M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Meescha

Vtipny serial, bohuzel s pribyvajicimi dily obcas humor mizel a nekdy se staval az trapnym, navic opravdu pokazeny zaverecny film...Ale zvlaste u prvnich 100 dilu jsem se skvele bavil. ()

MrMir

Nejlepší (hraný) seriál všech dob, který ani po více jak 30-ti letech neztratil nic ze svého kouzla. Je až neuvěřitelné, jak snadno se tvůrcům podařilo vtáhnout diváka do děje a jak krátce trvalo, než si divák doslova zamiloval všechny hlavní postavy. Vysoce hodnotím také úroveň jednotlivých scénářů, které po celých těch 12 let co se MASH natáčel, výrazněji nevybočily z toho kvalitního "mashovského" standardu. Třešničkou na dortu jsou pak slovní výplachy a taneční kreace Howkeyho! Ty prostě můžu mít na talíři třeba každý den...:o) ()

Unka

Proboha, jak můžete někdo srovnávat M*A*S*H s Kutilem Timem??? Stejně tak mi přijde mimo stavět vedle sebe seriál a film: pojí je jedině námět a charaktery. Tahle parta ať už v jakémkoli obsazení je podle mě nesrovnatelná s jakoukoli jinou, nejvtipnější, nejpříjemnější a prostě ve všem nejlepší. I díky vynikajícímu dabingu. Jednu dobu jsem byla do Hawkeyeho dokonce zamilovaná: to se mi s žádnou seriálovou postavou opravdu nestalo :o) (Jéžiš, Dale Coopere, promiň, já zapomněla!) A přesně, jak říká většina: na M*A*S*Hi je nádherné právě to, že se na něj můžete dívat pořád dokola a stále je čemu se smát a nad čím se dojímat. PS: někdo z redakce opravte tady nahoře info. Je to k filmu :o) ()

Něrpa

Po zhodnocení po letech musím dát za plný počet. Nové seriály jsou sice na začátku WOW, ale po pár dílech je to vaření polévky ze sekery. ()

wraith

M*A*S*H mám strašně rád z jednoho prostého důvodu - člověku ukáže, že (skoro) všechno se dá brát s nadhledem. A (nejenom) postava Hawkeyho je opravdu chodící továrna na hlášky. ()

valkil

První série zcela určitě za pět hvězdiček. Bohužel to postupem doby slábne a sladkne a posledních několik dílů je průser (zvlášť ten úplně poslední doják). Škoda, že tvůrci neměli dost rozumu stopnout to dříve. Jinak ale jednoznačně nadprůměr v seriálové produkci. ()

Arccos

Legendární, vtipný, morální, protiválečný, protihlupákový geniální počin. Ale abych jenom nechválil, seriál byl nejlepší na svém začátku, kdy humor mohl řezat sklo. Pak se to poněkud rozmělňovalo, pak odešel Henry a už to šlo z kopce. Naštěstí z kopce hóóóódně vysokého. (Nevím, kdo pro českou verzi rozhodl, že se z originálu odstraní umělý smích a jestli to bylo záměrné, každopádně to pozvedlo kopec ještě o hezkých pár set metrů výš!) ()

Havala

Skutečně dobrý seriál, mnoho, ale opravdu mnoho vtipných situací, ale nikdy jsem se za jeho sledováním nehnal jak pes za klobásou. Z těch dlouhatánských seriálů ten nejlepší. 77% ()

Ivoman

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů. Po cca první třetině seriálu sice odejdou dva přední protagonisté, ale jsou nahrazeni velmi dobrými herci, kteří se ani trochu nesnaží napodobovat své předchůdce a to je jen dobře. Po další třetině seriálu odejde další hlavní postava, která je nahrazena ještě lepší postavou a to tento seriál povzbudí až do konce. V seriálu jsou některé díly slabší, to když se tvůrci snažili o více patosu, ale nikdo vás nenutí se dívat na všechny díly. Těchto dílů je tam stejně jen pár. Dabování seriálu je skvělé, Trávníček, Svoboda, Brabec a další jsou fakt úžasní. ()

Salavard

V tomto případě je zbytečné se rozepisovat. Nejlepší seriál všech dob. Skvělí herci, zajímavé zápletky, spousta legrace a vedle toho díly na zamyšlení. Prostě od všeho něco a jako celek je to velice povedené. Po všechny díly seriál neztrácí dech, od začátku do konce je skvělý. Nemám co bych dodal, snad jen že jsem ho viděl celý snad 5x. ()

boombang

Nejlepší (proti)válečný seriál, který kdy vznikl. Výborní herci, hlavně Alda, Burghoff a Morgan. Skvělý český dabing. Nezapomenutelné postavy, zejména Hawkey, Blake, Radar a Klinger. Spousta skvělých hlášek, Hawkeyho všudypřítomný a nevyčerpatelný sarkasmus a Radarův medvídek..A na opačném pólu hnusný Kuní ksicht. Možná trochu moc dílů a někdy přílišný patos. Kultovní záležitost, která neomrzí. "Váš podpis, pane!" "Radare, co to zase podepisuju?!" ()

ktzc

Nevim proč, ale tenhle seriál mě vůbec nezaujal. Snažil jsem se mu přijít na chuť, viděl jsem cca 20 epizod a něco tak neuvěřiteně nudnýho aby člověk pohledal a o vtipu ani nemluvě. Tenhle seriál mi přijde spíš jako nuda k uzoufání, než jako komedie... ()

HarlanWade

Neuvěřitelně vyjímečný sitcom. Alespoň jediný sitcom, který znám, co si zvládne s takovouhle noblesou utahovat z války. Mistrovské dílo, díkybohu, že má tolik dílů. U většiny dnešních seriálů ten největší zápor. ()

Katte

I ve válce může být veselo. Seriál, který si určitě získal mnoho fanoušků. Někdy mi bývá Franka až líto, někdy se mu směji. Děj veškerý žádný ale přesto se divák stále má na co dívat ;) ()

gudlak1

Tak na tento seriál se můžu dívat stále znava a znova. Skvělé obsazení, nenásilný humor. Jeden z nejlepších seriálu vůbec. ()

Lennie

Když jsem byla menší, sledovala tento seriál moje máma, což byl důvod, proč jsem ho z duše nesnášela. Letošní prázdniny si MASH pouším při snídani a zjišťuju, že máma nemá vůbec špatný vkus. ()

walkingdead

Průměrné nebo nepovedené epizody by asi šly spočítat i na prstech více než dvou rukou:-) Ale těch dobrých je drtivá většina. Když si odmyslíme dost nelogický vývoj charakterů postav a fakt, že občas se jedna epizoda odehrává v roce 52 a ta následující v roce 50, zůstane nám vynikající zábava, která občas donutí člověka i přemýšlet. Obsazení Alana Aldy do hlavní role bylo výbornou trefou. A ještě mě zaujalo, že ač se v seriálu postupně objevila minimálně stovka Korejců, vystačilo na jejich ztvárnění asi 5 herců:-) ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young