Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa Naushika. k tomuto seriálu (19)

Love, Death & Robots (2019)

Smrt hodně, láska občas (daleko častěji pak nepatřičný a naprosto samoúčelný sex), robotů překvapivě málo. Pár epizod bylo výborných (např. Zima Blue), několik dobrých (např. Lucky 13), zbytek kontinuum od "ok, I guess" po úplnou sračku. Jako hlavní a skoro univerzální neřest této série vidím její snahu strašně úpěnlivě křičet do světa: "podívejte se na mě, jsem strašně moc pro dospělý a řeším dospělý věci!", ovšem jazykem velmi nedospělého publika mladých geeků a gamerů mužského pohlaví, na které zcela zjevně cílí. Takže ta dospěláckost a "edginess" se projevuje a) extrémní brutalitou (která je někde na místě, jinde ne, a takto častá a koncentrovaná ztrácí na efektu, protože si na ni divák zvykne a čeká ji) a b) sexem a nahotou. A samozřejmě, civilní, komickou či drsňáckou nahotou u mužů a SEXY nahotou u žen. I tam, a právě tam, kde to dějem ani tónem vůbec nedává smysl (pokud byste chtěli někomu nezasvěcenému vysvětlovat, co je to "male gaze", většina dílů DL&R je vynikající materiál). Sečteno: série mě zaujala konceptem, těšila jsem se a byla opravdu hodně zklamána. ()

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Vizuálně i dějově je to mazec. Ze začátku jsem film podezíral z klišovitosti a z toho, že je jeho brutalita a "edginess" samoúčelná, jenže ono to do sebe pak všechno zapadlo ve výborné pointě, která je s tou viscerální, krvavou formou v úžasné synergii. ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Vtipné by mi to přišlo, kdybych tytéž vtipy neslyšela už posté. Příběhově zajímavé by mi to nepřišlo asi za žádných okolností, protože to příběh nemá. Trio postav je zábavné a dobře nadabované, ale jinak je to prostě jen sled scének s neoriginálními průpovídkami a popkulturními narážkami a fakt hloupým závěrečným rozuzlením. Meh. ()

Svědectví (2019) (S01E03)

Nope. Pointa jen nakousnutá, předvídatelná a o ničem. Většina stopáže je obsahově naprosto nezajímavá a vizuálně naopak šíleně přesaturovaná a trčí z ní samoúčelná snaha ukázat během těch pár minut co nejvíc houpajících se prsou, nahých těl, lesknoucího se latexu a obecně sexuálního obsahu, který ale s tématem děje nijak nesouvisí a působí jako upocená snaha udělat film více "dospělým" a "edgy". Líbil se mi velmi zajímavý a znepokojivý styl animace, ale ten to nezachrání. ()

Obleky (2019) (S01E04)

Rednecký mechové vs. zerg rush. Nijak zvlášť originální, a to ani esteticky (když říkám zerg rush, tak myslím doslova a do písmene zerg rush), ale na druhou stranu si to ani na nic nehraje a zpracování je solidní. Iritoval mě vizuální styl, který mi nepříjemně připomínal Fortnite a trailery na mobilní hry (a z ostatních komentářů vidím, že v tom nejsem sama), ale to je asi subjektivní výtka. ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

Eh... ok? Zpracované solidně, ale obsahově naprosto nezajímavé. Navíc se autoři nějak nerozhodli, zda to má být jakože drsný a vážný nebo jakože sranda. A pokud to teda měla být sranda, tak tu si představuju jinak než jako náhodný a nepatřičný sexuální narážky. Působí to, jako by to režírovali a animovali normální lidi, ale psal puberťák. ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06)

Jednoduchý koncept, jednoduché zpracování, jednoduchá myšlenka s nějakým přesahem. Za mě dobrý. ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Pěkně vygradované a vypointované, ale za mínus tentokrát paradoxně považuji animaci, protože tato úroveň realističnosti je přesně uprostřed uncanny valley a ve výsledku podrývá uvěřitelnost postav a jejich interakcí, takže to emocionálně zdaleka tak nevyzní. Jo a ty samoúčelný prsa a sex, který jsou tam jen proto, aby tam byly, tomu na hloubce a autenticitě nepřidávají. ()

Dobrý lov (2019) (S01E08)

Steampunk nesnáším, ale steampunk na Tchai-wanu a s koloniálním tématem je aspoň neotřelý. Dějově i esteticky mi to ale přišlo přeplácané, navíc ZASE TY KOZY, tedy lépe řečeno male gaze utržený ze řetězu (sexuální násilí není sexy, násilné zmasakrování ženského těla v kyborga není sexy, pomsta za znásilnění není sexy... takže proč je to všechno nakreslené a natočené tak, aby to bylo sexy?!). Pár bodů k dobru za ten politický rozměr s robo-démonem jako ztělesněním asijské fúze tradice a modernity, která nakonec kolonizátorům vytře zrak. Ale celkově opět smíšené pocity. ()

Skládka (2019) (S01E09)

Nemá to děj, nemá to pointu, je to za každou cenu nechutný a oplzlý. Má to jeden nápad a shock value, jinak nic. ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Oh boy. Námět jak z pera hrozně drsnýho dvanáctiletýho fanouška COD a vlků s tím, že co chybí v zápletce (tj. hodně, je plytká a bez nápadu) doženeme tím, že to pomarinujeme (see what I did here?) v testosteronu, okořeníme (pro změnu!) oplzlýma mezinámachlapama kecama a spoustou krve a brutálních detailů. To celé ve skororealistické animaci ze samého srdce uncanny valley. ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Jednoduchá premisa, syrové a relativně realistické pojetí, uvěřitelné emoce, hrdinka co musí prokázat odvahu a něco obětovat. Na krátký thriller na téma "astronaut nedobrovolně volně v kosmu" je to akorát. ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Povídku znám a toto její zpracování se mi opravdu líbilo. V pár minutách skvěle nahozené charaktery a vybudovaná atmosféra (pouště i moře) předávající tu směs magie a hrůzy. (Smrtelně mě ale urazil apex predátor anomalocaris pojatý jako pidižvík sežraný rybou. WTF!) ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

Mariňákodlaci byli příkladem toho, jak se vojenská povídka nedělá. Lucky 13 je naopak příklad toho, jak se to dělá: je tam hrdinka s nějakým charakterem, odvaha, kamarádství, sebeobětování a má to příběh a konec. Za mě moc fajn díl. ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

Ano! Tohle bylo geniální. Konceptuální umění, roboti, láska, hledání vlastní identity a návrat do sebe sama. Krásný, neokoukaný vizuální styl. V této sérii jeden z pár klenotů mezi samými obyčejnými či vyloženě ošklivými šutry. ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15)

Krátká akce s minimem zápletky, ale na ten rozsah dobře nahozenými svébytnými charaktery, humorem, který se obejde bez prsou a penisů, a koncem s pointou. Nijak zvlášť mě to nenadchlo, ale je to jeden z těch lepších dílů. ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

WTF. A ano, pokud by vás to zajímalo, i do haluz epizody o lidičkách z mrazáku se dají nacpat naprosto nepatřičné hemzy o sexu ("už se těším jak tu spolu budeme mít sex, hoho, protože jsme dospělí lidé a máme sex, hoho!") a dick jokes. Wow, such mature. ()

Alternativní historie (2019) (S01E17)

Ne všechno, co je komicky animované a absurdní bude i vtipné. Nezajímavé, bez pointy, pouze nikam nesměřující sled nápadů s prepubertálními fórky. Byť teda oliheň na Měsíci to mírně vylepšila. ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

Tohle nebyl film nýbrž rádoby silná cutscéna z nějaké mainstreamově střílečky. Ohavné uncanny valley postavy, stupidně américky pojatý Rusové co pořád říkají "comrade" a mluví anglicky s (pseudo)ruským přízvukem, tisíckrát omletá formule "nacisti a okultismus" tentokrát veleoriginálně pozměněná na "sověti a okultismus", spousta krvavých detailů, které mají tu šarádu udělat "drsnou a dospěláckou" a samozřejmně, i uprostřed Sibiře vyškrábneme nějaký ty kozy, protože to, že jste rozpáraná lidská obětina zlých kultistů ještě neznamená, že nemůžete posloužit jakou kousek pěkného masa na koukání pro diváky. Eww. Po zklamání z první poloviny série a několika nadějných epizodách druhé poloviny přišel na úplném konci zase pád do sraček a tento poslední díl mi přišel snad úplně nejhorší. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)