Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Shogin

1. Sonnie's Edge - 4/5, 2. Three Robots - 5/5, 3. The Witness - 5/5, 4. Suits - 4/5, 5. Sucker of Souls - 3/5, 6. When The Yogurt Took Over - 2/5, 7. Beyond the Aquila Rift - 5/5, 8. Good Hunting - 4/5, 9. The Dump - 4/5, 10. Shape-Shifters - 3/5, 11. Helping Hand - 4/5, 12. Fish Night - 5/5, 13. Lucky 13 - 3/5, 14. Zima Blue - 5/5, 15. Blindspot - 2/5, 16. Ice Age - 3/5, 17. Alternate Histories - 1,5/5, 18. Secret War - 3/5. Nejlepší díl: Fish Night. ()

Oralfabet

Celkově dosti sympatické, animace často dechberoucí, příběhy příjemně rozmanité. Jen mě ještě žádná pointa úplně neodrovnala. 8/10 ()

Klajnik

Jsem z toho stále poněkud rozhozený. Na jednu stranu je super, že můžeme nakouknout do tolika konceptů a mnoha různých zpracování. Avšak já si nevzpomínám na moc epizod podobných Night of the Mini Dead (3x04), které by trvaly pár minut, byly skvělé a současně jsem byl s rozsahem naprosto spokojen. Některé koncepty jsou totiž tak dobré, že bych chtěl vidět podstatně větší projekt a to, že ho neuvidím je poněkud otravné. Kord když je další epizoda něčím, co se mě nenadchne. I takové epizody jsou přítomny. Některý jsou průměrné, jiné se líbit nebudou, jiné mají dobrý námět, ale nelíbí se mi animace... Na druhou stranu to zkrátka znamená, že je zde často přítomná nějaká negace. Vykoupit to může jen fakt, že většina epizod bude zkrátka skvělá. To ale není. Snad by se dalo říct, že některé jsou zábavné, jiné jsou aspoň zajímavé. Kolem a kolem se divák pravděpodobně nudit nebude - současně ho to ale příliš hluboko nezasáhne a snad za pár let skoro zapomene i ty epizody, které se mu líbily, protože ty malé náměty zkrátka "neříznou dost hluboko" na to, aby se v paměti uchytily. Možná bych tedy na místo 9 epizod raději viděl 3 nejlepší z nich a natáhnul je na úkor těch horších. ()

dan4815

Grandiózní. Budoucnost je téma, které nutí člověka ke kreativnímu a filosofickému myšlení. Za mě osobně je téma budoucnosti velmi obtížné. Vyvstávají existenciální otázky, budoucnost koketuje s lehkým závanem deprese z uvědomění, že se ji buď nedožijeme nebo právě naopak dožijeme. Tíhne budoucnost k destrukci individualismu? Bude kolektivní chování natolik silné, že bude vzácností a přítěží pro jedince, s alternativním myšlením, uvažovat? Téma budoucnost zraňuje naše city - při představě mezihvězdného cestování, úrovně medicíny a techniky, možného kontaktu s jinou inteligentní civilizací, lidé tuší, že se toho nejspíše nedožijí. Co když něco takového nastane brzy po jejich smrti? Co když budou očekávat na nový pohled na fyziku, ale nedožijí se toho? Po smrti je nekonečná nicota. Tento skvělý počin je od všeho trochu. Musím uznat, že mě některé díly zasáhly mnohem více než Black Mirror. Krátkometrážní díly by si možná zasloužily delší stopáž. Témata jsou někdy tak obtížná a zajímavá, že po každém dílu si divák dá pauzu na přemýšlení a rozsáhlejší fantazírování. Možná je seriál zajímavý pro své umělecké vyobrazení, já si jej cením za to, co následuje po jeho konci. Nicota lidského bytí, štěstí nebo nedosažitelnost budoucnosti z něj dělá něco tak mimořádného. Musím také podotknout, že některé díly jsou slabší, u jednoho jsem ani nedával pozor. Vizuál je super, jsem rád, že jsem se nakonec po dvou letech donutil na seriál kouknout. ()

Sunny.69

První série je opravdu skvělá, každý jeden příběh je unikátní. Je zajímavý jak formou, tak obsahem. Druhá série je však oproti tomu neuvěřitelně slabá. Příběhy nejsou nijak příliš zajímavé, vizuálně taky nejsou nijak odzbroující. A chybí zde ti Roboti! ()

Flopik

Zaujímavý počin od netflixu. Pár z týchto kraťasov by som si vedel predstaviť ako samostatné seriály. V niektorých chválim nádhernú vizuálnu stránku. Pre mňa najlepšie rozhodne : 7, 18, 10, 2, 4 17. Najhoršie asi : 12, 13, 9 , 6. U mňa za 4 hviezdy a kludne by som prijal ďalšiu sériu. ()

Pawlisman

Nejsem žádnej fantasy geek a jednotlivé díly nemají top kvalitu, ale bylo to úžasné. Super krátká stopáž a při znělce dalšího dílu jste jen věděli, žes e těšíte a že to bude dobré. A že budete vždy mile překvapeni dalším originálním přístupem. Ano, toto oceňuji obrovsky. Toto je vkročení do nové seriálové doby.. ()

husokachna

Mám pár dílů do konce první série, ale už teď se chci vypsat z toho, jakou radost mi LDR udělalo. Přes všechny výtky, které můžu mít k jednotlivým povídkám, mě to vrátilo do mládí, kdy jsem hltal sci-fi a fantasy povídky a měl přesně stejný pocit. Někdy jsem dostal parádní nálož, jindy si říkal, že to vypadá zajímavě, ale něco tomu chybí, někdy byl prostě rád, že můžu strávit chvilku v jiné realitě, i když vyznění mě úplně nechytlo. A LDR je parádní koncentrát povídek s proměnlivou kvalitou, výřezů ze zajímavých realit a světů, někdy s pointou, jindy úplně bez pointy, mix všech možných žánrů a přístupů. A tak jak už jsem řekl, jakkoliv můžu mít výhrady k jednotlivým dílům, jako celej je to pecka a už teď vím, že si některý věci pustím znovu. Přispívá tomu i nekompromisní stopáž, většinou do 15 minut, která je tak akorát, u horších povídek vás dlouho netrápí, u lepších zanechá s pocitem - ježíš, to je super, toho bych si dal nášup. Paráda, opět v krátké době musím poděkovat Netflixu za to, že se nebojí a zkouší. Roboticky silné a solidní čtyři hvězdice. EDIT: Dokoukáno a až snad na jeden či dva díly je to všechno dobrý až moc dobrý, takže se těším na další sérii. ()

Gulde

Tak tohle je přesně formát, co mi vyhovuje - krátké, zcela nesouvislé příběhy s naprosto odlišnými vizuály i pojetím, které mají mezi sebou obvykle jen pár zcela surových pojítek. ()

Warhorr

Perfektní short animovaná antologie nejrůznějších sci-fi příběhů. Některé díly i docela k zamyšlení aka '¨co by kdyby ''. Mezi nejlepší řadím určitě Vysokou trávu, Tři roboti, Za souhvězdím orla. Některé jsou docela hovadiny jako jogurt nebo civilizace v mrazáku ale zbytek je vesměs supr. Za třetí řadu musím přihodit další hvězdu, bomba. Hlavně Děsivá výprava a Masonovy krysy. ()

Lukin413

Zajímavý počin, škoda ze mnoho tvůrců svá dílka pojalo jako cutscénu z průměrné akční videohry. Několik dílů vsak má nadhled, vtip a relativně originální koncept. ()

laserr

7/10. Úžasně rozmanité jak co se příběhů, tak stylů animace týče. Nemůžu říci, že by mi to jako něco přes 3 hodiny (ať už postupně, nebo na jedno sezení) dlouhý zážitek přišlo až tak dobré, nicméně obrovská výhoda kompilace je v tom, že jakmile si protrpíte i ty horší kousky, můžete se s láskou vracet k těm výborným. A takových tu rozhodně pár je, za mě minimálně 5 (Zima Blue, Three Robots, Yogurt, Sonnie's Edge a Aquila Rift). Nevím, kolik času strávili tvůrci přemýšlením nad celkovou dramaturgií seriálu, ale výsledek působí velmi dobře, čili bych určitě sledoval v pořadí dílů. ()

heihatchi

Vynikající příběhy jednotlivých epizod střídají ty slabší, těch je sice většina, i tak ale mají všechny suprovou animaci. Za nejlepší díly pak považuji 1,3 a 7. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)