Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

xlelusx

Existuje legendárnější seriál, než jsou Přátelé?! Podle mě ne! Vždyť by se dalo říct, že Přátelé jsou základem skoro všech současných seriálu, například HIMYM dle mého je vystavěný na Přátelích. Kdyby před těmi X lety někoho nenapadlo Přátelé natočit bůh ví jestli by vůbec dnes nějaký HYMIM byl. Ale dost už o tom jak je tento seriál legendární, protože to ví naprosto každej. Přátelé okolo mě vždycky tak nějak proplouvali a když je dávali v telce tak jsem se vždycky podívala, ale nikdy mě nenapadlo zkouknout je celý. Až pak jednou jsem je zase viděla v televizi a zrovna dávali díl, kdy si Joei měl vymyslet nějaké umělecké jméno a Chandler mu vymyslel přezdívku Joseph Stalin, se kterou později v tom samém díle Joei opravdu vystoupil v divadle. Po tomto vtípku jsem si řekla tak a dost! Musím Přátelé zkoukout celý takhle by to nešlo. V tom momentě se pro mě Přátelé stali prakticky mým nejoblíbenějším seriálem. Jsem smutná, pustím si Přátelé. Nudím se, pustím se Přátelé. Obědvám, pustím si Přátelé. Usínám, pustím si Přátelé. Učím se, pustím si Přátelé. Chci si odpočinout, pustím si Přátelé. Chci se zasmát, pustím si Přátelé. Řekněme to takhle, já neznám situaci při, které bych nemohla koukat na Přátelé. Už nevím jak jinak popsat tuto srdcovku. Snad jen, pokud jste je neviděli, nevíte o co přicházíte. Nejoblíbenější postavy: Chandler, Phoebe, Ross (to je jen okrajově, mám je ráda všechny) Nejoblíbenější epizody: v tomhle případě to snad ani nejde, dokonce i všechny série jsou vyrovnané. ()

lenka215

Bez tohto seriálu si nedokážem predstaviť svoje školské roky (práve vtedy to bežalo) . Každá jedna časť bola aj je originál.. 101% ()

PhantomPejvl

Přátelé... To není jen seriál, to je životní styl. Můžu se podívat na všech deset sérií a po posledním dílu desáté série si klidně pustím 01x01 a můžu jet znova. Mám rád celou šestku bez vyjímky, i když je pravda že povahově je mi nejblíž asi Chandler. Nejlepší seriál všech dob. Nemyslím si, že by v mém žebříčku mohlo Přátele něco překonat. ()

DannyVlk

Kultovní seriál, který se mi neokoukal ani po sedmém shlédnutí všech sérií. Nejlepší jsou samozřejmě první série, ale i ty pozdější jsou pořád plné vtipných scének, jen ty vztahy už nevěděli jak zamotat... ()

Apofis28

Takový, hloupí seriál o přátelích kteří prožívají své životy na prahu dospělosti a v dospělosti se vším co k tomu patří, jen je to prostě naivní, hloupé, příběhy vykonstruované... neviděl jsem tedy všechny díly, jelikož mě to hodně rychle přestalo bavit, ale nemyslím si, že zrovna tohle všechno se stává nám všem okolo... prostě mě to rozhodně neuchvátilo a s tímto hereckým obsazením se z toho dalo vytřískat rozhodně víc. ()

Entity

Nejlepší seriál na světě. Je bláznivé, že stačí v podstatě jen tři interiéry (dvě místnosti v bytech naproti, jedna kavárna) a šest lidí na vytvoření desítek epizod něčeho, na co člověk pak vzpomíná od dětství a má pořád chuť si pouštět. Miluju všech šest postav bez rozdílu a mám v sobě kus každého z nich. Ale zdá se mi, že čím víc stárnu, tím víc jsem Chandler :). ()

Dobstaf10

Tento seriál už málo co překoná..jak v hereckých výkonech tak příběhu. Postavy dokonale prizpůsobené aby vytvořily přátelské pouto nejen na scéně. Ross a jeho láska k dinosaurům, Monika a její závislost na detailech a pořádku, Pheobe a její krásný zpěv alá pecka jako "Smraďoch." Rachel a její citlivost a schopnost utřít Rosse, sexuální predátor Joey s oblíbenou balící větou "tak jak to de?" a ta jeho neskutečná inteligence😃 Chandler a jeho dokonalé vtipné poznámky ke každé situaci. Třeba se dočkáme přátel po 20-30 letech, ale osobně bych to nechal tak jak to zůstalo..protože všichni víme jak dopadají takové návraty. Top1 ()

Giordi

Nejlepší sitcom všech dob, který stavěl na srdečném humoru a velmi vtipých situacích (oproti tomu těžce pubertálnímu/lacinnému z dnešních sitcomů). Všechny postavy jsou zajímavé a sympatické a dokonce nemůžu říct, že by mě některý z dílů nudil! Kvalita s počtem sérií vůbec neklesá. Je škoda, že po 10.sérii seriál skončil. To, že má tragický HIMYM jen o 3% méně mě dost překvapuje. 100% ()

StanleyVanH

Tento seriál jsem si pouštěl každý večer na odreagování, je to plné srandy, emocí a herci jsou úžasný. Těšil jsem se na každý večer víc než na měsíční výplatu. Od čtvrté série mě ten seriál naprosto pohltil a stal jsem se dost závislím. Na konci posledního dílu jsem z toho byl nadšený ale zároveň smutný že to skončilo. ()

kuri-noha

Když se sejde parta vynikajících scénáristů, je to štěstí. Když se k tomu sejde takováto parta herců, musel být Neptun v zákrytu s Plutem a Velká medvědice korelovala s transverzující Venuší. Přátelé jsou právě ukázkou toho, jak nevídaná chemie mezi herci dokáže z vynikající televizní show udělat nezapomenutelnou. Každý divák, kterého si seriál najde, se v mžiku dostane mezi Přátelé do kavárny Central Perk a nebude ji chtít opustit. Divácká přitažlivost tkví v obyčejnosti a uvěřitelnosti postav a jejich příběhů - každý si zkrátka najde to své. Poslední dvě tři série sice byly trošku slabší, ale jinak si Přátelé po 10 let udržely laťku v pořádné výšce, což je raritní a znovu to odkazuje na to, co jsem napsal výše... Nejlepší komediální seriál. ()

Vlkodlak13

Tak jsem to během necelých dvou měsíců vše dokoukal. Toto je opravdu ten typ seriálů, u kterých by mi vůbec nevadilo kdyby byly tzv. "nekonečné". Hodně jsem se u toho nasmál, samozřejmě tam ale byly i dojemné scény, prostě vše, s čím se člověk v životě může setkat a taky setká. Každá postava má svůj osobitý charakter, který se jim vážně povedl. Ani se nedá přesně určit, která z postav mi svým chováním byla nejsympatičtější, každý tam měl něco do sebe. Co se týká kulis, tak je pravda, že to mě tam celkem znervózňovalo, vědět, že to není v opravdovém bytě, nebo ten "sníh" kdy bylo vidět, jak ho sypou či případný pohyb stínů, které asi držely mikrofony☺, ale to nebylo nijak hrozné, spíš to bylo celkem zajímavé vidět pár těch chybek. Je škoda, že v nových seriálech se už toto stát nemůže, protože je to asi pro ně nedokonalé a musí tak být vše podle lajny, žádná výchylka, nic, prostě umělotina, jenže mě se líbilo, když jsem viděl, jak se "náhodní kolemjdoucí" u některých scén málem neudržely smíchy a jen si zakrývali pusu, i když to se stávalo i samotným hercům v hlavní roli. Nejvíc mě na tom bavily ty příběhy, které se neodehrály jen během jednoho dílu, například Joeyho kuře a kachna, výměna bytů nebo ten známý neznámý "tlusťoch z vedlejšího domu" co zapaluje svíčky, je v síti.. a mnoho dalšího, to tomu seriálu prostě dodávalo šmrnc a originalitu. Musím ale přiznat, že mě občas vadil ten přidávaný smích jakože z publika, ten mě tam vážně někdy dost vadil, ale jindy musím přiznat se tam naopak hodil, do trapné chvilky ticha se z pozadí někdo zasměje, to samotné mě taky pobavilo. Perfektní úvodní hudba, která se i po 10 serií neoposlouchá. Nevím co víc dodat. Je opravdu škoda, že to nepokračuje dál.. ----- Kdo tento seriál neviděl, tak rozhodně doporučuji shlédnout, nic kromě 87 hodin plných smíchu a pobavéní tím neztratíte. Prostě je to jeden z těch seriálů, který opravdu potěší. ()

julie_mie

Více než deset let od ukončení série a musím říci, že mě pořád baví jako před lety. Všechny ty díly jsou stále vtipné. A zcela povrchně - i dnes bych chtěla mít k dispozici některé kousky ze šatníku Rachel ;-) ()

Lady Marcy

Nestárnoucí seriál který nás už baví mnoho let. Skvělý hlášky a báječné herecké obsazení. Jen Phoebe mi tam občas nedává smysl :D Nejoblíbenější postava Ross :) ()

matej.perun

Jeden z mojich najoblubenejsich serialov, a predsa jedno z najvacsich sklamani. Prvych 6 (potazmo 7) serii je perfektna jazda s postavami, s ktorymi sa clovek dokaze stotoznit a mat ich rad ako vlastnych "priatelov", no potom to vsetko postupne upada az k trapnym sebazhadzujucim krcom. A to ze mi scenaristi vykastrovali jednu z mojich najoblubenejsich postav a urobili z Chandlera ubuleneho prizdisraca im nikdy nezabudnem. ()

jan.moravec.

Seriál na kterém vyrůstali všichni moji sourozenci a nakonec i já. Jelikož mi byl v mém útlém dětství zakazován miloval jsem ho o to víc. Každou epizodu jsem viděl alespoň dvacetkrát a pořád mě baví. Za nejlepší epizody považuji ty s výměnou bytů. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry