HOSTAGE zachytává Řidiče (Clive Owen) uprostřed akce. Veze peníze únosci Lindy Delacroix (Kathryn Morris). Únosce však má v úmyslu hrát s řidičem jednu hru. Lindu dal totiž do kufru auta a hodil ho do zátoky. A je jen a jen na řidiči jak rychle se k ní dostane a jestli ji dokáže zachránit... Krátký film do série THE HIRE pro BMW, natočil světoznámý akční král John Woo (Killer, Hard Boiled, Face/Off, M:I-2). (3DD!3)

Gemini

Kdepak, bez ladných otoček, dlouhých kabátů, dvou Berett a bílých holubic to prostě nemůže být ono. John Woo si žádá svůj prostor, aby vyprodukoval něco víc než jen řemeslně vydařenou podívanou. Naháněčka s policií je sice velmi pohledná, ale bez závěrečné scény, která byla velmi zajímavým překvapením, by byl Hostage normální béčkovou akcí s áčkovým rozpočtem. Vzhledem k slušnému vyladění to ale přece jen dá těch 80%, protože na hledání nějakých záporů se zmůžete až po zatmívačce;) ()

Isherwood

Snad jen bílé holubice chyběly k tomu, aby během devíti minut John Woo použil všechny své obvyklé trademarky. Bezchybně naaranžovaná jízda městem, ve které Woo umě pracuje hlavně s kamerou, dává vzpomenou na jeho klasické aranžmá akčních jízd. Dějově se sice Hostage potácí někde okolo suchého průměru, ale o tom, že umí zázraky už dávno víme. ()

Malarkey

Druhá série BMW Films začíná ze začátku značně průměrně, ale na konci divák zjistí, že do těch pár minut režisér nacpal neskutečné množství informací, že se nestačí divit. Akčně je to sice krapet průměrné od předešlých dílů, ale co se příběhu týče, tak to nemá chybu. --- 75 % --- ()

Djkoma

John Woo je cítit, ale auta ani Clive Owen nelítá v jeho podání tak jako kulky z pistole Yun-Fat Chowa. Chybí tomu "něco navíc", ale přesto je to v 9 minutách velmi dobrá zábava. ()

Superpero

Další velice dobrý díl nejlepší reklamy všech dob. Clive Owen je geniální a John Woo se předvedl sympaticky. Tak mě napadlo, že kdyby se točila adaptace hry GTA tak by hlavní roli mohl hrát Clive Owen. ()

tron

Dožil som sa časov, kedy na mojich pleciach po skúsenostiach s M:I-2 alebo VÝPLATOU vysilujúco sedí smutné skonštatovanie, že zamerikanizovaný John Woo je nula. Našťastie je tu aspoň maličké záchranné koleso v podobe tohto „reklamného propagačného krátkometrážneho snímku“ zo série HIRE. Vzhľadom na to, že režisér sa dostal do stavu, kedy už nedokáže udržať rovnomerné tempo počas celej minutáže, padlo mu týchto ani nie desať minút vhod a je počas nich presne taký „vizuálny maliar“, akého sme ho mali radi. Poe a Uma Thurmanová by mali z tohto „pochovania zaživa“ radosť. ()

B!shop

No abych pravdu rek na tenhle dil jsem se tesil ze vseho nejvic, protoze ho reziroval Woo, ale cekal jsem, ze to bude vetsi narez. Trosku to pripomina Kobru 11. Owen jde predat vykupne, chvily keca s unoscem, ale pak tam vtrhne zasahovka a unosce se streli. Nebudu rikat jak, ale Owen zjisti cislo divky, zavola ji a jde ji zachranit nez se utopi. Fajnova hudba, dost akcni a slusne napinave, ale presto se v serii Hire najdou lepsi dily. ()

Jara.Cimrman.jr

Okamžitě chci BMW Z4 3.0i, protože nádherně létá a báječně se s ním hraje na honěnou s poldy. Tahle reklama prostě funguje a kdybych měl přebytečných 5,088.042 $, tak bych patrně rozšířil svou již tak rozsáhlou sbírku osobních automobilů na dva kusy. ()

H34D

John Woo a jeho efektní zpomalovačky, chytlavý závod s časem ve stylovém BMW, slušné napětí, zkrátka jednoduchá, ale efektní akcička, která nikdy nezklame... 8/10 ()

xxmartinxx

Nejlepší The Hire. Zbylé díly měly problém buď s tím, že se věhlasní režiséři na tak malém prostoru raději ani nepokusili něco vytvořit a jen blbli (Ritchie, Scott), nebo naopak přecenili možnosti formátu a nakonec to vypadalo spíš jako sebeparodie (Wong, Iñárritu). Woo to ale z nějakého důvodu zvládnul přesně vychytat. ()

TheDarKnig

John Woo znovu dokazuje, že umí. I když v tomto filmu nejsou žádné přestrelky, šílený únosce mluvící v hádankách hrajíc tak s Owenem promyšlenou hru je dostatečná náhrada a pálení peněz připomíná TDK, což mně pobavilo. Na samotnou honičku nakonec dojde, ale tentokrát se Clive honí s časem a hledá topící se obět. Závěr zhnusil.. ()

genetique

Najlepšia časť BMW filmíkov, pod ktorú sa jednoznačne podpísal nestarnúci John Woo s jednoduchým nápadíkom a hlavne rýchlym spracovaním. Jeho rukopis sa nezaprie...100%. ()

Le_Chuck

Teda ja som myslel že som videl celý film. Toľko filmového umenia, koľko dokáže Woo natlačíť do deviatich minút je priam neuveriteľné. ()

kitano

John proste vie ako na to, aj ked ma k dispozicii len par minut. Vypeckovane napatie, krasna jazda BMW, a bezchybna pointa ala "Aky je to pocit drzat zivot cloveka vo svojej dlani ?". Pre mna najlepsi kratas z celej serie. (9.2/10) ()

viperblade

Nejakčnějších ze všech mnou viděných dílů. John Woo v tomhle umí chodit, takže jak přestřelky, tak automobilové honičky, otočky, no prostě všechno dovedeno k dokonalosti. Jediná moje výhrada spočívá v absenci holubic, tak proto doufám, že někdy bude DC verze… jinak vážně nevím… :-) Šestý díl ze série The Hire s českými titulky můžete zhlédnout zde. ()

D.Moore

Ja musím dát pět, zkrátka musím. Za Wooovy zpomalovačky, za střihy z bubínku revolveru na točící se kolo a zpět, za letící BMW, za postupné vyřazování policejních aut, za zastavení na zvednutém mostě... Parádní závod s časem, parádní Hire. ()