BoXBe

Pěkný příběh. Tak trochu více seriálové než filmové zpracování. Králi jsem jeho roli uvěřil až při proslovu. Krásná angličtina. A tak se dá na dnešní večer vzpomínat jako na strávený ve velmi dobré a vybrané společnosti. ()

Splasher

Netflix si může odškrtnout zvládnutou velkolepou bitevní scénu. A to je asi tak všechno, zbytek se totiž příliš nepovedl. Možná ještě závěrečný dialog Harrise s Chalametem, ale víc tam toho opravdu nebylo. ()

dr.fish

Tenhle film už je postmoderním pohledem na historii. Takto ti lidé prostě nemohli fungovat. I samotné zabíjení je tu povýšeno na divadelní a možná i filozofický akt. Nad vším se velmi hloubá neboť je spousta času. Podstatné nám zůstává utajeno, brodíme se v oklikách. Nakonec to vychází, že Jindřich byl lúzr co si nechal jednou poradit od Falstafa, vyhrál bitvu a byl slavný, stejně ale brzy umřel, takže je to vlastně fuk. Abyste se mohli na film dívat, musíte znát kompletně historický rámec, kvůli orientaci. Pak zase ale zjistíte, jak moc málo se film drží doložených faktů...60% ()

CatcherBlock

Herecky, Hudebně a Vizuálně Opulentní Extra-Zážitek a naprosto famozní One-Man Koncert pro Chalameta, který tady předvádí Strhující, precizní a přirozený nadvýkon s lehkostí a důrazem jemu vlastním. Vynikající je i obsazení vedlejších rolí: Pattinson, Harris, Mendelsohn a zejména pak sympatický Joel Edgerton excelují. Překrásná hudba, při hlavním motivu mi běhal mráz po zádech. Scény, jako Bitva v bahně- Chalametův proslov před bitvou- Souboj jeden na jednoho- Poprava-Po konci bitvy, když Hal najde svého padlého přítele....a mnoho dalších uvíznou v paměti, stejně jako celý tenhle výjímečný, pozoruhodný snímek. ()

vnimatkrasu

Ty jo. Být mi o padesát víc, ostentativně si povzdechnu, že takovýhle filmy se točily, když jsem býval mlád. Žádný milostný ocicmávání. Žádná Keira Knightley v šatech s honzíkem, co tepe za práva žen. Žádná objednávka. Žádný kalkul. Jenom čistá historická dějovka s krásnou kamerou, ještě krásnějším soundtrackem od Britella a jednou líbezně zabahněnou bitvou. Přesně pro tyhle filmy jsem doufal, že existuje Netflix. Král film. 👑 ()

Sell

Ďakujem za historický film kde si konečne!! dali záležať na historických skutočnostiach ako je oblečenie - ženy tu nie sú vyobliekané do prehnaných kostýmov ale naopak veľmi decentne na danú dobu - a muži nechodia v čisto kožených veciach ako na to poukazujú niektoré iné súčastné ,,historické" filmy. Rovnako aj finálný súboj medzi Angličanmi a Francúzmi plný krvy, špiny, blata a kamera zaberie sekanie, bodanie , krvilačnosť pretože áno taká je vojna. Fakt, že tu neuvidíte žiadnu romantiku tomuto filmu len nahráva pretože to vidíme v množstve iných filmov. Ale toto je film o mladom mužovi ktorý sa nečakane stáva kráľom aj proti svojej vôli ale keď už preberie žezlo a korunu snaží sa viesť svoj ľud najlepšie podľa seba. A pokiaľ ho niekto zradí naozaj mu to nedaruje. Za mňa úžasných 5* a najradšej by som pokračovanie. ()

