Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa ZeroCZ1233 k tomuto seriálu (20)

1. svazek (2019) (S01)

Říkejte si o Netflixu co chcete, ale jejich ochota k vrážení financí do neokoukaných projektů je prostě chvályhodná a Love, Death & Robots je jeden z jejich šťastných sázek na vítězného koně. Slyšeli o tom všichni, nenavazující antologie animovaných minipovídek dobyla povědomí seriálových fanoušků a stala se minimálně atrakcí, když už ne masivním hitem jako jiné hrané tituly z VOD multiverza. Stojí to za to? Rozhodně ano. Můj ctěný kolega bart_ to správně pojmenoval jako glorifikaci kreativity a já se pod tento přídomek s čistým svědomím mohu podepsat. Love, Death & Robots je jeden velký píseček, na němž tvůrci dostali dostačující, ale zas ne prostorem ani penězi překypující, prostor na vyhrání a zmíněné nedostatky jejich kreativní pohnutky mohou jen motivovat k ještě lepšímu výkonu. Vyšla z toho různorodá plejáda více či méně originálních námětů, odlišných vizuálních stylů, avšak zákonitě ne všechny povídečky sestávaly v normalizované jakosti kvality. Některé příběhy excelovaly v obou hlavních atributech, jako třeba Zima Blue, The Witness, nebo nedoceněné Fish Night, jiné jen v jednom z nich, například Suits, Good Haunting a Shape Shifters, a nebo sotva prošly, jmenovitě Blind Spot a The Dump. To jsou mé osobní preference, pro seriál to je hlavně výhoda, tímto způsobem na 100% dokáže aspoň jedna epizodka oslovit opravdu každého, jelikož tam je vše, na co lze jen pomyslet, třeba sex (teda… láska, hehe), smrt, robůtci, mamuti, vlkodlaci, Sovětský svaz, jogurty, Hitler, vesmír, Mary Elizabeth Winstead (<3), burani… prostě všechno! I přes menší výhrady s konzistencí kvality tomuto projektu držím všechny čtyři palce, má to neskutečný potenciál a pro menší animátory to může znamenat zásadní zlom v jejich kariéře, jenž jim může otevřít vrátka do větších a slavnějších produkcí a už jen kvůli tomu je existence Love, Death & Robots důležitá a neocenitelná. Od Bakalářů tu lepší povídková série nebyla, 8/10 a šup sem s další sezónou! ()

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Love, Death & Robots. Všechny tyto tři zvýrazněné veličiny se tu objeví prezentované, na seriálové poměry, dobrou animací, která (jak tu bylo někým zmíněného) vskutku připomíná mé milované Dishonored a všechno to je podbarvené pestrou paletou barev, které nám dávají z každého záběru najevo, že se opravdu jedná o kybernetický punk. Ale zároveň se přechází do temnějších pasáží, které tomu dodávají nečekaně syrovou atmosféru, která jen jemně podtrhuje hlavní téma strachu a jeho filozofii. ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Zábavná robotí prohlídka s vtipnými poznámkami a posměšky na lidi, co se stupidně dostali k vlastní zkáze. Prostě to bylo fajn. 8/10 ()

Svědectví (2019) (S01E03)

Skvělá epizoda s originální a dobře vypadající animací, jež si bere ze Spider-Verse to nejlepší a ještě sama přináší vlastní prvky. K tomu ještě lehká obscénnost a správně načasováný mindfuck. 9/10 ()

Obleky (2019) (S01E04)

Skvělá animace zobrazující trošku větší škůdce devastující redneckům jejich milovaná políčka. Bohužel, žánrová klišé a kýčovitosti to stále má. 7,5/10 ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

Vtipné, krvavé, minimalistická kreslená animace s prvky anime, super hlášky, prostě fajn krasojízda z kobek transylvánského krvomila. 8,5/10 ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06)

Úsměvný důkaz toho, že politiku může dělat opravdu každý. 7/10 ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Dobré scífko se slušnou videohraní grafikou, troškou soft porna a snahou o větší myšlenku. Nic převratného, avšak příjemné to je. 8/10 ()

Dobrý lov (2019) (S01E08)

Nádherná steampunková Čína, kde jsem celkovou zajímavost viděl v tom světě, než v příběhu, což ale neznamená, že byl špatný. 8/10 ()

Skládka (2019) (S01E09)

Čistý a nefalšovaný průměr, jehož nápad se dal provést mnohem lépe. 5/10 ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Bečkovější příběh originálně míchající modernitu s odvěkou mytologií v grafickém videoherním kabátku středního proudu, jemuž by se ta delší stopáž hodila, za tuhle šanci 7,5/10. ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Solidní vesmírná esej o obětavosti s murpyho zákonem vzdálenosti, kdy je něco blízko a přitom tak ukrutně daleko zakončena drastickou vyvrcholením. Krásná animace jak vystřižená z videohry Prey jen výhodou. 8/10. ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Vizuální laskomina složená z výtvarného stylu studia Telltale a snímku Teheránské tabu je zpočátku neurážející, pěkně se na to kouká, ale když přijde ten zlom, tak je to orgie barev, světla a stínu pod taktovkou zajímavého nápadu a záměrně neúplného závěru. To, že zdejší většina nechce konec nechat, aby namáhal jejich fabuli a nejsou schopni si vychutnat nádherné výtvarno hned neznamená, že je to chyba díla... 9/10. ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

Roztáhlejší cutscéna zaměnitelné Halo type videohry s krásnou grafikou, prosťounkým příběhem a ne moc fungujícím Toy Story přesahem. Vše už jsem někde viděl a většinou to bylo lepší. 6/10. ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

Fenomenální peek celé antalogie s filozoficky nosnou myšlenkovou úvahou o humanistických hodnotách absolutního umělece a jeho zakončení celého životního i uměleckého cyklu. Bravurní výtvarná stránka souzní s genialitou hlavního motivu. Možná neuvážených, ale vážně míněných 10/10. ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15)

Akční futuristická nahláškovaná rádoby cool blbina pro barvomilná děcka a jejich deformovaný attention span. Vydrží aspoň u tohoto? Pravděpodobně ne. 5/10. ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

Poťouchlá zápletka plná milého humoru s kapkou absurdity jako bonus. 7/10 ()

Alternativní historie (2019) (S01E17)

Komická blbinka šťouchající do Adolfa Hitlera šesti variacemi jeho smrti a toho, co se stalo potom, jejichž absurdita gradačně stoupá až do té nejbláznivější verze. Kolážová animace strohého stylu a nápaditost navazující na kulturně-humorné dědictví Monty Pythona mě velmi potěšila. 8,5/10. ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

Jedna z nejlepších. Skvělá sibiřská druhoválečná jízda s okultními prvky plná ruského temperamentu s neurážející animací. 9/10 ()

Automatická hlasová služba (2021) (S02E01)

V zásadě typický souboj o přežití mezi technikou a člověkem v hávu pprůměré animace se stylizovaným vzhledem lidských hrdinů, kdy je právě hlavní zápletka to nejnudnější, co nám epizoda nabízí, místo toho, aby objevovala fikční svět, který díky náznakům působí mnohem zajímavěji a propracovaněji. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)