Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

sibal

Už jsem nečekal, že mne může další díl Mission takle bavit. Vůbec tu nevadí, že tu je méně akce.. o to více tu pohlcuje atmoška, umělá inteligence jako inteligentní padouch.. super a povedlo se to neuvěřitelně prodat. Herci v čele s Tomem jsou jsou na 1 a jsem rád, že tu má pro sebe více Ving i akční Pom Mantis. Úplně nedokážu popsat proč, ale děj mne do sebe tak vtáhnul, že jsem byl na opravdu naštvaný, že je konec a další az zase někdy příště...už aby tu bylo pokračování a na stejné vlně...! ()

rengers

Trochu jsem se musel pousmát na podobností s filmem Indiana Jones a nástroj osudu. Hledání předmětu, který může ovlivnit svět tak, jak ho známe. Honička v uličkách města  v motorizovaných vozítkách, rvačka na vlaku, hrdina který to vždy nějak vyřeší a k tomu jedna zlodějka. Tenhle film má potenciál v tom, že tohle se víc blíží skutečnosti, nemyslím tím průběh filmu, ale fakt, že nás umělá inteligence může zničit. ()

Tomulka

Tomík už na to asi nemá (fyzicky asi jo, to mu zase brát nemohu). Vzhledem k tomu, že se do filmu (možná aby se nebral tak vážně) dostalo dosti POKUSŮ o vtipné scény je zvláštní, že se na to Tom nepřipravil. Jeho kostrbaté tváře v těchto scénách jsou tragické. Možná to je tím, že je tak namaskovaný (aby vypadal mladě), že nemůže používat svou obvyklou mimiku obličeje :). Nic méně ty scény nefungují. Lehčí tón kontra silné téma, také nefunguje dobře (chybně napsané a režijně nepovedené). Scény typu to nezvládnu to nepujde jsou hrozně nefunkční a netrefené. A hlavně mne dostala naivita týmu MI. To přece pochopí každý idiot, že když máš proti sobě AI co vznikla v digitálním světě, tak si nemohu používat nic co souvisí s jedničkama a nulama. To bylo fakt moc. Minimálně Lutherovi (Ving Rhames) to mělo dojít okamžitě a né až ke konci. Výměna Atwell za Ferguson byla taky nuda a byla to velká škoda. Obě herečky jsou super, ale v této sérii jasně předvedla Ferguson, že je perfektní a toto si nezasloužila! Atwell chybně napsaná role vůbec neseděla! Vzhledem k tomu, že ji mám zaškatulkovanou jako dokonale silnou soběstačnou ženu, která si ví v každé situaci  rady (což jí dokonale sedí!), tak jí tady okleštili, aby nepřebrala roli Tomíka :). Celkově na mne tento díl působil jako slátanina různých již viděných scén (nejen v MI viděných), které nejsou dobře poskládané a jsou nefunkční. Škoda. ()

Woitisek

Tenhle díl pouze potvrzuje, že Christopher McQuarrie je tím pravým režisérem pro tuto sérii, čemuž samozřejmě napomáhá král hollywoodské akce Tom Cruise a dlouholetá spolupráce těchto dvou mistrů svého oboru. Zápletka jako taková není nic speciálního. Film je tak skvělý díky tomu, čím je obohacena, tím jest šikovná výstavba momentů, pěkné akční scény (viz. scéna v uličce) či dobře fungující vztahy mezi jak původními tak novými postavami. Celkově je to po vzoru minulých dvou dílů špička "akčňáků" kapku slabší než Mission: Impossible - Fallout. ()

Pavlo

Je to typicky Mission s trochu vlacnejsim rozpravanim a bez novych speci napadov. Trochu zrecyklovane seba sama, ale stale je to kvalitne a posuva pribeh dalej. Tesim na finale. :-) ()

Bragi66

Nejhloupější Mission Impossibile, kterou jsem viděl. U všech plantážníků, tak když v tvé USE mají ve filmové výrobě takovou praxi, takové odborníky a peníze, tak jak to může být čím dál hloupější až přiblblé? Tohle je opravdu přepřiblblé a Tom Cruise tam vypadá jako jeho tchán. Vřele nedoporučuji. ()

VesVes

No nevím, dost mě sra… pardon štvala ta zlodějka, která půlku filmu jen zdrhá, takže Ethan má co dělat. Za další, hodně scén bylo jak z Uncharted, tedy z té hry, né z té sra.. ehm filmu. Taky mě vadilo, že tam těch záporáků bylo nějak moc, čert aby se v tom vyznal. A co hlavně bylo na pěst, tak celý ten nápad rogue AI a jak vlastně zná budoucnost na minuty (ano, nařiďte si hodinky). ()

Tristan_nsc

Blížící se finále celé série je na spadnutí a 7. film tomu hezky nahrává. Cruise i v 60 letech působí v akčních scénách dobře, nepochybně i zásluhou McQuarrieho, který už potřetí odvádí skvělou práci jak u režie tak u scénáře. Co stojí za vypíchnutí je část z ponorky, která je naprosto vynikající. A samozřejmě to tempo, které se drží celých 150 minut. Na první část zakončení téhle vynikající filmové série je to dost solidní kousek. Uvidíme co nás čeká za rok, ale letos se to rozhodně povedlo. ()

karelondatra

Film působí dojmem, že se do něj tvůrcům vlastně už ani nechtělo. Nic nového a natočené, odehrané i sestříhané bez jiskry, přirozeného dramatu, chemie a citu pro detail. Vykrádačka předchozích dílů v unylejším kabátě, který prostě nezabírá. Nenudil jsem se, film přes všechny své mouchy odsýpá. Ale při odchodu z kina jsem si neodnášel nic, čím by mě oslovil, naladil, co by stálo za připomenutí. Emočně asi jako když vystupuji z tramvaje. ()

karelhura

Šel jsem z přeplněného kina (asi 30 lidí) značně nasraný. Natěšený z trailerů jsem očekával velkolepý biják a dostal jsem navoněné hovno. Suverénně nejslabší díl v sérii. Od Cruise bych to opravdu nečekal. Scénář je blábol akce nic moc. Po 10 minutách honičky v Římě jsem chtěl z kina odejít, no a všemi vychvalované finále mě nudilo ( s manželkou jsme počítali vagony aby jich nebylo příliš mnoho). Obsazení velmi bídné. jak padouch tak ta přisrávačka (mimochodem nechápu proč ji Cruise hned z kraje nezamordoval). Rekapitulace, pěkné barevné ale píčovina veliká. Velmi slabé 3 za 300 peněz. ()

xbehav01

2,5 hodiny v kině utekly rychleji než první hodina novýho Indyho, úžasná kamera, dynamický střih, neskutečná hudba. Prostě absolutní akční pumpáž. Některé zvraty mi vyrazily dech, doufám, že určité postavy s tímto dílem nekončí, jelikož bez nich už nebude Mission Impossible tou úžasnou franšízou, kterou tak žeru. A dvojice Tom Cruise a Rebecca Ferguson... Jedna z nejlepších dvojic na plátně za dlouhý roky. Kvalitou to asi na šestku nemá, ale zážitek v IMAX neskutečný, 90% ()

Tomas129

Wow. Celkem zírám. Popravdě tohle jsem vůbec nečekal. Říkal jsem si, že 8 díl už nemůže nijak zaujmout a ukázat něco nového. No, mýlil jsem se. Neskutečně nadupané akcí a také hlavní prvek děje, kolem kterého se vše točí, poukazuje na riziko dnešní doby, které je stále aktuálnější! Dokonce místy i vtipné. Opravdu skvělá podívaná. Tom Cruise je stále třída!  Rozhodně doporučuji jít na to do kina. Výbuchy a proud svištícího vzduchu doma moc nezažijete tak jako v kině. ()

JaKl

Zklamání. To jsi Tomáši p*srall! Že je to zbytečné dlouhé a má to mnoho vaty a pasáží, kde se nic moc neděje, budiž. Některé dialogy imbecilní a jak z komunistického slabikáře i to se nechá přežít. Ale hlavní padouch slabý jak čajíček, který ale všem nakope prdel a ještě ke všemu má bezdrátovou wikipedii asi v prdeli nebo kde, no to je fakt reálné, jako světový mír. Umělá inteligence podle scénaristy miluje nesympatické nuly, asi je to tím, že je také naprogramovaná v nulách a jedničkách. Jak zabít film v jedné větě jednoduché? Necháme zabít 2 nejlepší postavy z celeho filmu. Jednoduché. Výsledek je takový, že tento díl si nikdy v životě nepustím podruhé, na rozdíl od těch předchozích. Odpad dáti nemohu, dokoukal jsem to do konce, bylo mi hloupé odejít ze sálu a nechat tam manželku samotnou. Některé akční scény také nejsou špatné, takže s velkým přemáháním 2 **. PS: Proč nikdo Cruisovi neřekl, že v tom vyžehleném ksichtu se nedají dělat žádné grimasy a že vypadá furt stejně? ()

MarekTulen

Při konci celé ságy to začíná být nejlepší? Další nadupaný díl Mission: Impossible a tentokrát snad jeden z nejlepších, sice fallout válel víc, ale tohle rozhodně stojí za zhlédnutí. Výborná jízda s krásným soundtrackem, skvělým příběhem nebo excelentními akčními kousky. Další akčňák, který letos byl za mě úspěšným a některými scény dokonce pohřbil celého posledního Indiana Jonse. Film měl pro mě pár nudných scén, ale to se dá odignorovat. Prostě se nemohu dočkat druhé části, protože ten konec mě kurva navnadil a jsem rád že to neskončilo jak Fast X nebo Spider-man. Doporučuji. ()

jara12

První část vyvrcholení Tomovi akční série je tu a opět přináší dechberoucí zážitek! Akce se stupňuje a stejně jako u Johna Wicka si říkáte, že už to přeci nemůže být lepší. Jedna bitka tří lidí v úzké uličce si strčí do kapsy většinu velkých blockbusterů. Takový děj nikdy nebyl primárním zájmem MI série a spíše se sází na reálné kaskadérské kousky, kde vám opět bere dech, že tam ten Tom Cruise povětšinou opravdu je! Stopáž by se dala trochu zkrátit, protože 2 hodiny a půl na vyprávění první části filmu je přeci jen dost. Naštěstí děj není ukončený tak otevřeně jako u minulého Spider-mana. ()

hdraf

75 % a mírné zklamání:-(( Bylo samozřejmě velice těžké dorovnat nebo překonat předchozí díly, ale tady pokazili zcela zbytečně několik důležitých věcí. Chtělo to lepšího záporáka, méně postav (je jich tam jak na Václaváku!), méně složitých keců, lepšího kameramana (často snímal lidi někde z rohu obrazu, nebo se dívali úplně jinde = nepříjemné) a někdy mi dokonce vadili ty až moc reálné sceny na vlaku, létání, velice úzké uličky Benátek apod. Plus je akce v autě, těch pár vtipných momentů...a na konci "akce vlak" nádhera. Tak snad příště na 80%! ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny