Záhada Blair Witch

• Česko Záhada Blair Witch (viac)
Horor / Mysteriózny
USA, 1999, 81 min (Special Edition: 86 min, Alternatívna 78 min)

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

Harakiros

I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.,. Ale prd! Nedá! A s malým rozpočtem se prostě nedá natočit velkofilm. Tahle hovadina se stala trhákem, páč lidi jsou povětšinou blbí jak necky a rádi sebou nechávají orat. Jednu hvězdu dávám za geniální nápad, jak vytáhnout z pitomců 250 mega. ()

Dr.S

Musim uznat že nápad měli tvůrci skvělý. Skoro zadarmo vidělat takovéhle prachy s pár kamerama na amatérský způsob který umí vytvořit celkem zajímavé psychycké stavy nepřijemného pocitu. Neříkam že tu musí mít každý ale já teda ano :-D Doporučuju, ale konec mě naštval!!! :D ()

Jirims

Je to originalita. Připomnělo mi to film Monstrum, který byl točen podobným stylem. Je úžasné, že za takové malé peníze vznikl takto originální a hodně zajímavý film. Celou dobu jsem čekal až zjistím co se vlastně děje, ale pak jsem znova koukl na název filmu a záhada je opravdu záhadou. :-) Co se týče strašidelnosti, tak to je poměrně hodně i když nakonec člověk zjistí že není nic co by ho vystrašilo, ale jde spíše jen o ten pocit strachu ze smrti. Rozhodně palec nahoru a kéž by vznikaly další takovéto filmy za hezké peníze. ()

kavon

Nevím. Namě to prostě dojem neudělalo. Možná je to tím, že každý vychvaluje záhadu blair witch a já měl až příliš vysoké očekávání. Jedním slovem zklamání. Skoro jsem to ani nedokoukal do konce. Natočené to bylo sprově. Ten nápad aby to bylo autentické, ale já jim to prostě nežral. Když se budu chtít bát radši si pustím v zajetí démonů. ()

Kritik

Horor, který neděsí je pro mě zbytečný film. Natočené je to zajímavě, ale to je asi všechno. Za zmínku snad stojí ještě konec, který si každý může domyslet po svém, jinak je to nudné. ()

petr29.s odpad!

Málokdy lituji, že jsem šel do kina na film. Skoro vždy si najdu najdu něco pozitivního, ale v tomto případě chci aby mi někdo vrátil můj drahocenný čas. ()

Onanista odpad!

Tento film ve mě dokázal vzbudit emoce. Celou dobu jsem se neskutečně nudil a byl jsem neuvěřitelně naštvanej, že sem to rozkoukal. Pořád sem si říkal: budu se koukat musí se tam už něco stát. Když už se něco začalo dít tak to skončí. Nevím proč bych měl za sledování děcek v lese, které děsí tma, napálit sedmdesát procent. To funění a skřehotání do kamery a neustálé čumění na tmu nebo na nějaký rozmazaný flek taky moc nepomůžou. Jediné, co se povedlo, byl výdělek, který byl jako jediný strhující. ()

joffreydepeyrac

Tohle bylo opravdu "něco jiného". V roce 1999 jsem dlel ve státech, v podstatě uprostřed divočiny a k internetu sedal jednou týdně kvůli mailům (to píšu proto, aby bylo jasné, že jsem rozhodně nesjížděl kritiky filmů). Kamarád mě vytáhl do kina a film mi prodal přesně v souladu s jeho marketingem: tři študáci se ztratili v lese a teď se našla videopáska. Nechávám stranou, jestli jsem tomu striktně věřil a opomenu, že jsem coby čerstvý netýnejdžr patřil k tomu nejstaršímu, co publikum nabízelo. Zážitek to byl ohromný a já se fakt bál. Spousta lidí tu kritizuje zvuk a dabing, ale v té originální verzi a v kině s prostorovým zvukem jsem si málem párkrát cvrknul (kroky kolem stanu, praskající větvičky, pláč miminka atd.) Nic strašného vlastně vidět není, hrůzu nahání hlavně ty zvuky a právě to, co vidět není. Na horory v podstatě nekoukám, ale z těch, co jsem viděl, řadím BWP do top3, jestli ne úplně nejvýš. A proto musím dát 4 velmi silné hvězdy. Nevím, jestli to u nás šlo do kin, ale po letech jsem viděl kousek v TV a vůběc mě to nebavilo - dal bych tak za 2. No a pak jsem jednou přepnul na sequel a ten jsem vypnul snad po patnácti minutách. Síla BWP dle mého tkvěla i v tom, že se to tvářilo jako dokument, nikoli jako něco, co byste chtěli ještě tucetkrát louhovat. Když vidím, že se chystá trojka, říkám si, že chlapi režisérský museli roztočit ty prachy sakra rychle. Přestože hodnotím jedničku hodně vysoko, trojku si rozhodně nechám ujít. ()

