M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Kecana

Klasika, která nestárne. Člověk si při koukání s nostalgií vzpomene, jak čekal, co zase Hawkey a B.J. provedou Kunímu ksychtu, co Radar a jeho medvídek vymňouknou atd. Musím vyzdvihnout zábavnost postav, kdy se kupodivu povedla i výměna jedné z hlavních. 10/10 ()

Xylobalsam

Bezkonkurencne nejlepsi serial vsech dob. Ke konci uz dochazi autorum stava a humor, ale objevuji se zde zase vaznejsi temata. Mam nahrane ty nejlepsi dily (9 kazet). Vsechny ty kazety jsem videl aspon 20x, znam to skoro nazpamet, ale tento serial me nikdy neomrzi. ()

rubii

Když jsem byl malý tak jsem mash sledoval, ale nerozuměl jsem tomu a hodně jsem se nudil a navíc jsem se na to díval jenom proto, protože pak dávali kačeří příběhy. Jak jsem vyrostl, tak jsem četl nějaké recenze o tomto seriálu a celkem se mi to zalíbilo, tak jsem to začal sledovat pravidelně. Nyní můžu říct, že jsem snad viděl všechny díly a rád bych se na každý z nich díval do zblbnutí. Díky bohu, že někdo měl tu myšlenku natočit vtipný sitcom z nemocničního. Ze smutného období války ve Vietnamu. Díky bohu za postavu Hawkeyho Pearce. Hawkey Pearce je bezkonkurenčně moje nejoblíbenější seriálová postava mám rád jeho humor, nálady, kocoviny, průpovídky, gagy, narážky, vylomeniny, lásky, smutky, zátoku pláňat i jeho sváteční košile s havajskými motivy. Celý lékařský tým se výborně doplňuje, jen mi chyběli dvě postavy na konci, Radar a plukovník Henry Blake. Je vidět že zpočátku seriálu byl seriál hodně kritický vůči poměrům které panovali Americe až se ho snažili zakázat nakonec poslední závěrečný film byl sledovanější než americký super bowl tak byl, je a bude M*A*S*H oblíbený. ()

bery77

Jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec, alan alda září v hlavní roli, dále je pro mě ¨star¨ postava klingera v podání Jamiho Farra a jak by se dalo zapomenout na štabajznu hulihenovou, na druhou stranu mě mrzelo když seriál opustil mekintair a na jeho místo přišel hanickat, né že bych honeměl rád, ale mekintair se mi tam líbil víc. jinak se omlouvám za zkomolená jména hlavních hrdinů ()

Wroclav

První série s Wayne Rogersem výborné za 4, do odchodu McLean Stevensona tak za 3, pak tak za 1 a poslední díly bych rovnou hodil do žumpy. Celkově asi slabší 3. Film je lepší !! ()

epsyn5

Omlouvam se fandum, ale tenhle serial je pro me naprosty pase...Herci jsou mi strasne nesympaticti, kamera a strih jsou otresne. Videl jsem tak 10 dílů a nezasmál jsem se ani jednou. ()

Kašák

Geniální seriál z prostředí korejské války, nevzpomenu si na seriál (kromě Přátel) který bych tak doslova žral, ve kteréch lze i přes děsivé historické události najít tolik vtipu, lidskosti, bezprostřednosti. Jednoznačné hodnocení:***** ()

Tomulka

I když po příchodu Charlese začíná být seriál trošku vážnější v některých dílech poukazuje dokonce na velmi vážná témata. Ale v době kdy se vysílál poprvé chtěli tvůrci určitě i něco sdělovat a nejenom bavit. I přes to si myslím, že pět hvězdiček je málo a dal bych více kdyby to šlo. Opět musím říci, že kdo neviděl o hodně přišel! ()

MaryLou

Tahle parta doktorů, kteří si umí udělat operační sál uprostřed minového pole pod nášupem bomb a ještě u toho mají vtipné připomínky, nikdy neomrzí. V televizi sice seriál běží už po bůhvíkolikáté, ale vůbec to nevadí, (nejen) Adamova žebra a kůň pro plukovníka Pottera baví diváky (a mě) stále. ()

weca

Možná nejgeniálnější seriál vůbec. Kvanta vtipů v každé epizodě, sympatické postay, skvělý český dabing a kvalita jednotlivých sérií určitě nijak neklesá. M*A*S*H řadím určitě do mé seriálové TOP 3. ()

Flarnytryl

Legenda. Vtipné a v nejlepším slova smyslu nesmírně lidské. Snad žádný jiný seriál nenabízí tak humanistický náhled na svět. Je až neuvěřitelné, jak vysokou kvalitu si seriál zachoval i přes obrovský počet natočených dílů. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young