Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (Cinemart SK)

huhuhu783

Nějak sem celou tu neuvěřitelně a nesnesitelně dlouhou dobu přemejšlel proč ten film vůbec vznikl. Snad jen proto aby sme věděli že superhrdinové pochází ze všech koutů světa a všichni (krom jednoho) mají rádi lidstvo. A že Branželíně už došly peníze taxe tam šla mirnix tirnix producírovat aby se nám připomněla,jenže zub času je nekompromisní. Absolutní ztráta času.Sociopatní nuda :-( Chválím za efekty,ale ty takle dlouhej  film neudělají ()

Mytago

Přiznávám spíše zklamání. A to ani ne z hereckých výkonů či režie, jako spíš z nevyužitého potenciálu dobrého příběhu. Je škoda, ,že na některé filmy posledních let se dá dívat jen díky počítačovým kouzlům a trikům - hlubší myšlenka, která by se dala krásně rozvést, je v tomto podána plytce a vágně, emoce postav jsou jen vyumělkovaným nátěrem na prázdné skořápce - a to vše v dvou a půl hodinovém maratonu očekávání a zklamání. Hypersnaha o genderovou vyváženost a korektnost taky spíše vadí, než aby něco sdělovala. ()

sigiq odpad!

Buzerantská scéna ma jednoznačne v pasáži,kde sa dvaja buzíci bozkávajú totálne odrovnala.Okamžite som film vypol a filmy od pani režisérky už žiadne pozerať nebudem.Gender ideológiu snáď amíci natlačia aj do konzervy,choré je mi z toho zle. ()

robo_sykora

Celkom úprimne, čakal som väčší prúser. Úprimne herci mi tam veľmi nesedeli, ale aj to má dej, napätie... Napriek tomu, je to zo všetkých MCU filmov jeden z tých horších. ()

tein

Takhle to dopadne kdyz se do filmu obsadi skaredi, neprijmeni a hlavne nesympaticti "herci" a jeste pokud maji takove role. To si pak k nim clovek nemuze vybudavat zadny vztah a vlastne je mu uplne jedno jestli a kolik z nich vlastne umre, nebo co se s nimi bude dit jineho. Zenske herecky,az na Sprite, jsou aspon koukatelne, ale za to v ramci pribehu az na Sersi nemaji moc prostor. Selma Hayek je zde neslana, nemastna a Angelina Jolie je nudna az otravna. Krome Sersi je snad jedinym dalsim sympatakem Gilgamesh, a to proste nestaci. Ostatni tam sice obcas maji vice prostoru ale je to spis do poctu. Vlastne ono je to takove cele nejak rozpolcene - skoro jako kdyz skladate puzzle a misto rozumu pouzivate nasili, aby se jednotlivy dilky nekam vesly. Dalsim minusem je casto az extremne laciny a prvoplanovany humor, ktery tam proste nezapada a je tam nasilim vecpan, coz mi pripomina trapny humor v DC filmech. Ostatne cele je to bohuzel natocene spis jako DC film a proto to nefunguje jako ostani MCU filmy. ()

OsahuKimina

4/10 V lecčem dosti jiný superhrdinský film než jsme od Marvelu zvyklí. Jakoby po skončení Avengers: Endgame najednou nevěděli tvůrci kam nadále směřovat. Přes enormní rozpočet jsou Eternals spíše odtrženějším, rodinným, vypravěčským eposem o zavedení diváků do detailní, tisícileté mytologie vesmírných kultur s přehršlem nových a hlavně nezajímavých postav, přičemž to na mě dělalo dojem, jestli je vůbec konečný produkt tím čím chtěla autorka Zaho, aby byl. Konfrontace s nijak originálními devianty působí jen jako laciné křoví pro řešení traumat a ideologii hrdinů, což účinkuje nezáživně a dotěrně. Dlouhá stopáž ničemu nepomohla a celý snímek trápí nekonzistentnost a roztahanost děje. Měl jsem velký problém dokoukat celých 157 minut do konce, aniž bych neztrácel pozornost a neměl nudící se choutky (a to značně veliké). Vážně se mi hledá pozitivum, obzvlášť v konkurenci jiných Marvel blockbusterů těžce. Snad jen, že se nám dostalo další pozoruhodné, ještě nepředstavené části multivesmíru Marvel komiksů Celistiálů a právě Eternls (byť ve formě, která mi radost neudělala) v jako vždy perfektním, nejmodernějším kabátku digitální zručnosti dnešní filmové produkce, protože jakmile byla možnost využití toho zlomku digitálních efektů, které se ve filmu naplno představili hned jsem se bavil o poznání lépe. Já budu jen doufát, že následné pokračování se pojme jinak a najde správnou půdu pod nohami. Momentálně nemůžu Eternals ohodnotit jinak, než jako nejhorší Marvel film za posledních pár let. ()

Leira

Tohle je jedna z nejtěžších recenzí vůbec. Opravdu. Naprosto souzním s hodnocením verbala, který ve zkratce popisuje celý příběh jako jednu velkou lobotomii pro slabomyslné. Zároveň ale bojuju s pocitem, že film prostě šlapal a koukalo se na něj se zájmem od začátku do konce, navzdory jeho klišovitosti a subjektivním výhradám, mezi něž řadím zejména pocit, že eternálové jsou cokoliv jen ne eternálové, prostě jen parta lidí, co čirou náhodou vlastně neumírá a žije věčně (kdo by to nechtěl, že jo). Paralela k Petru Panovi se mi líbila, paralela k modernímu světu už nikoliv. Omlouvám se všem menšinám, ale v okamžiku, kdy si tatínkové dali pusu, jsem měla sto chutí flm vypnout a dost zásadně mi to změnilo pohled na celý film. Ne, ne a ne, prostě odmítám koukat se na to a nechat si vnucovat, že je to normální a že to musím vnímat jako príma věc. Ne.  Tři hvězdičky proto dávám jen velice nerada. Palec nahoru za poměrně slušnou muziku, po naprostou většinu filmu jsem nebyla nucena ji vnímat - což je znak kvalitně napsané scénické hudby (viď, Batmane... závidíš) ()

CreepyJoe odpad!

Tak jo předem se přiznám, že mám celkově problém s filmy, jenž mají za předlohu celkové dno "literatury"(dá-li se to vůbec tak říci) tedy komiks, ano najde se pár výjimek jako třeba Redemption. Nicméně tohle, tohle, tooohleeee já fakt nevím jak to nazvat smál jsem se odzačátku do konce, jak někdo takovouhle píčovinu může myslet vůbec vážně! Nejlepší komedie roku 2020. Vše začíná naprosto odpudivým vizuálem, strašně mě rozesmáli ty jejich trapné pláštěnky a obleky! Další výbuch smíchu jsem dostal když jsem viděl obsazení! A při pomalém nastupu děje jsem se už v kotrmelích válel smíchy téměř po podlaze a lapal po dechu, když jsem si představil jak zdejší osazenstvo tomu háže pět hvězdiček! :DDD Něco tak retardovaného se skutečně fakt málo kdy vidí. Nevěřil bych, že někdo bude tak zoufalej, že přes kopírák vezme náboženský pseudoblábol vesmírných lidí a udělá podle toho komiks a pak natočí "film" :DDDD Nebo přímo vykrade pasáže ze scientologie.  A teď se skutečně musím smát všem lidem, kteří tomuhle chcanci dali pět hvězdiček přičemž vesmírnými lidmi a scientology opovrhují, hanba vám, intelektuálně jste na tom stejně! :DDD Až zas bude nějaký film ve kterým nějaký lůzr teenager dostane super schopnosti protože se napije kakaa do kterému předtím flusnul dělník z Černobylu nenechám si to ujít. A tak ke psím exkrementům jako batman, spiderman, watchmans atd. mám další hovno do sbírky, díky ti Bollywoode! ()

AJensen

Jedním slovem nuda. Absolutně nic, tady neospravedlňuje 2.5h dlouhou stopáž. Předlohu neznám a předpokládám že 90% lidí je na tom stejně, protože Marvel už jen vyškrabuje staré hrdiny, předtím než definitivně přejde na nějakou omladinu typu Ms Marvel, Iron Heart atd.. Je to, ale jedno, protože i kdyby to bylo 100% věrné předloze, tak by to pořád byla nudná, blbá, předvídatelná slátanina. Hlavní hrdinové jsou tak trochu JLA, akorát z nich máte pocit, že půlka členů Avengers by jim dala na budku. Monstra jsou jen digitální bordel silně připomínající potvory z Na hraně zítřka. Příběh tu skoro není, hlavního zaporáka odhalíte po půl hodině. Viděl jsem to jednou a věřím že naposled. ()

Johny203

Superman, Wong z Doctora Stranga, absolútne nezaujímavá aziatka či príliš digitálne omladený Kevin Bacon, aj oni tvoria Marveláckych Power Rangers. Príliš veľa postáv má za následok že nie všetky dostanú priestor a to platí obzvlášť pre tie zaujímavejšie. Hlavná postava nemá žiadnu charizmu, rozloženie obrazu neustále preskakuje a piatymi Transformers to má spoločné aj záverečnú scenériu. Hlavný záporák je nič a ten kto ťahá za nitky je len digitálne nič. Do popredia tak vystupujú konflikty postáv. Postáva starých 7 000 rokov a predsa sa chovajúcich ako by sa práve vyliahli a za posledných 500 rokov ani neprešli poriadnym vývojom, teda až na jednu ktorej absolútne zničili charizmu, ak sa to dá brať za vývoj.  Film je prešpikovaný klasickým trápnym ,,humorom´´ ale skrýva sa v ňom aj dosť dobrých nápadov (dokument), tie sa ale nepodarí vyťažiť. Tvorcovia totiž viac kladú dôraz na diverzitu a progresívne hodnoty. Ak stým máte problém tak to radšej ani nezapínajte. Tvári sa to že by to malo nejako oslavovať rozdiely či menšiny ale servíruje jeden stereotyp za druhým. Film má dobré tempo a tak aj 2 a pol hodiny ubehne svižne avšak po týždni je väčšina z neho fuč. Aj tretí MCU film roku 2021 je iný, tento však až veľmi. Nabudúce radšej klasickejšie poňatie. Film nie je vhodný pre deti keďže obsahuje pomerne otvorenú sexuálnu scénu. ()

jirikzaboj

Ze všeho nejdřív bych chtěl říct, že nechápu celkové přijetí a hodnocení Eternals jak u nás, tak v zahraničí. Jasně, Marvel to nemá po ukončení 3. fáze s Endgame vůbec jednoduché, jelikož musí nastolit novÿ systém, ve kterém bude figurovat spoustu nových postav a nejdůležitější je první premisa a o to více, když se představuje rovnou celý tým superhrdinů. Fanoušci jsou tedy zhýčkáni minulostí a je těžké každého potěšit na 100%. Ovšem mezi hodnocením často padá titulek, že tohle je jeden z nejhorších MCU filmů vůbec a kritici na Rotten jsou toho názoru, že je vůbec ten nejhorší. Já si dovolím oponovat a to ve velkém stylu, protože pro mě osobně je to jedna z těch nejlepších. Je pravda, že po traileru jsem se hrozně moc těšil a očekával opravdu mnoho. Po prvních recenzích jsem si tak jistý nebyl a bohužel ( nebo bohudík) jsem se k filmu dostal až s mírným odstupem a celý film jsem koukal s úžasem, jak propracovaný ten film je a očekával to oslavované fiasko, kterého jsem se nedočkal a byl jsem spokojený na plné čáře. Ale k věci. Tvůrci zde pracují s 10 postavami a je pochopitelné, že má film tak dlouhou stopáž. Nedokážu ale pochopit, jak to sakra zvládli ukočírovat tak dobře, protože počet mých oblíbených postav je právě 10/10. O hereckých výkonech se nemusíme bavit, to je prostě elita. Ale jakou mají mezi sebou všichni navzájem prokreslenou chemii a jak jsou všichni různorodí. Ta diverzita je naprosto obdivuhodná a je to úplně ten nejzákladnější a nejvzácnější pilíř tohoto filmu. Velký podíl na tom má rozhodně režisérka Chloé Zhao, protože dokázala vměstnat svůj osobitý styl romance, která je v tomhle duchu vyprávění doposud v Marvelu nevídaná. Odpovídá tomu i první erotická scéna, u které jsem si říkal, jestli jsem fakt v MCU prostředí. Film se ale adaptuje do Marvel prostředí rychle, učí se za pochodu, jako Eternals učí lidstvo a LORE nám je krásně vysvětlen už v prvních minutách a odpovídá nám na různé otázky, které bychom si jistě jinak po zhlédnutí  pokládali. Příběh je vyobrazený skrz flashbacky a propojuje se s historickými událostmi, které působí velmi zajímavě a klidně bych to probádal ještě více, jelikož tahle tematika mě bere. Ale Eternals jsou omezení tím, že stále patří do světa Marvelu, takže tyto filozofické myšlenky se řeší pouze na povrchu. I když v rámci příběhu se můžeme taky zamyslet nad jakýmsi paradoxem, který tvoří hlavní zápletka, ve které jsou opodstatněné všechny motivace postav. Božské akční scény jsem si užil a nápaditost vizuální rozmanitosti nezná mezí, opravdu to působí fantastickým, kouzelným a vesmírným dojmem. Já tomu filmu fakt nemůžu nic vytknout, zasáhl mě velice hluboko a rád se na něj podívám ještě několikrát. Na závěr přinesl dvě velice zajímavé potitulkové scény and i love it. ()

m.a.t.a.

To je indicky Marvel? Po 40minutach jsem to vypl. To se fakt neda. Vzdyt je film natazeny takovyma kravskyma dialogama. Chapu, ze se v to indove vyzivaj, ale at to nedavaj k nam.  Je to strasna bejkarna. ()

Trachta04

Další filmy s minimálním důrazem na emociální rovinu diváka, s postavami jsem se naprosto neztotožnil a bylo mi vlastně jedno jak trpí, protože mé utrpení bylo několikanásobně větší. Film rozhodně nezklamal v hodnocení korektnosti, jsem za to rád, ale někdy působí komicky jak se filmaři snaží dostát svého :). ()

GabrielG

Za mňa sa určite jedná za jednu z tých lepších marveloviek hlavne vďaka trochu inému námetu.  Film ma trochu dlhšiu stopáž ktorá ale vo výsledku vôbec nie je na škodu. Je tu dostatok času na to aby sme spoznali všetky charaktery aj keď nie do podrobna. Každý z nich má ale celkom jasné motivácie. Aj keď niektoré charaktery možno nemajú toľko času na plátne ako iné ale kľudne im stačí 1 alebo 2 scény aby ste pochopili ich rozhodnutia a motivácie. Celkovo si myslím že táto látka má ešte čo ukázať. Aj napriek tomu že je to prvý film z tejto časti marvelovského vesmíru tak si myslím že charaktery a všetko ostatné film veľmi dobre vysvetlil aj pre ľudí ktorý nečítajú komiksy. Samozrejme že aj tento film trpí nedostatkami ako ostatné marvelovky ako sú trochu prepálené konce. To platí aj tu. Marvel sa snaží robiť epickejšiu akciu ale nie vždy to funguje. Čo akciu trochu zachraňuje sú Devianti ktorý sú celkom pekne dizajnovo spravení. Za mňa teda ale spokojnosť a nechápem prečo ľudia ten film tak zatracujú. Je pravda že je to trochu iná marvelovka ale to nutne neznamená že je zlá. Stále viac sa ukazuje že priemerný divák marveloviek ktorý je zvyknutý na nejaký marvelovský štandard tu bude nespokojný s tým že je to niečo iné. ()

jabbo123

Uff, tak to trochu bolelo. Převážnělá, patetická marvelovka, která je celá taková jakoby šedivá. Nejen vizuálem a prostředím, ale i plytkostí příběhu, jednorozměrnými postavami a zdlouhavými výplňkovými dialogy. Když dojde na akci a CGI potvory, je to slušný standard. Problém je, že té akce je na komiksárnu zatraceně málo a ty zdlouhavé dialogy jsou opravdu hrozná zívárna. Lehký podprůměr a na pokračovná  s *spoiler* kapitánem Erosem *konec spoiler* rozhodně zvlášť zvědaví nejsem. 45%. ()

AkatMax

Marvelovky mám rád. Do fantaskního světa hrdinů přinesli něco nového. Od Ironmana po Avengers ty filmy vždy stály za to a přinesly neco nového, zajímavého a hlavně kopec zábavy. Chápu, že po ukončení série s bývalými postavami se zde snaží nastartovat neco nového, ale zřejmě nejsem naladěn na tuto novou vlnu. Nevim jestli je to nostalgie po ukončených postavách, ale tohle je prostě nuda nuda nuda! A tak jsem udělal to co u marvelovek ještě nikdy, v půlce jsem film vypnul. ()

Aleshgang

Nejsem fanoušek "marvelovek" ale toto byl můj první Marvel film. Takže nevím jestli se eternals vyskytly ještě v dalších Marvel filmech. Prostě pláž a najednou nějaký superhrdinové. Nepředstaví se a hned bojují s nepřáteli. Takový neutrální pocit z toho mám proto tři *. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý