The Hire: The Follow

všetky plagáty
Krátkometrážny / Akčný / Mysteriózny / Romantický
USA, 2001, 8 min

Clive Owen hrá nájomného šoféra, ktorý dováža ľudí na miesta, na ktoré sa potrebujú zúfale dostať. Často sú tieto práce označované ako „Prísne tajné“ a poskytnuté môžu byť len základné informácie. V tejto epizóde, režírovanej Kar-wai Wongom, je náš hrdina najatý klientom (Forest Whitaker) na sledovanie priateľky jednej celebrity (Mickey Rourke) podozrievanej z cudzoložstva. (genetique)

ORIN

V pořadí třetí díl skládačky s názvem The Hire. Celovečerní snímek smrsknutý do cca šesti minut, nádherná hudební složka a vizuální stránka dodává kraťasu výjimečnou atmosféru. Je jen škoda, že si divák topmodelky Adriany Limy neužije více. Zpracování razí heslo: "Don't get too close.". Kamera vesměs pozoruje sledovanou ženu jen z povzdálí. ()

Gary

Oproti Beat the Devil velice slabé.Od režiséra Wonga nechci vidět žádný dlouhý film.I toto bylo už chvílemi nudné.Ovšem Mickey Rourke (objevující se na plátně asi 20 sekund) byl i na tak malou roli vynikající.Whitaker ovšem chvílemi přehrává a Clive Owen,který je obsazen nejspíš do všech BMW filmů je standartně dobrý. ()

B!shop

Nejklidnejsi dil cele serie a presto nenudi. Zadna honicka, zadna prestrelka ani jina podobna akce. Pokud jsem to dobre pochopil, tak M. Rourke, ktery se zde obevi asi na 15 sekund a je vyborny, da hlidat a privezt svou manzelku, ale Owen se na to nakonec vykasle. Prijemnej a pohodovej snimek, dal bych i vic, ale v porovnani z jinyma dilama, ktery jsou nabuseny akci, ktera mi precejen vyhovuje vic, musim dat jen tri, ale presto to je vybornej filmecek. ()

Vavča

Můj neoblíbenější filmeček z The Hire. Kar-Wai Wong vyrobil námět, který může sloužit jako celovečerní film. Hlavně však Clive zde podává nejlepší herecký výkon. Další postavy jako Mickey Rourke v roli podezřívavého manžela, Adriana Lima v roli sledované ženy a charismatický Forest Whitaker, který Clivovi dohodil tento job tvoří nedílnou a důležitou část příběhu a dodávají mu na síle a působivosti. Tohle si nesmíte nechat ujít, má to nádhernou atmosféru, která je melancholická ,zasněná, prostě vás vtáhne. Hudba tvoří dokonalé spojení s obrazem, někdy je dokonce dominující složkou. Mistr Kar-Wai Wong dostal z krátké minutáže maximální emoce, efekt. Bravo, benissimo maestro! ()

• Krátkometrážní snímek byl  natočený v rámci reklamní série pro jistou automobilku. [Zdroj: časopis Cinema 10/2018] (ČSFD)
  • Vozidla, která v tomto díle Clive Owen řídí, jsou BMW 330i Coupé a Z3 Roadster. (Listeroman)