Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

KennyNevym

Jak je to starý, tak je to špatný. Ale charisma hlavních herců tomu prostě dodává jistou auru, který prostě nemůžu odolat. Plus pokud se na to člověk kouká očima Gene Roddenberryho, který seriálem vypráví svoji vizi společnosti budoucí (nezapomeňme na první inter-racial pusu v americké televizi!!!), musí člověk smeknout, díky! ()

DocBrown

Serial vznikal v sedesatych letech, podle toho se museji posuzovat efekty. Dnes jsou pochopitelne smesne, ale na tehdejsi dobu byly vyborne. Ale Star Trek by mozna upadl v zapomneni, kdyby nebylo Spocka. To byla rozhodne nejvyraznejsi postava (navic skvely dabing Jiri Placheho). Pri nekterych jeho debatach s McCoyem jsem se chlamal smichy. Petihvezdickove epizody - The Corbomite Maneuver, The Naked Time, Balance of Terror, Shore Leave, The Squire of Gothos, The Devil In The Dark, The City On The Edge Of Forever, Mirror, Mirror, I, Mudd, The Trouble with Tribbles, A Piece of the Action, Is There In Truth No Beauty. 1. sezona 1. půlka 75%, 2. půlka 90%, 2. sezona 90%, 3. sezona 61% ()

Paity

Je to jednoduché, je to určitý kult, ale také je to hodně staré a jednoduše na mě už moc. Nebaví mě to, triky jsou hrozné, dialogy někdy stupidní. To říkám i přesto, že jsem poměrně veliký fanda ST series. ()

spiderakhero

Začátek jedné éry, jednoho fenoménu, jednoho obrovského kultu. Seriál je už 50 let starý, ale na stáří nezáleží. Stejně si Vás Star Trek podmaní a už NIKDY nepustí. Navíc jednotlivé postavy jako Spock, McCoy, Scotty, Kirk aj. jsou takřka nezapomenutelné. Prostě srdcovka. ()

Frantisek.Fu

Klasika která psala budoucnost sci-fi seriálů i filmů. Nemusí vás to bavit a nemusí se vám to líbit, ale je to klasika kterou by jste měli znám a nejen proto, že pokud chce sledovat teorii velkého třesku tak pochopíte co vlastně Sheldon plácá. Sice to pro mě není to nejlepší co star trek nabídne, ale jeto rozhodně nad průměr. 6/10 ()

Foxhound#1

Sci-fi mám rád, ale tahle údajná klasika a kult tohoto žánru mě fakt nechytla. Holt jsem mladší generace vyrůstající na SG, BSG a jiných ptákovinách. ()

TERRORDROME

Parta kozmonautov v pyžamách lieta galaxiou v papundeklovej žehličke a neustále rieši rôzne existenciálne problémy. Väčšina dielov je stále o tom istom, nejaká vyššia forma inteligencie ktorá dokáže ovládať hmotu myšlienkami pripravuje hrdinom skúšky ktoré majú odhaliť či sú vôbec hodný zostať nažive. Nikdy to však nenudí, obvykle je to aj pekne napínavé a posádka stále zabŕda do takmer nemožných, absurdných a zdanlivo úplne neriešiteľných problémov z ktorých sa im nakoniec podarí nejak vyviaznuť. Osobne si spomínam hlavne na epizódu o obrej automatickej zbrani letiacej vesmírom a taktiež na diel v ktorom sa Kirk so Spockom dostanú na zem 30-tych rokoch 20 storočia do Chicaga plného klasických gangsterov. Bavilo ma to, je to proste klasika. ()

peetriss

Z dnešního pohledu se mnohým může zdát původní seriál Star Trek se svými primitivními triky úsměvným. Možná původní seriál, tzv. TOS (The Original Series), ještě není to pravé ořechové, nesporně však vděčíme duchovnímu otci startrekovského fenoménu Genu Roddenberrymu za skvělý odrazový můstek ke startu statrekománie, vedoucí ke vzniku dlouhé řady skvělých sci-fi filmů a sci-fi seriálů s nezaměnitelnou filozofickou rovinou a nadčasovým poselstvím pro současnou generaci lidské populace. Navíc se trochu ohrazuji proti stupidním názorům na zastaralost seriálu, není tomu tak, ono to není jen o tricích, ale především o příběhové náplni a poselství světu sužovaném na konci 60. let studenou válkou. Já ososbně věřím, že ve své době seriál dokázal oslovit, a dokáže oslovit i dnešní generaci, ale museli bychom nejprve zahodit předsudky o stáří seriálu. Je pravdou, že se jedná o startrekovské první krůčky, ale ono každý začátek je složitý a tvůrci se dokázali zdokonalovat a poučovat z vlastních chyb a dali tak vzniknout následně řetězci ještě o dost kvalitnějších příběhů. Osobně nejsem zarytý Trekkie, ale boj Star Trek vs. Star Wars, u mne osobně vyznívá lépe pro Star Trek, i když konkurenta nezatracuji, taktéž se jedná o kvalitní podívanou. ()

willis

I když málokterý samostatný díl seriálu se dá ohodnotit více než třemi hvězdičkami, je to klasika, která znamenala zrod už téměř 1000 dílové space opery. ()

