Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (106)

Čtverec času (1989) (S02E13)

Časočtverec (zdravím Odyseu 5:) je ten díl, který jsem si oblíbil takřka ihned. I když to dosud na plný počet nedosáhlo. Těžko říci, čím to je, ale ta úžasná dr. za to tentokrát nemůže. Takové to classické SFíčko alá TNG.;-) ()

Faktor Ikarus (1989) (S02E14)

Další epický přešlap. Aspoň že ten srandovní sport Anbo-jyutsu se ftypně objevil v LD. Linka otec/syn je prostě strašlivá i díky přítomnosti nesympatického M.Ryana v roli Rikera sr., který docela obstojně hrál hajzla v Halloween 6. Zde bych mu ovšem rozbil xicht ihned po 1. setkání. Nebo ho rovnou zabil. To je taky možnost. A nebo na něj poslal Marinerovou. Ta by mu ukázala. Linka s Worfem to zachraňuje od skoroodpadu. ()

Přátelé na dálku (1989) (S02E15)

Docela fajn. Prndání okolo všemocné a i mě se občas zdá, že nesmyslné, Primární Směrnice je svým způsobem, zábavné. Special quest star Nikky Cox aka mimozemská holčička s krásně ruským jménem Sarjenka.;-) Linka s Wesleym je též fajn. ()

Kdo je "Q" (1989) (S02E16)

Tento díl běžel u nás v tv v době, kdy šel do kin ST VIII. Tomu říkám načasování ČT. To se nezapomíná. Po 1.  shlédnutí filmu, jsem ten díl viděl tolikráte, že jsem málem sedřel pásku ve vhsce.;-) Jinak jde samoz. o 1 z nejzásadnějších dílů ve ST obecně (bez kterého by nebyl geniální díl LD wej Duj:) a když pominu to, jak chudáci (ky)Borgové (ne, nejsou ze Šwédska) dopadli v STV či STP, tak se stále jedná o velmi slušný nářez i prvním se objevením, tzv. borgátek.;-) Quinan zde nevadí, řekl bych, že jde o jeden z mála zajímavých dílů s ní a special quest star je samoz. Q. ()

Nástrahy lékařské péče (1989) (S02E17)

V podstatě hl. antagonisté v Lower Decks (kteří si pletou Janewayovou s Freemanovou. Zde po1. a co se týče mluvené role i nadlooouho naposled. I když nesmíme zapomenouti na jejich občasné křoví v DS9. ,,Hledáme věci. Věci na létání´´. Zde ještě relativně dementně neškodní, rok po ST X, však trestuhodně podcenění a silně nebezpeční, jak se ukázalo. DocBrown sice správně píše, nejstupidnější rasa ve vesmíru (u mě to byli např. dosti dlouho Klingoni, no) ale přátelé....nepodceňovat. A to myslím, vážně. Teoreticky by to býti mohlo i na 5, ale to by tam nesměla být ta zoufalá linka s operací. To ani ten Wesley zvaný nenáviděný, spolu s Pikrdem v raketošutlu, kdy ještě neblbnul se 7z9, není tak nezáživný. Tedy ne on, ta jejich linka. ()

Dodejte nám čerstvou krev! (1989) (S02E18)

Díl, který obsahuje něco, co by jste v posledních sériích hledali jen těžko a který by spíše patřil do TOS. Narážím na na ubytování Bringloidů v jednom z nákl. doků.;-) Irka dostane Rikera, což není vzhledem k jejím genům nic prequapivého. Motiv starého signálu a později kolonie pozemšťanů/potomků z lodi třídy DY-500, SS Mariposa z 22.st. mě na tom baví nejvíce. Závan z doby STE, který ještě neexistoval. ()

Hon na muže (1989) (S02E19)

Dílům s věčně nadrženou Lwaxanou se v drtivé většině, vyhýbám obloukem. Takže klasicky se tím pádem  nic podstatného neděje a jedinou přidanou hodnotu tahle blbinka má pouze a díky ztrapnění Lwaxany pomocí holobarmana. Bod za ty 2 rybovité ufouny. Ti ve výsledku pobavili více a to jsou 99% děje v hibernačním módu. ()

Posel (1989) (S02E20)

Worf se sice chová vůči své lásce jako idiot, ale ona mu to též zrovna neusnadňuje. Proto k sobě prostě patří. Suzie Plakson je v té roli squellá. Později nás ještě oblažila jako paní Q a zlovolná Andorianka.;-) Ovšem jejich vzájemná (doslova) chemie mě vždy velmi bavila a z její pozdější smrti jsem byl stejně rozzuřen, jako Worf. Bez legrace. Ostatně, scénáristé byly vždy k Worfovi co se týče partnerek dosti cyničtí a svině. Vemte si, jak dopadla Jadzia. ()

Špičkový výkon (1989) (S02E21)

Tak samoz., že mě nejvíce baví linka na U.S.S.Hathaway, než Pulaská the COW, co neskutečně opruzuje chudáka Data, aby to tomu samolibému Kolramimu, který by fakt potřeboval proplesknouti a kterého hraje slizský dr.Edgemar z Total Recall v.1.0. nandal. Což ale zase dává trochu smysl. Jen ten způsob provedení... ()

Šedé přízraky (1989) (S02E22)

Typ dílu, ze kterého mě vždy nabíhá žíla na spánku. Mají je satanžel i např. Přátelé či Simpsoňáci. A o čem to je? Já vlastně ani nevím. 25 let jsem to neviděl a pokud se někdy nebudu brutálně nuditi, tak dalších 25 let též ne. ()

Evoluce (1989) (S03E01)

Otřesná kráva zmizela a vrátila se šarmantní dr.Drtinová s novým účesem.;-) Ale bacha, je to hodně s Wesleym, takže zavřít oči. ()

Vlastnosti velitele (1989) (S03E02)

Korporace Sheliak je velmi zajímavá a jak tak bývá v treku nepříjemným a trestuhodným zvykem, později už nevyužitá. Ve fan sekci v projektu ST renaissance, jest podrobně popsána jejich drsná válka s UFP, která bývá přirovnána (nikoli bez důvodu) k masivnímu konfliktu s Dominionem. ()

Zničená planeta (1989) (S03E03)

Dosti dobré. Ta melodie co dohání poradkyni Troi k šílenství, je doslova...nezapomenutelná. P.s. nikoli. V TOS nic podobného není. ()

Kdo pozoruje pozorovatele (1989) (S03E04)

Squellá hudba od Rona Jonese (jak jinak) s Lelandem Palmerem z TP, který se tu maskuje jako protoVulkánec a jehož zvědavost ho dohnala, až na samou hranici bytí. A hl. inspirační zdroj pro Michaela Pillera, když psal ST IX. ()

Past (1989) (S03E06)

Main theme from Ron Jones is genius! Je to vlastně chytře zpomalený Patton od Goldsmithe.;-) ()

Nepřítel (1989) (S03E07)

Sice na tak působivé, jako Defector, ale pro mě jakožto Romulanofila, nebude dílů s nimi, nikdy dost. Rozhovory Geordiho s Bochrou za to stojí. Tomalak po1. v podání neskutečně charismatického G´kara, který ale jako Romulušna není zdaleka tak působivý. Což přičítám pochopitelně nedostatku prostoru jemu věnovaném. Tomu já říkám, promrhání quallitního herce. Dodnes se taky divím, že ho do TNG dali vícerokráte. ,,Vítejte na Galordon core, kde žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán´´. ()

Cena (1989) (S03E08)

Tento díl jest pro mne zajímavý pouze ze 2 důvodů. Hraje v něm původní Predátor (s tou jeho výškou ho fakt nepřehlédnete) a má to slušné pokr. v STV. A ten maník, co defloroval (i když ona už těžko byla v téhle době panna, hahaha) Troi, byl v 1 díle Policejní Akademie. ()

Faktor pomsty (1989) (S03E09)

Tragický příběh Yuty aka pěkné a sympatické Lisy Wilcoxové z Noční Můry v Elm Street 4+5 by vydal na pěknou Shekaspearovskou tragédii. Velmi dobrý díl. Zvláště to detektivní odhalení, co je zač. ()

Přeběhlík (1990) (S03E10)

Tomalak po2. Perfektní Ron Jones opět použil svůj tzv. Romulanský motiv (na což je ostatně upozorněno i v bookletu k onomu masivnímu a dokonalému setu, Ron Jones project) který jako jediný zazněl v TNG vícekráte, což při faktu, že Romulané nemají dodnes žádný svůj main theme jako Klingoni, zvyšuje jeho hodnotu. Závěr...velmi emotivní. ()

Déjá Q (1990) (S03E13)

Tenhle díl moje matka zbožňuje. Hl. ten konec. Ostatně, jako všechny s Q. Já sice z té postavy nikdy tak nešílel jako ona či jiní, ale stejně bych nedokázal dáti něčemu s Q méně jak 4. A tak to je.;-) ,,No, možná že něco lidského v tom Q, přece jen bude.  ,,Na to bych nespoléhal´´. :))) Porovnávati Picarda a Q v nejnovějším ST opusu dosti dobře nelze. To je prostě o 100% někde jinde. Jen dosud nevím, kde. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)