Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

Foltest

Jaj, tak s Americkou krásou jsem si tedy opravdu nesedl. Prostě nějak nedokážu ocenit, takovéhle unuděné filmy o dekadenci, které jsou vlastně o ničem. Děj je v jádru prostý, hlavní je, aby to všechno působilo dosatečně melancholicky, a aby se všechny postavy co nejvíce přiblížily antiutopickému ideálu rozvratu a dekadence. Účelem je šokovat, ne obohatit nebo něco předat (alespoň já jsem v tom tedy opravdu nenašel ani náznak čehokoli hlubšího, kromě naprosto bizarních tragikomických charakterů, které jsou všechny emocionálně naprosto vyprahlé). Americká krása mi neimponovala ani těmi svými pseudointelektuálními kecy, jako např. opěvovaná scéna se sáčkem. Přišlo mi, že film se snaží opěvovat jakýsi typ asociálních, přemýšlivých lidí, tzv. zahloubavců. Místo toho, aby bylo jasně řečeno, že takovéto chování prostě není správné a nikdy nikoho ke štěstí nedovedlo, nám snímek ukazuje, že dva pošuci se prostě vždycky navzájem najdou. To já nezpochybňuju, na každého někdo čeká, tak to prostě je, ale Bože, není přeci nutné toto zobrazovat jako ideál. Na závěr musím tedy říct, že zhlédnutí Americké krásy jsem si klidně mohl odpustit. ()

Majci11

Hlavná postava ako rozprávač filmu a sama postava vie, že zomrie? Why not. Film je vynikajúci a samotný Kevin Spacey je vo svojej roli neskutočne prirodzený. Tento film má veľa odporcov, avšak ja patrím k ľuďom, ktorí mu dajú plný počet bodov. Páči sa mi príbeh, postavy a vlastne čokoľvek, čo sa vo filme nachádza. Klobúk dole. 5/5. ()

kopy123

LESTER BURNHAM: ,,CÍTÍM SE JAKO BYCH BYL V KOMATU DVACET LET A TEĎ JAKO BYCH SE PROBUDIL . " NAPROSTO BEZCHYBNÝ SCÉNÁŘ, CO MÁ HLOUBKU, SKVĚLÁ REŽIE, HERECKÉ VÝKONY, HUDBA,  NO PROSTĚ VŠE BYLO TAK JAK MĚLO BÝT, ALE ZÁROVEŇ VELMI DEPRESIVNÍ SNÍMEK, A ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍPAD TOHO JAK KONČÍ VĚTŠINA VZTAHŮ V RODIČOVSKÉM VĚKU. ČILI OTÁZKA ZNÍ, JAK TO ZMĚNIT...??? ()

burg

Řekněme si to otevřeně: jsou filmy (a není jich moc), na které je 5* strašlivě málo. Tohle je jeden z nich. Dokonale smutný a dokonale krásný. Jen mě mrzí jediné: že jsem ho viděl poprvé až tak strašlivě pozdě po premiéře. ()

opatstviolov

Zajímavý film, jehož hodnocením si nejsem úplně jistý. Některé jednotlivé scény pecka, ale dohromady mi to už tolik neladí. Zachraňuje to ale skvělý Spacey. 7/10 ()

Polik_

„You want to see the most beautiful thing I've ever filmed?“ - Cesta za hledáním té pravé, nezkažené a ryzí krásy už nemohla být lepší. Postava Lestera Burnhama je manifestem vzepření, změny i sebeuvědomění najednou. Jeho vnímaní světa se mění a poznává, že není krásné, vše co se třpytí. ()

Cheshire42

Akademie se často mýlí, nebo oceňuje věci podle korektnosti/trendů, ale Oscar Kevina Spaceyho je jeden z nejvíce zasloužených. Film je skvělý sám o sobě, ale nebýt Kevina tak mě tak nebaví. On zvládl perfektně každý pohled každou větu řekl s dokonalou intonací pro danou situaci a naprosto okouzlí svým příběhem. A ve výsledku jsme šťastni i když v průběhu filmu máme spíše opačné pocity. Na konci jsme rádi že zemřel s uvědoměním, že udělal to co chtěl a měl se skvěle. Což je sen. ()

drsny_hery

Čím jsem starší, tím víc toho Lestera chápu. Krize středního věku vs. honba za americkým snem. Život smrsknutý na křeččí kolečko korporátu, hypoték, hromadění věcí, odcizení se od vlastní rodiny, nepochopení ze všech stran, generační boje, sebeklam, xenofobie, únik v drogách... To vše dorazilo s odstupem i k nám a film bude ještě dlouho aktuální. Herecky si to absolutně sedlo. Kevinovi věřím každou roli, tady navíc krásná Mena, nesnesitelná manželka i dcera, soused zelenej magor jako z učebnice... Tohle neomrzí. ()

zamukooo

Skvělá satira na společnost, především americkou. Oceňuji, že Lester nedělá nic špatného - ano, zamiluje se do mladé holky, ale nezačne svou ženu podvádět, pouze začne pracovat na své postavě. To je naopak plus. Ten, kdo psal scénář, byl génius. Tohle je pro mě jeden z nejlepších filmů, žádný Forrest Gump. Je to taky dosud jediný film, který mě dokázal rozbrečet. ()

Neuker

My man Kevin Spacey je prostě herec své vlastní třídy. Perfektní herecký výkon z jeho strany a neméně dobré výkony ze sran ostatních herců, super atmosféra a napsáno to bylo taky excelentně. Za mě 5*, prostě wow. ()

Nellaron

Študentka v šatičkách v podaní Meny Suvari bola snom nie jedného otecka. Jej omamnú fascináciu, ktorou sa nechal uniesť pán Burnham (Kevin Spacey) úžasným spôsobom podčiarkol Thomas Newman svojimi perkusiami. Aj týmto soundtrackom Newman dokazuje, že je najlepším skladateľom filmovej hudby. Lenže okrem hudby režisér Sam Mendes naservíroval divákovi zrkadlo mnohých rodín. Navonok idylka, vo vnútri prázdnota. Mendes sa dotýka mnohých tabuizovaných tém, ktoré tu sú, ale málokto si ich vie priznať, alebo ním čeliť. Pokrytectvo, nevera, rozvrátená rodina, narcizmus, nacizmus, chabá sebadôvera. Toto všetko sa spája v Americkej kráse takmer dokonalým spôsobom. Jeden z top filmov svojho žánru. ()

gggggg

Tých 5 nominácií na Oskara hovorí úplne za všetko. Za seba môžem povedať, že Lester Burnham je pre mňa najvýraznejšia a najlepšia filmová postava deväťdesiatych rokov. ()

vasek113

Jeden z mála filmů ze života, který jsem si napoprvé celkem užil. Ale postupem času, např. v posledních pár dnech, kdy jsme snímek viděl znovu, jsem tomu opravdu přišel na chuť. Filmu zkrátka dle mého nic nechybí, aby byl zajímavý a zábavný až dokonce. A také nedávno jsem si všiml, že vlastně každá z hlavních postav reprezentuje zcela odlišný postoj k běžnému žití. ()

Andrmen221

Pozoruhodné. Nejprve si film diváka získá potom, co mu oznámí, že na konci filmu zemře. Film, který má, co říct a nezestárne. Proměna Lestera je krásná. Člověk po letech příjímání, ignorace a podvolení se prostředí se vzepře a začne si říkat a dělat, co chce. A kvůli tomu na konci zemřel?... Nejzajímavější za mě byl Rickův otec, který žije s dlouhodobě nemocnou ženou s pokročilou AD. Je vychovám podle řádu a pravidel, přitom je uvnitř homosexuál a svádí tak každodenní boj sám se sebou. Vidím tady spor mezi Lesterem, kterému se podařilo si dát život dohromady a je spokojený s tím, kde se v životě nachází, kdežto Plukovník vyhodil syna, má nemocnou ženu a dostal košem po svém coming-outu. Zástává zde moc nezodpovězených otázek a každý dívák tak může přijít s vlastní tezí o tom, proč se věci staly, tak jak se staly. Konečně rozumím scéne z Madagaskaru, kde na Alexe padají flákoty místo růží za doprovodu hudby z tohoto filmu děkuji. Rád jsem taky viděl prsa té mařeny z Amerického Pie s dírou mezi zubama. ()

leafroller

Pustil jsem si ten film po letech znovu vlastně proto, abych na něm hledal chyby a naředil tak místní všeobecné nadšení. K mému velkému překvapení jsem vlastně nenašel ani jednu. Výtečně naspané a především dokonale zahrané postavy, zahrnující široké spektrum charakterů, se svým poměrem kladů a záporů povážlivě blíží jedné. Zkoumavá a bloumavá hudba pěkně dokresluje atmosféru a i když jsou příběhy hodně americké, dokážou zasáhnout i čecháčka. Prostě dobrej vytuhávák na pochmurné říjnové odpoledne. ()

Nuthiel

Film o člověku, kterému se podaří takřka ze dne na den převrátit svůj život vzhůru nohama. A proč že to vlastně? Protože se zamiluje do nezletilé kamarádky své dcery, která ho naprosto okouzlí. Kvůli tomuto již dlouho nepoznanému pocitu začne činit změny, které ho nakonec budou stát život. Film, na jehož konci, kdy k nám promlouvá hlavní hrdina, jsem cítila mrazení v zádech a neskutečný pocit, že krásu můžeme nalézt úplně všude. Stačí, když budeme dost chtít. ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)