Clive Owen ako nájomný vodič má previesť agenta so záhadným kufríkom (Don Cheadle) za každú cenu. Do cesty sa im ale vpletie helikoptéra, ktorá lieta nad nimi a snaží sa ich neprestajne zostreliť a zabrániť tak zásielke. (genetique)

Malarkey

Další díl povedené série, která dává hlavně na příběh a na akci nechává až volný čas, který zde je obsáhlý a dobře ztvárněný. Možná je také tento díl s nejvyšším počtem známých hereckých jmen, ale hlavně je to parádní jízda, která od začátku do konce nenudí i když na to má pouhých pár minut. --- 80 % --- ()

MkSallam

Joe Carnahan dokazuje, že se vedle zvučných režisérských jmen neztratí, a to tím že nás bez okolků hodí do perfektní stylové řeže BMW vs. vrtulník, kterou pak postupně vysvětlí pomocí retrospektivních prostřihů. Kamera a střih jsou skvělé, příběh má i určitý morální přesah a celé to podtrhují skvělé herecké výkony (hlavně Don Cheadle). To není jen pouhá reklama, tohle je prvotřídní film. ()

Isherwood

Dějově nejpřímočařejší (tzn. „na nic si nehrát a v závěru nešokovat“) a technicky nejrozumněji zpracovaný Hire. Režisér Carnahan stylově, ale zároveň přehledně, aranžuje skvělou honičku nádherného cabria s helikoptérou. Don Cheadle na sedadle spolujezdce sice má mít nějaký hlubší význam (tedy, obsah přepravní zásilky), ale síla myšlenky jaksi netlačí do ústraní bravurně zvládnutou formu. Nejprostší, ale o to krásnější Hire. ()

viperblade

Akce (která je dobrá, ale na Wooa nemá) je zde hned od první sekundy. Vstupujeme do rozehrané hry, během které zjistíte, jak lze pomocí auta sundat vrtulník (ale nečekejte nic takového, co bylo v Smrtonosné pasti 4 :-)) a zamyslíte se, kolik stojí lidský život. Sedmý díl The Hire s českými titulky ke zhlédnutí zde. ()

cheyene

Dostat do 8 minut akci, která nenudí, má tempo, rozvine příběh a stihne jej ukončit, to chce jistou zručnost. Joe Carnahan ji má. Tento krátkometrážní snímek je vynikající nejen díky Clive Owenovi (opravdu by se na Bonda svého času hodil, zde mě v tom utvrzuje), ale také kvůli velmi zajímavé pointě! ()

• Vozidlo, které ve snímku Clive Owen řídí, je BMW Z4 3.0i. (Listeroman)

Remake, plagiát a krásná blondýna

Remake, plagiát a krásná blondýna

08.12.2006

Reese Wintherspoon, šarmantní rodačka z Louisiany a nejlépe placená herečka součastnosti, se po své úspěšné oscarové kreaci ve filmu Ticker. Zlý výběr, nebo skrytý záměr? Uvídíme po premiéře někdy v… (viac)