Jennifer600

Dostala jsem doporučení od mnoha lidí na tenhle horor s tím, e se opravdu budu bát a jelikož jsem dlouho nenarazila na nějaký horor u kterého bych se bála tak jsem se moc těšila a bohužel mě to zklamalo.. Vůbec jsem se nebála, nějaký snímek z lesa kde se v noci něco děje pak ráno choděj po lese a pak zas noc. Nevím, vůbec mě to neoslovilo, vůbec nevystrašilo, prostě to ve mě nenechalo ani kousek. ()

Allica

Úžasný novátorský horor, který otevřel cestu k novému žánru - dnes možná k nejúspěšnějšímu a nejpoužívanějšímu způsobu navození strachu. Jedinečnost a povedenost, si tenhle film nese také v tom, že byl natáčen za autentických podmínek a do kin byl uveden za pomoci médií, jako skutečné nalezené záběry. ()

Conriocht odpad!

Veľa ľudí si myslí, že tento film je horor, dokonca mysteriózny a sú schopní tomu uveriť lebo to niekto niekde napíše. Je to zvláštne, pretože ja som sa pri sledovaní Blair Witch jednoducho nebál ani len sekundu. Blair Witch je iba pičovina, nuda a ešte raz pičovina, ktorá nie je ani poriadnym filmom, nieto ešte hororom. Správne označenie pre túto sračku by nemal byť horor, ale "pokus o amatérsky paradokument.". ()

onden85 odpad!

Jen těžko najít větší sračku. Navíc ta píčovina udala kurs řady filmům, zvané žánrově Found footage = na kameramana nejsou peníze, vrazíme tu kameru hercům, co na tom, že mají všichni evidentně Parkinsona!?! A začala vznikat jedna roztřesená sračka za druhou. Pokud jde o námět, je zajímavý, ale tohle bylo neskutečně debilní! Vážně jste se u toho báli? Pak jste primitivní hovada. Čest. ()

HoncPe

Původně, když jsem se na film díval ve dne tak mě nijak nezaujal a hodnotil jsem 3*. Teď jsem si ale řekl, že tak kultovní záležitosti musím dát druhou šanci a pořádnou atmosférou uprostřed noci a hele... výsledek se dostavil. Na celém filmu se mi nejvíce líbilo že jsem vlastně ani nesledoval film, nebo jsem aspoň neměl ten pocit. Opravdu vše vyvolávalo dojem toho, že se dívám na skutečné amatérské záběry. Upřímně jsem v nočních scénách byl podělanej až za ušima. Toto se rozhodně vyplatí videť už jen kvuli tomu, jakým způsobem byl film točen (amatérská kamera, žádný scénář, autentické reakce herců atd.). Po opakovaném zvážení dávám 5*, nenašel jsem věc za kterou bych hvězdu ubral! ()

Indominus odpad!

U toho se mohl bát jen absolutní dement. Bohužel jak vidno je dementů více než moc, mělo to úspěch a vyvolalo to zlo jménem found footage. Moderní způsob jak zapojit nemocné Parkinsonem do filmového průmyslu (bohužel jim dali do ruky kameru!). S R A Č K A ! ()

ciapok

tento film je vzácny, pretože by sa snad mohlo jednať o praotca found footage, ktorých sa dodnes naklonovala nesmierna hromada. Ale nielen tým má u mňa svoje pevné miesto. Človeku sa ani nedá poznamenať, že pokiaľ by mládež sledovala rieku, zrejme by sa nestratila, ale.... praotcovi sa to musí odpustiť ()

arsko odpad!

Strašidelné to může být jen tehdy, kdy to člověk sám prožije. Film je jen o tom jak tři lidi chodí v lese stále dokola a dokola, jen ztráta času.. ()

viax

Pořád jsem čekala, kdy se něco uděje. Pořád nic. Celou dobu nic. Aktéři se sami děsili, byli jak malé děti na táboře na stezce odvahy. Těch jsem absolvovala bezpočtu, takže jsem asi imunní. Tohle mě tedy úplně minulo. P.S.: To návrat z hospody v zimě ve dvě ráno je jiný kafe. Nevíte, jestli blikajícím světýlkem upozornit auto na chodce na vozovce nebo radši neupozorňovat úchyly, kteří by vám mohli chtít "zpříjemnit" cestu. Když vám po dvou kilometrech svižné chůze dojde dech, vyčítáte si chybějící čepici a rukavice, přesvědčujete se, že ty zbývající tři kilometry jsou sice pořád do kopce, ale na té náhorní plošině je alespoň rozhled (tedy pokud svítí měsíc). ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.… (viac)

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy… (viac)

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus… (viac)