Veľké malé klamstvá - Série 2

(séria)
USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvorcovia:

Kamera:

Jim Frohna

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Meryl Streep, Iain Armitage, Darby Camp, Merrin Dungey, Ivy George (viac)

Seriál Sedmilhářky, v jehož hlavních rolích excelují Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová, Shailene Woodleyová, Laura Dernová, Zoë Kravitzová a Meryl Streepová, se vrací na HBO se svou druhou řadou. Na první pohled se v poklidném přímořském městečku Monterey v Kalifornii nic nezměnilo. Matky jsou nadále bezmezně milující, otcové podporující, děti rozkošné a domy stejně honosné. Ovšem po událostech na benefiční akci základní školy už nic není jako dřív. Městečko se vzpamatovává z šoku a členky "montereyské pětky" - Madeline, Celeste, Jane, Renata a Bonnie – se společnými silami snaží dát své rozpadlé životy znovu dohromady. Nová série zkoumá zhoubnost lží, odolnost přátelství, křehkost manželství a samozřejmě také krutou daň rodičovství. Vztahy se budou rozpadat, důvěra vezme za své a objeví se nové šrámy nejen na těle, ale i na duši. (HBO Europe)

sofiapetra

Trošku nastavovaná jednička, ale atmosféru si to zachovalo. Čekala jsem sice trochu spletitější a důmyslnější scénář, což se nestalo ani omylem - a některé dějové linky šly zbytečně do ztracena, nebo byly až vyloženě podivné (například vztah Bonnie a její matky), ale on už ten samotný boj o svěření do péče o ty dva ďábelské andílky, byl vlastně nosný a dějotvorný sám o sobě. A Meryl Streep tam vystřihla takovou ježibabu, že mě bude chodit strašit ještě asi dlouho... ()

BoredSeal

Druhá série mě bavila o něco víc než první. Příběhové linky byly zajímavé a celkem nevyzpytatelné předem narozdíl od hlavního tématu jedničky; konečně se odstranily stupidní rušivé vložky s ostatními obyvateli Monterey a sérii překvapivě obohatil skvostný záporák v podobě Meryl Streep, která si zahrála něco mimo svojí obvyklou škatulku a zahrála to trefně. I když mě stále unavuje pohled na nepřirozeně omlazovanou Kidmanovou (do čehož by teoreticky její postava možná investovala), většina hereček hraje dobře. Klasicky z celé party opět nejlepší super hysterka Renata (Laura Dernová), na jejíž další záchvat jsem se hodně těšil. Netuším, jaké další osudy by postavám přinesla třetí série a jestli to nebude trapas, ale určitě na ní budu zvědavý. ()

Streeper

Krásné spojení mezi první a druhou sérií. Příběhově je to trochu slabší, jelikož se opakuje to same dokola a jediný zajímavý bod je boj o opatrovnictví. Meryl Streep byla úžasným zpestřením seriálu a svojí postavu zvládla bravůrně zahrát. Byla jsem ráda za návrat ostatních postav. Není to tak dobré jako první série, ale rozhodně natolik kvalitní, že to baví a dá se na to koukat. ()

dubinak

2. série. Tak trochu jsem si nebyla jistá, o čem by mohlo toto pokračování být, ale rozvíjelo se to tak nějak zhruba, jak se asi nejlépe dalo. Vyrovnávání se s osudovou nehodou, vztahové skřípance, soudy, peníze, zachování pověsti. Příběhově už to není taková bomba a děj se vyvíjí docela předvídatelně. Herecké hvězdy nehasnou a sedmilhářský styl je taky pořád nablýskaný a pěkný na pohled, i když hořký uvnitř. Sice podle mě byla další série asi už zbytečná, ale koukat se na to dalo a epizody mě nenudily, takže proč ne. ()

Topco

Vďaka réžii Andrey Arnold som si to užil ešte viac ako jednotku (samozrejme, Meryl je herecký upgrade ako bič). Lepšie využitie prírodných motívov, soundtracku a ten strih! Výhrady mám akurát k finále (SPOILER: kde som neuveril obratu v súdnom procese či plážovému happyendu v Reesinom manželstve) , inak veľká spokojnosť. 4,5* ()

dr.fish

Ve druhé sérii se vlastně nic nového nedozvíme, jen to, jak se jednotlivé dámy vyrovnávají s tím co udělaly. Nastupuje však na scénu Meryl Streep. Ta, ač jsem ji neměl nikdy rád, zde předvede absolutní výkon, řekl bych životní. Její postava je prostě skvěle napsaná a zahraná. Nicole Kidman vyrostla v excelentní herečku, Laura Dern jí vždycky byla. Všechny trumfy měli tvůrci prostě v rukou a neprokaučovali to. Parádně natočeno a zařazuji do archivu. 90% ()

Lachtaan

Ze začátku jsem si to nechtěl po tom absolutním opojení první řadou připustit, ono se ale opravdu mírně polevilo a místo ústředních linií mě zajímaly spíše ty postranní, viz konflikt mezi Edem a Madeline. Kdyby se příběh, který je dle všech zvěstí na internetu již nejspíše nadobro uzavřený, soustředil více na následky konce první série a ne na trochu nucenou vsuvku s rodinnými problémy postavy Zoë Kravitz, byl bych mnohem vděčnější. ()

Tosi

První série, ta byla št'avnatě záhadná až do konce, druhá se bohužel ve všech sedmi dílech točí pouze kolem utajení viníka. Oblíbené postavy sice opět nechybí, dokonce i zamordovanej Alexander Skarsgard dostává nečekaně hodně prostoru, ale jedinej, kdo trochu čeří plytké vody je stará Meryl Streepová. Druhá série na mě působila jak dvakrát vylouhovanej čaj. ()

hanagi

Druhá série Sedmilhářek vlastně nepřinesla nic nového. Hrdinky se vyrovnávají se svým svědomím, občas je dostihne nějaký ten hřích z minulosti a některé motivy se až otravně opakují. Příjemným osvěžením se tak stává jenom protivná, pomstychtivá tchýně, kterou si Meryl Streep ukázkově užívá. ()

SamVimes

První řada Sedmilhářek měla jakožto adaptace knihy a původně zamýšlená minisérie uzavřený konec a pokračování nepotřebovala. Přesto jej dostala a obavy ze zbytečného ždímání vyčerpaného materiálu naštěstí nebyly na místě. Minulou sérii jsme sledovali primárně z pohledu nově příchozí Jane, ve druhé zaujímá nejdůležitější místo Celeste a její boj o udržení zbytku rodiny. A to za podpory vynikajících hereckých výkonů především Nicole Kidman a Meryl Streep. Její Mary Louise s mírným vystupováním a takřka omluvným výrazem kolem sebe seká tvrdými slovy a není těžké ji nenávidět. Zároveň ale není těžké ji pochopit, včetně obrovské selektivní slepoty, s níž pomíjí hříchy zesnulého syna, tím spíš že ani Celeste rozhodně není dokonalá. Zkrátka žádná jednorozměrná figurka tchýně, ale kvalitně napsaná antagonistka. Jen škoda, že nedostala víc prostoru v závěru, kde chyběl její dovětek. Na několika místech si druhá řada pomůže poměrně lacinými scenáristickými berličkami, když potřebuje rychle dostat na povrch určité tajemství za účelem větší eskalace konfliktů. Z valné většiny se ale jedná o velmi kvalitně napsané drama, které zkoumá různé problémy partnerských vztahů, vyrovnávání se s traumaty a oprávněné i neoprávněné pocity viny obětí. Téměř celou dobu utahuje šrouby, nechává diváka v napětí očekávat která postava se pod tlakem svých problémů zhroutí jako a skrze Perryho pád s sebou vezme i ostatní, a nabízí až nepříjemně mrazivé dialogy skryté za fasádou civilních a „slušných“ vztahů. ()

hroubek

S02 - Dvakrát do stejné řeky nevkročíš. První řada Sedmilhářek mě přišla krásně uzavřená, a svým způsobem jsem nepotřeboval a ani nechtěl další nadstavbu. Tak, nějak jsem cítil, že to není potřeba a seriálu to spíše uškodí. A teď po konci druhé řady jsem rád, že mohu říci, že jsem se spletl. Druhá řada Sedmilhářek je velmi povedená a krásně se jí povedlo navázat na první, a hezky a celkem přirozeně jí rozšířit o další rozměr. Tvůrci parádně pracují s postavy, s atmosférou a taky příběhem, který vychází ze zvratů z minulé série. Navíc se, už tak k nabušenému hereckému obsazení přidala skvělá Meryl Streep, jenž si krade desítky scén pro sebe. Druhá řada má skvělé tempo a poslední epizody umí tnout do živého. Ze začátku je to správně pomalejší, a buduje se atmosféra, aby to pak v následujících dílech parádně gradovalo, k zajímavému finále. Po herecké stránce je to skvělá práce od každé herečky, a trochu zamrzí, že žádný z herců, nemá tak dobře napsanou postavu. Druhá série Sedmilhářek mě sedla a bavila mě, a já budu herečkám držet palce, aby za své výkony získaly co nejvíce cen. 8,5-9/10 ()

VanTom

Série 2 přirozeně navazuje a rozvíjí osudy a vztahy "montereyské pětky", kterou dohání jejich sdílená lež, nejde tedy v žádném případě o nucený druhořadý přílepek. Velké pozitivum představuje nová postava Perryho matky v podání Maryl Streep, vlezlé a úlisně dolující pravdu, avšak pochopitelné a nikoliv jednoznačně negativní. Herecké výkony a filmové parametry obecně opět dosahují naprostého TOP, za vypíchnutí nade všemi pak stojí těkavá střihová skladba; snad jen samotný závěr se v intenzitě a síle nemůže s tím minulým rovnat. ()

vyfuk

Druhou série vlastně tak nějak nikdo nechtěl. A v tomto průmyslu platí jedno takové pravidlo, že i když se ždímá zlato, tak stejně z toho nakonec bude hnůj. Tady to mohlo být stejné. Proto do toho člověk šel vlastně tak nějak jako skeptik. Nicméně určitý standart pokračuje. Ten kdo četl zprávy a ví co se tak nějak děje, tak ví, že zde došlo i k menšímu podvodu na pozici režiséra, což jedna kapitola toho jak to umí být na nic. Nic nemění na tom, že seriál jako takový jaký ne všichni mohli čekat. Toto přišlo jako vycucané z prstu a ono to kupodivu vyšlo. Musíte si zvyknout na to, že to vlastně není úplná kravina a poté se dostanete na příjemnou vlnu. Pokračuje určitá symfonie skvělých hereckých výkonů ze strany žen. Seriál jako tento dokázal ukázat i sílou feminismu i bez toho aniž by to někoho štvalo nebo aby to bylo uměle vytvořené byznysem. A ono to fungovalo. Nyní to doplnila dokonalá Meryl. Obecně dochází k příjemné eskalaci, která poté dojde i k důstojnému finále. Je otázky jestli greedy byznys si neobjedná další sérii. Na jednu stranu asi vítanou, ale jednoznačně nepotřebné. Už toto byl krok do prázdna, ale ten vyšel. Dost výjimečně. Tomu gratuluji, ale risk zde zisk není ani za nic. ()

stitch7

// Nejsem klaun, který by se dva roky třásl v koutě, protože by druhá série Velkých Malých Lží potenciálně mohla být nekvalitní. Opravdu jsem ale nečekal, že by snad mohla být lepší, než ta první. A to se stalo - ustoupil humor, přibyla hustá atmosféra. Herecké výkony opět fenomenální. Celá stopáž mi přišla naprosto akorát, ačkoliv bych klidně přidal nějaké odbočky - to by však ti, kteří u prvního dílu plakali, že "se moc vzpomínalo," asi nedali. Musím říct, že Sedmilhářky mají tak skvěle napsané postavy, že bych si dal i třetí řadu, i když je příběh takhle moc hezky uzavřený. Jen bych nerad, aby se opět řešily události jedničky. Co dodat? Snad jen, že mě opravdu mrzí Tomovo zmizení, naprosto bez zmínky. ()

RumbleFish

I přes zvýšenou míru hysterie a jistou hypersensibilitu se pořád jedná o poměrně trefnou sondu do určité výseče soudobé společnosti, v níž stále významnější roli hrají spotřební symboly aneb pozlátková kombinace silného ekonomického kapitálu (jenž ne vždy jde ruku v ruce s tím kulturním) a maloměšťáctví. Obecně přijímaný feministický koncept pak dle mého názoru narušuje poznatek, že katalyzátorem takřka všeho, co se zde u hlavních hrdinek odehrává, jsou v posledku muži ;-) ()

Sdoom

Do už tak fantastické herecké sestavy přibyla hvězda nejzářivější Meryl Streep a jako vždy exceluje. Nechápu některé výtky, že je to moc ukecané, o tom prostě ten seriál je a dialogy jsou fakt dobře napsané. Ale Jean-Marc Vallée na režisérské židli chybí, není to tak konzistentní a přímočaré jako 1.série. I tak ale pěkné 4 hvězdy. (HBO Max, orig.) ()

Autenticita

Do druhé série Sedmilhářek jsem šla s velkou zvědavostí, co Meryl Streep vymyslí, jak se toho zhostí... Namlsaná tím, že co zatím vím, do každé role se položila jinak, jsem ale zklamaná.... Tady zvolila mdle nasládlou polohu, jakou znám z Božské Florence. Jinak se série po slabším rozjezdu zvedne. V závěru, asi proto, že jsem si vystřihla několik dílů rychle za sebou, jsem byla z toho procesu docela vyždímaná, jak jsem držela palce. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů