Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Ergon

Červený trpaslík je fenomén. Získal si mně po prvním díle a už nepustil. Každý díl jsem viděl několikrát a stejně mně to pořád baví. Skvělé charaktery hlavních postav a nezapomenutelné hlášky. Že jste to neviděli? To ani neříkejte nahlas! :-) ()

josieaddms

Červený Trpaslík je seriál který se povedl na sto deset procent. Nemá vůbec cenu tady vyjmenovávat co všechno je na seriálu skvělého. Schválně se ale zaměřte na své blízké a známé, a podívejte se kolik je mezi nimi Listerů, Rimmerů, Kocourů, Kritonů, a Holly. Seriál se na tolik vyvedl že charaktery postav jsou tak povedené, přesné a parodické, že můžete každého člověka přirovnat k jedné postavě, kterou charakterově nejvíc připomíná. Nesmrtelný seriál. ()

Pepper_x

Tpraslíkův pomalejší rozjezd stojí za to překonat a počkat si na neskutečnou salvu hlášek, neuveřitelnejch a ještě neuveřitelnejších situací a vtipů, který se jen tak nezastavěj. Posádka v čele s Hollym, kterej má IQ jako 6000 učitelů tělocviku, působí jako parta neskutečně zoufalejch existencí, jež dohromady tvořej partu, kterou by mohly všechny reality show závidět. Od třetí do šestý řady se nejde přestat smát. Top díly: Pozpátku, Polymorf a Roztavení. Škoda jen reinkarnace seriálu. Ten nemá s původním Trpaslíkem moc společnýho. ()

Petulka88

Nesmrtelná klasika. V každém díle několik kultovních hlášek, ,,propracované speciální efekty", úžasný britský smysl pro humor, skvělý český dabing... Už jsem trpaslíka sjel několikrát a určitě si ho ještě několikrát dám, dokud z toho nebudu úplnej ma-góóóór. ()

andrew88 odpad!

Notná dávka nechutného britského humoru, který je tak vlezlý a nevtipný, až je mně z toho špatně. Většinou mně na každém sitcomu zaujme aspoň něco, ale v tomto případě nemůžu dát jinak než odpad. ()

Khamsin

Lepší komediální seriál před Trpaslíkem ani po něm nebyl a není. Typický anglický humor, který zabijí. Klobouk dolů a budu pevně doufat, že ještě někdy něco podobného spatří světlo světa (Další britské komediální seriály jako Black Books nebo IT Crowd jsou bohužel jen slabým odvarem, byť špatné nejsou). ()

denisek34

"No a co to je, he?" - "Ještě nikdy jsem ji neviděl, nikdo ji neviděl, ale myslím, že je to bílá díra." - "Bílá díra?" - "Každá akce vyvolá protikladnou reakci. Černá díra likviduje vesmírnou hmotu a čas a bílá díra je vrací zpět." - "Takže, ta díra chrlí čas zpátky do vesmíru?" - "Přesně tak. Proto jsme na lodi svědky těchto zvláštních časových úkazů." - "No a co to je, he?" :D :D ...Červený trpaslík je prostě klasika. Buď ho milujete nebo nesnášíte :) ()

Gendarme

...ten kdo tvrdí, že se mu to nelíbí tak kecá a potají si Red Dwarfa doma pouští :-) *Nová série vrací úder vtipu originálních dílů ... jen tak dál. ()

danny_21

Krásný, vtipný, sitcom , parodující co se dál, který mi vlezl pod kůži a nepustil. Některé epziody k popukání, většina nadprůměrných, pár slabých. Celá posádka parádní po všech stránkách, nejoblíbenější byl ale Kryton, Eso Rimmer a Dibley Family - " Nachystejte Pečenáče, na večeři jsem doma " - 85 % ()

Trauma

Jeden člověk mi říkal, že v pohodě člověk se pozná podle toho jak moc má rád Červeného trapaslíka. Hm, tak jo, řekla jsem si, ptám se teda při poznávání lidí na trpaslíka a zatím se mi to osvědčilo. ()

vincchuppo

Ať žije Kocour a všichni! A ani návrat po dlouhé době o tolik nezeslábl. Možná přibylo pár vrásků, ale co na tom, je to pořád náš Červený Trpaslík! ()

mogul01

Červeného trpaslíka jsem poprvé zahlédl v televizi zhruba někdy v sextě na gymnáziu a nedokoukal jsem ani celý díl. Teď mohu říct, jak jsem se dramaticky mýlil. Je třeba se do toho dostat, což podle mě není problém po zhlédnutí prvních dvou dílů. Seriál, na který se dá dívat znovu a znovu můžu jen vřele doporučit! ()

Davedd

ČT do naší generace vrazilo kult, bezpochyby. Díky za to. A hlavně stále pokračuje, nová série se nečekaně povedla, posádka Červeného Trpaslíka jen tak nezmizí. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019