Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (CinemArt SK)

Erik_

Dosť dobré! Zatial najlepšia marvelovka tohto roku, no ale tento film mi ako marvelovka vobec neprisiel, ako keby sa vobec nenachádzal v MCU. Musím povedať že akčne scény v tomto filme boli mega, hlavne scéna v autobuse. Nenavidim ked marvel na silu tlačí na humor, no ale u Shang-Chi mi to absolutne nevadilo. Záporak bol za mňa celkom dobrý, hlavne oveľa lepší ako v Black Widow.  Finále filmu s bojujucími drakmi bolo insane. Najlepsie je to ze tato akcná jazda obsahuje taktiez rodine drama. Za mna fakt podareny film 9/10 ()

Jardys88

Už asi den po shlédnutí filmu přemýšlím co bylo horší. Jestli film Black Widow nebo toto. Herecké výkony nula ale na to jsem už u Marvel docela zvyklý. Příběh pořád stejná klasika ale proč by ne. Zpracování? Když si člověk odmyslí těch pár záběrů na několik stvoření z mýtů tak všechny filmy jako tygr a drak, kungfu-mela atd mohly být stejně marvelovky jako toto. ()

Sopholojong

Rovnako ako tohtorocna Black Widow, film dvoch odlisnych polovic. Akurat v opacnom garde! Kdezto Cierna vdova "slavila" uspech bourneovskou akciou v prvej polovici a v tej druhej ponudila schematickym digi-festom, tak v tejto mytologickej komiksovke prave prva, teenagerom od 12 do 18 rokov venovana, ma "srala" viac. Ma nevhodne zvolenu hudbu, otravnu azijsku verziu Melissy McCarthy menom Awkwa(rd)fina a zachranuju ju len dve skvele akcne sceny (autobus a lesenie). V tej druhej "nastava" najlepsia fantasy "podivana" za asi poslednych desat rokov - skvele suboje drakov, nadherne myticke kreatury, Awkwafina scivilnie a stane sa elitnym lukostrelcom, Shang-Chi s tatinkom Leungom (jeden z najlepsich-najcharizmatickejsich zaporakov MCU!) predvedie komiksovy suboj roka a do toho buraca ta najepickejsia hudba s orientalnymi motivmi. Keby bol cely film ako po vstupe do magickeho lesa tak je to za plny kanon "zazracnych kruhov", takto 9/10 a tu druhu polovicu si pozriem este niekolkokrat. PS: Odkaz na tretieho Iron Mana genialny (zachvat smiechu). "WELCOME TO THE CIRCUS" ()

RavenSpector

Totální digitální unreal bordel kde se musí stydět i Avengeři. Navíc ten kočičko-pejskovský mišmaš ve scénáři. Mrzelo mě prošvihnutí kinoverze, no, teď jsem rád, že jsem za to zlatky neutratil. Duna v kině nadchla a potěšila i když předloha je sračka co se nedá dočíst. Další kino plánuju na vánoce Matrix 4. Tohle je ovšem hovadina pro děcka a ne film do kina za peníze. Nudil jsem se, trajdal při produkci po internetu a neviděné scény věřím nechybí. Hluboké zklamání a nechápu to hodnocení. FIlm je plný nesmyslné vaty a strašidelně zpomalených záběrů ničeho. Sestříhat na maximálně polovinu tak má smysl a je zkouknutelný v jednom kuse. Já po hodině a půl usnul, zbytek shlédl druhý den. Popravdě jsem to už nemusel pouštět. Nuda, šeď, mizerný digitál, nuda...... a pak titulky. Hm. Pecka. V roce 1999 jsem viděl mnohem lepší bojové scény. Po tolika letech se tvůrci nepoučili a plodí stejné nereálně vypadající sračky jako před Matrixem. Mimochodem ti dva hlavní gerojové - šmudla a jeho stará jsou bezkonkurenčně nejnesympatičtější dvojkou za posledních x let. A ten její prochlastaný nakřápnutý hlas..... Sakra, čí je to dcera, že ji sem narvali? Jedinný sympaťák mě přišel zloduch. Ten zachránil ty dvě hvězdy co tomuto dílku dám ()

soukyd33

Zajímavé, ale ten konec byl moc přehnaný. Akce 👍 Hudba 👍 Zvuk prostorový 👍 Herecké výkony dobré. Humor je zde také. Příběh je až pošahaný. Poznámka: A máme tu dalšího Avengera. Poznámka: Na konci je ještě jedna scéna. Hvězdiček 3 ()

Dave_Novic

Kéž by to nebylo od Marvelu, řekl bych fantazie... ale jak známe marvel a jeho plány s hlavními postavami. Začnou se nám z tygrů stávat male kočičky... Já jen doufám že další fantasmagorický díl tohoto filmu nebude ve vesmíru... Za což si spíš tipuje že bude.. Bohužel..  Tudíž jsem zvědav na další fázy MCU a o to víc se bojím těch některých dalších chystaných filmů... ()

Tomulka

Pomalý celkem nudný rozjezd. Ale pak se to rozjede a pak je to tragedie od místa kdy potkají Bena Kingsley to kde do kytek a ten drak ten je hrozný (myslím to zpracování draka). ()

Raziel811

Asi na tom, něco bude, ale tohle je jednoznačně ta lepší Marvelovka a Black Widow nechává daleko za sebou. Ale abych to osvětlil. Líbí se mi vizuál, který není až tak dráždivě barevný, ale umírněný a spíše estetický. Rovnež musím pochválit na relativně slušné bitky, na to, že je snímek Made in USA a v neposlední řadě mi udělala radost účast Yuena Waha. Hlavní hrdina nakonec není nejnesymaptičtější asiat na planetě, ale rozhodně charisma moc nepobral. Sidekick Kate je zase otravná svým chraplákem, takže pokud přežijete úvod, tohle negativní odezní a naopak přijdou klady ve formě krásného vizuálu, relativně zajímavé story a efektních bitek. ()

Mudrlant

Pekna peckovacka, akorat z toho moc couhaly kvoty. Cernosi uz maji sveho hrdinu, ted asiati a priste se snad uz dostane i na romy. Lakatos a legenda o socialnich davkach. ()

matous20063

Musím se omluvit, strašně moc jsem film podcenil. Čekal jsem že po Black Widow to už nebude ten Marvel(MCU) jaký si pamutuju, ale příjemně mě to překvapilo. Film je napínavý scénář je v celku dobrý a CGI taky. Ale, ale... Ten střed filmu kde se dozvídáme o nějakém backstory mi přijde krátký, což je škoda, zápletka je v celku jednoduchá. Ovšem hlavní fight mi přijde celkem levný, přijde mi to jak kdyby se parta Demacianu bránila proti Noxanům. Prostě by to mohlo být trošku pikantnější. Ale jinak fajn podívaná. 80% ()

Muffino

Film baví a pěkně utíká, jde o moc pěknou pohádku. Zadrhne se jen asi dvakrát a to převážně v té počáteční americké části příběhu. Líbilo se mi, že hlavní hrdinové nejsou prvoplánovitě krásní, schopní a čitelní, stejně jako celý příběh. Při první bojové scéně v bambusovém lese, jsem si hned vzpomněl na filmy Klan létajících dýk nebo na Tygr a drak. Triky a vizuál, obzvlášť toho druhého světa, jsou nádherné. Hlavně devítiocasé lišky a zastavená voda jsou mňam. Asijské létání při bojích je držené na minimu, což zase ocení evropský divák. Hudba má svůj standard pro daný typ snímku. Je poznat, že tady tvůrci šetřili, aby zbylo na triky. Na hudbu se tak po měsíci zapomene a přesune se do Levných knih. Ve vesnici už jsem jen čekal, že vykoukne Yeoh, což se stalo. Pak jsem ještě čekal, že vykoukne Donnie Yen, tady už se mé očekávání díkybohu nesplnilo. ()

Tranda

Příběh: 6/10; Akce: 8/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 8/10; Humor: 6/10; Atmosféra: 8/10; Napětí:  4/10; Herci: 7/10; Zábavnost: 7/10. 7/10 ()

PISTA226

8/10 Bylo ti dobrý, ale mělo to spoustu chyb. Máš random lidsko typku bez jakýchkoli schopností, která neumí střílet. Luk drží v ruce skoro poprvé a skoro neměla čas s ním cvičit. A teď ve vzduchu bojíjí dvě obří monstra. Jaká je šance, že lidská typka, co střílí skoro poprvé vystřelí šíp takovou silou a rychlostí, že vystoupá třeba 200 metrů vysoko a ANI NEZPOMALÍ a trefí se do MALIČKÉ škvíry nezi tvrdými šupinami, které by ten šip možná ani neprostřelil. I kdyby byl tak silnej díky těm dračím šupinám, tak by tu jeho kůži možná probodl, ale ten materiál nedělá to, že dokážeš vystřelit tak daleko a tak silně a tak přesně. Potom ten šíp projel celým tím asi 20 metrovým krkem, který má spoustu tvrdého masa atd..., takže by ten šíp zůstal aspoň ve vnitř, ale NE!! Ten šip prolétl skrz celým tím krkem další 20 metrů a letěl dál, jakoby před ním nebyla žádná překážka a do toho měl kolem sebe tolik záře a efektů, že to vypadalo, jak kdyby to vystřelil Iron man z nějakého obřího laseru, ale ten šíp je maličký a ani by na tom záběru neměl být moc vidět. Démon bojoval s tím velkym drakem, kterej ho kousal do krku třeba 50x většímm zubem a nevypadal, že by nějak strasně křičel bolestí. Ale když ho střelí nějaký malí kus, tak řve, jak kdyby mu usekli ruku. Dále... Wong se chovat úplně jinak než v jiných filmech. Je to čaroděj. Čarodějové nemusí být tak vážný, můžou si užívat a dělat vtipy, ale když máš na stole už nějakou postavu, kterou maj fanoušci rádi a ta postava se nějak chová a je na tom založená a proto ji maj ti fanoušci rádi, tak mi přijde fakt divný mu najednou asi po 4 filmech změnit charakter a z jeho postavy udělat takovej jenom vtip. Prostě on v tom filmu je jenom vtip. No a ten Abomination se choval taky jinak. Prostě on má být takové to velké nasrané momstrum, co je v té aréně z donuceni a chce toho wonga fakt zabít, ale ne, oni jsou kámoši a povídaj si. Ten konec nebyl špatnej ta příšera se mi líbila a byla digitálně dobře udělaná. A ten fight byl taky docela dobrý, ale jeden detail tam byl. Ten démon nemá Lór. Prostě je sice super tam mít nějakého velkého záporáka, ale když už ho tam máte, tak ho musí diváci poznat. Na to, že je schopný zničit celý svět a je tak strašně silný a důležitý, tam nebyl moc dlouho a jediný co jsme se o ném dozvěděli je, že je to nějaký démon starý, ktery požírá duše. Prostě je to random strasně silná postava, která se tam docela dost náhodně objevila a byla tam jen chvilku. No prostě mi to přišlo jen jako kdyby potřebovali nějaké sexy výbušné efektové CGI finále, s nějakou velkou rvačkou a ten otec nebyl dostatnečně cool a silnej na to, aby běžní diváci byli spokojeni, že maj velké sexy finále s velkýma paprskama a obříma příserama. Bylo to hezké na oči, ale do toho filmu se mi to moc nehodilo. Bych buď těn démonům dal větší filmový prostor a líp je představil, nebo je tam nedával vůbec. V poslední scéně byl fakt maličký záběr, kde běhěm asi 10 vteřim přejeli kamerou po bojovnících v té "mafii" ktere teď vládne ta sestra. A teď tam jeli kamerou a přejeli přes hromadu holek, co se učili bojovat a pak nakonec i kluky. Chápu, že to mělo taky trochu zapadat do toho příběhu, že jí to otec zakázal se cvičit, protože je holka. To by mi nevadilo, kdyby tam jenom dali ty holky s klukama, ale oni první namířili na skupinu holek a až pak kluků a je z toho strašně cítit feminismus. Mohli tam ty holky a kluky dát vedle sebe a mělo by to stejnej příběhový efekt, ale bez feminksmu, možná naopak lepší náznak rovnosti mezi pohlavími. Kate tam byla gut atd... vyplňovala mezeru a dělala vtipy atd... ale připadala mi docela otravná a občas jsem jí měl plné kecky. Když projiždí tou krajinou a koukaj po těch zvířatech, tak si běžný divák řekne: WOW, to je cute, zvířátka hezká. Mně to taky přišlo cute, ale je tam takový detail. Vždycky tam ujeli asi 50 metrů a byl tam jinej druh zvířete a nebyli promíchaný prostě mi to nepřišlo přírodní a úplně mi to přišlo jak v Zoo kde je maj prostě jaždý druh zavrený v jedné kleci a tam zůstane a ty zvířata se nesmí potkavat atd... a pak tak jich tam bylo málo těch druhů zvířat, prostě jsem ze všech těch zvířat cítil, že se je tam snažili dát, ale prostě byli fakt hard jich tam dat vic a do toho je tam dát třeba i do pozadí, což je důležité. Prostě byli hlavně jen v main scénách, a jinak jakoby neexistovali nebo lesy byli prázdné.. prostě byli sice gut a to CGI docela i ušlo, i když by to mohlo být lepší. Některé věci tam nedavali smysl, ale jelikož byli součástí jiné sceny, do které to sedlo, tak to dokážu v poho odpustit, tím mám na mysli třeba běhaní po drahovi za letu ve velkém boji příšer atd... ale to je v poho. Musím zdůraznit, že všechno, co jsem vypsal byli opravdu menší, či trochu větší maličkosti, které nejsou až tam strašné. () (menej) (viac)

Jaroslaw

Skvělé představení sympatického nového hrdiny.Akční scény mě neskutečně bavily,pač je tu vidět inspirace stylu Jackieho Chana,a ano ukecaná kamarádka hl.hrdiny byla v pohodě,až na pár forků.Představení nového světa inspirovaného čínskou mytologií fungovala na jedničku.Vztah otce a syna fungoval,leč záporák byl klasický marvelovský (čili průhledný).Za mě skvělá popcornovka.7/10 ()

Dr.Love

OK, OK si říkáte že mi hráblo jen dvě hvězdy (hehe stejně mě tu nikdo nezná :), ale ne tolik jako Verbalisku ze studené sluje, které tam mrsklo vágní jedničku. Dnes však za něj do ohně ruku dám neb pravdu dí když pravil je to nudné, chudé na děj. Jest na diváckém druhu byl spáchán hřích nejtěžší. Opíjeti rohlíkem nás se Marvelu zachtělo a tak jsme dostali nudné, suché a nemastné. Jako už tolikrát. I dítko se mě jalo ptát, když jsme odcházeli z kinematografu, otče proč jste tak zarputile soudil proti. Jářku dlouhé, chudý děj a postavy hrubé jak záplata na sukni tvé matky. Aspoň jedno vystoupení bych té herecké selance přál na prknech co znamenaly světozor, na prknech divadla Globe, aby věděli co to je když pleská rajče nevábné vůně o čeliska víme když divák není spokojen a uznejme že někdy o ty čeliska pleskali i kdejaká lejna. A pouze ztrátou zmučeného záporáka dostali jsme, zasloužilo si to více snahy a odvahy. Ale abych neštil jen blesk a síru dvě věci mě zaujaly ze všeho nejvíce malovaná zvířátka (rozuměj CGI animace) a zrádný Ben ač jeho postava ladí do děje jak jen mohl se propůjčit se takovéto frašce. Za dítko jež odcházelo z kinematografu uspokojené a malovaná zvířátka, tedy odívám na obdiv dvě hvězdné krasavice. ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)