David.Darco

Chalamet ma opäť dostáva. Najskôr som si nevedel čoko-venčekového chlapca (len pre info CMBYN sa mi páčilo, ale ten rozdiel v postavách proste pochybnosti vyvolá) v roli Kráľa. A už vôbec nie ako účastníka serióznejšej bitky. Musím vzdať teda hold, že sú "bitky" vymyslené naozaj perfektne a hlavná postava do scén pasuje. Chalametov herecký prejav, najporozuhodnejší v mimike tváre, by si zaslúžil nejakú tú sošku. Mrazí ma z neho a vzbudzuje u mňa rešpekt aj niekoľko dní po zhliadnutí. King nie je dokonalým filmom. Je však filmom vydareným, uveriteľným (aj napriek historickej nepresnosti), zaujímavým a vizuálne vyšperkovaným do posledných detailov. Toto Netflixu vyšlo. ()

octopuska

Netflix si střihl temné historické, komorní drama s působivou atmosférou a vizuálem. Timothée v roli Jinřicha V. naprosto dokonalej. Roste z něj velkej herec. A doufám, že bude mít šťastnou ruku při výběru rolí, jako doposud a nezabředne do hollyúdských sraček. Edgerton se nám pěkně nasyslil a v roli Jindřichova rádce a přítele, též skvělý a příjemně to chvílemi celé odlehčoval. Ovšem Pattizon je odpornej v reálu a tady z něj ten sliz přímo crčí. Nicméně, abych nebyla úplně zaujatá, zahrál toho hajzla dobře. Jsem spokojena, protože na historické temné drama jsem měla velkou chuť a dostalo se mi zadostiučinění měrou vrchovatou. ()

UhLee

(8/10). Poutavé zpracování historických událostí, které psaly historii Anglie. Timothée si to neskutečně dává a je tahounem celého snímku. Jeho "motivační" řeč je opravdu strhující a naskakuje při ní husina. Chci také vyzdvihnout autentičnost bitvy, která byla správně blátivá a připomínala místy Bitvu Bastardů z Game of Thrones. Třešničkou na tomto historickém dortu je Pattinsonova angličtina s francouzským přízvukem. Jemu to fakt věříte, že je Francouz. ()

jedna_vrana

Dauphin, francúzsky princ: "Prosím... Prosím, hovorme anglicky. Rád rozprávam anglicky. Je to taký jednoduchý a škaredý jazyk." Špina, blato vs. lesknúce sa brnenia, divné otcovsko - synovské vzťahy či už na anglickej, ale aj francúzskej strane monarchie. Príbeh zo stredoveku, ktorý je pravdepodobne pozoruhodný, ale neznámy, ak nie ste znalcom histórie. Bitka pri Agincourte. Zaujímavé obsadenie vo vedľajších postavách - Joel Edgerton ako kráľov priateľ, bojovník Falstaff, Robert Pattinson ako Dauphin, či kráľova sestra Thomasin McKenzie. Nemôžem si pomôcť, ale chýbal tomu náboj a väčšie bojové napätie. ()

Remivsremi

Civilně pojaté historické drama. Cesta Henryho z ošuntělých putyk, zaplivaných ulic a šerých přístřešků na anglický trůn je zobrazená tklivě, přemýšlivě a s grácií. Tvůrci si dají dostatek času na vybudování vztahů a poznávání jednotlivých postav. Upozaděna je akční složka (i kvůli rozpočtu) ale to nikterák neubírá na zajímavosti filmu, spíše naopak. Prim zde hraje scénář a kvalitní práce herců. Každý dostane dostatečný prostor k vymezení, poznáte jejich motivy a pohnutky k jejich činům. Závěrečná bitva je krásně špinavá, živočišná a krutá. Nečekejte žádné opěvné fanfáry, ale drsný souboj, kde se nepřítel odpravuje jakýmkoliv způsobem. Snímek má od začátku do konce jasnou vizi a za tou si jde. Všechno tady do sebe zapadlo a výsledkem je parádní historická podívaná. ()

Motinski

Chalamet sa pomaly ale isto stáva najkvalitnejším mladým hercom súčasnosti. Kráľ najviac zaujal v dialógoch, spracovaním postáv a ich motivácií, no na druhej strane vôbec nezaostával vo výprave a bojových sekvenciach. Nečakal som takýto zážitok a som rád že sa rozhodli to spraviť viac do hĺbky a nie len zameraním na veľkoleposť. ()

Tosi

Hubeňour Chalamet mi tam na rozdíl od Edgertona vůbec neseděl, ale časem jsem si na něj zvyknul. Začíná to navíc velmi pomalu, takže se musí vydržet dlouhé tlachy o politice a spiknutí, než se šlápne do tý promáčený louky u Agincourtu. Pak už film snese nejpřísnější měřítka. ()

viperDavid

Netflix se nebojí pustit i do těchno náročných historických dramat a to vůbec není špatně. Hlavní hrdina je slizský hospodský povaleč co si hraje na super vzdělaného, ale pořád je to jen král jak jsme znávali. Film je podařený, ale osobně mi tak chybělo více toho dramatu, jinak si asi nemůžu stěžovat. ()

karlik4801

Poctivý film s hutnou středověkou atmosférou. The King vtáhne diváka dovnitř všeho nehezkého v otázkách kralování. Henry, jakožto dědic trůnu, se nakonec musí stát králem, i když o to sám nestojí. Na začátku kralování si chce zachovat chladnou hlavu, vládnout přívětivě, řešit vše bez zbytečného násilí. Jak sám brzy zjistí, udržovat svojí nejvyšší pozici bez ukázky síly prostě nejde. Na tažení proti Francii se z něho stává více nelítostný vládce, ale přeci jen se v něm pořád ukrývá něco dobrého. Což mu připomíná hlavně jeho jediný, upřímný přítel John. Myslím, že v králi Henrym se pere spousta emocí a nám divákům je to ukázáno přesně tak jak je potřeba a jak film utíká, my vidíme víc pod pokličku jeho síly, všech intrik v Anglii a hnusu, který války přinášejí. Řemeslně zvládnuto, herecky pracně zahráno. ()

Johnny.ARN

Pamätám si, ako sme sa o tej bitke učili na strednej a ako nám to učitel hovoril, o tom blate a podobne. Človek si niečo dokáže predstaviť, ale lepšie je to vidieť. A Netflix sa v tomto pochlapil. Natočil síce ultra dlhú drámu, pri ktorej by ma v kine asi pekne ozjabalo, ale celé je to podané rozumne, jasne, dejovo stručne a výstižne. Bitka natočená tak, že sol len kukal a mal som chuť sa ísť umyť. Nejak takto keby sa točili historické filmy čo majú aj niečo naučiť ale pritom neunudia diváka k smrti, svet by bol lepšie miesto. Silné 4 z 5 ()

Lachtaan

Konečně je tu zase vyšperkovaná historická vřava, která po celou dobu šlape jako hodinky, (téměř) nenudí a exceluje nejen věrohodnými výkony, ale i dokonalou hudbou, výpravou a precizní kamerou. Nebýt až moc tiché první hodinky, neváhal bych tvrdit, že se jedná o nejpovedenější drama z období středověké Anglie hned za veleslavným Statečným srdcem. Timothée Chalamet neskutečný. ()

filmmovier

Geniální. Úchvatně natočené, pomalu plynoucí konverzační drama inspirované Shakespearovým Jindřichem IV. s fantastickým Timothée Chalametem, snad ještě mnohem lepším Robertem Pattinsonem a rozkošnou Lily-Rose Depp v závěru. Dokonalá filmařina, ve které je každý záběr absolutně perfektní. Strhující záležitost a opravdu zcela mimořádný filmový zážitek, ve kterém když přijde nějaká ta akční scéna, tak je taky vynikající. Netflixovská lahůdka a dost možná nejlepší film roku 2019. 100%. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů