waska

Kevin Costner zraje jako víno. Tady mu perfektně přihrává Woody Harrelson. Jako dva vysloužilí agenti honící nejslavnější vraždící milenecký pár jim to sedne jako sako ušité na míru. ()

Franc1s

Na todle jsem se těšil. Můj oblíbenec K.Costner a W.Harrelson (který zahraje cokoli na 1.), 30.léta v Americe (doba Thompsonů, počátku FBI a hosp.krize) a dvojka Bonnie a Clyde. Kombinace, která se neodmítá. Výborné dobové krimi-drama, kterou táhne hlavně dvojka pánů herců. Dialogy mají hlavu i patu a o vtipné (důchodcovské :D ) momenty také není nouze. Akce moc nečekejte, tady jde hlavně o příběh, tu detektivní práci a to čím vším si museli Hamer a Gaulta projít, aby vyřešili a sejmuli problém jménem Bonnie a Clyde. 8/10 ¨ PS.: Hned bych rád viděl ty dva v nějaké minisérii, jak pracovali u Texas Rangerů.... ()

bearmeedek

Velké nadšení, protože tohle se mohlo klidně hrát v kinech. Absolutně propracované retro, a to jak scénou, tak obrazem a jeho pohybem. Retro byl děj i chování postav. Kevin a Woody se skvěle doplňují v rolích dědků na penzi, kteří musí (a chtějí) vypadnout z klidu domova a jít nakoupit zbraně. Akorát zde vypadají tak o 10 starší, než jim opravdu je. Woody snad o 15. Bylo jen filmové nebo na tom jsou tak už opravdu? Příběh notoricky známý, ale výborným nápadem podaný z úplně druhé strany. Nebyl to nudný a pomalý film, byl to krásný balet. ()

Inozuka

Whau ... tohle fakt sedlo. Trochu z jiného úhlu natočený kult nejslavnějšího zločineckého páru všech dob. Demytifikace lidových hrdinů, ale zároveň i sonda do neradostné Ameriky třicátých let. A přesah do současnosti prostřednictvím pozdvihnutého obočí nad oslavováním kdejakého pobudy či magora i fungováním bulváru. Filmařsky detailní a řemeslně perfektní ... Trochu se zde pohrává s přístupem, který Nolan úspěšně použil v Dunkirku, totiž že nepřítel nabývá jakýsi fantomovský rozměr, kdy jej pořádně nevidíte. Tedy, že až na závěrečnou scénu, je snímán buď z dálky nebo z takových úhlů, že mu není vidět do tváře. Velice účinné a napínavé. Oba rangeři skvělí, Woody občas trochu ujede a je vidět, že není tak starý, jak se snaží hrát, ale jinak super. ()

Ceberus

Byl jsem trochu překvapený, že se film nejmenuje Bonnie a Clyde, aby maximálně využil marketingový potenciál, ale po zhlédnutí filmu uznávám, že by to byla zrada na divácích. B&C jsou zde vlastně jen rekvizita v silném příběhu texaských rangers. Costner i Harrelson paráda, Costner dokonce dával přízvuk (na to, že se proslavil mj. svým americkým Robinem Hooodem...) V jednu chvíli jsem dokonce kontroloval, zda film není veden i jako komedie, protože má také decentní špetku humoru. Tak už tedy konečně vím, jak to s B&C bylo - zvlášť konec byl teda šílený. Je-li libo trochu slabší naháněčku strážců zákona s vykradači bank, pak si pusťte Za každou cenu. ()

ER

Možná pokus o další Tahle země není pro starý. Jenže není to tak napínavé a mnohé scény jsou zbytečně natáhnuté. Nicméně kvalitní filmařina to je. ()

beso74

Dvojica patriaca do starého železa má dolapiť (či skôr odrovnať, to je oveľa žiadanejšie, nehrozí žiaden súdny proces) dvojicu nemilosrdných zabijakov, ktorá sa (aj prispením médii) stala miláčikom ľudu. Bonnie a Clyde nie sú žiadnými romantiozvanými postavami ako Warren Beatty a Faye Dunaway u Arthura Penna. Je to dvojica psychopatických vrahov, ktorá sa neštíti žiadneho zločinu. Ich autičko je pojazdným arzenálom zbraní a chudáci, nič netušiaci policajti, ktorí sa im pripletú do cesty, končia ako rešetá s ranou istoty priamo do tváre. Ich prenasledovatelia, kedysi hviezdy vo svojej brandži, sú dnes už len tieňmi svojej predošlej slávy. Zatrpknutí postarší muži, ktorým robí problém aj chytiť drzého fagana či dostať sa na ponad plot, o presnosti streľby už ani nehovoriac, sa zdajú byť všetkým možným, len nie duom, ktorému by sa mohlo podariť vyjsť z konfrontácie s gangstrami víťazne. Majú však bohaté skúsenosti, niečo za ušami a čo sa týka násilia, podobne ako ich korisť, v prípade núdze s jeho použitím nezaváhajú ani na na sekundu. Samozrejme, tempo filmu je prispôsobené ich kroku, nie je to žiadny cval mladého žrebca, ale pomalé a rozvážne , ako chôdza starého leva. Kevin Costner a Woody Harrelson vo svojich úlohách excelujú, navyše je tu chytrý scenár a pre mňa osobne, veľmi nápaditá práca s kamerou (top záber je asi auto odparkované v noci, v daždi na ceste, hra svetla je úžasná). Aj napriek pomalému tempu parádny filmový zážitok. ()

Zombiepod

Z trailerov to vyzeralo na akčnú gangsterskú naháňačku, no v skutočnosti je Highwaymen pozvoľna vyrozprávanou westernovou road-movie s výbornou atmosférou 30-tych rokov a sympatickou ústrednou dvojicou. Costner a Harrelson sú síce už vyslúžilí dedovci, no stále im to sekne, a bolo fajn vidieť legendárny príbeh Bonnie a Clyda z trocha iného uhla pohľadu. Detektívka s gangsterským feelingom, kde B&C až do konca poriadne neuvidíte, čo dodáva filmu aj akýsi "záhadný" nádych. Jednoducho povedané, The Highwaymen je ďalším skvelým počinom od Netflixu, ktorý stojí za pozretie. ()

boo-boo

Ako môže z filmu s týmto obsadením, touto výpravou a touto zápletkou vyjsť taká nuda? Vážne - prvoligoví herci, vypiplaný vizuál a príjemný oldschoolový pocit z každej scény, príbeh stvorený pre poriadnu noirovo-westernovú ťažobu. A všetko to tam je! Jediné, čo to chcelo, bolo nájsť príčetného nezainteresovaného človeka, ktorý by to trochu prestrihal a dostal na úroveň max 100 minút. Alebo som to možno mal pozerať na etapy. ()

papadoce

Malá vyschnutá nesympatická nadržaná vyžla a hnusný zakomplexovaný bezvýznamný kriminálnicky kokot zabíjali ľudí. Len tak. Prijebaní pokryteckí američania ich za vraždy policajtov a civilistov zbožne obdivovali. Choré a prehnité. Našťastie našli sa dvaja násilnickí policajti, ochotní vyzbrojiť sa akoby šli vyvolať vojnu malému africkému štátu a vystreliť nejednu olovenú guľku ráže 30-30 do tých prijebaných psychopatických hláv. Priamočiare a spravodlivé. Tento jav zaregistroval nudný režisér John Lee Hancock, dohodol sa s dvoma prvotriednymi starými pardálmi a natočil svoj životný film. Tučné a odvážne. Aj tento nádherný biják však trpí syndrómom nedostatočného strihu, čo v praxi automaticky znamená natiahnutie dokonalého obrazu a zvuku o 20 a viac minút a zároveň to znamená odobratie hviezdy. Smutné a pravdivé. Nebyť tohto neduhu, napálim tu päťku jak z brokovnice. Kev a Wúdy boli tak neskutočne dokonalí, atmosféra doby vypiplaná do detailov a vtipy tak vtipné, že mi je ľúto jasnej päťky. Myslím, že highwaymenov ešte uvidím. Neraz. Wawkové. ()

BFG2000

Moc krásně natočený a excelentně zahraný film. Krásná změna oproti normě, kdy je příběh vyprávěn jen a pouze z pohledu hlavních "hrdinů." Perfektní dobová atmosféra a velmi uvěřitelně podaný příběh dvou velkých a proslavených zločinců. Kevin i Woody jsou páni herci a už jen kvůli nim film stojí za to vidět! ()

speedy7929

Veľa krát som už počul o Bonnie a Claydovi, ale nikdy som konkrétne neriešil ich príbeh. Sfilmovanie ich života z pohľadu druhej strany ma zaujalo natoľko, aby som si ich životopis vygooglil a vyhĺadal ďalšie filmy. Kevin a Woody zahrali špičkové úlohy a perfektne sa hodili do rol dialničných agentov. /75% ()

Jabcan

Hodně dobrej western z dílny Netflixu. Super atmosféra 30. let, excelentní Woody Harrelson a skvělé, syrové vyvrcholení. Bohužel Kevin Costner se do role příliš nehodil a bylo to znát. Kdyby film opravdu vznikl před 20 lety s Robertem Refordem a Paulem Newmanem byl by asi ještě lepší. Nebo by možná stačilo vyměnit Costnera za někoho jako Sama Elliotta. I tak ale silné 4*. ()