M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Petr.Kocfeld

Muj oblibeny serial z detstvi.Nebojim se dat 5 hvezd.Tento film ma vynikajici dubing a vyborny scenar.Take ma prijemnou hudbu a pekne prostredi a dobry "ostrovtip". Zde se mi libi hlavne Alan Alda a major " Hulyhenova".Je zde spousta operaci a mnozstvi dobreho humoru a ti dva alkoholici ze spolecneho stanu take nejsou spatni.Clinger taky obcas pobavi a Radar obcas prekvapi svymi recmi a odhadem budoucnosti.Tak at helikptery zase leti s pacienty k nasim americckym doktorum!Vyborny americky serial se skvelymi dialogy. ()

Foxhound#1

Tenhle seriál je jako krásná žena, taky se na něj dá dívat donekonečna a nikdy vás to neomrzí. Byť ne každá epizoda je humorná, vtípky jsou stále na úrovni a pokaždé zaberou. A postavy jsou kapitoly samy pro sebe. ()

Greedo

Nejznámější sitkom z válečného prostředí s inteligentním humorem. I přes velký počet dílů nestrácí nic na své síle.U tohoto snímku, JAKO JEDINÉHO, se mi líbí český dabing, který je lepší než originální dialogy herců. A to jsem zásadným odpůrcem dabovaných filmů a seriálů. ()

Midnite

Tento seriál nikdy nezostarne. Prvých 80 dielov patrí k tomu najlepšiemu v kinematografii. Ďalšie časti trošku strácajú dych, avšak stále sú vtipnejšie ako väčšina vecí natočených dnes. ()

ClimbVibe

Některé díly nejsou úplně v pohodě... a teď ta pozitiva :) Výborné postavy zahrané výbornými herci, zásoba geniálních vtipů i dojemných scén. Nevím kterou z part mám radši, jestli tu pod vedením plukovníka Blakea nebo Pottera... Tenhle seriál je fajn. A poslední díl je opravdu lahůdka - zavedl mě tam kam bych to od tohoto seriálu nečekal. ()

asanakis

Tento seriál mi nikdy nevadil, občas jsem na něj rád mrknul, když zrovna nebylo co dělat, ale zároveň mě taky nikdy nenadchnul natolik, abych ho považoval za něco extra dobrého či kultovního. Pro mě osobně průměr, kterej když je potřeba, tak pobaví a když dvacet dílů nevidím, absolutně nic se neděje. ()

Schuldiner

Tak MASH, to je pro mě hlavně skvělý Alan Alda v podání Hawkeye Pearse!!! On a jeho vtipkování! Trapper mu často zdatně sekunduje. Poté pak B.J. Nekompromisní arogantní humor majora Winchestera je také obstojný:-) To vše ve válečném prostředí vojenské nemocnice.. ()

krystofkovar

Výtečný seriál s geniálními herci a českým dabingem...a ty hlášky: -Ne, pane, ovšem pokud myslíte, že bych si měl myslet, tak ne.Nemyslím. ..A výborně, máme tady výherce v soutěži o definitivní možná (Hawkey na Henryho) - Máme dost zázvorové limonády, Radare? Té nemá nikdo dost, pane. Henry: ,,No nevadí, když nemá nikdo, tak ani my nemusíme mít, ale radši ať máme Radare, kdybysme neměli hmm." - Slečno, máte rozepnutou uniformu! Kde, pane?? U mě ve stanu za pět minut. - Franku, co kdybych ti zašil tu velkou díru, co máš pod nosem?! nebo: Jak by se ti líbilo darovat krev pusou, co..?!! zkrátka, báječné! ()

Lionheart

Viděno snad milionkrát, ale stále se rád zasměju ztřeštěnostem, které tvůrci byli schopni do válečného seriálu vložit. Hlavně ale oceňuji ty díly, které jsou spíše protiválečné, kde se zobrazuje ničení osobnosti. Takových dílů je s přibývajícími sériemi stále více. ()

Prochy38

Bohužel nejsem tím skalním fanouškem a divákem, který zná všechny díly nazpaměť. Vím jen jediné, že když to někde dávají, posedím a náramně se bavím. Věřím, že jednou přijde chvíle, kdy se na to v klidu celé kouknu! |||||||||||||||||||||| A ta chvíle přišla. Poslední rok jsem sledoval díl po díle před usnutím. Někdy jsem to nepustil, někdy jsem viděl za večer dílů víc. Ale hezky popořadě. Netrvalo dlouho a parta ze seriálu mi naprosto přirostla k srdci. Těžce jsem nesl odchod každého z hlavních hrdinů a ještě hůře finálový díl. Už posledních 10 dílů jsem věděl, že přijdu o něco velkého. Tento seriál navždy zůstane někde uvnitř mého srdíčka a budu navždy mile vzpomínat. Děkuji za vše, jen těžko se něco vytýká. Úžasná práce, velké poslání, skvělé výkony. Slzička a sbohem. Děkuji. ()

ondrula

Vždycky mě to bavilo a bavit mě to asi i bude, ale stejně se nemůžu zbavit také té pachuti filmařiny ze 70. let. Byla jiná doba, lidé byli jiní, humor byl jiný. Děj epizod je předvídatelný a prvoplánovitý. Některé postavy jsou sice legrační coby šablony na papíře, ale ve skutečnosti vůbec komické nejsou (Margaret, Frank Burns, plukovník Potter, Max Klinger, seržant Rizo aj.). Postupně se s postavami pracovalo, Frank byl nahrazen skutečně vtipnou postavou Charlese, Klinger přestal být transvestitou atd., ale není to myslím dostatečně velká proměna k lepšímu. Samosebou nese většina dílů nějaké mravní ponaučení a taky se často utápí v patosu, ale tak to už nějak starší seriály měly všechny. ()

Xavi6

Další komedie, do které bych nikdy neřekl, že se mi může líbit. Nemám moc rád období válek ve 20.století, a tak jsem tomuhle seriálu z počátku nevěřil. Nevěřil jsem mu první sezónu, ale po příchodu nových postav a nahrazení těch starých dostával seriál jin náboj, a tak se celkový dojem hodně změnil. Proto si nyní více pouštívám tuto novou sérii, než tu starou. ()

vander19

Prvý krát som videl M.A.S.H na Nove asi v 95´ a moc som tomu nerozumel (ako dieťa som nemal potuchy nad tým prečo sa dospelý na tom tak bavia). Po čase ako som dospieval som si tento seriál veľmi obľúbil a musím povedať, že s tak inteligentným humorom som sa ešte nestretol. Škoda len že postava Franka Burnsa tak skoro skončila, lebo to čo jemu vyvádzali Howkey a Trapper a neskôr B.J mi vháňalo slzy do očí, Inak Frank bol mojou oblúbenou postavou za svoje riťolezectvo, donášanie, nemožnosť chirurgie a neskutočne otrasný zmysel pre humor ho mali vylúčiť z armády. Major Winchester mi prišiel ako predchodca Dr. Crane zo seriálu Frasier. Proste snob spiaci v stane, úžasný nápad. No a Klinger zo svojimi plánmi na únik a kostýmami bol hlavne v prvých sériach u mňa "king"...9/10 ()

PetkaW.

Nikdy jsem nepochopila vysokou oblibu tohoto seriálu. Mě si za celé ty roky, co se vysílá, nezískal. Ani jako malou, ani v 15 a tuhle zakořeněnou averzi jsem nebyla schopná překonat ani teď. ()

vorry

Všichni zde dávají 5 * ,ale já bych tomu dal maximálně 3 * (asi je to tím, že tenhle seriál naše generace tolik nechápe): Tak tedy kompromis 4 * :))) ()

J*A*M*A*L

M*A*S*H je jeden z těch seriálů, u kterých jsem zpočátku čekal skvělý seriál. Nakonec z toho všeho vzešla jen nuda obsahující "nevtipné" vtipy a zábavu a mnoho dalších věcí. U některých dílů už jsem to skoro ani někdy nevydržel. Vzpomínám si, že když jsem byl ještě kluk, tak když rodiče někam chtěli odjet beze mě, tak mě dali k sousedce a ta na to pořád koukala a tak já jsem se jen nudou válel na jejích gauči s tím, že jsem si přál konec, jako u žádného jiného nudného filmu. Hodně velký podprůměr a jeden z nejprůměrnějších seriálů co znám. Nesedlo mi to jako klukovi, nesedlo mi to ani dnes. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young