Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

RabbitX

Co dodat škoda, že se tento seriál už nenatáčí opravdu se člověk u některých dílů i bojí a takovéhle věci lidi zajímají! Měli by točit dál vynikající! ()

skrblik007

Skvělý děj seriálu tvořeného mytologickými epizodami o konspiraci vlády USA proti všem lidem. Seriál je navíc doplněn samostatnými epizodami. Jednou za sérii je i vtipný díl parodující charaktery hlavních postav. Fenomén! Jen škoda, že se do toho Chris Carter ke konci tak zamotal. Hudba je výborná, Mark Snow válí. ()

Kaferano

Občas jsem si po skončení dílu říkala, že se příště už nebudu dívat, když mě takhle straší:-) Ale zvědavost byla silnější. Seriál hodnotím jako celek, který má svou specifickou fikční tvář a sympatickou ústřední dvojici jako silný tažný prvek. ()

LiborGondek

Je to něco nového, neotřelého. Spousta lidí o tom mluví, ale nikdo to neviděl. Nevyřešené případy Akt X mě opravdu baví, ale nebudu zastírat, že nic netrvá věčně. První série jsou prostě dokonalé, potom je to už horší. Každopádně měnit kvůli tomu hodnocení celého seriálu nehodlám. Je skvělí a i když to nejsou jejich jediné filmové, popřípadě seriálové role, Gillian Anderson a David Duchovny pro mě budou navždy jen Special Agents FBI Dana Scully a Fox Mulder. ()

kinghome

Legenda, která mi toho moc neřiká. Občas jsem viděl nějaký díl, ale nikdy mě to nevzalo tak, abych koukal na celé série. A David Duchovny mi ohodně víc sedí jako Hank v Californication. ()

Raven0

Prvních několik sérií bylo opravdu úchvatných a dá se říci i novátorských. Ale s postupem času se vše začalo řídit do strnulých, šedivých hloubek nudy a stereotypu. ()

elle

Po řadu let (první 3 roky určitě) si seriál udržoval vysokou kvalitu a poprávu patří mezi klasické a napodobované seriály a dnešní všechny možné a různé mysteriózní a detektivní seriály se pouze snaží zopakovat ten nápad. Detektivem jsou dnes často osamělí, často vnitřními démony sžíraní, cyničtí profesionálové, nezřídka s neobvyklými schopnostmi (šestý i sedmý i osmý smysl, jasnovidectví pravidlem) a neortodoxním přístupem. Také půvabné vědecké pracovnice se v řadéch FBI poněkud rozmohly. Nedořečené vztahy mezi těmito hrdiny jsou také velmi fungující a osvědčené. Kult paranoii, který tento seriál svého času vzbudil byl též pozoruhodný. Některé zvláště ty nemimozemské díly se mimořádně povedly - Játerník mě děsí ještě teď. Stále opakující se a monotólně střídající se teorie o tom, kdo unesl Malderovu sestru, kdo je kuřák a kdo je Malderův biologický otec apod. však nutně začaly časem nudit a seriál začal požírat sám sebe. ()

anli

Konečně pořádný sci-fi mysteriózní seriál,kde je divák vtahován do děje jednou záhadou a konspirací za druhou.Skvělý scénář,režie a vynikající hudba spolu s hlavními představiteli vytváří perfektní dílo,na které jsme dlouho čekali.Spousta nápadů je opravdu originálních a zpracování je správně tajemné(vůbec synopse celého seriálu je úžasně vymyšlená).Na své si přijdou i příznivci ufo.Celému seriálu také výtečně pomáhá vztah Muldera se Scullyovou,jejichž postavy jsou opravdu skvěle vymyšlené a napsané.Tohle sledovat poprvé byl opravdu zážitek!!!Vynikající nápady a neuvěřitelné tempo vyprávění.K tomu pořádný nášup konspirace a máme tu jasný a neoddiskutovatelný kult.Spousta epizod a příběhů"Akt X" je dnes legendární a staly se seriálovým zlatým fondem.Ano,samozřejmě,některé díly jsou trochu slabší a poslední řady po odchodu Duchovnyho trochu ztrácí dech,ale myslím,ze každý chápe,že natočit 202 stoprocentních epizod opravdu nejde.Osobně považuji za absolutní vrchol 1,2,3,4,5 a 6 řadu..U mě jasných 90%(a to jen za to,že díly bez Muldera byly oprabdu slabší) a jdu se podívat z okna,jestli někde nepostává muž s cigaretou. ()

Jazzzz

Těžká nevyrovnanost epizod, mnoho nedořešených případů, náznaku.... Možná to pramení z toho, že se mi nechce všechny náznaky spojovat dohromady, ale občas se stane že jsem z některeho dílu vyloženě otráven. Nejlepší díly samozřejmě spočívají v řešení nějakeho zajmaveho případu, ty nejhorší jsou naopak ty kde je důraz kladen na zapojení vlády. K tomu se bohužel Akta X postupem času uchylují častěji a častěji. ()

MinoSachet

Výborný mysteriozní seriál, který snad zná každý. První dvě řady a přelom druhé a třetí by se podle mého hodnocení ocitl na samotném vršku škály CSFD. Samozřejmě s roustoucím číslem série klesá na atraktivnosti a tak i na hodnocení seriálu. Také musím podotknout, že díly týkajících se řešení záhad s UFO a osobních problémů hlavních postav, dávájí seriálu největší šťávu a na můj vkus jich bylo málo. Přes mé dilema kdy bych nejraději hodnotil 3,5 hvězdy, jsem se přiklonil k ****. ()

noriaki

Třetina dílů je výborných, třetina slušných a třetina špatných. Přičemž mytologické epizody patří téměř bez výjimky do té první kategorie. Nebýt kolísavé kvality k níž se seriál přibývajícími léty propracoval, šlo by o naprostou špičku. Kultovní statut Aktům X už ovšem nikdo nesebere. Geniální znělka, pohlcující tajemná atmosféra a bouřící chemie mezi nesourodou dvojicí vyšetřovatelů, daly vzniknout jedné z nejlepších mysteriózních sérií všech dob. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov