Atentát

Česko, (2015–2016), 18 h (Minutáž: 60 min)

Kamera:

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný (viac)

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.

Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti. Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další. (TV Nova)

rakovnik

Tak jsem seriál dokoukal až do konce. Nedalo to ani moc velkou námahu, protože jako bezmyšlenkovitá odychovka funguje docela slušně. Nicméně, mám rozporuplné pocity, z toho mnohé takové, jež tvůrci asi neočekávali. Ke kladům počítám slušně odvedené řemeslo, ať už se jedná o kameru, slušnou výpravu a celkem ucházející obsazení. Nechybí sem tam napětí, trocha akce. Ale i ze všech kladů lze vytáhnout zápory. Už jen obsazení Roberta Jaškówa beru jako problematické, protože tento herec podle mě nemá charisma. Navíc, když jej doplňuje asexuální lesboidní žena, hrající si na děsnou tvrďačku, vypadají tyto dvě postavy spíše komicky. Věty, které pronáší český James Bond - Dan Chládek, vyvolávají když ne smích, tak alespoň pousmání. Ostatně, z Chládka udělali tvůrci spíše než Bonda snad Supermana, jediného rovného, čestného a přímého člověka když ne na světě, tak v Česku. Umí vyřešit vše a zří dále, než ostatní, ale v zápětí se divím, že trefí letící tenisák na 600 nebo kolik metrů, ale na 20 metrů velkého rusáka netrefí ani napošesté. Jak již naznačuji, scénář je slušně zamotaný, což je zároveň i jeho největší slabinou. Snaží se pojmout úplně vše, autoři motají realitu s fikcí a koneckonců i s totálními úlety a demencí. Toto míchání reality s výmysly a domněnkami mi opravdu vadí. Buď mají autoři popsat realitu, nebo si vše vymyslet, ale nevodit diváky za nos tím, že Wolf je Klaus, Forestek Hájek a tak podobně, protože se snaží navodit atmosféru autetična, které ale popírají svou fantazií a spekulacemi. Pokud seriál začal jako parodie, končí jako totální fraška. Postavy v posledním dílu jednají už všechny naprosto dementně, vynořují se nové a v posledních dvaceti minutách popírají některé vše, co doposud dělaly. Pohádkový konec jen dokreslil dojem, že autoři nás mají za totální tupce. Jako komedie slušné, jako kriminálka mi připadá, že se duo Kroupa - Klíma totálně zbláznilo. ()

Rodriguez

Nápad senzační, alespoň je vidět jak to v "zákulisí" politiky vypadá a umím si to dost podobně představit. Prostě jedno prase horší jak to druhé! Jinak se mně velice líbila postava: náčelníka Expozitury (výtečný pan Miroslav Táborský - evidentně si tu roli bezvadně užíval), pana prezidenta (Jan Kraus předvedl, že neumí jenom štěky a moderování talk show), Oty Kovčína (Jan Dolanský je na balancování hodný/zlý velice působivý) a v neposlední řadě hradní "vlezdoprdelka" :-D (Marek Taclík předvedl něco tak bravůrního, že jeho nechutná a slizká postava mě lezla neuvěřitelně krkem)! 70% ()

zette

Nektere dejove pasaze jsou neskutecne zajimave, bohuzel se kazdy dil snazi necim novym sokovat a cely pribeh tak ztraci na verohodnosti, coz je u kriminalky problem. Podstata je ale originalni, napadita a pro divaka atraktivni. Samozrejme ne vzdy lze tento serial brat zcela vazne, coz je skoda. Na serialovou tvorbu pomerne slusna rezie, rada zajimavych postav a relativne dobre vykony hercu. Nevim, proc po vanocni prestavce TV nepokracuje s novymi dily (zda jsou vubec natocene), nektera temata ale tolik pichaji do vosiho hnizda, ze bych se ani nedivil, kdyby pokracovani utnuli... ()

