Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Petoss1

Perfektný film z tajomného prostredia a s vynikajúcou hudbou. Výkon Jackmana bol bombový a ničím sa nedala zahanbiť ani sladká Kate, dlho som nevidel takú sympatickú dvojicu. 85% ()

MrPierc

Dobrý mix akce, historie i fantasy. Je to popkorn ,ale nejvíce tento film vyniká hudbou !!! Je temná a dobře doplňuje scény, soundtrack patří mezi mé best. ()

Attta

Mě se tento film žánrově vcelku trefil do vkusu a tak jsem ingoroval chybičky, kterých se tvůrci dopustili. Ovšem hudba a prostředí se mi hodně líbily a taktéž jsem se u filmu nenudil naopak bavil, takže u mě si film 4 hvězdičky vcelku zasloužil. ()

Nach

Stephen Sommers předvedl stejný typ filmu jako byla jeho předchozí Mumie. Jeho podpis jde jasně a čitelně znát v každém okýnku tohoto fantasy příběhu. Sice většinou jde o průměrnou filmařinu, ale zrovna ten typ, ke kterému se po čase mile rádi vrátíte. Rozhodně se nejedná o film, na který zapomenu, nějaké zajímavější jeho sekvence si pamatuji dodnes. 70% ()

Streeper

Vlastně vůbec netuším, co si o tomhle filmu mám myslet. Možná jsem od toho čekala něco daleko více než jsem nakonec dostala. Koukat se na to dalo, i když místy jsem jen kroutila hlavou a myslela jsem si, jak někdo mohl natočit takovou šílenou blbost a proto dávám tak malé hodnocení. Líbilo se mi ale spojení Hugh Jackmana a Kate Beckinsale, které to ve filmu neuvěřitelné sluší, jinak se jedná snímek, na který se asi už nikdy více nepodívám. ()

Eriol

Jestli jsem se ve filmu díky odsudkům a kritikám někdy spletl, tak ve Van Helsingovi nejvíce. Nečekal jsem mnoho. Prvoplánové triky, přihlouplý příběh, předimenzované akční scény, sexy mstitelka v černé kůži.. Tohle všechno ve filmu je - a mě se to moc líbilo! Sychravý a temný svět Van Helsinga je nádherný, ale uvěřitelný, naivita hlavních hrdinů očividná, ale sympatická, záporňáci jsou nachlup zkažení, ale.. ohromně charizmatičtí (jestli TAKHLE vypadá Drakula, tak chci být jeho otrokem :)).Když to shrnu: Van Helsing mě moc potěšil a sic je děj jednodušší na úkor akce, odpustíte mu to díky nádherné nasládlé atmosféře dávných časů, jež z něj dýchá... PS: Po druhém shlédnutí přidávám další hvězdičku! : ) ()

DruidKarel

Dobrej film, o poznání lepší než Liga výjimečných s Connerym, která mě hodně zklamala. Tady je docela slušnej příběh, slušný vizuální efekty a krásná Kate Beckinsale. Normálně bych tomu dal 3*, ale tenhle žánr je mi hodně blízkej, takže 4*. Salut... ()

C0r0ner

Objektivně to na pět hvězd není, protože zpracování působí poněkud lacině, ale prostě nemůžu jinak. Podobný geniální mišmaš, jako v Lize výjimečných, tentokrát složený z (hovadského) Van Helsinga, Frankersteina, Draculy a vlkodlaků (kteří jsou nejlépe vizuálně zpracovaní, co jsem kdy viděl). K tomu má Van Helsing k dispozici rotační kuši a další vychytávky z Vatikánu. Totální bláznivá, nesmyslná, nelogická, zábavná a geniální taškařice, která končí naprosto jedinečným finále. Kdokoli se jen trochu zajímá o fantasy, musí tohle vidět! 95% ()

ic

V poslední době velmi populární klasický křesťanský motiv upravený do přijatelné podoby kdož jsou boží bojovníci. Filmů s upíry, vlkodlaky... jsem viděl už mnoho a tenhle nebyl až zase tak unikátní. Sice tady přimýchali i Frankensteina, ale zrovna tento mix je to, co mi na tomto filmu moc nesedí. ()

Dannysek4U

co muze bejt horsi nez reziser, kterej se neumi rozhodnout, jakej zanr vlastne toci, takhle vznikla jen efektni nicotnost stojici nekde na pomezi parodie a vazne mysleny akce ()

Fallen_One

Já si nemůžu pomoct, mě se to prostě líbilo. Vizuální stránka, příběh, herci... Příjemně mě překvapil konec. Čekal jsem typicky americký konec a hle, chyba lávky. Co mě rozsekalo byla Helsingova rotační kuše. Parádní zbraň :-) ()

lilina133

Možno som to podľa niekoho s tými hviezdičkami prehnala, ale mne sa to páčilo.Od perfektného čierno-bieleho úvodu a preskočenia na farebnú jazdu naprieč Transylvániou spolu s Hughom Jackmanom, ktorý síce nemá v tomto filme životnú rolu, ale dlhé vlasy a dlhý kožený plášť mu proste seknú, až po efektné záverečné titulky.... A náhodou hovorte si čo chcete, ale mne sa Richard Roxburgh ako Drakula strašne páčil, veď som aj kvôli nemu išla na tento film do kina dvakrát:-))Vraj vyhodené peniaze??Z môjho pohľadu nie, skvele som sa zabavila prvýkrát, aj po druhýkrát a aj po stýkrát, čo som to videla už doma. Nemusí to mať nejaký hlboký zmysel, ale zabaví to (a aj to niekedy človeku treba, nielen smutné drámy...:-)) a človek môže vypnúť od každodenných starostí a sledovať aj keď nenáročnú, ale efektnú jazdu so svelou hudbou:-)) A navyše ako pozerám, premiéru na Slovensku mala táto popcornová záležitosť na moje meniny, ďalšie plus (aj keď iba také maličké:-)) ()

campix

Naprosto oddechová a béčková podívaná, bez zbytečného příběhového patosu. Prostě akce,akce a akce. Bohužel nevyužitý ohromný rozpočet (150 milionů), jelikož některé trikové scény nevypadají zas tak dobře a trochu mě překvapila i Dana Morávková, tu jsem tam opravdu nečekal. Na rozdíl od Kampy, která se objeví skoro snad v každém filmu točením v Praze. Třetí hvězdičku přidávám za skvělí soundtrack od Alana Silvestriho. ()

pufina

Viděla jsem to několikrát, než jsem si to víc zalíbilo. Úžasná atmosféra! Nejsem příliš na upírské téma, ale Drácula jako téma mě docela i přitahuje. Hugh Jackman se mi dostal pod kůži, brilantní herecký výkon! ()

PainM8

Slušná povídačka. Netušil jsem, že s tím mají něco společného Češi, to mě příjemně překvapilo. Ten černobílej začátek si mohli odpustit, ale jinak docela záživný. ()

emo

Jednoducho ZÁBAVNÉ! Toto aj bolo hlavným účelom tohto filmu. Samozrejme, že to je kravina na n-tú, ale neberie sa vážne a to je podstatné. Slušné akcie, v pohode efekty, cool Jackman, sexy Beckinsale, overacting Wenham a Draculove nevesty, ktoré sú stelesnením FEMME FATALE ;-). Dracula v podaní Roxburgha je... Iný... Hlavnou premisou sledovania filmu ako tento je vypnúť mozog-nie len obrazne-nezamýšľať sa nad dejom a pobavíte sa kráľovsky! ()

okkac

Bezpohlavní hybrid různých hororových monster, který nedrží pohromadě a postavy zde předvádějí kousky, nad kterými musí blednou závistí i ruští a asijští akrobati. Naštěstí je Jackman v kabátu a klobouku frajer a na Kate Beckinsale se dobře dívá (dokud nezačne mluvit příšernou angličtinou s východním přízvukem, a navíc ten poslední záběr na oblohu s jejím obličejem - ó bože). ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)