Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

ForzaJuve

Když to přišlo na Nově končli jsem základku a byl tedy typický puberťák první poloviny 90. let. Všechno, co pocházelo z Ameriky bylo boží, spousta z vás ví, o čem píšu. Ale tohle bylo něco jinýho, mě to zoufale nebavilo a teď se vlastně divím, kolik že dílů jsem to vlastně viděl. V paměti mě utkvěla hlavně upoutávka "Američtí teenageři mají stejné problémy jako vy". Nevím, kdo to vymyslel, ale fakt mě pobavil. Představa, že já, puberťák z paneláku v Brně, řeším to stejný jako puberťák v Beverly Hills, je vskutku úsměvná. ()

yarghoul

Bavilo mě to a ne že ne. Jen s každou další sérií míň, možná mi bylo líto, že tak rychle dospívaj a řeší věci, který mi byli ve 12 letech fakt jedno. ()

Figuska

Nostalgie, samozrejme... holywoodske rychle sipy v cele s Brandonem alias Mirkem Dusinem :-D presto to tenkrat bylo NECO a tak to dnes nechci shazovat. ()

SZYslak

Vyrostl jsem na tom, Kelly mi visela na zdi, chtel jsem pracovat v Picpitu a veceret lasane (to jsem ani nevedel, co to je). Jen ten Brandon byl tak nejak porad na pest (DOPLNENO: ... a Andrejka taky). Kdo na to jako pubos nekoukal, at vyprsti Donnu Martinovou nebo staryho Spellinga. ()

vilusinska

Já jsem taky samozřejmně ujížděla na Beverly Hills když to dorazilo i k nám a nedávno jsem si stáhla pár dílů co jsem našla na netu,prostě americká propaganda že i američtí studenti že ikdyž jsou prachatý a mají své lásky tak k nim patří i problémy,jen škoda že to bylo tak přeplácaný tou "amerikou". ()

dzejnyka

Strašné :-))) Brandon a jeho rodičia jasne zrelí na ústavnú liečbu. Pravidelne som do toho začala čumieť až s nástupom sexy mrchy Valerie na scénu. ()

TheMe

V dětství jsem ten seriál přímo nenáviděl, za což jsem se tehdá před kamarády docela styděl, ale dneska jsem na to patřičně pyšný. ()

bezdiakritiky

skvěle hloupoučký seriál o super mládeži ze zlaté ameriky.... pamatuju si název, pamatuju si některá jména, ale vůbec si nepamatuju o čem to vlastně bylo. tak jsem si pár dílů pustila.. fakt síla. vlastně ani nevím, o čem to bylo. na druhou stranu, ve své době splnil seriál svůj účel a jistá dávka kultovní slávy mu nemůže být odepřena. ale to by mohlo stačit. ()

sew810

No a co, tak jsem se na něj koukal, no. A že se mi líbil? Nee, nikdy. No, možná někdy. ALE JEN MINIMÁLNĚ. Popravdě formoval mé pubertální vnímání světa až nezdravě. A Stevovi kudrliny vládnou!! ()

sankacoffee

Venku je krásně, tak jsem se šel projít do parku pročistit si hlavu po minulé noci a potkal jsem tam Dylana. Chtěl se mnou mluvit, tak jsem mu řekl, že chci nejprve mluvit s Brandonem, který však mluvil s Kelly o Stevevovi. Steve to všechno pověděl právě Dylanovi a ten z toho byl v šoku. Co mám dělat? Musím to říct Donně, Brandon by mě nepochopil. ()

Horác

Čas udělal tenhle seriál asi už nekoukatelným. Ale je to legenda a já na ni tehdy nadšeně čuměl. Brenda Volšová forever! ()

heavy

Odsoudit Beverly Hills 90210 do podprůměru by znamenalo popřít své dospívání, své ideály o světě, který se ukázal jako příliš skutečný. Každý puberťák má kdesi v koutku duše touhu být Brandonem Walshem a každá puberťačka má v sobě kousek Brendy Walshové, abych parafrázoval rčení o lvovi a labuti. A čas od času si každý zarebeluje jako Dylan. A chce být, byť i na jeden den, třídní kráskou jako Kelly. A mít takové chápavé rodiče a kamarády, kteří s vámi řeší všechny vaše problémy. Kultovní archetypální seriál s hymnickou znělkou, který ve své době nesledovali jen naprostí mimoňi a exoti. Něco jako kdyby dnes někdo na střední neměl mobil. Neříkám, že se nenajdou i tací. A neodsuzuju je za to. Žehnám vám, všem výjimečným... :-) My obyčejní, normální a průměrní to prostě žrali a těšili se na každý nový díl. Bylo to tak jiné, tak krásné, tak neskutečné. A ano, dělali jsme si z toho srandu už tehdy, ale v koutku duše... Tam v koutku naší zmatené a nejisté duše byl svět, který byl lepší než ten, který jsme dennodenně prožívali. A nevadila nám ani ta nesnesitelná Donna. :-) ()

rytir1

První legenda pro mladé. Bohužel odhodnocená těmi kteří jej ani neviděli a jimž nedošlo, že seriál tehdy byl tvořen především aby ukázal všechny běžné starosti mladých. Dneska je pubescenti neřeší, maj vše hustý, brutus a v penálu, takže sem pak píšou jaká to je kravina kopírovaná odjinud. Přitom tenhle byl první a nejlepší svého druhu. Ať si všichni jej kazí jak chtějí, mě se líbil, vyrostl jsem na něm, vím jak je dobrý. A kdo se dnes stydí že v mládí miloval Brendu nebo Brandona a věšel si jejich plakáty z Bravíčka na zdi pokoje je suchar. ()

Kalda69

Rozhodne bych tomu neubiral kultovni status na ceske scene v zacatcich 90.let. Kdy to byl prakticky nejlepsi serial v TV. Coz se postupne menilo a s ubyvajicima kvalitnima nametama sla kvalita dolu, no vlastne jako u vetsiny delsich serialu. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)