Posledný akčný hrdina

• Česko Poslední akční hrdina (viac)

Danny Madigan je chlapec posedlý filmem. Obzvláště akční kousky s jeho oblíbeným hrdinou Jackem Slaterem ho znovu a znovu přivádějí do čalouněných sedadel kina, zejícího jinak pustou prázdnotou. Místní promítač, Dannyho dobrý známý, daruje chlapci jednoho dne s potměšilým úsměvem na tváři kouzelnou vstupenku, která umožňuje pohyb mezi šedou realitou všedního dne a životem kypícím fikcí stříbrného plátna. Mladý filmový fanoušek ovšem netuší, jaký poklad má nedbale zastrčený v kapse. Ostatně dávno na lístek zapomněl, protože opět sedí v pohodlném křesle ztemnělého kina a vychutnává si své oblíbené akční scény. Právě v nejnapínavějším momentě začne kouzlo působit a chlapec se rázem ocitá ve filmu. Konkrétně na zadním sedadle uhánějícího kabrioletu. Přišel právě do nejlepšího - Jack Slater za volantem je pronásledován skupinou krvežíznivých padouchů. Kulky, granáty a kolem parkující vozy svižně poletují vzduchem, střelným prachem se nešetří... Proti tomu, co oba hrdiny čeká při souboji o kouzelnou vstupenku se Slaterovými nejzavilejšími nepřáteli, je ovšem krkolomná, životu nebezpečná honička ulicemi Los Angeles pouze skromnou, dalo by se říci komorní předehrou... (oficiálny text distribútora)

korbitch22

Už od malinka je to můj nejmilejší komediální film s Arniem, nepochopitelně nedoceněné.Absolutní mega nářez a ryzí pocta nejen akčnímu žánru ale filmu jako takovému.McTiermanova typická a pevná režie, Arnie v nejlepší formě a naprosto famózní scénář Shaena Blacka.Těch cameo rolí a odkazů nespočet....prostě další důkaz toho, jak nejen lidé tady na ČSFD, ale i na světě vědí o filmu absolutní píču.Děte se vysrat kreténi!Haloo právě sem zabil člověka!Střelil sem ho do hlavy!Kdo zavolá policii?Drž hubu tam dole!!!!! :D 100%. ()

mcb

Toto bych doporučil každému, kdo se ještě dívá na akční film a říká, že je to nesmysl (hl.hrdina běží a nikdo se do něj netrefí, přesně na sekundu se zachrání, zranění mu nedělají problém apod.) Super oddychovka s hláškujícím Arniem a skvěle padnutými typickými akčními scénami. Lehké parodování a spousta mini cameo roliček. 3,5* ()

honajz

V rámci dětského filmu příjemná sebeparodie, které ale chybí větší drajv, míň pitomější chlapeček v hlavní roli, a o něco více vtipů než jen zranění ve filmu a v realitě a Stallone. ()

rikitiki

Tomuhle filmu došel dech tak brzy, že se skoro ani nestačil nadechnout. Přitom potenciál tu byl - Arnold v hlavní roli akčního hrdiny v reálném světě by byl skvělý materiál pro sebeironickou postavu. Ale bohužel, film, který začal roztomile rošťácky a parodicky, se asi po čtvrt hodině překlopil do nudné akčky s nějakým tím morálním ponaučením (aspoň, že naštěstí malým) a jen zřídka na diváka uličnicky mrkne. W. Allen v Purpurové růži z Káhiry to zvládl mnohem líp. /9. 9. 12./ ()

Ivoshek

Aby mohl Arnold parodovat kohokoli (včetně sebe sama), musel by nejdřív umět hrát. K tomuhle argumentu si připočtěte nablblý scénář, otravného dětského hrdinu a přetaženou stopáž a máte před sebou tenhle film jako živý. ()

Pítrs85

Už jen kvůli tomu, že jsem na tomhle filmu byl kdysi v kině a ten vymakanej poster mi visel na zdi, jsem si s notnou dávkou nostalgie dal po letech reprízu a... bavil se úplně stejně jako když jsem byl malej sopel a jméno Arnold Schwarzenegger pro mě bylo zárukou skvělé zábavy. Tenhle film je svým způsobem geniální, ať už jen pro svojí nadsázku a taky, že staví celý akční žánr a všechna jeho klišé na hlavu (včetně sebeparodických hlášek Arnieho, kterému to tu ve své poloze "clinteastwoodovského bad-asse" neskutečně sedlo). Je jasné, že režisér míří hlavně na mladší publikum, které v té době bralo své akční hrdiny zkrátka jako nadlidi a dokázali se s nejedním ztotožnit (v případě Jacka Slatera to není nic obtížného, páč je to fakt zabiják). Škoda jen, že to producenti nevyhnali ad absurdum a nenatočili se Slaterem alespoň jeden film, myslím, že o zábavu by bylo postaráno. Snad jediná věc, která se dá mírně zkritizovat, jsou ty trapné digitální výbuchy, které prostě bijí do očí. Jinak je to jízda od první do poslední minuty a jeden z Arnieho nejnedocenějších filmů. Poslední akční hrdina je zkrátka snímkem pro všechny filmové fandy se spoustou odkazů na (nejen) další akčňáky- a Stallone jako T-800 nemá chybu :) ()

Xeelee

Dnešní specialitou je klišé na sto způsobů. Porcované, trhané, rozsekané, flambované, vyhozené do vzduch… Přeji dobrou chuť. ()

eraserhead666

Byl by to obyčejný podprůměrný film pro ty mladší, kteří ještě mají ke svým moviestar jakýsi vztah, kdyby to nebylo tak parodické a v případě Schwarzeneggera sebeparodické. Právě tato složka filmu ho u mě vynesla do slabých nadprůměrných výšin. Přemýšlet, zda ta místy až hraničící parodičnost je záměrná, či nechtěná, netřeba. ()

Ištván87

Velmi rozporuplný film. Mě se líbí odkazy na jiný filmy, a taky to, že Arnold minimálně v jednom svém filmu dokazuje, že občas umí i hrát. ()

ARI50

Film nemá špatný nápad a dokonce drsný Arnold a akce jsou a ve směs se to dá ale je to další jednohubka na neděli nepotěší neohromí a je to výstižný název. ()

Bauer

Ano, sice je to blbost, ale je to skvělá akční jízda a John McTiernan mně nezklamal ani tímto filmem! Hodně mně zaujal scénář, protože je originální a zábavný. Našel jsem se zde více žánrů najednou, což je taky skvělé. Akční, komedie, fantasy a dost možná parodie na jiné filmy, protože těch odkazů tam bylo docela hodně. Začátek filmu je tak skvělý, když si to Schwarzenegger kráčí na tu střechu, tak je nejvíc stylový. Velice mně pobavili některé scény, třeba plakát se Sylvesterem Stallonem jako Terminatorem a nebo některé hlášky (" Jsem známej komik Arnold Braunschweiger "). Akční scény byli výborné, avšak byli přehnané, ale co by jsme taky chtěli od akčního filmu?! To samé efekty byli výborné! Padouch Charles Dance s výměným okem byl velmi cool. Arnoldu Schwarzeneggerovi tahle role vyloženě sedla, protože zde mohl hlásit a zároveň střílet. A vůbec, myslím, že z těch všech akčních hvězd právě jemu sednou akční komedie nejvíc! A docela mně potěšil výkon i Austina O' Briena. Neměl bych zapomenout na herce, kteří si zahráli sami sebe a to hlavně na mého oblíbence Jean Claude Van Damma!!!! Kdo má rád akční film, tak si přijde na své! ()

becki_tu

Mám rád, když si herci i režiséři umí udělat srandu sami ze sebe, potažmo ze svých filmů. Arnie to vzal za správný konec a zúročil tak svůj akční i komediální potenciál v parodii, která velmi ráda střílí i do vlastních řad. Nebýt několika hluchých míst a kolísajícího tempa děje i hlášek, mířil bych s hodnocením i výš. 70% ()

Lucasion

Jak by to vypadalo, kdyby se fanoušek dostal do filmu? Ó můj bože to je můj sen. V malém klukovi Dannym se tak trošku vidím, a když on dostane možnost se ocitnou vedle Arnolda přímo na plátně, je to celkem prča. Jistě, Poslední akční hrdina je docela ujetý film. Vždyť Arnold zde vlastně paroduje sám sebe, ale pro fanouška jako jsem já, se jedná o skvělou akční a komediální jízdu. Nečekal jsem to, ale Poslední akční hrdina se trefuje hláškami přesně tam kam má a proto jsem si film užil. Asi snad není lepší parodie (krom Žhavých výstřelů) na akční žánr. Zvlášť když hlavní akční hrdina je vlastně „TEN" akční hlavní hrdina. Možná mi zase trošku vadila délka, ale finální půl hodina, kdy se oba charaktery dostanou do reálného světa je prostě skvělá. Herec Arnold potkává Arnolda toho Arnolda a při premiéře "toho" filmu je to prostě sranda. Navíc se objeví jeho manželka Marie (a taky JCVD jako malé camao). Takže závěr přímo dýchá po skvělé autentičnosti. Je to prostě dobře vymyšleno. (75 %) ()

Lacike

Z urciteho hladiska je toto moje velka srdcovka. Rovnako ako hlavny detsky hrdina som aj ja za detskych cias stravil mnoho casu v kine a jeho zakulisi, kedze moja mama robila v kine uvadzacku (tie filmove pasy boli tazke jak svina). Arnie bol mojim najväcsim akcnym hrdinom, takze napad dat dokopy akcneho hrdinu a jeho detskeho fanusika bol mojim splnenym snom. A prevedenie dopadlo fantasticky. Je to taka parodia a zaroven pocta akcnemu zanru. Filmovi vzdelanci na to maju urcite nejaky odborny termin. V pvej polovici zazivame uchvatne dobrodruzstvo vo fiktivnom svete a v druhej zase sleduje fintivneho hrdinu v realnom svete. Z obidvoch situacii vyplyva mnozstvo zabavnych scen, ale dôjde aj na nejaku tu dojimavu chvilku. Scenar obsahuje kopu vtipnych hlasok, ktore este viac vylepsil František Fuka v genialnom kinodabingu. Najviac ma bavia prislovia, ktore neustale popletie Anthony Quinn. A potom hlaska: Leo prdoch si poslednykrat uprdne. Tichy ale vrazedny. Shane Black sa vynimocne prekonal. Skvele su aj mnohe pomrknutia na zanrove klise. Neustale vrieskajuci sef, same krasky vo filme, predvolba 555, to ze sa Arnie vo filme vzdy trafi ale v realnom svete mu to uz nejde atd. Cely cas ma bavili aj Arnieho mizerne soferovanie vdaka comu v pozadi neustale dochadza k havariam. A bonbonikom je Sly ako terminator. Ked dôjde na akciu, tak je tiez na co pozerat, ale cely cas je v parodickom prevedeni, takze fanusikovia drsnej nekompromisnej akcie na aku su u Arnieho zvyknuti budu najskôr sklamani. Mna ale bavi rovnako ako vsetky tie vtipy. Potesil ma vystup Al Leonga, ktory zomrie fakt kurioznym spôsobom. Ale aspon si môze odskrtnut zabitie od dalsieho akcneho hrdinu. Skoda, ze tu nemalo cameo vystupy viac hviezd. Hlavne pri zmienke restauracie Planet Hollywood to chcelo ucast Willisa a Slya. Ale to by uz asi bolo prilis dokonale. Van Damme tiez potesil. No a samotny Arnie. Ako neohrozeny drsny filmovy hrdina s neskutocne pôsobivymi topankami z hadej koze je dokonaly. A dozvieme sa aj preco furt hrdinovia chodia cely film v jednom obleceni. No a ked sa dostane do realneho sveta, tak je roztomilo zmeteny. Austin O'Brien je sympatak a v podani najlepsieho detskeho dabera je dokonalym Arnieho partakom. Charles Dance ako zaporak so zbierkou nahradnych oci je perfektne vyvazenou kombinaciou komickeho a drsneho zloducha. No proste po kazdej stranke to je skvely a zabavny film, ktory nepravom prepadol. Blby Jursky park. Ale ja som s nim spokojny a zakazdym si ho vychutnam. P.S: ten novy dabing so starym Soukupom a nudnym prekladom je peklo. 10/10. ()

ScarPoul

Skvelý námet, nápadité scény, milé odkazy a cameá a funkčné finále. McTiernan v najlepšej forme a obrovská pocta všetkému, čo na začiatku 90. rokov definovalo akčný žáner. Schwarzenegger si očividne úlohu užíva. Jeho Jack Slater je mixom Clinta Eastwooda a Johna McClanea. Zároveň sa to nebojí byť farebné, PG13 a dokonca to má aj smrť zo Siedmej Pečate v podaní Gandalfa McKellena. Taký ten oldschoolový film, ktorý je krásnou spomienkou na jednu z najefektívnejších dekád filmovej produkcie. Kedy sa robili filmy, aké sa dnes už nerobia. To, že to nezostarlo je veľké plus. Blbina ale s obrovským srdcom. Bavil som sa náramne. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (viac)