Monk

Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvorcovia:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (viac)

Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny... detektív Adrian Monk.
Na televízne obrazovky opäť prichádza legendárny detektív Monk. Adrian je postavička vskutku originálna. Po smrti svojej milovanej manželky Trudy, ktorá zomrela za doposiaľ nevyjasnených okolností, Adrian upadol do úzkostnej psychickej poruchy. Má fóbie z ľudí, davov, výšok, mikróbov a mlieka. Je obsedantný a roztržitý. Odišiel od polície, liečil sa u psychiatra a živí sa ako súkromný konzultant, čo znamená, že pomáha pri vyšetrovaní zložitých prípadov. Napriek všetkej psychickej nerovnováhe mu to neskutočne myslí. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny. Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. Napriek tomu sa ani nepohne bez svojej osobnej ošetrovateľky, temperamentnej Sharony Flemingovej, ktorá ho sprevádza na každom kroku. Je jeho ochrankyňou, hovorkyňou a jedinou priateľkou. Často to medzi nimi iskrí, pretože Adrian je naozaj neznesiteľný, ale po každom rozchode sa znova vrátia k sebe. V tejto časti Monk pomáha pri objasňovaní dvoch zdanlivo nesúvisiacich vrážd. V hlavnej úloh esa zaskveje Tony Shalhoub, ocenený zlatým glóbusom. Do úlohy Adriana Monka bol obsadený skvelý herec Tony Shalhoub, ktorý za svoj presvedčivý výkon obdržal v roku 2003 Zlatý glóbus.
Detektív Adrian Monk (Tony Shalhoub) navštívi so Sharonou Flemingovou (Bitty Schramová) a svojimi kolegami New York. V momente, keď sa chcú ubytovať v hoteli, sa v jeho vestibule spustí nepochopiteľná prestrelka, pri ktorej zahynie niekoľko ľudí. Na miesto činu príde okamžite tím detektívov a snaží sa zistiť, čo sa vlastne stalo. Do vyšetrovania sa samozrejme zapojí i Adrian Monk a svojím netradičným prístupom k práci spôsobí nemalý rozruch medzi svojimi newyorskými kolegami. Na základe získaných dôkazov sa snaží v teréne zistiť o prípade niečo viac, ale na stanici metra dostane panický záchvat a stratí sa vyľakanej Sharone z dohľadu. Tá je nakoniec nútená nahlásiť jeho zmiznutie na polícii... (oficiálny text distribútora)

Tyny

Jak poznáte, že jste si seriál opravdu oblíbili? Poznáte to tak, že až skončí poslední díl v poslední sérii, budete ohromně naštvaní, že už to vlastně dál nepokračuje a pokračovat nebude. Aspoň takovéto pocity to vyvolalo u mně, když jsem zjistila, že jsem shlédla poslední díl v poslední sérii Monka. Poprvé jsem seriál viděla v TV, když dávali začáteční díly ještě se Sharonou. Když jsem viděla asi 3 díly v televizi, tak jsem si zbytek stáhla z ulož.to. Nakonec jsem shlédla celou sérii a takhle to pokračovalo, až jsem shlédla poslední díl seriálu. Geniální nápady, skvělé herecké výkony. Vlastně celý ten nápad natočit seriál o chlápkovi, který bude extrémně čistotný a bude se bát někomu podat ruku, aby něco nechytl a který si bude 1568749x denně mít ruce a mít ve skříni "nakopírované" stejné obleky a košile, jelikož je na to prostě zvyklý. A kdyby si měl vybrat mezi osmi a deseti lety ve vězení, tak si vybere těch deset, protože je to zaokrouhlené číslo. Návyková úvodní píseň a vlastně skvěle sestříhané úvodní scénky, které vždy pobaví. Nezaměnitelná hudba Jeffa Beala, kterou se pilně snažím naučit na kytaru. Jeden z nejlepších seriálů vůbec a nejlepší role, jakou Tony Shalhoub ztvárnil. ()

Jazzzz

Tenhle detektiv nemá chybu. Viděl jsem sice jen pár dílů, ale během tech stihl napáchat takových hloupostí a omylů že jsem se opravdu pobavil.. Psychologové kuli němu odcházejí předčasně do důchodu a jediný kdo byl schopný ho poslouchat byl člověk v komatu, kterého omylem málem zabil když mu odpojil přístroje.. Nic zas tak originálního, ale poměrně dost zábavné... Vyhledávat tento seriál dozajista nebudu (nejsem fanouškem tohoto žánru), ale bránit se mu taky ne... ()

uiu

Paranoidní, klaustrofobický, schizofrenický... a těch přídavných jmen by mohlo být ještě víc... detektiv, který ovšem zaručeně díky všem svým fóbiím přijde na to, kdo koho zabil a proč. Možná je to hloupoučkým dabingem, který znám z televize, ale tento seriál mi rozhodně nijak extra k srdci nepřirostl a radši přepnu program, než abych se dívala na další díl pošahaného Monka. ()

BoncheR

Občas sa v ňom vidím. Je to veľmi chutný seriál plný humoru a asi jediný, ktorý sa po toľkých častiach nepokazil. čo sa o slovenských (a mnohých iných) povedať nedá. (( 90% )) ()

shantim

Monk je mi sympatický nejen díky těm svým psychickým problémům, ale i svou určitou bezelstností a až přiblblou poctivostí. Je to odpočinkovka. 68% hvězdiček ()

masw

Jediný krimiseriál, který dokážu dokoukat a nechci vynechat ani jednu epizodu, hlavně díky skvělému Tonymu Shalhoubovi, který ukazuje skvělý výkon a vypadá se svými fóbiemi zcela přesvědčivě, asi tak jako hrál Kevin Bacon postiženého v Tunelu do Číny. Můj přítel Monk je skvělá krimi a vynikající komedie. Jen se mi zdá, že bývalá "hvězda" Ted Levine je tam spíš do počtu. ()

Scar

Spolu so Sharkom a Kosťami to najlepšie v tejto tematike, čo sa nám na naše obrazovky doposiaľ dovalilo. Výborne prepracovaná hlavná postava trochu zatieňuje charaktery ostatných, ale je to Monk, tak čo by sme čakali? ()

KASUGI

Před pár lety jsem to viděl "z rychlíku" a hodnotil bych takových tři z pěti. Nedávno jsem v klidu viděl asi deset dílů a jdu na maximum. V záplavě těch dnešních přefiltrovaných klipovitých supervážných kriminálek je tato odlehčená detektivka balzámem. Monk je týpek! ()

Kosmik 1

Pro mě se bohužel Monk přítelem nikdy nestane. Některé díly jsou sice docela zábavné, avšak hl. hrdina je pro mě výrazně nesympatický. Ale musím uznat, že se jedná o originální, nápaditý a občas i zajímavý seriál, za což uděluji tři hvězdy a 60%. ()

vyfuk

Seriál mého léta, který mi napomohl k lepší náladě a krimi úžasům. Inteligence pana Monka je úctihodná a výborná. Někdy si i já sám připadám jako Monk. Když ho neco trápí, trápí to i mě. Když vyřešil případ měl jsem dobrý pocit. Když byl v koncích byl jsem v koncích i já. Toto je jediný krimi seriál na světě kde je asi šance, že uhodnete vraha 1 ku 1 000 000. ()

Jaro.Krafcik

Detektivny seriál ktorý má neupútal natoľko aby som si ho pozrel komplet. Niektoré epizódy ale boli vydarené s dobrou zápletkou. Oproti takému Herculesovi Poirotovi slabý odvar. Monk je skôr komédiant. 3* ()

P1tr

Monk, člověk s více zlozvyky než Nicholson v Lepší už to nebude řeší kriminální případy a kupodivu je pokaždé vyřeší! Často mu postup ztěžují právě jeho neobvyklé návyky, ovšem vždy najde jinou cestičku, jak se ke zdárnému řešení dopracovat. ()

giovanni3

Zvláštně pojatá detektivka s svérázným hlavním hrdinou, který má fůru fóbií (které staví seriál tak nějak výše), ale i dokonalý instinkt a schopnosti policisty. 4z5 ()

mancika.n

Adrian Monk - keby som mala vymenovať všetky fóbie čo má nestačila by mi celá stránka :-) Vyrieši tie naj spletitejšie prípady . Komediálny detektívny seriál , ktorý sa oplatí pozrieť . ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf