Buffy, premožiteľka upírov

• Česko Buffy, přemožitelka upírů (viac)
USA, (1997–2003), 105 h 50 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvorcovia:

Joss Whedon

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield Ford, Marc Blucas, Charisma Carpenter (viac)

V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala... je to přemožitelka.  Buffy je na první pohled obyčejná holka, která se od svých spolužáků liší tím, že je vyvolená pro boj s upíry. K tomu aby přeprala a zlikvidovala všechny démony potřebuje pomoc školního knihovníka Gilese, napraveného upíra Angela, nejlepší kamarádky Willow a kamaráda Alexe. (oficiálny text distribútora)

Peregrina

Spiku, Spiku, ty jeden platinový upíre, to se dělá,lézt do snů počestně vdané a spořádané 32leté paničce???? Jak tě mám odehnat,co???? Každou noc tě tam mám, nestydo jeden :-D...neboli James Marsters jako Spike utkví v paměti kdekteré paničky jako neodolatelný upír. David Boreanaz jako Angel versus Spike Jamese Marsterse, toť věčné dilema příznivkyň Buffy the Vampire Slayers. Osobně hlasuju pro Spika :-D ale vážně. Buffy je dokonalý seriál, kde mimo nepřeberného množství démonů a upírů dospíváme a stárneme a vážníme spolu s hlavní hrdinkou.. Nebudu tu popisovat nějaké chyby v seriálu, ani občas naivní pojetí....Buffy mám jednoduše ráda a líbí se mi vývoj hlavní hrdinky...od teenky po vážnou a dospělou bytost. A ruku na srdce - kdo z nás by nechtěl mít takovou partu přátel, jako Buffy....Willow, Tara, Anya, Xander, Giles... ať si kdo chce co chce říká, Buffy má své kouzlo pro všechny milovníky seriálů. ()

svetulkia

Tento seriál je hodne kritizovaný a súhlasím, že ak si niekto tento seriál pozrie dnes, pôsobí najprv veľmi smiešne. Tento seriál ale má určite hodnotu. Ak si človek pozrie všetky série, vidí skvelú skladbu scenára. Urobiť z takej blbej témy ako chytačka upírov 7 sérií tak to klobúk dole. Medzi postavami nie je problém si nájsť obľúbenú. Témy sú samozrejme určené najmä pre teenagerov od drog, kleptománie, lásky a podobne. Zaujímavé je najmä sledovať ako si scenáristi v niektorých častiach dovolia experimentovať - Len máloktorý seriál si môže dovoliť mať jednu časť úplne bez slova alebo aby sa v nej iba spievalo. Séria 1 a 2 určite tie najslabšie pre mňa a stačí to pozerať od série 2. ()

TheBlizard

Seriál mého "mládí", který má dnes nové pokračovatele v podobě Twilight a Vampire Diaries. Kdysi mne to bavilo, ale dnes, s odstupem času, to už pro mne není kdoví jaká seriálová pecka. Doba zkrátka pokročila. Ale koukat se na to dalo, přestože některé příběhy byly pro mou osobu až trapné. S bohem 90´! ... 50% ()

Arminbuuren

První série mi nenadchla, přišla mi děsná, ale nenechat se tím odradit a hodnotit po shlédnutí aspoň části další série a vzít v úvahu, že je seriál z 90 let. Osudem vyvolená dívka, která musí bojovat proti zlu a většinou o to vůbec nestojí, navíc když se zamiluje do svého potencionálního nepřítele, tajemného utrápeného upíra Angela, který jako jediný upír vlastní duši, která mu brání zabíjet lidi. Tam je také rozdíl mezi dnešními teen seriály a filmy - upíři jsou po proměně vraždící monstra, nemůžou si zvolit, že budou vlídní a papat jen zvířátka:-)) Nemůžou na slunce, působí na ně nejen kůl do srdce, ale i kříže a svěcená voda, jejich upíří obličej nemá s lidským mnoho společného (na tu dobu pěkná maska), nebydlí v luxusních sídlech, ale na ponurých tmavých místech nebo v hrobce a hlavně - nenavštěvují tajně střední školu :-)))). Další výraznou postavou je upír Spike, vtipný peroxidový blonďák v černém koženém kabátě posedlý Buffy, se kterým má Buffy dost povedené a také divoké scény. Té pomáhá i čarodějka Willow, kamarád Xander, nezvedená mladší sestra Dawn a zkušený pozorovatel přemožitelek Giles. Pro mě je Buffy klasika a neházela bych ji do starého železa, protože když je nějaká anketa o nej upíra, Angel a Spike vévodí horním příčkám :-)) ()

karolinapesk

Chce-li někdo prožít pořádný orgáč a adrenalin, tak Bafíček je správnou volbou.Neohrožené a sexy děvče, které běhá po hřbitově s pořádným kolíkem v ruce, sejme a ojede vše co jí přijde do cesty, je tím pravým sebeuspokojením. ()

Eclipsis___

3 hviezdy za to, že som pár častí videl zamladi. Aj keď s odstupom času pokorne priznávam, že to asi bolo kvôli herečke ako kvôli maskám, ktorých kvalitu musíte posúdiť sami. ()

katjaaa

1/4. série 30/40%, 5. série 70% 6/7. série 100% u některých seriálů jde postupně kvalita rapidně dolů u tohoto je tomu úplně naopak. Co začíná pubertální a trochu přihlouplou story postupně přechází ve velice kvalitní fantasy, které dle mého dominuje Alyson Hannigan ()

lapaix

U nás velice podceňovaný seriál. Patří k těm, u kterých opravdu nejde hodnotit podle několika málo dílů, protože kvalita dost kolísá. První série je asi na jednu hvězdičku, některé jsou naopak na čtyři. Stejně je to i u jednotlivých epizod, občas je to pitomost, občas skvost. + pro postavy, které jsou vesměs fajn a pro fakt, že tento seriál se úspěšně vyhýbá všem klišé, ba naopak je úspěšně bortí. - pro překlad a dabing, který není nic moc a zazdí polovinu hlášek a taky pro již zmiňovanou kolísavost kvality. Jednoduše řečeno, když si zvyknete na ty groteskní příšerky, je to docela fajn seriál. Lepší tři, 65% ()

jandufek91

Buffy která je hlavní postavou tohoto seriálu je dobře vybraná a by hrála v roli Buffy, Joss Whedon vybral ty nejlepší herce nikdo jiný by nevybral lepší obsazení než on, viděl jsem všechny díly tohoto skvělého seriálu a ani jeden není špatný ,všechny díly jsou perfektní, také na tomto seriálu miluji to že v každé sérii je jeden proti komu Buffy bojuje, např.: v dílu 5x22 DAR Buffy bojuje proti Bohyni Glory která chce otevřít portál k pekelné bráně a Buffy jí v tom chce zabránit :-) ()

Lujna

V zápalu pubertální nostalgie nelze hodnotit špatně. Uznávám, není to dokonalé, hluboké ani objevné, ale zlé to rozhodně není. ()

Sakya

Serial Buffy je prepracovany az dno.Z hodnotenia je vidiet ze kazdy kdo to tu hodnoti pozeral prvu sezonu a nema vobec ponatia ocom tento serial vlastne je .Lebo serial vedlajsie postavy nesetri a dost ich aj ubudne potom pribudne ale stale to o dacom je serial v nektorych epizodach 4-5 serii posoby dost depresivne a dospelo cize ziaden serial pre nastrocnych co si tu kazdy mysli .Vsak preco to nikde neodvysielali cele ? myslim nase stanice . prezradil to velmi neskory vysielaci cas lebo neskor to bude drsna jazda a len ty vyvoleny si pozru premakane upirske dobrodruzstvo co vobec neni pre deti a nastrocnych . ()

Terik88

Tohle je moje srdcovka, takže hodnotím kladně. Tehdy ještě nebylo na filmové scéně přeupírováno, takže to byl hit. Prožívala jsem všechno s hlavníma hrdinama a vždy jsem se neskutečně těšila na každý další díl. ()

matko2351

Pre mňa 5 hviezdičiek. Aj po rokoch pozerania, ma ten seriál zabavy ale aj šokuje. Však Buffy mi pomáhala prežiť moju pubertu a naozaj som pomoc potreboval :-) Takto nejako vyzerá fantasy seriál, nie tie sračky čo sa točia teraz. ()

Morrigen

Sice mám vždycky radost, když se objeví seriál s hlavní superhridnkou v hlavní roli, která s klidem posílá do horoucích pekel namakané chlápky, ale tady to prostě nefunguje. Klasický hrdinovský scénář, díl za dílem stejný postup, upíři vypadají spíš pohádkově groteskně než strašidelně a zakázaná láska Buffy a Angela ztrácí svoje kouzlo svým věčným omíláním až příliš brzy. Americký teenagerský seriál, který se ze sebe snažil udělat kult a přitom se ničím nedokáže odlišovat. ()

sara93

Seriál mého dětsví :) . Nedávno jsem dokoukala zbylé 4 série a musím říct , že už jako malá jsem měla vkus na seriály :) . Jen škoda toho konce . ()

JohnX

Není dne, kdy bych na Buffy Summers nepomyslel, jedna z nejlepších role model a ne jenom pro holky, ale pro všechny - obě pohlaví ve všech věkových kategoriích. Kdybych mohl, dal bych hvězd sto. To, co s postavou Buffy udělali od první až po sedmou sérii je jedno z nejlepších vykreslení postav v celé televizi, filmu i literatuře. Taková postava je napsaná jednou za deset let, dnes je to Walter White z Breaking Bad, před ním to byla Buffy, které se ovšem uznání nedostalo... a možná je to tak i lépe. ()

HajinkaX

Seriál, kterému jsem zcela propadla na konci střední školy. Ačkoliv je mnohými kritizován, podle mě obsahuje vše, co má správný seriál pro teenagery mít - lásku, přátelství na celý život, zradu, napětí, ale i smíření se se smrtí a odpouštění. No a špetku lesbiček...;-) ()

Duffman 97

Další z řady seriálů které jsem jako dítě hltal.Není to jen o mlácení a zabíjení upírů.Také se tam řeší škola,první láska atd.Díky tomuto seriálu a hororu Tajemství loňského léta sa ze Sarah Michelle Gellar stala hvězda.Mám na něj hezké vzpomínky. ()

Rathe

Myslím si, že tento seriál je českým publikem docela nedoceněný, protože ho považují za něco dětského. I když, co jsem tak zjistil, české publikum je celkově zaujaté proti upírům, vlkodlakům atd. (jako např. v Upířích Denících nebo Twilight sáze). Mě osobně se seriál líbil. Je pravda, že se rozjížděl poměrně pomalu (asi první dvě série), ale třeba poslední dvě série byli něco skvělého a provázané parádním příběhem. Trochu mi vadilo, že se neustále objevovalo to, že najednou přijde na začátku dílu démon/upír a oni ho nakonci dílu zlikvidují. Dával jsem přednost problémům, které provazovali celou sérii a které značně zamotali i osudy jednotlivých hlavních hrdinů. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (viac)

Buffy čeká restart

Buffy čeká restart

22.07.2018

Kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů se dočká rebootu. Studio Fox ve spolupráci s tvůrcem původního seriálu Jossem Whedonem (Avengers 1, 2) v roli producenta hodlá seriál restartovat s černou… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (viac)