Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Tryskomyš

Jeden z nejlepších seriálů všech dob. Úžasně zábavný, romantický i dramatický. A objevili se v něm v jednotlivých epizodách snad všichni známí herci. Dnes už je naprosto kultovní. ()

Džany

Král mezi sitcomi? Jednoznačně PŘÁTELÉ! Taky máte kamarády, kterým řeknete cokoliv, dokonce i věci, u kterých víte, že by se jim ostatní jen vysmály? Jestli ano, tak si představte, že vás při to někdo natáčí, udělá z toho seriál a celosvětový kult. Přesně taková je tahle show. Nefalšované přátelství, vtípky, atmosféra americké kavárny nebo bytů, které (což nepochopím) se nikdy nezamykají ;). Pořad, který je obrovskou částí mého života a ke kterému se moc rád vracím.Stalo se nejednou, že by mi u posledního dílu ukápla slza. Tady se musím pozastavit a rozepsat ;) JOEY: Pro mě hlavní tahoun seriálu. Nezapomenutelné hlášky smíchané s jeho "menší demencí ;)" a neodolatelným šarmem jsou úžasná kombinace, která z něho vytváří jednu z nejvtipnějších seriálových postav vůbec. MONIKA: Uklízecí maniak, skvělá kuchařka, krásná manželka. Dá se popsat mnoha frázema, ale stejně si musíte projít všemi 10 sériemi, abyste ji skutečně poznali. A to na ní mám rád. ROSS: Ten nejméně sebevědomý člověk,packal a smolař, se kterým musíte sympatizovat a soucítít od první chvilky. RACHEL: Rozmazlená servírka,co si neumí zapamatovat žádnou objednávku a naprosto novládá vaření kafe. A to na ní mám rád :) CHANDLER: Vtipátek se suchými poznámkami a vtípky, kterým se často směje sám. PHOEBE: Potrhlá kámoška od vedle, kterou si nikde není zcela jistý odkud, jak a proč se tu vzala. ()

hous.enka

Skvely humor, vyborne hlasky, zajimave postavy. Z puvodne kecaciho sitcomu se velmi rychle vyklubal skvely serial o pratich. Neda se ani rict, koho bych mela nejradsi. Kazdy se totiz v tech seriich promenuje. Ale vyhrava asi pragmaticky Ross a jeho dinosauri :) A pak Phoebe a jeji song o Smradochovi :D ()

zdepapepa

10 řad x 22 dílů x 20 minut = 73 hodin a 20 minut výtečné zábavy, která se dá sledovat dokola a dokola a dokola a tak dále (dokola). Kult, který částečně závisí na přimhouření očí v některých chvílích, kdy evidentně scénaristé vaří z vody (tisíc a jeden rozchod Rosse a Rachel) nebo je znát pokrok doby. Nejenom co se týče technologií, kdy by se často děj epizody dal pomocí počítače nebo mobilu vyřešit během pěti minut, ale i pokroku v oblasti sitcomů, kdy nestačí jen vtipné vtipy, sitcom musí mít vědeckou hloubku a korektní údaje (TBBT), musí pálit slovní hříčky kadencí 100/minutu a implementací vypravěče donekonečna vyjebávat s divákem, případně mu nachystat zajímavou epizodu, která ale podruhé tak vtipná nebude (zvrat je očekáván, HIMYM). Nemluvě o tom, že v těchto nových seriálech se častěji než kdy jindy používá berlička, tzv. Idiot Ball. Ve zkratce - kdo dostane míč idiocie, ten se v dané epizodě bude chovat jako naprostej retard, čímž bude živit idiotický děj epizody, nemluvě o tom, že s takovým hajzlem bych se asi pak i přestal kamarádit. To si myslím, že je tu zvládnuto bravurně. Přeci jen, sitcom se vysílal v 8pm timeslotu, takže ani do oplzlostí zabíhat nemohl, musel si zkrátka pomoci vtipnými vtipy. Tak vznikla spousta memetických hlášek, které si se spolužáky notujeme dodnes. ()

Cimr

Bude to znít pateticky a asi i trochu blbě, ale Přátelé pro mě někdy znamenají opravdové štěstí. Působí na mě uklidňujícím dojmem, asi jako káva nebo cigareta. Když večer běží v televizi, tak mám jistotu, že i kdyby celý den stál za houby a nic se mi nepodařilo, pořád se mám na co těšit. Sednu si, dám si něco dobrého k jídlu a jdu se podívat, co veselého i smutného zase zažili mí přátelé. Poslední díl je snad to nejdojemnější, co jsem kdy v televizi viděl. ()

bublajsa

"Přátelé" jsou jako jeden muž. Narodí se, rozpačitě dozrává a poznává sám sebe. Nastává vrcholné období, kdy prostě nemá chybu, je plný síly a řítí se jako lokomotiva. Následuje čas zklidnění, vyzrání, tempo se zpomaluje (ke konci už může dojít ke trapnostem a chabým pokusům být zase ten statný hřebec). V nejlepším se má přestat, což se téhle povedené partě rozmanitých charakterů, myslím, povedlo. Jsou to prostě oni a my je za to milujeme, zvláště při opětovném nostalgickém sledování. ()

themic

Super seriál, který se držel velmi dlouho a určoval pomalu okolní dění ve světě kolem, módu apod(hl. asi v americe)..:) ()

depony

Nezáleží, jestli vidím všechny díly po sobě ... je podstatné, abych je ale viděl všechny ... není potřeba sledovat děj ... je nutné vnímat podtext, humor a hlavně hlášky, které se v praktickém světě neztratí :)) Seriál, který si velmi dlouho udržel nepřekonatelnost stylu :) ()

selfesteem

Zkusili jste někdy tento seriál sledovat nepřetržitě? Já se zrovna teď o to pokouším. A nemá to konce!!! Ovšem faktem je, že někdy se můžu smíchy až potrhat a válím se skoro i po podlaze, a každý tam navíc najdeme sobě podobného. Já jsem takhle objevila Monicu, ne, že bych z toho byla nějak nadšená. Každý, kdo s Přáteli není zrovna nejlepší kamarád se mě ptá: "Hele, a mají oni vůbec nějaké zaměstnání, vždyť se jen válí doma nebo v kavárně?!" Takže, já vím, že Joey je příležitostným hercem, na chvíli dokonce i číšníkem, Phoebe je masérkou, Ross je paleontolog a pracuje v muzeu nebo přednáší na universitě, Rachel byla servírkou a teď je vedoucí oddělení pánských oděvů u firmy Ralpha Laurena, Monica je šéfkuchařkou a Chandler, ta nejvtipnější postava z celé party, co on to vlastně dělá, hm, ani na konci sedmé série nejsem schopna tuto otázku zodpovědět. S přibývajícími epizodami a sériemi se začínají řešit už i vážnější problémy a čím starší Přátelé jsou, tím více starostí mají. Každopádně, Přátelé vždycky pobaví, ale podle mého názoru si od nich musí člověk občas na chvilku oddechnout. Ale jen proto, aby se k nim zase plný síly vrátil a mohl se s nimi uvolněně smát. PS: V osmé sérii jsem našla odpověď na Chandlerovo povolání - zástupce ředitele firmy na rekonfiguraci dat a statistické faktorování ;). ()

Krt.Ek

Jeden ze seriálů u kterého mi nevadí to věčné opakování. Dobré dílo, které se snaží dělat humor se dle mého pozná tím, že se u něho zasmějeme nebo nám vyloudí úsměv na tváří i po tom co ho vidíme třeba po osmé. Pokud bych si měl vybrat nejlepší americký sitcom zvolím tento. To co si na něm opravdu cením je to, že nepotřebuje žádné absurdní situace nebo vyloženě podivné hrdiny. Opravdu geniálně pracuje s všedním lidským životem. 100% ()

VojinRyan

Dlho som rozmýšlal, ako opíšem jeden kultový seriál o priateľstve, láske, randení, odvahe, spolunažívaní, úprimnosti, humoru a pohode 6tich kamarátov z " gauču ". Veľa krát si človek povie, že podobné situácie sa mu už stali v živote, častokrát riešil podobné situácie z kamarátmi a preto je tento seriál tak prítulný a úprimný k tomu, kto ho sleduje. A ja som celú sériu ( skoro 240 dielov ) videl už 3x. A pozriem si to zas. 100% - 5* ()

Adman

Seriál přátelé, je opravdu jeden z těch nejlepších a nejvtipnějších. Jde tam o ať už příbuzenské či i jakékoli jiné vztahy mezi lidmi, co v seriálu vystupují stále stejně. V hlavní roli je pár herců kteří si to také celé narežírovali. také všemu jenom přispívají pěkné pohledné tváře jako Jenifer Aniston :) , seriál rozhodně stojí za shlédnutí, ať už celý nebo jenom pár dílů... Člověk si ho stejně zalíbí. ()

gibbon

I tady prakticky samí zastánci... :/ Já jsem se opravdu snažil, ale drtivá většina "vtipných" situací, jež se na mě strojově sypaly, mi bohužel přišla jen "vtipná". No co naplat... ()

phoebess

toto je srdeční záležitost.. celých deset sérií mě tenhle seriál bavil a i v úplně posledním dílu jsem si musela postesknout, že už tu nebudou žádní Friends, že už mi nezbývá nic jiného, než se občas z nostalgie kouknout na nějak ty starší díly... každý z herců tu má svoje kouzlo, ale asi nejvíc ráda budu mít z této šestice Chandlera a Joeyho... i když, v posledních řadách se k nim přidal i Ross a jeho hlášky:-) ()

Paxxx.cz

Seriál plný hvězd, který nabízí příjemnou podívanou. Člověk se u toho hodně pobaví a někdy se i dost poučí. Skvělá zábava pro všechny...8/10. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry