Veľká vlastenecká vojna. Poručík Nikolaj Ivuškin (Alexander Petrov) spolu s vodičom Stepanom Vasiľonkom (Viktor Dobronravov) v malom nákladiaku len o vlások uniknú nemeckému tanku. Ivuškin dorazí na veliteľstvo v obci Nefjodovka, kde ho menujú veliteľom jediného bojaschopného tanku. Čoskoro na miesto prídu tanky nemeckého Hauptmanna Klausa Jägera. V bitke zničí Ivuškin celú Jägrovu tankovú rotu, často aj dva tanky naraz jednou strelou. Jeho tank T-34 však utrpí vážne škody. Ivuškin a mechanik Stepan Vasiľonok sú zranení a padnú do zajatia. Odhodlaných a odvážnych vojakov to však nezastaví a hneď začnú plánovať útek. Majú totiž s Jägrom nevybavené účty. Ivuškin vymyslí únikový plán, s ktorým mu pomôže ruská tlmočníčka Aňa (Irina Staršenbaumová) a otlčený legendárny sovietsky tank T-34. (TV JOJ)

prochyn

Čtyři v tanku a Marfuša. Ruské melodrama daleko vzdálené realitě. Pohádkoví supermané bez problémů nabančí totálně vypatlaným Germánům. Když to člověk bere jako ruskou fantasy, tak se na to dá dívat. ()

sidcom

Ještě že měli Němci v roce 44 tolik paliva, že s ním mohli plýtvat na takové opičárny, zásoby v každé vesničce, aby si hrdinové mohli natankovat a pro jistotu ještě tankodrom vedle koncentráku ()

Zed70

Já pořád co mi to vizuálně nejvíc připomíná a už jsem si vzpomněl! Worlg of Tanks křížené se Sin City! Jenom WoT má přirozenější prostředí, lepší animace a lépe tam funguje fyzika. A tři hvězdy za to jaká je to prča když se propaganda vymkne z ruky. ()

jemine

Podivně pouťový sled barevných obrázků, z nichž vyzařuje režisérovo okouzlení možnostmi počítačové grafiky. Dívat se na to dá, ale jen jednou, jedinkrát, všechno ostatní už je masochismus. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že sleduji putinovskou reinkarnaci vcelku stravitelného filmu Skřivánek, (https://www.csfd.cz/film/236133-skrivanek/recenze/), bohužel pokaženou patosem a heroismem střihu takřka Emmerichova. No, opravdu, dívat se na to dá, milovníci WW II ocení spoustu prokreslených detailů, znaleckým okem ohodnotí dokonalé ztvárnění tanku T34/76  a jeho soupeře  Panzerkampfwagenu III s padesátkou, ocení i bitevní scény a svižný děj, ale to je z pozitiv asi všechno. Zbytek je hnis z bolavého palce vytažený... ()

Mikecat

Úvodná scéna výborná poľná kuchyňa za nakladakom kluckuje pred Klausom v panterovi, podobne neskôr v ruskej dedine tank T34 proti 6tim nemeckým panterom s novým veliteľom Nikolajom. V nemeckom koncentráku pri nerovnom boji v T34 proti 4 panterom sa pod mŕtvym telom zaleskne náboj. Palivo na 30km, do Československa je to 300, treba myslieť aj na potravu a romantické objatie s Aňuškou v lese pri jazere. Načo ísť ďalej nenápadne pešo, keď sa môžme viezť, aj keď vbehneme Klausovi do pasti v kamennom meste ako z Wolfesteinu. Výborné spomalené zábery letiacich projektilov a spomalené zábery výbuchov. ws ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. Přestože nemám rády filmy o druhé světové válce, tento předčil má očekávání. ()

johnsnow

efektovo je to dosť slabé, najmä v závere to je odporné do očí bijúce CGI. inak ale naozaj zaujímavý príbeh skupinky tankistov ktorý dajú do papule partičke Nemcov. Akurát si myslím, že kebyže náš nemecký veliteľ zavolá na pomoc svojho ex-parťáka Semira Gerchána, tak môžu ísť do zadku. ()

MartinReno

Zase iba ďalší dokaz, že Rusi nevedia natočiť objektívne posobiaci vojnový film, bez vlasteneckého geroj patosu. Skor mi to pripadalo ako Rýchlo a zbesilo v tanku, než nejaká výpovedná dráma. Opať neosovietsky pamflet, plný zbytočných spomalených záberov na letiace projektily. ()

meda2016

Po shlédnutí poloviny jsem byl spokojený obrazovou kvalitou a trikovou složkou, takže jsem i doporučil dál. Zpomalené záběry nejnapínavějších situací, sledování dělových střel po jejich cestě a jejich detailní účinek povyšují zážitek na vyšší úroveň. Podobně jak americká Sci-Fi. Děj je z pohledu ruského sovětského člověka, soudruha. Proto je chytrost a vítězství na jeho straně a také emotivní sentiment hraje vícekrát roli. Několik situací je z pohledu na německou hloupost dost přehnaných. To že přehlédnou pod mrtvými skryté dělové náboje, dejme tomu. Ale například chybějící dozor při opravě tanku v dílně zajateckého tábora, ponechání vězňů domlouvat se bez dozoru, žádná inspekce opraveného stroje před vypuštěním na cvičiště, dále nestopování uprchlíků podle otisků tankových pásů v měkké půdě, neschopnost objevit je podle celou noc planoucího ohně, to je nesmysl. Potěšila česká města Terezín, Loket a další. V titulcích je účast českého štábu a speciálních efektů zapsána latinkou. Přes nesmysly za zážitkovou poutavost bojových scén 67%. ()

argo.smile

Ruskú tvorbu nemám v obľube a nikdy som k nej neprišiel s chuťou. Avšak tento snímok ma bavil od začiatku až po slabší koniec. Prečo slabší ? Lebo úvod filmu nasadil laťku neskutočne vysoko. Dá sa povedať, že T-34 má také tri samostatné príbehy ktoré nadväzujú na seba. Aj napriek na nervy častým spomaľovačkám a miestami otrasnému CGI sa stále oplatí kuknúť a hlavne ma nenudil. Dávam slabšie 4*. ()

Tomas_PO

Ruskí tvorcovia vedia občas prekvapiť a tak je tomu aj v prípade tohto filmu. Do 4 hviezd veru nechýbalo veľa. Zaujal príbeh, spracovanie, kamera, slow-motion, setting, občasný vtip...a v porovnaní s nemcami sú dokonca aj tí rusi sympatickí :) ()

Trilobajt

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami - T-34 má štěstí, že mám trochu slabost pro válečné filmy. Jinak jsem rozpolcený - start je se vším všudy a tanková bitva je jízda jak se patří. Na druhou stranu mě soudruzi trochu zklamali hollywoodskými pasážemi (láska z koncentráku, happyend, bratrská láska....) Kdyby se toto okleštilo tak si troufám tvrdit, že se bavíme o snímku přes 80%. Každopádně je to kvalitní podívaná i když místy trošičku nelogická, ale člověk musí brát v potaz zaměření se především na tankové souboje a tak jde přimhouřit oko.. ()

rigby

Tak nevím. Chvílemi to připomínalo spíše komedii, chvílemi zase počítačovou hru. Toto moderní pojetí se mi vůbec nelíbilo. Záběry tanku i zpomalené bojové záběry jsou na efekt pěkné, ale příběh je tak trochu nepravděpodobný. A o tom, jak ve filmu vypadají Krušné hory, raději ani nemluvit. Jinak je to spíše zábava, než něco hlubšího. ()

aannemer

Za mě naprostá spokojenost. Skvěle natočeno a vůbec mi nevadily věci, které mě tak serou u filmů z produkce Hollywoodu. Narozdíl od Amíků já to bojové nadšení, hrdinství a sebeobětování pro vlast Rusům věřím. ()

Hejmy

To byl, ale sranec. Ty tankové bitvy byly špičkové, ale to je tak asi jedniný. Je to sice CCCP (Ruský) film, ale od USA filmu se lišil jen tím, že tam nebyl černoch a ten velitel tanku byl chlap a né černoška s 4kama prsama a dvěma doktorátama :) Nechápu, jak to tady může mít 71% ()

brasek

Naivný príbeh, ktorý zase len tak nevymyslíš. Bitevné scény síce pekné, ale sršala z nich digitálna ohavnosť. Celkovo divný príbeh, ktorému viac sa divák bude diviť ako sa s ním stotožní. ()

moriero

Jeden z mála filmů, u kterých prostě víte, že dáte 5* ještě před zmáčknutím PLAY. Tři nejlepší scény: 1) Labutí jezero 2) Zastávka busu, u které vám normálně staví T34 3) "Plnou nádrž, Fricku!" + 59 dalších nejlepších scén ()