M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

DadysGirl

četla jsem knihu a naprosto nepochopila jak z toho dokázali vymáčknout tuto neuvěřitelně zábavnou a dojemnou show... Postavy tak absurdní a dokonalé v atmosféře tak zoufalé a při tom se od začátku do konce usmíváte... Palec nahoru! ()

Kozy9

Videl som veľké množstvo častí a pri každej som sa výslovne nudil. Suché, nemastné, neslané. Mám pocit, že väčšina ľudí hodnotí kladne len preto, lebo tento seriál predstavuje určitú kultovú záležitosť, ale ak by ho niekto natočil pod iným menom v súčastnosti, tak by pohorel a nemohol by sa rovnať súčasnej tvorbe. Viem, že to nebol zámer autorov, ale chýba mi tu akcia, rôznorodejšie prostredia. A čo je hlavné, nič sa mi nezdalo natoľko vtipné aby som sa naozaj zabával. Anekdoty boli podané jemne a nevýrazne, a najviac som sa pousmial. 30% ()

Knor

Moje nesmrtelná srdcovka, znám už snad všechny díly i pozpítku, ale stejně je to pořád úžasný. Seriál plný vtipů a smutku, života i smrti a hlavně geniální nezapomenutlné postavy. A musím se přiznat, že ukončovací epizoda mě vždycky rozbrečí. ()

Lord.Speedr

Jéé, můj oblíbený seriál, který jsem vdycky s bratry a babičkou sledoval a pořádně jsme se u něj zasmáli, vždy si vzpomenu na ty časy, kdy člověk nemusel nic dělat. Radar a jeho plyšový medvídek jsou bezkonkurenční pár. :-) 4.95* ()

J.e.r.e.c

Jsou dva MASHe. Ten první je skvělý seriál, s excelujícím Alanem Aldou a kolektivem nezapomenutelných figur a figurek; nádherně intrikujícím duem hrdliček se zelenými mozky Frank-Margaret, dítětem v uniformě Radarem, velitelem na baterky Henry Blakem nebo úchylem Klingerem v ženských šatech. To vše vyšperkováno do absolutna dabingem Trávníčka, Miroslava Saice, Václava Knopa, Lábuse v rozhlase a dalších výtečníků. Tenhle MASH má zhruba 70 dílů a dal bych mu 100 %. Potom postupně začne spolu s klíčovými hráči (Trapper, Henry, Frank) odpadat to vtipné a bláznivé, až se z toho postupem času vyklube nekoukatelná pseudohumanistická břečka. V každém díle se dozvídáme, že „Válka je špatná, áááno !“, všichni jsou vážný jak hovno a veškerá nadsázka i s černým humorem mizí nenávratně v korejských močálech. Tento obsahový veletoč mě po pár (dobře, možná to byly desítky) dílech otrávil tak spolehlivě, že jsem MASH přestal sledovat. Mrknul jsem se ještě na dvouhodinové finále, ale bylo by lepší, kdybych to nedělal. Ale ani trpká pachuť z mizerných dílů nemůže přebít nadšení z těch výborných. 80 % ()

Petus

Co říct o seriálu, který je nejen v rámci svého žánru absolutní legendou. Snad jen to, že byť se některé televizní společnosti zřejmě zasekly ve smyčce při jeho věčném opakovaní, tak mi to ale vůbec nevadí. ()

Tamdydam

Seriál,ktery nenabízí nic jiného,než pozitivní atmosféru. V podstatě je to o ničem, vtipné to taky není, ale je vám u toho tak nějak dobře. Tak trochu jako seriál Přátelé, jenom větší extrém. Mě to bohužel nestačí ()

1mArc0

Nestarnúci seriál, s dávkou kvalitného humoru. Dneska sa takéto seriáli, už netočia. Klingera je mi ľúto, stále chcel ísť domov, za to mal svoj odevný protest a nakoniec aj tak ostal v Kórei. /91%/ ()

boo-boo

Právom kult, ten humor nestarne a niektoré epizódy sú bez preháňania geniálne. Napriek množstvu dielov nie je MASH ani schematický, ani nudný, mimo pravidelných rekapitulačných dielov neobsahuje žiadnu vatu a hlavne netlačí na pílu keď dáva pohodu v tábore do kontrastu s vojnou všade naokolo. Kult môjho dospievania (ako malé decko som nepoberal, prečo to naši sledujú), český dabing skvostný. "K obědu je krocan." - "Pták, který položil život zato, aby jiným mohlo být zle." ()

maramashi

Jeden z najlepších seriálov všetkých čias ktorý mi pripomína detstvo. Príjemný seriál ktorý spojil vážne prostredie vojnového lekárskeho tábora s trefným satirickým humorom. Hawkeye Pierce ktorého hral legendárny Alan Alda bol asi najobľúbenejšia postava všetkých možno preto že bol v seriáli od začiatku do konca aj napriek meneniu postáv. Príjemný humor lekárske zákroky a všetko okolo toho. Asi jeden z najlegendárnejších seriálov. 100% ()

BarMaja

Tenhle seriál jsem zkoukla později, než jsem měla. Je to skvost. Geniální tragikomedie plná lidskosti z nelidského válečného prostředí. Skvělí herci, scénář a horda skvělého humoru. Rázem v mých top. // Viděno v originále, fanda českého dabingu nejsem, nezní dobře. Ukamenujte mě. ()

scarlock

Nejlepší komediální seriál s hořkosladkou různě silnou esencí. Skvělost a vtip se prolíná skrz kompletní osazení. Jediný seriál, který dokážu sledovat stále a dokola. ()

BrunoA

Nikdy jsem moc nechápal, co všichni na tomhle seriálu obdivují. Když jsem se nedávno díval na některé reprízované části, tak se mě líbili ještě míň, než při prvním uvedení. Je pravda, že tenhle sitcom je určitě nadprůměrný, ale to v konkurenci tradiční sitcomové produkce ještě nic neznamená. Sorry, ale většina gagů a hlášek mně prostě minula. ()

Kenneth

O lékařích v polní nemocnici, kteří sice nedodržují vojenské předpisy, zato jsou tím největším vzorem pro všechny ostatní lékaře. No. Američané musí nutně někoho bezmezně obdivovat (Hawkeye) a někoho bezmezně nenávidět (Frank). Tato černobílost je až k smíchu. Nemálo dílů je zatíženo patosem, navíc Margaret tam ječí jak Viktorka u splavu a často mi to pak připomíná telenovelu. Z těch četných pokusů o vtip se tam přece jen několik ujalo, takže 3*. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young