Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

DogtownCZ

Audiovizální zpracování je výborné. Efekt jednoho záběru se mi moc líbil. Je to opravdu film, který stojí za to vidět v kině. Ale kromě toho jedinečného zpracování je to celkem vleklé a až nuda. S postavami jsem si nevytvořil žádný vztah a akce tam celkově taky moc není. Kdyby to bylo natočené standartním způsobem, myslím že by to takovou pozornost nepřitáhlo. ()

misar3

Majestátní a až nepříjemně realistické válečné drama, které vtáhne podmanivou hudbou i výpravou. Jen mi tam chyběl pořádný vojenský střet, který režisér jako naschvál přešel, aby snad neubral na temné stránce války, kdy vidíme mrtvoly v zákopech a zoufalství v očích vojáků. ()

J.e.r.e.c

První zhruba třetinu je to strhující a napínavá podívaná, ale pak učinili tvůrci jedno zásadní rozhodnutí, kterým se zcela mění dynamika snímku (a se kterým měli počkat až na konec) a celý ten válečný spektákl začne být poněkud... nudný. Podobně jako třeba u Dunkerku jsem se mezi všemi těmi krásnými obrázky zkázy a destrukce cítil naprosto citově neangažovaný. Pěkná kamera. 75 % ()

Brooks

Odzbrojujúce štylistické cvičenie, ktoré je prehliadkou súčasných filmárskych možností, nie nepodobné Cuarónovej Gravitácií alebo Revenantovi od Iñárritua. Avšak zároveň ide o emocionálne prchavý, myšlienkovo plytký zážitok, v ktorom je všetko podriadené dynamike deja, ktorá prebíja pomerne jednoduchú dejovú kostru. Najsilnejšou scénou je tá v pivnici s francúzkou a bábätkom. Najstrhujúcejšou beh cez zničené mesto. ()

V1ctor_

Trailer Vynikající, ale film mi připomínal něco jako Dunkerk, pochmůrný děj o ničem, ale i ovšem. Film sleduje situaci dvou vojáčků, jenž mají rozkaz zastavit sebevražedný útok neboli jatka v podobně tisíce zmařených životů. I přesto, že se mi film zdál máloničemný hodnotím ho kladně, vypadá to realistiky i ten děj stojí za to, film rozhodně neodpovída tomu co se o něm dočtete: 8 nominací na oskara atd... jsou i lepší filmy, za mě něco noveho co se hodí do sbírky, ale nic přelomového. Docela mi to připomíná, Bumblebeeho, kde na místo, kde by normálně přiletel jak už zname celý Cybertron přiletí dva deseptikoni. Ještě musím dodat, že film se vypráví v období první světové valky, což je taky velké plus. ()

dkas

Válka je hnus. Nicméně tento film je skvělý. Nutno tedy říct, že je brutální, pomalý, většinou bez nějaké akce, má skvělé herce a vynikající hudbu, která ve spojení s tím jakoby jedním záběrem dotváří naprosto unikátní atmosféru. Měl jsem pocit, že jsem se brodil těmi zákopy s hlavními hrdiny. Ještě, že film neumí přenášet zápach. Příběh není nejsilnější, neprůstřelnost Scofielda byla na pováženou, ale kvůli té omračující atmosféře to rád odpustím! ()

Knor

Úžasná výprava a dokonale vytvořené prostředí ,,Velké války" . Filmů z tohoto období není moc a tak jsem rád, že nám Mendes natočil jednoduchej příběh, kterej nám připomněl hrůzy i této války. Asi není moc co vytknout, možná že mi tu chybí nějaká kulervoucí scéna, která by se vryla do paměti. Celkově je to ale velkolepý válečný drama, který patří mezi špičku. ()

Ewík

Byla jsem naprosto pohlcená - film vás nenechá vydechnout. Neustále se postupuje, něco se děje, nějaké zvraty... A ta kamera mě prostě uchvátila. Doopravdy děj prožíváte jako byste tam byli. Bravurně provedený film. A navíc jsem měla tu čest jej zhlédnout v Elsternwick Classic Cinemas. Dokonalost B-) ()

oldy

Perfektni kamera :) Valečny filmy z 1.světove tu zas tak často jak ty z druhe nejsou. Pro milovniky valečnych filmu povinnost vidět. ()

playboy_05

Forma zde vitezi nad obsahem na plne care. Bohuzel to byl navic pomerne jasny kalkul a utok na ceny. Dokonala valecna nuda uz tu byla v Marinakovi, kde navic nechybel presah a pomerne solidni psychologie postav. V 1917 oboji chybi. ()

ANTYCHRYST

Vizuálně dobře odvedená práce.. Zakopy.. Bláto.. Mrtvoly.. Vystrašený vojáci.. To vše funguje skvěle.. Bohužel se to táhne jak hovno.. a i kdybych chtěl tisíckrát Tak jsem nedokázal udržet pozornost.. Ke konci nezazivne a zdlouhavé.. 50% čekal jsem mnohem více.. :( ()

pushover

Kamera, výprava a herecké výkony jsou parádní, ale jednoduchý příběh na film nestačí a některé scény trapně pomrkávají po Oskarech. ()

papadoce

Bolo to tu spomenuté v komentároch zrejme viackrát, ale tentokrát forma totálne porazila obsah. Lacná zápletka dostala technicky dokonalú, atmosférickú, vyšperkovanú a vypiplanú podobu vôbec prvú svojho druhu. Svojim spôsobom to bolo fantastické, trochu komorné a zároveň trochu veľkolepé, trochu surové a trochu citlivé. Poviem to takto, .... Mohlo to byť ešte pútavejšie ? Mohlo to byť krvavejšie ? Mohlo to byť proste lepšie ? Mohlo to byť ...? Ak si myslíte, že áno, tak to kurva natočte. No do tej doby než to dokážete, ..... ()

tlesk

Jeden z těch filmů, které je nutno vidět na velkém plátně. Zážitek, který nadchne především formou vyprávění (scény na jeden záběr jsou prostě úchvatné), ale díky jistému odosobnění asi postačí vidět jej jen jednou... ()

Worry77

Jedním slovem - krása. Myslím to, jak silnou atmosféru 1917 skrz svojí "one take" kameru má. A ačkoliv musím podotknout, že přechody kamery, sestříhané tak, aby působily jako jeden záběr zejména ze začátku hodně bijí do očí, tak jsem naprosto svolný to filmu odpustit, protože vidět projekt takového typu je prostě kinematografický zážitek. Sam MendesRoger Deakins se jednoduše překonali, protože z toho nakonec vzniklo něco silně filmařsky hodnotného. Taky jsem se zamiloval do zvolených lokací - zničené baráky a rozblácená pole posetá mrtvými těly všeho druhu mi ještě ve válečném filmu nikdy nepřišly tak hezky nasnímané, jako v tomhle snímku (scéna s květama ve vodě byla hodně silná). Jednu hvězdu ubírám jenom za to, že film jako celek nemá téměř žádný emocionální dopad, a tak když si George MacKay v poslední scéně sedá ke komparzisty pomočenému stromu, vyzní to dost na prázdno. (80%) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)