Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

Cement73

Čím ďalej sa ten seriál ťahal, tým promiskuitní boli jeho hlavný hrdinovia. Scenáristi kvôli peoplemetru dali v podstate sa prespať každého z každým. Veď aj doteraz sa vraví, že "sme ako Beverly Hills".... ()

dehlie

fenomém doby. seriál nášho detstva, ktorý v tom období ani nešlo nesledovať. niektoré hlášky ako "puste donu k maturite" alebo "dylene, ty alkoholiku, dnes máš už druhý pívo" používame s kamarátmi na pobavenie dodnes :-) ()

gurmanik

Seriál mého dětství, v té době, kdy jsem na něj koukal, jsem tomu ještě ani nemohl pořádně rozumět a pochopit to. Znovu se na to radši dívat nebudu, už jen když vidím všechny ty obličeje. Ale za ty hodiny, které jsem u toho proseděl, musím dát 5* :D ()

Movie Gourmet

Legendární seriál našeho mládí, který okupoval české obrazovky v 90. letech 20. století. Zaměřen na cílovou skupinu teenagerů působí dnes s odstupem času velmi úsměvně. Verdikt: 3* a 50-60 %. ()

mira007

Legenda!!! Jeden z prvních seriálů, který pronikl do ČT, o bohatých , mladých, krásných a ušlechtilých. Dneska to je nekoukatelná naivní trapárna, ale tenkrát to byl hit. PS: Nejúžasnějí bylo, že otce a syna hráli herci, kteří mezi sebou měli věkový rozdíl jen devět let. - ten starší hrál otce, to sedělo ()

Geller

Když se na to podíváte dnes řeknete si: Na co sem to sakra koukal. Ale v té době to byl celkem zábavný seriál o mladých lidech. ()

WinstonS

"Hérakleitovskou dialektikou je třeba si ospravedlňovat situace, kdy se dva hádají a třetí tyje. Např. Steve a Clare se hádají, David se směje, Stevův sexuální život se pozdvihne na kvalitativně vyšší úroveň po zkušenosti s transvestitou. Brendon a Kelly se hádají, David se směje, Kellyin sexuální život se pozdvihne na kvalitativně vyšší úroveň po zkušenosti s lesbickým sváděním. Donna a Joe se hádají, David se opět směje, Davidův sexuální život by se teď měl pozdvihnout na kvalitativně vyšší úroveň, ale není tomu tak, neboť Donna chce zůstat pannou," řekl Ištvan Tračník a já dodávám AMEN :-) viz http://www.phil.muni.cz/fil/ruzne/90210.html ()

chalp odpad!

Po všetkých tých rokoch televíznej šikany v podobe tohto skvostu sa vďaka csfd konečne možem pomstiť aspoň v tom hodnotení.Príšerné a niekedy som mal pocit, že nekonečné. ()

Dejvi21

Ze začátku dobrý, ale pak se z toho stávala telenovela čím dal víc. Když už neměl kdo s kým spát alespoň po pátý, tak to konečně utli. Škoda, v nejlepším přestat. ()

Hepy13

Vracím se do minulosti - Je neděle 18:30, zhruba nějakých 15 let zpátky, dodělávám na poslední chvíli domácí úkoly do školy, při tom běží v televizi 90210, já jsem zamilovanej do celýho toho bohatýho, perfektního světa a s každou postavou prožívám její lásky, zklamání, vztahy, trable, osudy a křičím "pusťte Donnu k maturitě" :D V tu dobu jsem to miloval jako nic jiného na světě. Když slyším teď znělku, mám z toho husí kůži a příjemné nostalgické vzpomínky. ()

RomeroIsGod

Správňáček Brandon, pipina Dona, intoška Brenda, "opilec" a surfař Dylan, "opilec" a boháč Steve, bohyně Valerie a Kelly, židovka Andrea a další a další směšné postavičky našeho dětství. 60% ()

Maslord

Asi žiaden iný seriál nenesie čaro 90-tych rokov tak ako 90210. Bol to jeden z prvých seriálov, ktoré sme mohli po páde opony sledovať a dokonca v čase keď sme ha pozerali bol stále aktuálny. Vykresľoval bohatých ako ľudí s problémami ale zároveň ako ľudí, ktorý dokážu svoje problémy riešiť. Walshovci ako centrum dobra a porozumenia dokážu vždy všetko úprimne, zodpovedne, otvorene láskyplne vyriešiť a samozrejme ostane ešte aj priestor pre morálne ponaučenie. Pravda, že producenti zistili, že to nemôže byť len ďalšie siedme nebo a postupne ako pribúdali série pritvrdzovali. Pôvodné hodnotenie pri sledovaní nostalgicky zvyšujem na 4 hviezdy. ()

Cartman odpad!

Dokonalí třicetiletí středoškoláci pro něž je dát si víc než jedno pivo poukázka do "odmašťovny"?! Takovej seriál "ze života" opravdu ne! ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)