujúco, ale mňa jej naspeedovaná, z reťaze utrhnutá Sonia bavila. Rýchli a zbesilí sú však aj ostatní. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson medzi sebou majú oveľa lepšiu chémiu, než v jednotke, akcia je dobrá, soundtrack takisto, Antonio Banderas v úlohe hlavného záporáka znesiteľnejší, než som si myslel a s postavou Morgana Freemana je narábané tak strašne divne, až je to svojím uleteným spôsobom cool. Poteší tiež rozumná minutáž, takže snímka nemá kedy nudiť, jedna exotická destinácia strieda druhú a ako bonus Frank Grillo, ktorý je taký dobrý, že si vie ako herec poradiť aj s tak štandardnou, v podstate „nijakou“ rolou. Ako bonus tona hlášok („Je taký krehký“; „Vždy mával mladé ženy okolo tridsiatky, nikdy nie takéto staré.“; „Cez palubu? Skoroklasika.“). Miestami som až neveril tomu, čo scenárista napísal. Najabsurdnejšie sú asi vážne mienené okamihy, ktorých nie je síce veľa, ale nejaké tu sú a v porovnaní s bláznivým zvyškom pôsobia totálne... absurdne (zmrzlina). Koncový zvrat je šokujúci a poteší zábavná potitulková scéna. Opätovne sa mi potvrdilo, že najlepší humor je ten robený s vážnou tvárou; pozerať sa na čoraz zúboženejšieho Reynoldsa (najmä keď musí byť svedkom divokých sexuálnych eskapád dvojice, ktorej robí chtiac nechtiac spoločnosť) je na nezaplatenie. ()

B!shop

Serte na zdejsi hodnoceni, tohle byla ultimatni jizda. Jasne, pribeh je tezce vymastenej, ale jinak je to neskutecne zabavna jizda od zacatku do konce. Plati klasicky pravidlo dvojek, vseho je tu vic, ale v tomhle pripade je to jedine dobre. Reynolds je opet za blbecka, Samuel za drsnaka, ale tentokrat je oba totalne valcuje ultimatni Salma. Vsichni neustale fuckujou, neustale nekdo chcipa, krev strika na vsechny strany, je to vtipny, je to svizny, je to zabavny a jako zaporak tu je paradni Banderas. Proste ultimatni oddechovka, kterou si z chuti pustim znova. ()

EvilPhoEniX

"Nesvěřil bych ti do péče ani panenku Chucky!"Druhá kino návštěva letos, opět Sequel a je to zábavná nahláškovaná Rková jízda, kterou jsem si opravdu užil.Fanoušci Dramat budou samozřejmě zklamáni, jelikož příběh opravdu nepřináší nic nového do žánru Akčních Komedií a villain má tradiční plán s bombou, ale who cares. Je to zábavné, drsné, má to ukrutné tempo, spousta známých tváří, cool memorable scény a bavil jsem se dost dobře na to, abych neměl čas nad něčím vyloženě otravným přemýšlet.Ryan Renolds jede sice opět svého Deadpoola a Samuel L.Jackson motherfuckuje jako o život, ale docela potěšil Frank Grillo v roli detektiva a Antonio Banderas v roli záporáka ( byť trestuhodně málo prostoru) a celou show si zde samozřejmě krade Salma Hayek nejen svým hlubokým dekoltem, ale i parádními hlášky. I wanna marry her!Highlightem je flashback smrťák, který jakoby vypadl z nezvratného osudu, to se smálo celé kino a nástup Morgana Freemana je podobně cool jako nástup Christophera Lloyda v Nobody.Menší výhrady mám k akčním scénám, je to na můj vkus až moc divoké a chaotické. Kamera je buď moc blízko, nebo je zde dost střihů na to, abych místy nevěděl, oč jde. ( Není to Indonésie ani Korea, takže přihmouřím oči). O chlup slabší než jednička, ale pořád zábavná sympatická jízda s fajn herci, která by neměla vyloženě nikoho urazit. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5, Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

Spiker01

Moc nevím, kde se stala chyba, jelikož jednička mě tenkrát v kině hodně bavila a až do poslední chvíle jsem nevěřil, že to bude úplná s*ačka, jak naznačují takřka veškeří pisatelé o filmech. Ovšem skutečně je to minimálně o dva řády slabší a scénář je napsaný tak neskutečně odfláknutým způsobem a protkán těmi nejprimitivnějšími fóry (hlavně na prsa Salmy Hayek, jo všimli jsme si, pořád jsou výstavní), až mě to fakt neskutečně otravovalo. Hlavní čtyřka v pořadí je úplně v pohodě a za každých okolností si zahraje svůj průměr, k mému překvapení mě tu tolik nebavil Samuel L. Jackson, ovšem je tu ještě Frank Grillo, kterého mám celkem rád, ale tady je vážně špatný; samozřejmě patrně vlivem jeho napsané postavy. I tak mě mrzí, že dvojka Zabiják & bodyguard finančně neuspěla, ale pokud by měla být trojka ve stejném duchu, asi jí už nechci. Dokoukáno nadvakrát a ačkoliv nemůžu říct, že bych se nějak nudil, absolutně nic až na pár fórů (pořád mě Reynolds neomrzel) mě nevytrhlo z letargie. Uvidí se asi až u dalšího filmu, jestli je Patrick Hudges k něčemu, nebo na velké filmy nemá. ()

D.Moore

Jestliže se mi první film zdál příliš dlouhý kvůli jedné zbytečné akční scéně, tenhle se mi zdál příliš dlouhý přinejmenším kvůli polovině filmu. Zabijákova žena & bodyguard se chvíli tváří, že bude jakousi velmi odlehčenou variací na bondovky, po chvíli se změní v parodii na ně a někdy v polovině filmu, kdy se hrdinové dostanou do Toskánska (a kdy už jsem bláhově doufal, že brzy bude konec), se stane parodií ne bondovek, ale sebe sama, v níž toho postava Ryana Reynoldse přežije více než Deadpool, Samuel L. Jackson a Salma Hayek se snaží mít dítě, jeden padoušský ďábelský plán střídá druhý, očividně zdrogovaní agenti Interpolu či jakých agentur si najímají zabijáky a bodyguardy jako na běžícím pásu a Řecko čelí apokalypse, protože Evropská unie je zlo přišlé ze samotných pekel. Aby to nebylo málo bizarní, snad každá postava mluví s nějakým více či méně hrozným přízvukem, což má být taky vtipné. Ale není. Nejednou jsem si vzpomněl na Casino Royale z roku 1967 nebo o dva roky starší Co je nového, kočičko?, což jsou vlastně velmi, velmi, velmi podobné šílenosti, jenomže u nich se aspoň bavím. ()

Eliott

Pokračování ani zdaleka nedosahuje kvalit jedničky. Zejména jsem nebyl spokojený s tím, jakého neschopného pitomce v tomto filmu udělali z postavy Ryanea Reynoldse a zcela určitě jsem si tohoto herce užíval více jako zásadovou a silnou postavu, kterou predstavoval v díle The Hitman's Bodyguard. Bohužel zde nikterak nezářil ani můj oblíbený Samuel. Občas sice solidně zahláškoval, ale na začátku mi připadal velice nesympatický. Jediným stabilním bodem tu paradoxně tvořila herečka o které jsem měl největší pochybnosti (Selma Hayek). Na závěr nám ještě scénáristé připravil překvapení ve formě Morgana Freemana, který si i ve svém pokročilém věku střihl akční roli a docela v ní zaválel. Přes všechny zmíněné nedostatky se podařilo alespoň trochu zachránit konec filmu a můj dojem tím mírně napravit. Z tohoto důvodu jsem také zaváhal, zda neudělím o hvězdu více. Nicméně po přehodnocení si stále myslím, že na příběhu nebylo nic zajímavého, akce byla nanejvýš průměrná a komedie spočívala pouze v šikaně Reynoldse. Mimo to jsem se upřímě zasmál asi jen ve dvou nebo třech pasážích, ale to je sakra málo! 60% ()

Wacoslav1

Mno tak musím říct, že ten rozdíl v hodnocení oproti prvnímu dílu se mi úplně nezdá. Jasně ani tohle není nic sofistikovanýho. Je to ještě bláznivější a rádoby velkolepější než jednička, ale některý pokusy o humor už dost selhávají i když chemie mezi ústřední dvojicí ještě v rámci možností funguje. Akce je bohužel slabší a ještě víc digitální než v prvním díle, takže se na první pohled zdá, že hodně kritizuji na to průměrný hodnocení, ale zase tak strašný jak tu někteří tvrdí to fakt nebylo. Každopádně nepopírám, že ten kvalitativní posun směrem dolů tu je, ale na ten nejslabší možnej průměr to ještě dá.50% ()

mzss1

[30%] No teda, musím říci, že jsem pořádně zklamaný. Opravdu nelituji toho, že jsem na tuto blbinu nešel do kina. Kdyby to nevyšlo na net – už bych seděl v kině a to šokovaný. Předchozí film mi pěkně sedl, prostě pecka. Krásně natočená akce, spojená s rozumným humorem a pěknými songy, ale tohle pokračování? Mezi asi hlavním problémem je skutečnost, že jsme tu neměli jen ústřední dvojici herců Reynolds a Jackson, ale i otravnou Salmu Hayek, jejíž jekot a hlas mi přišel snad ještě nesnesitelnější, než hlas Chrise Rocka v novém filmu Saw. Co se týče příběhu, to mě ani tak neiritovalo, že to bylo nezáživné, nesmyslné atd. Ale akční sekvence prostě už nebyly tak zajímavé a byly hrozně usekané. Jasně, Rko tu bylo, pár krvavých zabití tu bylo, ale to je asi tak všechno. Technická stránka filmu byla slabší, než v jedničce. Možná ta naháněčka na dálnici s výbuchy byla ještě ucházející. Jinak to věčné „přizabití“ Reynoldse a jeho následné oživování bylo otravné. Zasmál jsem se jen dvakrát na začátku, kdy Salma Hayek vysvětluje, že má něco s „píčou“, proto, nemůže porodit. Jinak to bylo dialogy strašně ukřičené. Trio těchto herců na sebe tak dementně řvalo, až jsem pomalu nestíhal číst titulky. Soundtrack – toho jsem si nevšiml … Jako asi jsem to hodnotil moc kriticky, ale zklamání se fakt dostavilo. Akci nemůžu technicky moc kritizovat, i když mě nebavila. Vtipné to také nebylo. Banderas byl nevýrazný a stejně tak i Morgan Freeman a Frnak Grillo, kteří se hodili akorát tak do titulků známých herců. Dát jen 1* mi přijde krutý, tu 2* dám jen s ohledem na to, že se předchozí díl opravdu vyvedl. Doufám, že nevznikne trojka. Jackson a Reynolds mě zde vůbec nebavili a to v jedničce tak bravurně utáhli film. No, škoda, co se dá dělat ….. ()

kingik

Bodyguard, nájemný vrah a jeho sexy latinská manželka se vrací na akční a komediální scénu. A dávají svému setkání po čtyřech letech pořádně bláznivý rozměr. Asi nejdůležitějším faktorem z celého dějství byla náročnost v tom, jak je všechny tři zase svést dohromady. Ryan Reynolds je toho času osobním strážcem bez licence, vydal se na duchovní cestu a svoji dovolenou tráví v Itálii, kde ho právě zastihne vulgarismy a střelným prachem nešetřící Salma Hayek, jelikož její manžel Samuel L. Jackson byl unesen, navíc zoufale touží s ním zplodit dítě. A následně se objeví Antonio Banderas coby řecký mafián, který se svojí zločineckou bandou chystá mocný kybernetický útok na Evropu. Jedná se pochopitelně o úmyslně přihlouplou hereckou kreaci, stejně tak následující děj a cokoliv v něm nelze brát ani trochu seriózně. Vše je každou chvíli podloženo svižnou a drsnou akcí, hláškami, mnohdy to celé balancuje na hraně bláznivé parodie. A Morgan Freeman s Frankem Grillo také přispěli k zábavnému diváckému komfortu. Důležité bylo, že se tvůrčí tým sešel v podstatě v nezměněné sestavě. Scenárista Tom O´Connor tři výtečníky zakomponoval do šílených rejdů a na Patricku Hughesovi bylo, aby z toho režijně udělal patřičné akční a komedií sršící rejdy. A mládeži je jejich konání nepřístupno. Moc sprostých výrazů a stříkající krve. Dvojka je velká akční zábava. Má to dynamické tempo, drsný říz, skvělou hereckou sestavu, Salma Hayek a její nadupaný dekolt jde výrazně do popředí (diváckého zájmu) a originální nádech, hlášky stojí za to. 10/10 ()

InJo

Zabijákova žena a bodyguard určitě není špatný film a není ani mizerným pokračováním. Cílové publikum, tj. fandy drsnějších akčních buddy movies (viz 48 hodin, Smrtonosná zbraň, Poslední skaut apod.), se tvůrci pokusili zasytit obrovskou porcí všeho, co je pro daný subžánr typické. Rovněž jde vcelku snadno vypozorovat, že si štáb natáčení zřejmě hodně užil a naštěstí se část té pohody a dobré nálady z placu podařilo přenést i do samotného snímku. Naneštěstí méně je někdy skutečně více a proto sequel působí oproti uvolněnější a lépe vyvážené jedničce křečovitěji a jako celek i zbytečněji. Jakožto žánrová letní jednohubka ale svůj účel nakonec přeci jen splní. 60 % ()

silentname

"Hitman's Wife's Bodyguard". Pokračovanie akčnej komédie, o ktorej si dokopy pamätám iba to, že ma poriadne bavila. Neviem si ale vôbec spomenúť na detaily alebo hlášky. Každopádne viem, že Jackson a Reyonlds ma po prvýkrát poriadne pobavili a dúfal som, že sa im to podarí aj tentokrát. Do partie sa pripojila Salma Hayek a môžeme ísť na to, že? Aj keď je pravda, že tento film je schopne spracovaný a dokopy prináša úplne všetko čo som od neho očakával, tak nemal som nikdy pocit, že by nejakým spôsobom fungoval. Najmä za to môže fakt, že tentokrát bola príbehová línia oveľa priamočiarejšia a menej zaujímavá. Je tu niekoľko dobrých fórov a zaujímavých udalostí, no vo výsledku je to skôr typický akčný film, kde musíme zastaviť veľmi bohatého zloducha, ktorý chce zničiť svet. Alebo v tomto prípade Európu. A hoci Antonio Banderas má charizmu a vie byť občas celkom schopný, tak v tomto filme pôsobí maximálne nevyužito. Akosi som od neho čakal niečo viac. Niečo, vďaka čomu by bol pre mňa zaujímavejším zloduchom. Najlepšia časť je podľa mňa hneď v úvode kde máme možnosť vidieť Michaelovu nočnú moru, ako kvôli Dariusovi stratil možnosť získať ocenenie najlepšieho bodyguarda (to existuje?). No v tomto filme očividne kopec vecí nedáva zmysel. Ako už len fakt, že v Záhrebe nie je metro. Ale to je najmenší detail v porovnaní s tým, že tento príbeh sa odohráva niekde v alternatívnom akčnom vesmíre. Je to celkom dobrá oddychovka, no nebavil som sa tak ako keď to bolo prvýkrát. Možno si budem musieť prvý film pripomenúť, no pamätám si minimálne, že na ňom som sa neustále smial. Tu len zopárkrát. Ak máte radi akčné oddychovky, tak si film užijete. Ak chcete seriózny akčný film, toto nie je pre vás. Hodnotenie: B- ()

Chrustyn

Další zbytečné pokračování úspěšného ale ve výsledku mírně nadprůměrného filmu. Druhý Bodyguard používá totožný humor i akční scény, ale je tak neskutečně zbrklý a narychlo zplácaný, že vypadá, jako by na něj tvůrci měli tak jeden natáčecí týden. Občasný záblesk humoru zde je ale nic to nezachraní ani akční scény, každých 10 minut. ()

Stanislaus

V druhém díle o nevyrovnaném bodyguardovi a přisprostlém zabijákovi a jeho ještě přisprostlejší ženě se dějová linie posunula od "bromance" k jakési "relationshi(p/t) romance", čímž film tak trochu ztratil na atraktivnosti a svěžesti jedničky. Přesto mě dvojka stále dokázala dostatečně pobavit a celkem i napnout skrze slovní a fyzické přestřelky, všelijaké narážky a slušně dávkovanou akci. Osobně bych film zkrátil tak o patnáct minut a vystřihl plkání o rodině. Postava záporáka byla spíše do počtu, což je možná trochu škoda, na druhé straně mě ale potěšila menší rolička pro Morgana Freemana. ()