Krok za krokom

Komédia / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin (viac)

Seriálový hit Krok za krokom si získal priazeň miliónov divákov na celom svete. Rozvedený podnikateľ Frank (Patrick Duffy) sa jedného dňa zamiluje do atraktívnej, taktiež rozvedenej Carol (Suzanne Somers). Ich zoznámenie sa nakoniec skončí svadbou. Frank sa nasťahuje ku Carol a privedie so sebou svoje tri deti - T.J.-a, Aliciu a Brandona. Tri deti z predchádzajúceho manželstva má aj Carol. Dana, Karen a Mark nie sú príliš nadšení, že dostali nových súrodencov. Nadšenie však nie je ani na druhej strane. Konflikty na seba nedajú dlho čakať. Carol a Frank dúfajú, že je to iba otázka času a trpezlivosti, kedy sa ich deti naučia spoločne nažívať. Zatiaľ si na seba všetci zvykajú a zbližujú sa „krok za krokom“. (TV Markíza)

Recenzie používateľa duddek k tomuto seriálu (14)

Pozvání do klubu (1992) (S01E19)

"Víš, jestli ti má právo někdo vynadat, tak jsme to my." :) ()

Domácí ochranka (1992) (S02E08)

Dana dobře ukazuje, jak se za sebe holka může postavit. Skvělé. ()

Oslava narozenin (1993) (S02E14)

"Nezlobte se, že jsem krásná." ()

Bytový problém (1993) (S03E08)

Vedle vtipných momentů také dobrá ukázka toho, jak svým blízkým říkat nepříjemné věci (viz Cody, že mu jdou F+C na nervy, navíc v situaci, kdy se kvůli němu museli uskromnit; nebo Carol vůči Karen, že se chová rozmazleně a sobecky). Karen: "Dano, Dano, ty snad pořád ještě věříš, že kluci se zajímají o tvůj rozum. Nikdy jsem neslyšela, že by kluk říkal: "Hele, ta holka má ale hlavu!" - Dana: "TY to neuslyšíš." :) ()

Vánoční věc (1993) (S03E11)

"Aha... Takže šlo o vstup s úmyslem nakoupit." :) ()

Školní ples (1994) (S03E23)

Malou Eleanor tady zesměšňujou od prvního momentu a ***spoiler*** nakonec vůbec nikomu nevadí, že zůstane na ocet... :-o A Codyho řeči o třináctiletý holce jsou teda dost slizký. ()

Posedlost (1994) (S04E11)

Jeden z nejlepších dílů 4. série, hlavně díky holčičímu večeru, ale i linka s Markovou novou známostí je zdařilá. ()

Už je to tady! (1995) (S04E24)

Taková událost jako příchod nového člena rodiny si zasloužila lepší díl než hádající se děti se scénami z předchozích dílů. Tvůrci si s porodem evidentně nevěděli rady. ()

Season 5 (1995) (S05)

Spousta členů rodiny je v téhle sérii upozaděna, třeba s Brandonem (který už vyrostl z roztomilosti) si tvůrci vůbec nevědí rady, prostor nedostává ani Mark nebo Karen, většinou nevyužita je i malá Lilly. Cody pár dílů před koncem série seriál opouští, což tvůrci přešli jen tak, bez nějaké snahy o vysvětlení (v rámci děje). Náhradní postavy typu Riche nebo Bleska jsou spíš otravné než vtipné. Překvapuje mě, že po tomhle natočili ještě celé dvě série. Nejlepší díly podle mě: Ženské hnutí a Tajný ctitel. ()

Nerovný boj (1996) (S05E13) odpad!

Nesourodá slátanina, nehodná věhlasu Kroku za krokem. ()

Tahák (1996) (S05E19)

Poslední epizoda, kde s rodinou bydlí Cody. Pak jeho představitele Sashu Mitchella pro obvinění z domácího násilí vyhodili (následně už jenom nakoukl do závěrečné sedmé série). Jeho náhle zmizení ale v této řadě Kroku za krokem není nijak vysvětleno, postavy se ve zbylých dílech chovají, jako by neexistoval. ()

Výlet do Disneyworldu II. (1996) (S05E23)

Oproti předchozímu dílu, jehož sledováním se dá tak maximálně marnit čas, je zde nepatrný posun vzhůru, totiž aspoň trocha napětí v pasáži, kdy se Blesk ujme role Indiana Jonese, a špetka country v Karenině podání. Ani tahle křečovitá epizoda ale za zhlédnutí nestojí. I přiznaná reklama na zábavní park se dá jistě udělat nápaditěji a s vtipem. ()

Rovnoprávnost (1996) (S05E24)

Závěrečné díly 5. série bez vyhozeného Codyho jsou hrůzostrašné, děj mají zpestřovat Rich a Blesk, ale je to spíše ke škodě. Všechno to působí hrozně nuceně, třeba když Carol nabídne Bleskovi, ať u nich bydlí... ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)