M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

finx

Tohle můžu sledovat pořád dokola a pravděpodobně nikdy mě to neomrzí. Partička okole Hawkyho Pierce je nesmrtelná. Speciálně pak díly s plukovníkem Flaggem jsou unikátní. ()

ranp

Pravděpodobně úplně nejlepší komediální seriál. Velmi zajímavým způsobem přibližuje útrapy korejské války. Většina lidí, co se války účastnila, museli být silnými osobnostmi. Humor (nikdy) a nějaký ten alkohol (občas) neškodí, ale jako voják ve válce bych to zažít nechtěl. ()

Maynard.

Tento klenot má výhodu v tom, že člověk může vidět jen třeba každý pátý díl a pořád se fantasticky baví. Dovoluji si tvrdit, že mám skouknuté všechny díly, ale jistý si v tom nejsem, ale co? Nemá cenu zde nějak polemizovat a podrobně popisovat. MASH je legendární seriál, možńá úplně nejlegendárnější :o). Já mám ve svých oblíbených postavách celkem jasno : Radar, Frank a Major Charles Winchester. S posledními díly už dost možná dochází scénáristům dech a i díly jsou poněkud depresivnější, ale je to holt válka. V tomto případě je to ale válka proklatě veselá a nakažlivá až hanba :o) ()

Babous

Když jsem byl malý, každý den to běželo před zprávami. A směju se i dnes. V pozdějších sériích ale seriál začíná být moc psychologicko flozofický a ztrácí jiskru (jenže na to, kolik to mělo dílů je to i tak obdivuhodné). ()

harapag

Neskutečně podařené dílo, nemá jedinou chybičku. Všechny díly jsem hltal bez mrknutí oka. Role Charlese Winchestera mě bavila asi nejvíc i když tady je těžké někoho vyzdvihovat. Tenhle kult má punc TOP seriál, tedy pro mě zcela jistě a nenese známky jakéhokoliv opotřebení. ()

herr_carter

Přiznávám se bez mučení - opěvovanou genitalitu tohoto seriálu jsem nikdy nenalezl (asi to je možná taky způsobeno tím, že jsem viděl všehovšudy tak 5 dílů)....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

klúčik

Úplne zaslúžených 100%. V tomto seriály je všetko : humor, smútok, láska, nenávisť, múdrosť, hlúposť. Môžem ho sledovať stále a vždy ma baví!!! Ak by sa dal hodnotiť český dabing tohto seriálu tak by som dal ďalších 100%. ()

Kracken

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Nikdy nebyla válka tak příjemná jako tahle :) Vždycky jsem záviděl obyvatelům \"bažiny\" Hawkeymu a Traperovi (později McIntyreovi) jejich stroj na chlast. Zelený seriál prolitý rudou krví ale taky skvělou zábavou. To je M.A.S.H. ()

MARTIN*I

Jeden z nejlepších, nejvtipnějších a nejkultovnějších seriálů, co kdy vznikly!! Vždycky tenhle seriál s velkym zaujetím sleduju... Nikdy neomrzí :-)) ()

velkyvezir

Kolikrát už MASH běžel v českých televizích? 4x? 5x? To je fuk, pokud jsem doma a seriál dávají, dívám se, to se neokouká. Nejlepší americký seriál, který se k nám dostal. Další komentář není nutný, jen malá poznámka k informaci zde na stránce. Bylo 255 dílů o cca 25 minutách, nikoli 256. Ten 256. díl byl ten dvouhodinový;-) ()

uzzi

Natočte seriál, který bude i za 35let stále vtipný a nadčasový? Kolik takových vzniklo? MASH je legenda a oprávněná legenda. Geniální zasazení do korejského konfliktu a špičkové herecké obsazení a ještě lépe napsané charaktery, spolu se skvělými vtípky a celkovou atmosférou. Vzhledem k "nemódní" armádě, to nepůsobí tak vyčpěle ani po vyzuální stránce - hold armádní khaky-zelená je khaky-zelená, teď i před padesáti lety. A tenhle seriál je krásným příkladem toho, jak trvanlivá je skvěle odvedená práce. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young