Spectre

Maximálna Béčková klasika, ktorá vyvolala vo svete nový kult. Niekto môže povedať, že je to priblblé a realisticky beriem všetky možné hodnotenia, ale ja osobne ten seriál jednoducho tak žeriem, že nemôžem inak než 5* :-D ()

Darksophie

Ať si kdo chce co chce říká, pro mě je tohle klasika na které jsem vyrostla a která ze mě udělala fantouška sci-fi. Nová generace není špatná a Picard je sympaťák, ale kdo by mohl kdy zapomenout na Kirka, Spocka, Scottyho a McCoye. Možná to nemá skvělé efekty a pro mnoho lidí je to již dávno zastaralé ale pro mě je to srdeční záležitost. ()

Cement73

Jeden z mála seriálom, ktoré napriek tomu, že som po nemecky nerozumel ma vedeli stiahnuť z vonku domov predtým, ako ma mama musela volať :))) Dnes už iba nostalgia, ale niektoré príbehy sú i dnes zaujímavé. ()

ApsidalTill

Má to svoje čaro a hodnotiť po roku 2000, kvalitu seriálu z roku 60 je dosť mimo a preto, nazerám na začiatok legendy nasledovne: herecké prevedenie je absolútne vyhovujúce po všetkých smeroch, nech už si myslí každý čo chce, dnes legendárne mená proste patria ku tomuto univerzu navždy, v jednej sympatickej vlne. Nie každý diel bol očarujúcou sci-fi produkciou ale väčšina ma bavila a baviť bude naďalej, prihliadnuť ku nasledujúcim filmom a návratom, obrodeniam, parafrázam a vykrádačkám. Začiatok univerza ST vo televíznej podobe a v danej ére, nemohlo dopadnúť lepšie. ()

Mikino00

Brilantní, nadčasové. K tomuto legendárnímu seriálu jsem přistoupil až po shlédnutí všech filmů, které nedosahují kvalit tohoto seriálu. Hlavní zbraní je kvalita děje, ta naprosto převyšuje již zmíněné filmy, v podstatě strčí do kapsy i veškerou současnou produkci sci-fi, protože myšlenky servírované v zápletkách jednotlivých dílů jsou velice originální, zajímavé, nutící i k zamyšlení. V dnešní době se právě tento seriál bezostyšně kopíruje, i v případě neméně slavné Stargate (k mému zděšení ve velké míře). Ač jsou tyto nápady natočeny místy šablonovitě, je, i ke svému stáří, seriál i v dnešní době divácky atraktivní, určitě nesouhlasím s názory, že vypadá velice zastarale až směšně, v mnou shlédnuté remastrované verzi, jsem byl spíše udiven, jak dobře to vypadá, uznávám poněkud levně místy, ale to je problém všech seriálů z budoucnosti. Sledovat tuto posádku kolem Kirka, Spocka, Kostry, Scottyho je zábavné i zároveň návykové, už jen pro výborný scénář, plný nápadů a spockovy logiky. Nutno říci, že druhá a ani třetí série již takových kvalit nedosahuje, najde se zde pár skvělých epizod, ale čím dál častěji se jedná o šablonovité omílání zápletek, navíc to vypadá na velmi snížený rozpočet pro tyto řady a seriál začíná stagnovat nejen dějově. Končím se sledováním v průběhu 3. série. ()

Nethar

První série po pár letech postupného kouskování dokoukána, většinou jedním okem při chování pididětí. Je to většinou až směšné s těmi efekty a kulisami, ale je to staré a je to prostě klasika, která vše nastartovala. Některé díly jsou hodně dobré a některé snad radši ani neměly vzniknout. Viděl jsem v renovované kvalitě. Herecké výkony hlavních postav jsou ok, skoro všechny epizodní postavy navíc jsou strašné. Hurá na druhou sérii :-) A tady jedna z nejpříšernějších scén, která názorně ukazuje, že když je to tak moc strašný, začíná to být naštěstí velmi vtipný: https://www.youtube.com/watch?v=4SK0cUNMnMM ()

Simgal

Nejspíš to bude proto, že už jsem zvyklý na nějakou úroveň triků, ale tento stařičký Star trek mě prostě nebaví. Dnes jsou požadavky na pořádný sci-fi seriál daleko větší než tehdy. To stačilo pár záběrů na papírový model vesmírné lodi "ve vesmíru" a nějaká ta sexy mimozemšťanka, se kterou by se mohl kapitán každých pár dílů zaplést. Dnes jsme prostě jinde a osobně dávám přednost Nové Generaci, která je podle mého nejlepší sérií Star trek. ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)