Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

mcb

Nejnapínavější a nejvyhrocenější film bez akčních scén, který můžete vidět, nejlepší role Adama Sandlera. ()

Flego

Drahokam má veľké ambície, dej je silne negatívny ( aj všetky postavy vo filme ), dialógy sa často menia na hromadné monológy, kde všetci hovoria naraz, hudba veľmi netradičná, ale rozhodne zaujímavá. Adam Sandler nie je môj herec, ale treba uznať, že to zvládol na výbornú. Lepší priemer. ()

BMW12

Čekal jsem, že půjde o peckovní film, protože všechny recenze tento snímek vychvalovaly a sdělovaly nám, že Adam Sandler předvedl jeden ze svých životních výkonů. No já jsem trošičku zklamaný. V první řadě musím zmínit naprosto příšerný soundtrack, jeden z nejhorších, jaký jsem kdy slyšel. Co se týče příběhu, tak úvod filmu mě vůbec nezaujal. Postupem času mě to však vtáhlo do děje, a tak dávám 3*. ()

rikitiki odpad!

Nechutné nimrání se v hnusu a lidské spodině, navíc nepříjemně chaotická kamera a neustálé přeřvávání se všech zúčastněných. Sledování tohoto výpotku je až fyzicky nesnesitelné. ()

TheEvilTwin

Nutno říct, že Uncut Gems je film pro vytříbenou skupinu diváků a velkou většinu neuspokojí. Netradiční scénář, který vlastně popisuje život obyčejného nespolehlivého obchodníka, který je patologickým lhářem, sázkařem a má dluhy, kde jen může. K tomu nezvyklá hudba jak ze starých videoher, která po většinu stopáže hraje v pozadí - ze začátku otravná, ale když si na ni člověk zvykne, stane se důležitým prvkem celkového dojmu z filmu. Adam Sandler je výborný a dokazuje, že to není jen líný herec béčkových komedií, ale má daleko větší talent, protože si film krade celý pro sebe a když se odteď řekne jeho jméno, nevybaví se mi Sandler ze starých Machrů (2010), ale vybaví se mi Sandler z Uncut Gems, který působí jako úplně jiný člověk. Vizuál je stylový, halucinogenní a nevšední, děj postupně graduje a nutí diváka prožívat všechny problémy s postavou, což se málokterému filmu povede. Završení celé jízdy je šokující, mrazivý, pro hlavní postavu možná i vysvobozující konec a výsledek bez debaty zanechá v divákovi stopu na dlouhou dobu. S tímhle si Safdiovi hodně vyhráli a ocenění filmu náleží zcela oprávněně. ()

HellFire

Kluci to zase dokázali a natočili další nezapomenutelný film, který se mi z hlavy jen tak nevykouří. Nevím, co bych mohl vyzvednout víc, jestli herecké výkony všechny zúčastněných nebo technické aspekty. Každopádně se jedná o další film, který hravě strčí do kapsy moderní produkci Hollywoodu, který chrlí zapomenutelné fláky jeden za druhým. ()

eraserhead666

Dvou a čtvrt hodinový film o debilovi s naprosto iritující hudbou (nemyslím ten hip hop). Příběh postrádající byť jedinou sympatickou postavu. Uřvaný, ukecaný a tak nějak dost nudný. A ten konec? Ten přece musel každý čekat, celý film k tomu směřoval. Že Sandler zvládá i vážné role už ukázal ve Volání o pomoc, ostatně já o něm v tomhle směru nikdy nepochyboval. Ale tohle mě prostě minulo prakticky bez jediného záchytného bodu (dobře, Julia místy i zaujme...) ()

Janek

Tak asi nejintenzivnější film letos. Naposledy bylo takto jiné Na špatné straně. Konec je jízda. Nechápu absenci na globech a oscarech, scenaristicky, rezijně, zvukově to exceluje. I jsem si vzpomněl na Sandlerovo hektické a krásné Punch drunk love, kde Brion podobně podmaňoval scénu nadpozemskou hudbou. Drahokam je nadějí, že síla filmu (v době, kdy ho válcuje seriál a miniserie) ještě nezmizela. ()

Othello

Je trochu paradoxní, že hyperkinetický pouliční thriller vlastně působí dnes anachronicky, protože vlastně vypráví příběh v kulisách starého New Yorku, jehož podoba se za posledních deset let silně transformovala po vůli životnímu stylu mladých yuppíků, čímž dostal celý ten slavný velkoměstský street-life pěkně na frak. I jako takovou reminiscenci těch časů si můžeme užít hloubku a utlumené barvy pětatřicetimilimetrového filmu v ruce toho nejpovolanějšího, Daria Khondjiho, který desaturoval barvy třeba Městu ztracených dětí či Sedm. Je ironický, že Safdiovic bráchové splňují přesně ty nároky na dravé mladé režisérské duo, ale je tomu tak hlavně proto, jak ignorují formální vývoj v rámci posledních řekněme patnácti let, tedy po širokém nástupu digitálu. ()

luka4615

Oku i duši lahodící "noir" snímek, jehož jednotlivá políčka kromě diamantů a kopice peněž dokonale vyplňuje geniální Adam Sandler, jehož frenetická postava židovského klenotníka se okamžitě řadí do ranku životního hereckého výkonu. Režiséři Benny Safdie a Josh Safide nám, stejně jako u jejich předchozího počinu "Good Time" z roku 2017, představují svou vizuálně i hudebně vypiplanou filmovou jízdu, jejímž středobodem je tentokráte nikdy nekončící touha po penězích, úspěchu a uznání rodiny. Oba režiséři z této látky vyždímali naprosté maximum, přičemž jim v tomto snažení zdárně pomáhá i výše zmíněný Sandler, jehož hlučný a místy i těžce nesympatický klenotník povznáší Uncut Gems na mnohem vyšší úroveň, než jsme u filmů s ním zvyklí. Všechno zde tedy funguje na 100%, pročež se před Vámi na ploše čítající olbřímích 135 minut rozestře perfektně napsaný a zrežírovaný drahokam, jehož lesk by si neměl nechat nikdo z Vás. Blyštivá záře černého opálu totiž nikdy nevypadala tak dobře. Výborná práce! (Netflix) „That's a million-dollar opal you're holding. Straight from the Ethiopian Jewish tribe. I mean this is old-school, Middle-earth shit.“ ()

JASON_X

Tak tohle byla opravdu síla. Šílená jízda newyorskými interiéry se šíleným (a skvělým) Sandlerem, vyšinutě se motajícím v kruhu lhaní, podfuků, podrazů, fanatického sázení, dluhů u nebezpečných lidí a mizerného osobního i rodinného života. Nahlédnutí do světa židovských obchodníků s klenoty a jejich černošských zákazníků pro mě byla podívaná jak z jiné planety. Děkuju bohům za mou motorovku a křoviňák a multikáru, protože než žít ve společenských sférách jako "hrdinové" tohohle majstrštyku a pohybovat se mezi takovými duchoprázdnými zdegenerovanými podlidmi, radši kulku do palice. Sice mi děsně pila krev příšerná synťáková hudba prolezlá celým filmem jako rakovina, ale jelikož na mě Uncut Gems zapůsobil ještě víc než Good Times s Patizonem od stejných rejžů, musím hodnotit tak jak hodnotím. +90%. A ten opálovej šutrák byl fakt parádní, taky bych ho chtěl. ()

ScarPoul

Od začiatku to ide na 110%. Film nedovolí divákovi vydýchnuť a tu v zásade len zostáva otázka, či ten stres a ten neustáli chaos ustojíte. Safdieovci vedeli presne ako majú namiešať tento šialený kokteil. Všetko tam pôsobí realisticky a zmotivovane. Ani jedno hluché miesto, ani jedna prázdna scéna. Prúser za prúserom, ale zároveň každá ďalšia komplikácia umocňuje snaženie hlavného hrdinu, ktoré aj napriek jeho nízkosti pôsobí, ak už nič iné, tak aspoň obdivuhodne. Sandler to ťahá ako nikdy. V týchto vážnych polohách mu to svedčí omnoho viac. Koniec je po všetkých stránkach uspokojivý. A znova perfektne zmotivovaný. Neviem či je to úplne film na nedeľný podvečer, ale ja som sa dosť bavil. ()

BoPo

Pre oči nuda, pre uši neskutočná nálož, a to v negatívnom zmysle. Asi som nikdy nevidel film, ktorý by ma tak neskutočne sral rušivými podnetmi. Sandler nezavrie hubu. Do jeho slovného guľometu neustále hovoria ďalšie postavy, hraje nasieracia hudba a stále niečo pípa, bzučí. Cieľom malo byť zrejme navodiť pocity v ktorých sa Sandler neustále pláca. Nasranie, podráždenie, nemať chvíľu kľud. To vyšlo na výbornú. Dej však o ničom. Týpek je gambler. Prehral by aj vlastné deti, keby dostal dobrý kurz. Logicky niekomu dlhuje a ešte logickejšie tie peniaze chcú naspať. A ako z toho von? No predsa vsadiť ešte viac a dúfať, že to všetko zaplatí. Ano, vážne viac nedostanete. Teda okrem informácie, že existuje Julia Fox, ktorá je naozaj pôvabná a že Kevin Garnett dokáže zahrať sám seba. ()

JohnCZ

Mektající niggas, intenzivně mečící Sandler a hustá synťácká hudba, která to všechno nepříjemně přeřvává, že to skoro až působí jako nějaký nepovedený zvukový mix. Jó, musel jsem si zvykat. Originalita se nezapře a Sandler tu po delší době zase pořádně hraje a že mu ten jeho uřvanej žid jde. Jenže ten film je taky dost nepříjemnej, prakticky všichni jsou tam strašně nesympatičtí kreténi (s čímž mám prostě problém) a zhruba v půlce se to táhne jak smrad. Finále ale solidně vygradované, byť docela očekávané. ()

vurhor

V podstatě dost frustrující a chaotická podívaná (zejména protože se tam téměř konstantně mele), ovšem z velké části v tom dobrém slova smyslu. Uncut Gems se svým rychlým tempem diváka téměř vůbec nešetří, okamžitě ho hodí do stále zhoršujícího se kolotoče honby za prachama, které se zoufale snaží vyštrachat poněkud nesympatický charakter Adama Sandlera. Film vcelku věrohodně dokázal navodit onen pocit naléhavosti a téměř i beznaděje, který se vznáší kolem hlavní postavy, přičemž divák to cítí i za něj. Když už podnikne určité kroky, aby jeden problém vyřešil, rázem tím vytvoří problém nový, mnohokrát i akutnější. To zběsilé tempo, které se promítá hlavně na dialozích, nemusí všem divákům úplně vyhovovat. Stejně tak i velice nesympatické typy, se kterými Sandler musí jednat, mohou některé diváky donutit snímek prostě vypnout. Pokud to ale člověk vydrží, čeká ho v poslední třetině poměrně dost napínavá jízda, i přestože třeba ještě nebude mít jasno v tom, zda vůbec hlavnímu hrdinovi chce fandit, nebo by ho raději hodil napospas vlkům. V některých pasážích to tempo bylo hodně rušivé a dost to sráželo jinak vysokou kvalitu celého filmu. Kdyby to tvůrci přeci jen zkusili udělat o trochu víc vyrovnanější, byla by to skvělá záležitost. Ale i tak to byla podívaná více než slušná. Slabší 4* ()

corpsy

Toto je dôkaz, ako zaslepení, genderovo a všemožne možne diverzitne ovplyvnení, sú páni a dámy s AMPAS. Ignorovať, takto kryštalicky dokonalý snímok, je proste hriech, ale vládne iný systém. Nielenže ide o najväčšie prekvapenie minulého roka, ale aj o jeden z najlepších filmov toho obdobia a s úprimne najlepším hudobným score. Túto metu Adam už zrejme neprekoná, ale môže si pripísať do svojej filmografie kúsok, ktorý je skvelým príkladom prepojenia komerčnej a nezávislej kinematografie. ()

PauloZ

Sandlera mám ve vážných rolích fakt rád. Drahokam je super jízda s velice hořko sladkým závěrem, který mě celkem odpálil. Jako hlavní negativum považuju tu neskutečnou ukřičenost hlavní postavy, protože mě to v pár momentech vyloženě vadilo no a pak ta televezni kamera mi nesedla. 3.5* ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (viac)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů