13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

Jara.Cimrman.jr

Být zadavatelem reklamy, tak pan Iňárritu by si nevydělal ani na rezervní kolo BMW X5 3.0i, protože jedna krátká odbočka přes pole o jízdních vlastnostech vozu příliš neřekne a kupce zcela jistě nenaláká. Ani jinak mne příliš nezaujalo to povídání postřeleného týpka o tom, že by chtěl mít děti, ale nemá na to čas, protože se musel proběhnout mezi kulkami v patnácti válkách. Sice se mezi tím našlo i pár dramatických momentů, které nebyly špatné, ale něco mi našeptává, že takhle se BMW neprodává. ()

Gemini

Iñárritu pojal svůj příspěvek do série The Hire nejméně jako reklamu a nejvíce jako film. A taky to vzal ze všech nejvážněji, rozjel nejsyrovější příběh a nabídl všem možnost předvést se jako charakterní herci. A oni tu výzvu přijali a výsledkem je něco, co dalece přesahuje nějakou reklamní kampaň - tohle je plnohodnotný krátký film zasluhující si 90%. ()

easaque

+3* reklamní série krátkých filmů na vozy BMW mě zaujala vysokou známkou a tak jsem pár nejlepších zkusil. V každém díle se dočkáte automobilové honičky a každý ze známých režisérů do něj vloží kus ze své typické filmařiny. V tomto se snaží řidič převézt válečného fotografa z nebezpečné zóny. Více příběhu, adrenalinu i emocí, ale na více než tři hvězdy to není . [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

HAL

Těžko říct jestli je série Hire koncipována jen jako další originální způsob reklamy, nebo se firma BMW snažila částečně zachovat i jako (s mírnou nadsázkou) mecenáš umění který dá šanci vyjádřit se schopným režisérům v krátkém filmu ve kterém se nějakým způsobem objeví nějaké jejich auto. Ińárritův film každopádně nasvědčuje spíše tomu druhému, protože i akce a honičky, i samotné auto je až daleko v pozadí za snahou přiblížit svět na který se většina lidí dívá jen z novinových fotografií. ()

Djkoma

Iňárritu ukazuje své přednosti v každém okamžiku tohoto velmi vzhledem stylizovaného kousku. Nejde mu odepřít jeho hlubší význam, od něj přeci ani nikdo nemohl čekat stíhací jízdu plnou kulometů, vrtulníků a výbuchů okolo toho krásného auta. Přesto příjemně překvapil splněním všech předpokladů k výborné reklamě, která může oslovit hodně lidí. ()

• V tomto díle řídí Clive Owen BMW X5 3.0i. (Listeroman)