Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

CinemaRanger

Já věděl, že si dvojku Kozub+Štáfek nesmím nechat ujít. Talentovaný Fehu nám servíruje chytrou buddy movie komedii o youtuberech a životě říznutou s opravdu děsivým a krvavým hororem plným napětí. Díky kluci a holky, tohle česká kinematografie dlouho potřebovala. Top film roku. ()

alchac

Celkově spíše poloamatérsky působící a Kozub je na můj fkus občas možná až příliš kulometný (nebo už tehdy frčel na karolínských smrťácích?), nicméně Nedvědi mě vystřelili z pantoflí a Magnusek doufám opravdu jen hrál (...). Ovšem jakákoliv snaha vysmát se onomu zástupu nahých císařů kulturního úpadku, vulgo tytrůberům, se musí ocenit, takže za důstojnou plichtu. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Šuky a Mordy? Nebudu lhát, nic jsem od toho nečekal, hned po zjištění, že jde o jůtubery, jsem tomu chtěl automaticky fláknout odpad a i v polovině to furt bylo takové meh, prostě furt jsem tu sračku pociťoval, nebo chcete-li Hovňouse. Jelikož tuto (krindž) scénu už dlouho nějak sleduju, určité narážky mi logicky přišly ftipné, což někomu nemusí a mám v tom menší edventydž. ,,Dva kokoti dělají kokotiny a připletou se k znepokojujícímu incidentu." Takto by se dalo charakterizovat děj filmu.. Zvrat mi přišel tak trochu jak z podobného filmu, který se natáčel u našich sousedů, ne úplně, ale jistá podobnost nebo náznak tu je. No měl jsem takovej pocit, že místní kokoti skončí v salámu.. Jen co mě fakt sralo byla ta tlustá "slovenka" nebo o co se to snažila. Nakonec i díky Kozubu to byla vcelku prdel, tudíž se to těm odpadním vodám prozatím vyhlo. :) ()

UhLee

(6,5/10). Ve spleti dnešních českých komedií je Shoky & Morthy svěžím větrem v žánru komedie. Film si užijí i mladí, kteří tady vidí své oblíbené youtubery, ale i starší diváci, kteří dokážou ocenit kvalitní humor Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfka. Má takovou tajemnou atmosféru, která se postupně stupňuje a graduje. Romantika funguje parádně. Je jí tady tak akorát. Co se týče finále, tak to bylo opravdu nečekané a šílené. Celkově jsem to vyvrcholení nečekal. Za mě velká spokojenost, která mi pouze potvrdila, že Štěpán je prostě mistr humoru. Prosil bych více takových drzých komedií, které nejedou podle tradiční české šablony. ()

BROKEN_

Kozub jako vždycky perfektní ( kdo neviděl Tři tygři, okamžitě to napravte, on je tam fenomenální ). Humor funguje za mě na jedničku a bavil jsem se královsky od začátku až do konce. Což se mi stalo naposled u českého filmu Ženy v běhu. Kdo mě potěšil byl Magnusek, který neměl chybu. Co se týče děje v první polovině to na mě dobře fungovalo. Jenže jakmile se začla řešit mrtvá nevěsta šlo to dolů. I přesto se jedná o zábavný český snímek, který bych rozhodně doporučil ostatním. Jen škoda toho konce, jinak bych šel na 4 hvězdy. 6/10 ()

Mrkvič

Půl hodiny jsem si říkal, jak sakra může mít film tak dobré hodnocení? Teda, relativně slušné. Začátek opravdu není pro každého a stojí trochu sil vydržet dál i diváka, který má oba hlavní představitele rád. V druhé polovině ale přijdou perly a valí se na diváka jak lavina. Magnusek je boží od začátku, ale jeho pouštění Nedvědů (kde ale kromě humoru vnímám i hlubokou úctu) a "mrtvý kamioňáci" nemají chybu. Závěr je už parádně brutální a pořád vtipný. ()

Qitek

Děsně fresh na našem tuzemském písečku. Magnusek je na Českýho lva za vedlejší roli a Andy Fehu by taky minimálně nominaci zasloužil. Konečně má zase někdo nejen koule, ale i velký talent velebit tady u nás béčkový žánr. ()

