Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Lavinia

Jeden z mých oblíbených seriálů. Kdysi. Bohužel nemohu dost dobře uvěřit modernímu pokračování, které údajně navazuje tam, kde skončil původní seriál. Nevím, nepamatuji se. Ale rozhodně nám herci zrovna neomládli a je to hodně vidět, oba jsou příklady dvou způsobů, jak na nás hlodá zub času - povislost tkání či seschlá vychrtlost. Krom toho se nám příběhy staly silně poplatné době. Nový tedy hodnotit ani nelze jinak než fujtajbl, měli jste v nejlepším přestat. ()

Gekon

Velmi dobrý seriál, který však s přibývajícími díly ztrácí na kvalitě. První dvě série jednoznačně za 4*, poté kvalita začala klesat a vše se začalo motat pouze kolem Muldera, mimozemšťanů a spiknutí. Takže celkově průměr. ()

deep

asi můj nejoblíbenější seriál.tvrdit že první série je nejlepší je hovadina,je pravda že kvalita postupně klesala až k rozporuplné sedmé sérii,ale potom jakoby scénáristé chytili druhý dech a osmá a devátá série jakoby se vracela kvalitativně k počátečním řadám seriálu.bohužel v osmé sérii vystupuje mulder jen v polovině dílů,protože si to prostě vydupal(postupně přibydou dvě nové postavy) a v deváté není vůbec až na úplně poslední díl a scullyová je taky zatlačena do pozadí.tohle vedlo k poklesu sledovanosti a ke konci akt x.nicméně kvalita nikdy neklesla tak dolu jak tady nadšeně píší někteří vážení uživatelé,podle jejichž komentářů usuzuji,že stěží viděli pvní tři série a následné tvrzení,jak to šlo všechno do hajzlu,si vycucali z prstu ()

GianniP

Jeden z mála seriálů od kterých jsem viděl všechny díly a rozhodně jsem se do toho nemusel nutit, i když ke konci už to bylo slabší (dost mi chyběl Duchovny) a měly to možná skončit o jednu nebo dvě série dřív s plnou parádou. Na poli mysteriózních záležitostí rozhodně špička. ()

Luki.V

Nejlepší seriál jaký kdy nějaká prodkuce vytvořila a který navždy změnil tvář televizní zábavy. Všechny série jsou něčím vyjímečné, každá epizoda má něco do sebe. Po technické stránce precizní a mnohdy dechberoucí seriál který se nezastaví před ničím a před nikým. Ona kritizovaná "nepřehledná" a "překombinovaná" konspirace je velice ale velice jednoduchá a přehledná a všechno do sebe pěkně zapadá. V čem seriál exceluje nejvíc jsou však charaktery hlavních postav (Mulder - Scully - Skinner - Dogget - Reyes) které Vám od první minuty musí přirůst k srdci. Sedmá série začala vařit z vody a Mulder mi pomalu začal lézt na nervy takže jsem uvítal změnu a 8. a 9. sezónu považují za jedny z nejlepších sezón. Vyjímečný tým scénáristů, režisérů, Marka Snowa a desítek dalších lidí a herců dal dohromady vyjímečné dílo na které se jen tak nezapomene a navždy bude mít místo v mém srdci. Ano a taky upřímně pochybuju že někteří místní kritici pozdějších sérií nějakou z nich vůbec viděli, hlavně proto že nějaká ta konspirace (mimochodem úplně nová v 8. a 9. sérii) v nich zabere maximálně sedm dílů ze čtyřiadvaceti a nic moc se v ní neřeší. Nebojím se uznat že se se kvalita seriál u zhoršila, ale kritizovat na základě páru mytologických dílů je přitažené za vlasy a dle mého názoru nám poslední dvě série daly nejeden z nejlepších dílů celého seriálu. ()

R.O.man

Zrejme najlepší sci-fi seriál všetkých čias. Neskutočné, až udivujúce paranormálne javy zaradené do zložky AKty-X. Človeku sa až veriť nechce, že to všetko môže byť skutočné. ()

LuNaj

Tajemství, záhady, vesmír a vůbec- vše nevysvětlitelné. To je prostě moje a přitahuje mě to jako magnet. Akta X trefili hřebíček na hlavičku. ()

Pai-Mei

Nenapodobiteľný sci-fi seriál, ktorý už nič neprekoná. Veľká časť úspechu pripadá na hudbu, ktorá je fakt mrazivá a dokonale zapadá do prostredia seriálu a dotvára jeho misterióznosť. Mulder a Scullyová sa perfektne dopĺňajú a nezabudnuteľný je hlavne ten neveriaci pohľad Scullyovej, ktorá krútiac hlavou reaguje na početné Mulderove teórie o mimozemšťanoch. :) ()

imarvin

Po několika letech se k tomuto seriálu zase vracím a nestačím se divit. I když pár dílu ztratilo na kouzlu a jsou spíše k smíchu, celkově se opět bavím jako před lety a celkově je to moc zajímavá podívaná. Asi už navždy má srdcovka. ()

George3110

Tento seriál som si veľmi obľúbil keď som bol mladší. Dávali ho síce neskoro a často som sa bál dopozerať diel ale tento seriál my tak učaroval že pre mňa utváral kritéria pre ďalšie seriály ktoré som sledoval. Dvojica Mulder a Sculyová stvárnený Duchovnym a Andersonovou bola veľmi dobre vybraná a aj stvárnená. ()

Elegnor

Už z úvodní melodie mi vždy běhal mráz po zádech - dodnes si vzpomínám na potemnělé strašidelné večery, které jsem jako kluk trávil u zářící obrazovky :) ()

Renie42

Jak já jsem byla zamilovaná do agenta Muldera a chtěla jsem být Scullyovou, abych mu byla nablízku :-). Paranormální jevy, nevysvětlitelné záhady, to mě vždycky zajímalo. Akta X, to je už kultovní záležitost, to je už legenda. Mám ten seriál ráda a vše co k tomu náleží. Jen mě trochu mrzí, že jsem neměla možnost shlédnout poslední sérii, no snad se mi to někdy podaří. ()

Brmbolec

Akty X. Ešte keď u nás o tom nebolo v TV ani chýru som to ako 9 ročný sledoval aj s našimi na PRO7. Hovno som rozumel a niekedy aj chápal, ale žral som to strašne. Tá atmosféra ma už vtedy dostala. A ako u nadšenca scifi a hororu, je to určite u mňa absolútne "Number One". Nesmiem samozrejme nespomenúť ústrednú dvojicu, ktorá to spolu tak dlho ťahala... ()

petrik11

Prvý seriál, ktorý sa venoval paranormálnym javom, UFO apod., kde sa tvorcovia pohrali so scenárom, nápadmi, výpravou. Rád som si to pozrel. ()

white_

podíval bych se znovu na všechny série, označil bych si všechny ty "hlavní díly" (onen základní příběh, doprovázející celá akta X) a pak bych je všechny popořadě dal dohromady - vznikl by naprosto dokonale bezchybnej vícedílnej "film", od kterýho bych nedokázal odtrhnout oči - složen z toho nejlepšího ze seriálu, (což tvoří fascinující příběh o Mulderově snaze dokázat existenci mimozemšťanů, zjistit co se stalo s jeho sestrou, o těch různých vládních utajováních a spiknutích, atd..) avšak ano, většinu všech dílů tvoří samozřejmě "ty ostatní" samostatné díly, s vlastním menším příběhem, které jsou taky samy o sobě skvělý, jenže časem sledování akt se zkrátka spíš začnete víc a víc těšit jen na ty "hlavní" epizody, a jestliže se na to díváte jako já (3 - 7 dílů za den), tak ty ostatní víceméně přestanete vnímat, protože je to vlastně stále o tom stejném.. akta X jsou boží seriál, na který jsem se jednu dobu díval neustále, a klidně bych si to zopakoval, ale myslim, že devět sérií je až moc.... ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov