Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (263)

Beverly Hills 90210 (1990)

Legenda!!! Jeden z prvních seriálů, který pronikl do ČT, o bohatých , mladých, krásných a ušlechtilých. Dneska to je nekoukatelná naivní trapárna, ale tenkrát to byl hit. PS: Nejúžasnějí bylo, že otce a syna hráli herci, kteří mezi sebou měli věkový rozdíl jen devět let. - ten starší hrál otce, to sedělo ()

Season 1 (1990) (S01)

První série kultovního teen seriálu na kterém vyrůstaly doslova generace ( vlastně trochu i já) je určitě nejkvalitnější, ty ostatní mají už jen klesající tendenci do ubohosti. Viděno po dvaceti letech mi to nepřišlo až tak debilní, jak jsem si myslel a obsahově to je základ: přestěhování Walshových do Beverly Hills, seznámení s ostatními, ztráta panictví Brandona (S01E05) ztráta panenství Brendy s Dylanem ( S01E21). Walshovi jsou naprosto ukázková liberální rodina, takže poučování, agitace, protidrogová prevence, bezpečný sex, protidrogová prevence, pravidla fair play a zásady morálních hodnot jsou divákům vtloukány do hlavy takovou silou až to bolí. Krom toho, že to je místy naivní a hloupé, tak jsem si nepamatoval, že každý díl je samostatná epizoda doslova tak, že když se v jednom dílu řeší nějaký vztah Brandona s nějakou holkou, nebo se stane trenérem, nebo se s někým zkamarádí, tak v následujícím díle je to zapomenuto a už se k tomu nevrací. Ve své době to musela být pecka jako náhled do světa bohatých, když to vysílali v postkomunistických zemích, ale dneska by to šanci nemělo. ()

Pilot (1990) (S01E01)

90210 je pro mne dětská legenda, ale první díl jsem viděl až dnes. Překvapilo mne, že se mi to zdálo méně stupidní, než jsem si to pamatoval. První díl je seznamovací, ale Dylan McKay zatím nikde a místo toho se tu mihne v roli vyhazovače Djimon Hounsou, který se proslavil daleko později. ()

Zelená komnata (1990) (S01E02)

"Chci být tvůj přítel" stěžejní věta seriálu už v druhém díle, kdy Dylan potká Brandona, který tu řeší případ chudé opilé surfařky ( brunetka z prvního dílu nelogicky zapomenuta). ()

Každý sen něco stojí (1990) (S01E03)

Brenda se kamarádí s bohatou holčinou, která krade po obchodech hadry a Brendon tentokrát neřeší žádný holky, ale hledá si regulerně práci až skončí v Peach pitu. Poprvé se objevuje restauratér Nat v podání herce se jménem Joe E. Tata. ()

Poprvé (1990) (S01E04)

Brandon se stává investigativním novinářem a sportovcem zároveň a řeší stipendium pro basketbalisty nestudenty... Brendě ukradnou auto, ikdyž nemá řidičák. Konečně prolomena aureola dušínovského flujda Volšových. ()

Muž proti muži (1990) (S01E05)

" Jsi nejbáječnější milenec" hláška dne od Cheryl z Minesoty, bývalé lásky Brandona, který s ní v tomto díle přišel o panictví, ikdyž ona se ukázala jako trochu divočejší děva. ()

Vyšší vzdělání (1990) (S01E06)

Jáká se ti líbí barva vlasů o holky?"" Dávám přednost blond" - tak se Dylan poprvé setkal s hnědovlasou Brendou. Volš podvádí. ()

Bezva máma (1990) (S01E07)

Velký herecký prostor pro Kelly a její alkoholickou matku. ()

Pokušení sedmnáctého roku (1990) (S01E08)

Wow, dokonce stará Volšová tady má hlavní linku, když potká nějakýho typa z minulosti. ()

Umění naslouchat (1990) (S01E09)

Tak tohle byl jeden z nejlepších dílů, který by námětem mohl být úspěšný i jako celovečerní thriller - Brenda jako brigádnice na "lince bezpečí" řeší případ znásilňované roztleskávačky. ()

Romantika (1991) (S01E10)

Dylen a Brenda poprvé na rande... jak sladké. ()

Pravidla hry (1991) (S01E11)

Brendon chlastá .... a bourá auto a skončí v krimi. Drsné na slušňáka jeho kalibru. ()

Jeden a nemluvně (1991) (S01E12)

Brandon si nabrnkne spolužačku s miminem, postaví se k tomu zodpovědně, těší se na další rande, ale v dalším díle už o této dívce ani vidu. ()

Noční potlach (1991) (S01E13)

Steve a Brandon vyrazí v kabrioletu na tah, sbalej dvě kočky ( černovláska, kterou vyfasoval Brandon, opravdu sexy) a ty zase sbalej jejich kabrio. Děvčata hrajou doma na pravdu...nuda. ()

East Side Story (1991) (S01E14)

Brandon se stane na pár dní hercem a tak nějak si začne s hereckou hvězdou Lydií. Brenda zatím v Peach Pitu taky hraje svou roli. ()

Víkend v Palm Springs (1991) (S01E15)

Brandon se zakouká do tajemné latinoameričanky v podání pěkné Karly Montany, která přestoupila na west beverly high, ale ten vztah nepřesáhne stopáž tohoto dílu. ()

Sláva je když (1991) (S01E16)

Většina středoškoláků jede na víkend do Palm Springs, a Dylan a Brenda plánují první pohlavní styk... neúspěšně. Brandon zůstává v Peach Pitu a zachraňuje nějakého chlapečka bezdomovce, kterému udělá hamburger. To je tak správný kladný hrdina. ()

Na vlastních nohou (1991) (S01E17)

V tomto díle Brandon se vrhá do politiky a kandiduje na prezidenta ( školy) a Brenda objevuje alternativní způsob života tím, že chce skončit se školou a nezávisle cestovat nebo co. ()

Test (1991) (S01E18)

Všichni testujou ve škole znalosti studijních předpokladů a Brenda testuje, zda nemá rakovinu prsu. Zase jeden osvětový díl. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)