Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (séria)

V klenutých sálech pohřbený (S03E08)

(epizóda)
  • USA In Vaulted Halls Entombed

Moderní způsob války a bohové ze starých časů. Speciální jednotka na záchranné misi uvízne ve věznici, která ve svých zdech ukrývá pradávné zlo. (Netflix)

Nathaniell

A zde se projevila nepochybná výhoda krátkých dílů: I když to stojí za hovno, brzy to skončí. Jinak řečeno... ne. Tohle mě prostě nezaujalo. Z podobných ptákovin jsem před lety vyrostl a nenapadlo by mě, že to uvidím zrovna v tomhle seriálu. Za vizuál a krátkou stopáž - 2* ()

Nevka

Tato epizoda sice výrazně čerpá z klasik svého žánru, ale přesto je dostatečně intenzivní na to, aby dokázala uhranout a vyděsit svými apokalyptickými výjevy. Runové zápisy a mýtická monstra jsou totiž skoro vždy dobrým základem pro solidní podívanou. Aspoň tedy pro mě. Zároveň se však ukazuje, že i přes své nesporné kvality má animace v oblasti lidské mimiky ještě spoustu rezerv. ()

InJo

Konec mě úplně nenadchnul, i tak je ale tenhle mix Cameronových Vetřelců s Lovecraftem hodně cool. Celovečerák bych si určitě dal, jeho scénář by se ale musel pořádně poladit. Tenhle kraťas totiž nemá v podstatě žádný... ()

Frajer42

Docela dobré. Líbila se mi tajemná atmosféra a hlavně zcela nepředvídatelný vývoj děje, kde se z rutinní záchrany uvězněné osoby stalo až samotné setkání s pánem pekel. Velmi se mi to líbilo a závěr byl vyloženě děsivý. Vytknul bych snad pouze divně fungující chemii mezi členy jednotky a docela nevýrazné postavy. [80 %] ()

ledzepfan

Uvězněný na konci byl super, ale dostat jsme se k němu museli přes scénáristické podivnosti (ať už jde o rádoby cool interakci mezi členy té jednotky, nelogické jednání, nebo naprosto se nehodící mechanické potvory na schodech) .. Kldně bych oželel i tu hyperrealistickou animaci, kdyby to místo toho bylo důslednější a citlivější ve vykreslení atmosféry.. ()

Lenka.Vilka

Už ze začátku lze cítit neodvratitelnost. A ta se konci začne prohlubovat. Aby na konci explodovala. Protože ten byl totiž nádherný. Budoucnost je dána. Nezaměnitelná. Vždy mi někdo pomůže. Super :) ()

Martrix

Uspěchané. Jak co se týče likvidace týmu, tak závěru. Vlastně je to jen jeden velmi dobrý a silný moment, obalený v působivé atmosféře a graficky atraktivním prostředí. Celovečerák by mě ale v tomto duchu nebavil. ()

okkac

Opět jsem si potvrdil, že to CGI, co chce být nejblíže realitě mne povětšinou náměty baví nejvíce. Parta mariňáků a tajemná obří jeskynní svatině a tam.. The Great Old One. Můj oblíbený H.P. Lovecraft v moderním podání. Škoda jen toho useknutého a rychlého konce. Chtěl jsem větší katarzi. 9/10 ()

Remivsremi

Jiná varianta páté epizody, tentokrát s bájným monstrem. Opět, jde pouze o krátké představení technologie. Ale příběh v pozadí má potenciál být zajímavý. Potřeboval by jen delší stopáž a šanci se pořádně představit. ()

iXtr3m3

Pre mňa osobne vrchol série, technicky brilantné, dokonalé, brutálne, masakrálne spracovanie spojenia military a technoidno-pekelnej zápletky. Okamžite by som privítal celovečerné spracovanie. ()

LachtanShows

Ze začátku jsem se obával, že je tu zase jen další tuctový příběh o skupině vojáků, co je vyslána napospas smrti vstříc neporazitelné hrozbě, tenhle příběh ale působil oproti svým předchůdcům tak povedeně, že jsem ve finále dost spokojen. ()