The Hire: Chosen

všetky plagáty
Krátkometrážny / Akčný
USA, 2001, 6 min

V sérii krátkych filmoch z produkcie BMW hrá Clive Owen vodiča, ktorý tento krát preváža malé tibetské dieťa. To bolo vybraté pre nezvyčajný rituál. Musí ho previesť v tmavej noci z newyorkského prístavu cez mesto a dostať sa až k mníchovmu domu, no niekoľko áut sa mu v tom snaží zabrániť. (genetique)

Isherwood

Do Hire série východoasijská poetika na první pohled vůbec nezapadá, jenomže kroužení po molu a následná hra na kočku a na myš mezi námořními přepravními boxy za doprovodu poklidných smyčců, jasně ukazují, že Ang Lee umí z námětu vytřískat víc, než scénář původně slibuje. Možná, že delší sekvence mimo auto (v poměru ke zbytku filmu) je na škodu, ale rozhodně má něco do sebe a roztomilá pointa s pozlacenou krabičkou mě dostala do kolen. ()

Jara.Cimrman.jr

Hra na honěnou, mezi takřka neprůstřelným BMW 540i a jinými daleko hůře ovladatelnými či brzdícími vozy, mne příliš nebavila. Ovšem o mnoho lepší bylo zjištění, že ani projití šestatřiceti komnatami Šaolinu nezaručí vítězství ve fackované s Clivem Owenem. Celkově na mne však tato reklama působí tak průměrným dojmem, že drobné zůstanou v prasátku, neboť se bez novoučkého bavoráka zatím obejdu. ()

cheyene

Spíše slabší epizoda BMW projektu. Na automobilovou honičku, která vypadá jako šachy či tanec, se sice skvěle kouká, ale to je tak vše. Navíc je směšné, že když Clive Owen nacouvá do auta svých pronásledovatelů, nemá jeho vůz vůbec žádný škrábanec, kdežto předek gangsterského auta je pěkně zramovaný. :) Ale hledat u reklamy na BMW logiku, to je možná zbytečné. :) ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Clive Owen, podmanivá hudba, hraje to pěkně na efekt -jenže vypadá to, že to hraje pouze na efekt, příběh skoro nikde, pasáže kde se nejede jsou nudné a záporáci v autech se chovají divně/// Spíš průměr než nadprůměr, jen ta hudba a pěkné zábery to zachraňují, jinak bych šel na 2*/// Celkem 60%/// ()

SharpChick

SEASON 1 / EPIZODE 2: Lee. Tak mě se Angovo uchopení reklamy na BMW moc líbilo. Výborné akční sekvence - "tanec" aut kolem stožáru v docích, nebo "přetlačovaná" vyrovnaly Owenovy momenty bez auta, které mimochodem byli taky výborné a rozhodně bych je jako nějakou špatnou část snímku neviděla. Jinak výborná hudba, odkaz na Hulka a Owenovo obligátní "Get down" - jediná jeho slova za celou dobu... Prostě 89% (3.nejlepší) ()

• Vozidlo, které v tomto díle Clive Owen řídí, je BMW 540i. (Listeroman)
  • Řidič (Clive Owen) si zalepuje zranění na uchu náplastí s obrázkem stejnojmenné postavy filmu Hulk (2003), který také režíroval Ang Lee. (JoranProvenzano)