ceskyhonza

Atentát to každopádně je. 100% na diváka. I když je zábavné zahlédnout hérečku na místě první dámy, které se stýská po hraní, tak aspoň píchá s mladýma, aby, až se slinty zbaví, kolem jeho kremace se národ vyblbne, jako při skonu Jožky Stalina a pak po něm pojmenují nějaké to letiště, bude si konečně moci užívat svou investici, že se i nějakou dobu oslintávat nechávala, tak i to, jak je říznutá Slovenou jako byla ta tvůrce "podvodu vesmíru", jakého by jinde veřejně na stadionu střelili do palice, tak i to, že je president Vašek šašek, jako dva jeho jmenovci a jeho představitel to ani nemusí hrát, role mu sedí, ale jinak na tom seriálu byla zatím pěkná jen bunda Hanky Vágnerový, tak by asi pan Klíma a pan Kroupa měli fofrem navštívit narcise Klause, který by jim šlohnul propisky, protože rozkradení všeho ostatního už zařídil a požehnal to i svým kamarádíčkům, nyní je tedy na odpočinku, tak už dělá jen menší věci a ti dva postižení by tak snad už další píčoviny nepsali. ()

Sabrewulf odpad!

Vítejte ve fašistickém Pepíkově. Je jedno, jestli jste grázl, policajt, policejní šéf, malý kluk, jeho maminka, prodavač, či šéf nějaké firmy. Všichni do jednoho MUSÍ vypouštět z huby zvratky jako "skrejval, alergickej, rozhlídnu, takovýdleho". Za prvé - už je dávno pryč doba, kdy 99% obyvatelů Prahy a okolí mluvilo tímhle odporným slangem, páni režiséři, asi jste zaspali dobu, hele. A za druhý - vopravdu má stejnej člověk, kterej místo slova milion použije výraz "mega" ve svým slovníku i výraz "lumpárna"? Ty vole! A proč se vůbec do všech českých kriminálních seriálů poslední doby cpou za každou cenu ženské vyšetřovatelky? Aby jsme se přiblížili západu, nebo jak? Vždyť to působí tak strašně uměle a křečovitě, až to bolí. A co se týče té druhé cajtky (Andrea Opavská) - když se o nevzhledném člověku řekne, že není fotogenický, tak co se řekne o člověku, který má strašně debilní barvu a zvuk hlasu? Nezvučný? To je totiž ona. Tak brutálně nezvučná, že když promluví, tak krvácejí uši z toho, jak je to nepřirozené. A policajtka Vagnerová, co za jízdy autem stokrát telefonuje, je na ránu. Sračka, hele, viď! ()

LadyPupu odpad!

Srovnání s Expoziturou se nabízí. Na tu se ale dalo koukat. Atentát dělá čest svému jménu. Je opravdu atentátem na nás. Diváky. Po prvním díle jsem nechtěla hodnotit. Po shlédnutí druhého a třetího dílu vím, že tohle nedám. Edit: nějakým omylem viděny další 4 díly a na odpadu trvám. ()

anli

Seriál Tv Nova ,který volně navazuje na Expozituru a prakticky pokračuje v jejich zajetých kolejích.Tedy kriminálního dramatu ,který se zabývá propojení politických a podnikatelských špiček.Nebudu se zde zabývat pravděpodobností atentátu na českého prezidenta ,či jinou politickou dedukcí.Každý víme ,že politika je prostě svinstvo a je li to či ono možné ,nebo jen fantazie tvůrců ,nechť posoudí každý sám.Budu hodnotit jen seriál jako takový a filmařskou práci tady odvedenou.Předně scénář Josefa Klímy a Janka Kroupy je opravdu skvěle napsaný ,patřičně dramatický a zajímavý.Je tu hodně postav a orientovat se naplno ,znamená vše opravdu pečlivě sledovat.Navíc se seriál odehrává ve více časových rovinách ,takže divák musí být opravdu pozorný.Celý děj je zajímavě napsaný a opravdu napínavý.Na každý díl jsem se těšil a byl opravdu napnutý ,jak to bude pokračovat a to je vlastně účel televizního seriálu ,no ne?Naprosto nechápu negativní komenmtáře tady ,zřejmě klasické české pozerství.No nic.Neříkám ,že je vše naprosto dokonalé.Přece jen se místy nacházejí drobné chyby v logice a při tom množství případů i chyby v postupu či vyšetřování ,ale na druho stranu nejde o nic zásadního a v tom objemu a počtu postav to i trochu chápu.Režie je slušná ,ale místy chtělo malinko zlepšit tah na branku a trochu se vyvarovat dialogů ,které přece jen v českých podmínkách mohou působit směšně.Herci jsou standartně dobří a příjemně jsem si je užíval ,včetně Jana Krause jako prezidenta či Marka Taclíka jako jeho poskoka.Hlavní duo Jaškov-Vagnerová je uvěřitelné a velmi příjemné.Velmi kladně taky hodnotím exteriéry ,slušné akční scény ,kameru ,zvuk a hudbu.Takže celkově vzato je to dle mého jeden z nejlepších seriálů TV Nova a to bez pardonu a já dávám jasně prezidentských 80% a jdu omrknou ven ,proč už tam druhý den stojí to divné auto. ()

Master19

Taky si myslím, že vrchol absurdity je už jen představa, že chce někdo spáchat atentát na českého prezidenta... No nic, můžeme být za to vlastně rádi. Jinak tedy o provázanosti politiky a ekonomicky neuspokojených skupin snad nepochybuje ani největší optimista, takže bezcílné ňahňání v tomhle marastu je tak akorát na naštvání. Pěknou práci tu odvedl snad kameraman a potěšili někteří herci. Označením herci myslím opravdu herce, ne Jana Krause, Zdeňka Podhůrského nebo Noida... ()

ghatos

Aha, jo takhle. Nejhorší televizní žumpa se rozhodne natočit velkolepý seriál o atentátu na českého prezidenta :) a ještě v tomhle kontextu - /viz. příloha o legračním wtf útoku v Chrastavě na V. Klause/. No, jak to asi může dopadnout? Na takovou látku to chce hodně peněz, hodně kvality, což je v případě Novy nemyslitelné. Už v prvním díle tomu čouhala sláma z bot. Výprava slabounká, někteří herci děsní, zpomalovačky, dialogy a hlavně klíčové informace kolem chystaného ataku (jejich způsob distribuce)...to byla pičovina :) . A teď to pozitivní. Seriál docela baví, ne však dramatickou linií. Dvojice Kraus - Taclík (Wolf - Forestek) je excelentní. Tahle komediální dvojka si to vyloženě užívá. Ti by mohli mít vlastní seriál :) . Ve druhém díle ubylo srandy a zvážnělo se :). Atentát proběhl, ovšem to všechno okolo opravdu připomínalo Bláznivou střelu (výstižně to popsal Enšpígl). Sledovat dalších 16. dílů je nepředstavitelné. Už z této dardy je jasné, v jakém stylu to pojali... . Hodnocení po 2. dílech: 30%. Příloha: Útok na Václava Klause v Chrastavě v okrese Liberec se odehrál 28. září 2012 při otevření nového mostu. 26letý Pavel Vondrouš tam z těsné blízkosti několikrát z airsoftové pistole vystřelil na prezidenta Václava Klause, který měl po incidentu oděrky na lokti. Podle Pavla Vondrouše se mělo jednat o upozornění na špatný stav české politické scény, nechtěl prý prezidenta Klause zranit. Případ byl žurnalisty označen za naprosté selhání tělesné stráže prezidenta. Poradce premiéra Petra Nečase pro oblast lidských práv a zahraniční politiky Roman Joch reagoval na Klausův výrok na svém blogu mimo jiné vyjádřením, že na levici nesnáší „tu její ufňukanost“ a „sebe-stylizování do role věčné oběti“, přičemž totéž nesnáší i na prezidentovi. „Jest vrcholně nekonservativní vydávat se za oběť,“ uvedl dále a přidal srovnání s Václavem Havlem, který dle něj nikdy nebyl „cry-baby“. „Jenže on byl muž. Nikoli ufňukaná kremlofilní bába,“ zakončil Joch svůj komentář. Klaus v rozhovoru pro Lidové noviny 6. října 2012 odsoudil obsah a formu Jochova komentáře, označil je za „chorobné výroky“ zaznívající v „nemocné době“. Setrval na označení incidentu za atentát a podrobil kritice „levicovou kulturně-mediální frontu“ a rivaly z okruhu Václava Havla. (zdroj: wikipedia) ()

Glowski odpad!

Jsem ochotný své hodnocení s dalšími díly změnit, pakliže přijde nějaký radikální obrat (prakticky ve všech složkách), ale zatím nevím, jestli to další pondělí vydržím._______Odfláknuté záběry, dialogy šustící papírem (v lepším případě se alespoň pobavíte), herci, kteří jsou jaksi mimo mísu, logika vzala v paralelním vesmíru seriálu za své. Celá ta velkohubost atentátu na prezidenta Krause, kam se připletou protagonisté poměrně zdařilé Expozitury, je otravná. Expozituru jsem měl i přes mnohé nedostatky docela rád... ()

netahlo

Tak roztomile dementni az je to zabavne :-) Vrchol bizarnosti spolehlive tvori zoufala a netalentovana Vagnerova. Jaskow se mi v Expoziture celkem libil, ale tady je nemene srandovni. ()

Lukoboss

Jak jsem po třech dílech zjistil, je potřeba to brát hodně s nadhledem. A když říkám hodně, myslím tím opravdu HODNĚ. Už jen ta myšlenka, že by někdo chtěl spáchat atentát na našeho prezidenta (odpustíme si aktuální politický i lidský "sympatie"), je trochu zvláštní, nicméně i Amíci si rádi vymýšlí. Horší je to se scénářem a některýma (ne)hereckýma výkonama - absolutně NEJhorší je první dáma v podání Anny Šiškové - hraje nepřirozeně, afektovaně a ještě se snaží mluvit česky (se slovenským přízvukem) - děs. Tu kdyby sejmuli hned v prvním díle, hned by to bylo lepší, možná i o hvězdu víc. ()

klukluka odpad!

Jsem z toho děsně rozpačitej... :( Expozitura se mi líbila, hlavně jsem na ní ale pozitivně hodnotil fakt, že do značné míry kopírovala realitu. Tady se něco podobnýho sice slibuje v Obsahu (zmínky o notoricky známých kauzách), celý se to ale zaobalí do smyšleného atentátu na prezidenta republiky...???? Vždyť tím shodili celou první sérii a ze druhé udělali z hlediska nás fanoušků Expozitury zcela nepřijatelnou věc..? To je znesvěcení vlastní, kvalitně odvedené práce... Copak to nikdo z těch tvůrců takhle nevnímá? A co ti skuteční policajti, kteří scénáristům přinesli kostru první série jak na zlatým podnose..? Z těch jsou taky šašouni, a na rozdíl od všech ostatních z toho nemají nic než ostudu. Jak si můžu takhle vypůjčit někoho, o kom všichni zasvěcení smýšlí jako o někom skutečném a živoucím..? Tohle je průser a ohavnost. ()

borec999

Expozitúra bola výborná a keď sa objavila správa, že sa chystá druhá séria v ktorej sa vráti ústredné duo Vágnerová,Jášków, tak som sa celkom potešil. Nakoniec som však zostal sklamaný, keďže ide o triedu slabší kúsok než akým bola Expozitúra. Tento návrat sa jednoducho nepodaril a už po pár dieloch som to s Atentátom vzdal. Nevýrazný podpriemer. 35% ()