Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

• Česko Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (viac)

Nová akčná marvelovka prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov. Shang Chi Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fáze Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák postava Mandarína. (CinemArt SK)

Elerrina

Cesta tam a zase zpátky, ze San Franciska do čínské pohádky. Simu Liu se úspěšně uchází o post, který zůstal uprázdněný po Jackie Chanovi, a prvotřídní, vyloženě ňamková choreografie akčních scén je taky to nejlepší, co film nabídne. Zbytek je smíchaninou nevěrohodného rodinného pseudodramatu, motivačních tréninkových wushu videí a odfláknuté rychlokvaškové mytologie, které dohromady tvoří povinnou výplň před vizuálně opulentní finální digibitvou. Awkwafina koukám zdárně pokračuje ve své evoluci do Jar Jar Bingse. ()

Silwer

Tak to byla sila..sledujeme dve hodky vinskeho kung fu,aby se na konci proleteli na dracich… Film je opravdu nudnej a pocitove dlooouhej.. ()

KoRner

Za mňa palce hore! Je to niečo ako marvelovská "Narnia", ale s kung fu. Žiadne absurdné high-tech vecičky, ale poctivá čínska mytológia s rôznymi príšerami a starobylými magickymi zbraňami. Liu je v pohode, humoru tu je až na Kinsleyho postavičku pomenej a povinný záverečný digibordel som neodzíval. ()

DavidS.

Generická digitální obludnost se šikmýma očima a zcela nesympatickým castingem...Kdy přestaly mít filmy duši a diváci (byť pubescentní) inteligenci? Proč dnes opravdové FILMY točí už jen důchodci jako Scott nebo Verhoeven...Asi proto, že současné hyper/global/korekt/multi kulturní apokalypse ukazují prostředníček nebo ohoblovanou Panenku Marii...Pryč s šablonami a kvótami, zpátky k umění nebo aspoň čisté zábavě... ()

Dallon

Solidní marvelovka, která má super atmosféru, vizuálně je skvělá, má to cool nápady, akce je někdy nápaditá. Ale bohužel to nevybočuje z klasického marvel servisu. Většinu to pravděpodobně uspokojí a budou nadšení, já jsem taky spokojen ale bohužel s tím mám problémy, které mám skoro u každé marvelovky, to už je hold ve mě. 7/10  ()

Han22

Mě se prostě na Marvelu líbí, že v rámci svého světa zkouší všechny možné i nemožné žánry a skoro vždycky jim to sežeru. Shang-Chi je něco co jsem vůbec nečekal - je to tradiční čínský kung-fu film. Jsou tu Jackie Chanovské zběsilé bitky v netradičním prostředí (úžasné scény v autobuse nebo na lešení), pomalé téměř romantické "baletění" v přírodních scenériích ala Tygr a Drak. Je tu vynikající rodinný příběh, kdy záporák není jednorázovou figurkou, ale zcela pochopitelnou postavou. Pravda hrdina je mírně nevýrazný, což se týká i jeho blízkých a konkrétně u jeho kamarádky jsem si říkal kde proboha vyhrabali takovou obludu. Ale čert to vem. Shang-Chi se totiž v druhé půle mění na zcela regulérní fantasy plné magie, magických zbraní, příšer, perfektních bojových scén s naprosto dechberoucím dračím finále. Stejně jako u Eternals mám dost pochyby na návaznost na svět Avengers (i když Ten Rings byli v Iron Man 1, z Iron Man 3 se vrací herec Slattery a nechybí ani Wong). Tohle už se narozdíl od většiny marvelovek nedá považovat ani za sci-fi. Ale jak říkám, čert to vem. Moc se mi to líbilo a protože tradiční kung-fu/karate je moje vášeň od dětství, trošku si nadhodnotím a dám 5*. ()

Wally

Vizuál perfektní...oči si užily, kung fu souboje libové...odbočky na jiné marvelky zábavné... Asi tak, čekal jsem to horší. Co mi vadilo je fakt, že se tam vlastně nic nestane, není tam děj...a pak otravná Awkwafina, která dostala již asi nutnou roli otravné, rádoby vtipné a furt hláškující postavy... Opravdu se film bez podobné postavy již neobejde?! ()

Michnak

Dominik by si přál udělit vysoké hodnocení. Chtěl by vidět, jak v jeho oblíbeném univerzu vykvetl další velkolepý květ, který se může pyšně zařadit mezi ostatní květiny, coby jejich rovnocenný společník. Hořce jsem přijal fakt, že jde v tomhle případě spíše o průměrné posunutí příběhu určitým směrem. Potenciál měl přitom film veliký. Začátek mě nadchl, bojové scény působily svižně a svým způsobem originálně. S pýchou a hrdostí jsem tehdy přemýšlel o čtyřech nebo pěti hvězdách. Druhá část filmu ale nenavázala. Působila na marvel až moc pohádkově a ukvapeně. Chyběla mi nějaká jiskra, která by mě donutila vnímat film jako výjimečný sám o sobě. Nejzajímavější proto na celém snímku byla paralela s ostatními filmy, které byly vytvořeny lépe. Těším se tudíž na interakci Shanga-Chi s ostatními Avengery? ANO!!! Jeho představení ale bohužel nebylo tak velkolepé, jak bych očekával. ()

Janega

Marvel, sólovka a kung-fu a ja som tomu dal až 4 hviezdy? Rôzne podivohudnosti sa stávajú. Prvá polovica filmu, odohrávajúca sa v našom svete, je skvelá akciou nadupaná komiksovka, ktorá však v druhej polovici začína byť preplácaná, plná nepekného CGI. ()

Fary

Chápu, že Marvel potřeboval i něco pro Čínu, ale pro nečínského diváka je to prostě až moc přitažený za vlasy - jasně - stejně jako všechny ostatní superhrdinské filmy pro asiaty, ale i tak. ()

SpaceOdyseus

Pronudil jsem se tim. Nesympaticke postavy se potaci basic pribehem nestridme okorenenym beckovou akci, kde se strida poctiva rucni prace s digitalni nudou. Obcas to pripomina Jungle Cruise v tom nejhorsim slova smyslu. ()

Litvicek

Na jedno vidění, proč ne? Marvel si drží laťku a opět nabídl zajímavou a v rámci možností zábavnou podívanou, s příchutí Kung paa. Nicméně víckrát už to asi vidět nemusím. Asijský kucí, levitace, kung fu a lítající drak bez křídel a s náznakem nulové gravitace, to už byl na můj mozek trochu jiný vesmír. Každopádně pořád zajímavější jak první Black Panther, kterého jsem ještě neviděl a neuvidím (Dont really care). Jo a mimochodem, Wong a Emil.. Za pět hvězdiček! ()

Hanys_

Zajímavá fantasy (ikdyž bych se obešel bez Katy, která mi lezla permanentně na nervy) s fain bitkami, nějakou tou mytologií a boužel taky šíleným závěrečným digibordelem. Na který u Marvelu zvyklý nejsem, takže to bolelo o to víc. _ Update - po roce viděna asi polovina a ten film fakt nebaví. 5/10 ()

Pat.Ko

Marvelovka ako ju nepoznáme. Film zvrátil moje očakávania a príjemne prekvapil. Film je plný akcie, čo výrazne to obohacuje umenie kung-fu. V druhej polovici je viac cítiť fantasy nádych. Herecké výkony boli dobré, len na otca sa mi ťažko pozeralo... Celkovo ma to nadchlo a dúfam, že Shang-chiho naposledy neuvidíme. 8/10. ()

Blondsky

Neskutečné překvápko, ze kterého se vyklubala nejlepší sólovka od Ragnaroku a nebýt pár bodů, o kterých napíšu dole, tak nejlepší sólovka od Winter Soldiera. S Winter Soldierem to má společného i více. Napřiklad tvůrce choroegrafie, který se zde opět vyřádil do maxima a je to lahoda na pohled. Zbytečně se nestříhá, když nemusí a má to skvělou hudbu při soubojích. Kde to má bohužel horší hudbu, respektive jen asi 2 scény, tak jsou kamerové přelety skrz městy, kde hraje rádoby „cool” moderní rap. Nesedělo mi to tam. Stejně jako pár zpomalovaček, ale to spíš jen ze začátku, pak byly skvěle zpracovány. Digitální efekty jsou bohudík lepší než u Black Widow, bohužel ze začátku dost stagnují, plátno jde sakra poznat a ten pomalý dopad postav jen evokuje neviditelné, ale paradoxně „viditelné” lano. Nejhorší je bohužel postava Akwafiny. Její humor je strašně trapnej a její snazění se o tom být cool je kontraproduktivní. Naštěstí si projde vývojem postavy, ale úplný závěr zas srážela. Který ale obsahuje skvělou potitulkovou scénu, i když zpívání s Wongem bylo už moc :D. Ale abych jen neprskal, má to skvělou kameru, sympatického hlavního hrdinu a jednoho z nejlepších záporáků v MCU. A díky tomu ten film funguje. Digi bordel na konci mi ani nevadil, užíval jsem si ho, i když ty efekty byly občas do očí bijící. A cameo jedné postavy z Iron Mana 3 mě potěšilo, zvláště kolik jí bylo věnováno prostoru. Ve výsledku jde o fajn Marvelovku, hodně fajn, kterou sráží bohužel marvelovský stereotyp. Tedy trapný humor a viditéné zelené plátno a chabší efekty. Stále se rozmýšlím mezi 3 a 4, vzhledem k tomu, že se mi film stále líbí stejně a neupadá, tak tomu tu 4 nechám :) ()

Příští Avengers film našel režiséra

Příští Avengers film našel režiséra

26.07.2022

No, tak to šlo docela rychle. Kdekdo by čekal, že Marvel potažmo producent Kevin Feige využije šance, a vše důležité a neodkladné oznámí na Comic-Conu, případně si to nechá za pár měsíců na D23 Expo.… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)