Lachtaan

S filmy je to v tomto ultra hektickém období u mě značně těžší, včera jsem si ale dovolil odpočinout u poměrně očekávané, byť předem jasně ujeté komedie z našich luhů a hájů. Cením, že v Česku zase konečně vznikla humorná záležitost, která se nezaobírá vztahovými peripetiemi středního věku, dokonce se snaží zparodovat současný fenomén internetu. Jak se ale Andy Fehu rozhodl zesměšnit trend “jůtuberství” co možná nepřesněji, i samotný jeho film je ve finále až přespřílišnou slátaninou, na kterou já za chvilku zapomenu. [viděno na Netflixu 11.12.2021] ()

Johnny.ARN

Ok, tak takúto jazdu som nečakal. Opäť mladá generácia ukázala, ako točiť film pre mladých. Všetko aktuálne spomenuté, spolupráce, nadávky, krv, ducharina, romantická linka a šokujúci záver. To všetko na rozumnej minutáži a vôbec to nevyzeralo lacno. Alebo si len Fehu povedal, že v jednoduchosti je krása, vypiplal scenár a trafil to parádne. Objektívne tri, lebo som sa bavil, ale nakoľko som skoro nespoznal Magnuska a asi prvý krát som ho videl fakt že hrať, on sám si zaslúži za svoju zmenu jednu, takže 4 z 5 ()

filmmovier

Štěpán s Kubou jsou naprosto perfektní dvojka - a Štěpán je samozřejmě z těch dvou větší king. Největší borec ze všech je ale Tomáš Magnusek, prostě. Překvapil a jako Radomil byl naprosto geniální, prostě. Podal tady jeden z nejlepších domácích hereckých výkonů, jaké jsem za poslední dobu viděl a měl by za to snad i dostat cenu! (Neuvěřitelné, že jsem toto vše napsal, ale je to tak). A naprosto parádní je i zbytek filmu - správně ujeté postavy, naprosto geniální scénář, který se na konci totálně utrhne ze řetězu (a je to jen dobře) a nabídne náramný krvák, je to chytré, hravé a neskutečně vtipné. Funguje to od začátku do konce nejen jako parodie na youtubery, ale i jako poctivé krvavé béčko. Fakt výborná věc. Shoky a Morthy ať se úplně klidně vrátí, protože jejich Poslední velká akce byla totálně boží!. S naší asi nejkrvavější legendou to fakt nakládá výborně. 8,5/10. Je to tu hnusně podhodnocené. ()

MikyAff

První polovina filmu je opravdu únavná a už jsem se bála, že film se zklamáním vypnu. Naštěstí druhá část diváka zachraňuje a ačkoliv ze sebe nevydává, co jsem čekala, není celek úplně tak špatný. Děj se zvrhává směrem, jaký opravdu nikdo nečekal a dokáže jednou scénou totálně překvapit, kdy nevíte jestli je snímek naše nejgeniálnější věc roku a nebo naopak největší kravina. Nejlepší je beztak sledovat Kozuba se Štáfkem, kterým to opravdu klape a chvílemi se mi zdá, že ani nehrají, jen prostě jsou. A to mi u Štěpána vždy stačí. :) ()

Trustme

Českého lva pro Magnuska za hlavní vedlejší roli! Pokračování v kombinaci Shoky & Radomil a bude to nejlepší prdel jakou moravský horor ještě nezažil. ()

hroubek

Ve výsledku to není vůbec špatné. Po nadšených recenzích a ohlasech jsem čekal trochu více, nicméně se film povedl a bavil mě. Důležité je, že i když nejsem vyloženě cílovka filmu, tak jsem si místy film dokázal užít naplno a krásně jsem si u něho odpočinul. Nesedlo mi úplně všechno, přesto jsem ocenil originalitu, přístup, styl a jisté hulvátství. Režisér Andy Fehu je hodně šikovný a ukazuje, že i s menším rozpočtem se dají dělat divy pokud do toho dáte srdíčko. Fehu si sehnal dobré obsazení, které film táhne nahoru. Kozub a Štáfek mají tu správnou chemii, Magnusek ty nejlepší momenty, a Babišova a Daňková výborně doplňují hlavní trojici. Není to nejlepší český film, který jsem letos viděl, přesto ho rád budu doporučovat. ()

Timak

Kokotina, ale já se fakt bavil. V rámci žánru naprostá pecka. Obraz, zvuk, scénář i režie je příšerná podle mě záměrně a s úmyslem. Magnusek mega překvapil (mile). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD