Záhada Blair Witch

• Česko Záhada Blair Witch (viac)
Horor / Mysteriózny
USA, 1999, 81 min (Special Edition: 86 min, Alternatívna 78 min)

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

Ywec

I po čase výtečný horor, u kterého jsem se skutečně bál. Tematika Blair Witch mě skutečně tehdy zaujala a husí kůže mi naskakuje dodnes. Horory s neviditelným nebezpečím jsou prostě nejlepší. ()

Brix

Jsou dva filmy u kterých jsem se doslova bál. První Mlha z roku 1980 od Johna Carpentera a druhý právě Záhada Blair Witch. Nejprve jsem koukal s nedůvěrou na ten dokumentární styl, ale s každou minutou jsem byl přikovaný k obrazovce čím dál víc. Další důkaz toho, že pokud má někdo nápad a chuť, dá se natočit skvělý film i bez milionových rozpočtů. ()

Bobeš14

Tak takhle má,vážení vypadat film narvanej strachem.Atmosféra podzimního lesa je prostě ohromující a když se jedné noci začnou ozývat dětský smích a skřeky tak se jedna má pulka začne tetelit blahem a druhá potit srachem.A to nemluvím o grandiozním finále.Prostě BOMBA. ()

Molerat

Nejlepší horor co jsem kdy viděl.V tomto filmu nebylo nic co je v klasických hororech ale přesto jsem se bál, že jsem skoro zalezl pod postel.Perfektní psychologický horor který nemá obdoby.Nevím co říct více, plné hodnocení ()

Dejna2

Film se tváří jako domácí video. Poznáte to podle toho, že se celou dobu třepe tak, že je vám špatně a tři herci - studenti, autoři projektu Blairské čarodějnice nám ze začátku nastíní problém. V lese u městečka Burkittsville v Marylandu žije nerudná čarodějnice, která žere malé děti. Kdo za ní přijde, toho rozpáře. Rituálně a zaživa. Je hnusná, chlupatá, smrdí (pozor, není to kupodivu chlap!), nechodí po zemi a ukáže se jen když chce. Naši hrdinové to mají na háku. Mají dvě kamery, spoustu baterií, jídlo na dva dny, blbou mapu, buzolu, o které tvrdí, že je kompas a nemají (!) mobilní telefon. Vím, že většina z diváků (ano, já jsem taky dostala nový mobil k vánocům) to nechápe. Ale je to tak. Čarodějnice jim napřed staví legrační výstražné domečky-hrobečky z kamení a po stromech věší vúdú, ale když vše cynicky filmují, vytasí se s těžším kalibrem. Ošálí jim buzolu, sebere mapu a jednoho kamaráda. Zbylí dva pak dospějí ve zbytku roztřeseného (a teď i rozječeného) filmu k neodvratitelnému čarodějnickému hepáči. Takže všem milovníkům Arnieho: Švarcik tam nehraje, není tam vidět ani kapka krve (pomineme-li ty osmičky v cárech košile), hodní nevyhrajou, auto nechali stát na kraji filmu a nikdo z hrdinů nemá ani notebook. Tak. Film je prý kultovní a najdete ho na internetu, do lesa mě nedostanete ani heverem (ať žije cukroví a televize). P. S. Prý to všechno byla pravda!!! ()

Nepl

Brilantní horor, v mém žebříčku hororů v TOP 5. Málo kdy se mi u sledování hororu stane, že bych se bál….u tohoto filmu tomu však tak bylo téměř od začátku do konce (v případě tohoto filmu platí ono „do konce“ doslova). A přitom bez louží krve. Práce s kamerou snad už ani nemohla být lepší. Od té doby vzniklo již mnoho filmů s podobným snímáním (z posledních vzpomeňme např. Monstrum, REC), ale žádný se Záhadě Blair Witch ani zdaleka nevyrovná. ()

amlug

Vpodstatě bez krve a násilí a přesto jsem se hezky bála. Rozjíždí se to sice pomaleji ale konec je dle mého velmi povedený. ()

corax8

Jestli jsem se u filmu měl bát, tak to se povedlo. Občas si na film vzpomenuto, vzláště takhle když jdu podzimním vlhkým lesem. Zajímavě natočený příběh z ruční kamery, což vtáhne diváka více do hry. ()

dude_sal odpad!

Uz dlho a to skutocne vazne myslim ma ziaden film tak nenasral ako bolo toto. Ja nemozem pochopit ci to mysleli ti ludia s tymto filmom vazne alebo si len robia z nas vsetkych ludi debilov. Ak poviem ze ten film je katastrofa, tak to ho este chvalim. Atmosfera bola az primitivna, nudna a neviem co este vsetko. Ved toto by natocil skutocne hocikto. A horor?? toto? Ani zdaleka. A ta zena ma vazne srala cely film. Ti jej dvaja kamarati boli zrejme naozaj retardovany lebo toto nemalo nic s hereckymi vykonmi. O dobrych momentoch sa tu hovorit ani neda. A ak je podla niekoho tento film tym skutocne najlepsim tak potom nevie co hovori. Chapem ze kazdy sme ini a ze mame rozny vkus ale toto nebolo desive ani trochu. Ten film sa ledva preklopi dlzkou cez hodinu ale ja som mal pocit ze ho pozeram tyzden. Uz to ukoncim. Proste tento film je u mna za 0/10. Aj siahodlhe reklamy v TV mi daju viac ako tento brak. ()

dandule26

Je to velmi originální a precizně zpracovaný horor, který se naprosto vymyká všem, mnou dosud shlédnutým filmům hororového typu. Když se řekne "horor", tak si naprostá většina z nás okamžitě představí litry prolité krve, příšerné nestvůry nebo obojí najednou. Ale tento film je úplně jiný - nikde žádná krev, ani nestvůry... Prostě neúprosně útočí na lidskou psychiku.Jsou zde pasáže, které člověka donutí přemýšlet o tom, zda se to skutečně stalo (jak tvrdí jisté zdroje), nebo je to celé jen velmi zdařilá fikce autora. Každopádně jsem se po shlédnutí tohoto filmu skutečně bála a to bez ohledu na to, jestli je to fikce nebo ne,to at´ posoudí každý sám. Protože každý, kdo se dokáže vcítit do dějě tohoto filmu,se prostě bát musí... A atˇ už je to fikce nebo ne, tak ten "strach ", který čiší z každé minuty je skutečně důvěryhodný. ()

Neroo odpad!

Originální kamera, to je tak všechno na tomhle filmu. Polovinu filmu jsem nevěděl co se děje, protože kamera lítala nahoru dolu. Aby mě vystrašila hromada kamení před stanem to opravdu ne. Horror byl poslouchat uječenou ženskou, kterou bych po půlce filmu nejradši zabil sám. Ani nevím proč jsem se na tenhle "skvost" dodíval až do konce. Už nikdy víc. ()

sun.eagle

Nějaký moc chytrý člověk řekl že genialita spočívá v jednoduchosti. Svatá pravda. Dukaz že člověka neděsí litry krve, motorové pily, nože mačety, háky či slizská monstra ale NĚCO jiného. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.… (viac)

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy… (viac)

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus… (viac)