Posledný akčný hrdina

• Česko Poslední akční hrdina (viac)

Danny Madigan je chlapec posedlý filmem. Obzvláště akční kousky s jeho oblíbeným hrdinou Jackem Slaterem ho znovu a znovu přivádějí do čalouněných sedadel kina, zejícího jinak pustou prázdnotou. Místní promítač, Dannyho dobrý známý, daruje chlapci jednoho dne s potměšilým úsměvem na tváři kouzelnou vstupenku, která umožňuje pohyb mezi šedou realitou všedního dne a životem kypícím fikcí stříbrného plátna. Mladý filmový fanoušek ovšem netuší, jaký poklad má nedbale zastrčený v kapse. Ostatně dávno na lístek zapomněl, protože opět sedí v pohodlném křesle ztemnělého kina a vychutnává si své oblíbené akční scény. Právě v nejnapínavějším momentě začne kouzlo působit a chlapec se rázem ocitá ve filmu. Konkrétně na zadním sedadle uhánějícího kabrioletu. Přišel právě do nejlepšího - Jack Slater za volantem je pronásledován skupinou krvežíznivých padouchů. Kulky, granáty a kolem parkující vozy svižně poletují vzduchem, střelným prachem se nešetří... Proti tomu, co oba hrdiny čeká při souboji o kouzelnou vstupenku se Slaterovými nejzavilejšími nepřáteli, je ovšem krkolomná, životu nebezpečná honička ulicemi Los Angeles pouze skromnou, dalo by se říci komorní předehrou... (oficiálny text distribútora)

pepo

Príbeh, ktorý by chcel každý filmový fanúšik zažiť, ale takmer nikto ho nechcel vidieť. Komerčný prepadák a doteraz nedocenená pecka, v ktorej si režisér John McTiernan (Smrtonosná pasca), scenárista Shane Black (Posledný skaut) a hlavne samotný Arnold robia srandu z akčného žánru a zároveň mu skladajú poctu. Filmová radosť plná skvelých hlášok, vtipných akčných sekvencií, hrátok s klišé a sebaparodických výstupov. Celé to možno nedrží úplne pohromade, ale keď sa v jednej snímke objavia Humphrey Bogart, Jean - Claude Van Damme, Sylvester Stallone ako Terminátor a smrť z Bergmanovej Siedmej pečate, človek ten celovečerák proste musí mať rád. ()

Xmilden

S přibývajícím počtem repríz se stupňuje můj respekt k tomuto neprávem odsouzenému kousku. Kdybych měl zhodnotit kdo z akčních dinosaurů si ze sebe udělal větší prdel, jestli Jean- Claude v JCVD anebo Arnold v Last Action Hero, tak by byl výsledek jasný. Arnold to tady rozpálil na plné pecky. Skvělá hudba, bezedné zásobníky a padouchové nemají šanci. Oproti tomu zřejmý kontrast, když se naši hrdinové objeví v realitě. Ruce bolí, rány krvácejí a zloduchů si nikdo nevšímá. Navíc si Arnold dost nemilosrdně utahuje i sám ze sebe. PS: Stallone v roli Terminátora je vskutku zajímavá představa. 70% ()

cheyene

Nejlepší je nakonec ta komparzní role Van Dammea :) Nepřišlo mi to jako dobrý snímek. Už to nepotřebuji nikdy vidět, takže 1*. ()

juta

Arnolda v této roli jsem neviděl minimálně dvacet let a miluju to, jak se i přes tak dlouhou dobu dokážu vybavit některé scény. Nejen díky tomu jsem se u filmu po celou dobu bavil, ale jak se tak pozoruju, tak takový druh filmu, kde někdo vklouzne nějakým způsobem na druhou stranu plátna, mě hrozně baví, a díky tomu jakoby vymizí určité nedokonalosti, které bych jinak možná kritizoval. ()

paascha

Vím, je to pitomost, nevkusný kýč a Arnold je opravdu příšernej:-))) Ale tak nějak mám pro tenhle film slabost, snad proto, že jsem ho viděl v sérii s předchozími akčňáky, snad prot, že se "komediální talent" pana guvernéra teprve začal klubat na svět ( i když v Komandu nebo Predátorovi byl taky dost vtipnej:-)))) ()

Fiftis

Tak toto bolo fakt super oproti iným Schwarzeneggerových filmom, podobným týmto (Všade samé zvončeky 1996). Posledný akčný hrdina je pocta všetkých akčných kôstok. Skvele skombinovaná akcia s komédiou a sú tam dobré hlášky. A ono prepojenie sveta filmového plátna so svetom skutočným, to mi pripadlo ako veľmi zaujímavý nápad. Dobré akčné scény, vtipné hlášky, dobrá hudba a to všetko ešte s Arnoldom. Režisér McTiernan s ktorým Arnold už robil Predátora sa v Last Action Hero pekne vybláznil. ()

Hunt

90% Já si prostě nemůžu pomoct. Když jsem to viděl ve svých 15 letech, tak mě to prostě hrozně bavilo A ta hravost mě baví stále a rád se k tomuto filmu vracím! ()

Shakers

Priznám sa, že keď som to videl prvý krát ma to neohúrilo a vlastne ani toľko nebavilo. Po rokoch, keď už poznám Arnoldové filmy takmer naspamäť som si dokazal užiť aj tento. Príbeh je naozaj super vymyslený a toľko nápadov a odkazov na iné Arnieho filmy, čo má Last Action Hero sa len tak nevidí (scéna s Terminatorom vo videopožičovni je najlepšia). John McTiernan dokazal dať štýlové macho scény Arniemu už v Predátorovi a tu sú štýlovo a vtipne vyšperkované. Bavil ma Jack Slater vo filmom svete, no finále v reálnom svete sa skutočne vydarilo. Ako celok je to perfektný úlet a seba-paródia na akčné filmy, ale aj na samotného Arnolda. Arnoldovi tato rola nie len výborne sedí, ale očividne si ju aj užíval. Stále nechápem to nízke hodnotenie. 80% - 4* ()

JohnnyD

Brutálna sebaparódia a spolu s New Nightmare najlepšia reflexia žánru v kinematografii 90tych rokov. Spolu s True Lies najlepšia Arnieho komédia. Čerešničkou je vzájomné sa doberanie so Slyom! ()

sheen

Podle ohlasů i hodnocení hodně nepovedený film, ale ne pro mě, totálně vynikající nápad s tím "lístkem do kina". Snad po celý film jsem se bavil, je vtipný, akční scény super, Arnold je nezničitelný tak jako vždy:) ()

Stegr

70% - Podle mě výborná parodie, která ztrácí dech až ke konci, jinak proložená skvělými hláškami, v nichž Arnold Budwieser (čti Schwarzenegger) dává padouchům na frak tak jak jsme zvyklí... :) ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +dobrá dobrodružná podívaná, paroduje akční filmy, snímek se nebere moc vážně -dlouhé, předlohé, 90 minut by stačilo, škoda, že tomu chybý více fantasy prvků, nebo bych si to možná jen představoval jinak/// Tak tohle jsem viděl poprvé. Asi před dvěma lety jsem si to právě ze zmíněného důvodu koupil v bazaru. Dostal jsem se k tomu až teď. Vidět to někdy v době vzniku tohoto filmu (to mě bylo asi jako tomu malímu hrdinovy), tak nestačím slintat blahem. Teď už jsem ale musel hodně chtít, abych si ten film užil. Líbila se mi akce a asi nejvíc odkazy a parodie na jiné akční filmy a akční hrdiny (Stallone, Van Damme). Ubíjela mě však dlouhá stopáž, která je opravdu přemrštěná. Nebýt toho byl by ten film o hodně stravitelnější./// Celkem 59%/// ()

Rominator

Zajímavost: Arnoldova slavná fráze "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984) je pronesena celkem třikrát a v průběhu filmu ji řeknou Jack Slater (Arnold Schwarzenegger), Danny Madigan (Austin O'Brien) a Ripper (Tom Noonan). ()

HAL

Zvláštní jak všichni nadšeně výskají nad novým Deadpoolem a jeho "bouráním čtvrté zdi", když to samé už dávno dělal Arnold a to mnohem sofistikovaně a k tomu s nádherným fanouškovským nádechem cinefilské romantiky ala Cinema Paradiso. Velké nepochopení od tehdejšího publika, ale zaslouží si docenění po letech. 8/10 ()

Satan

Shane Black si na můj vkus dal té trávy až moc a nevěděl, kdy přestat. Přesto je jeho rukopis a skvělé narážky na akční filmy a Arnolda, jakožto jednu z největších ikon žánru, vždy patrné a pobaví. Sebeparodický Arnold a jeho malý kámoš jdou do boje. Některé narážky jsou vskutku brilantní a asi nejvíc mě dostal "Sly Terminátor" a následný koment Arnolda. Škoda přeškoda, když se film zhoupne do "reálu" a zahraje v některých chvílích na vážnou notu. Jinak slušná zábava, nehledejte za tím nic hlubšího, jinak si skutečně tento film znechutíte. Ubrat půl hodiny z tak přepálené stopáže a bylo by to ok. ()

Goldbeater

Ani zdaleka tenhle film není špatný, naopak bych řekl, že co se hollywoodské kritiky týče, vydařil se hodně. Skvělé Arnieho hlášky a vydařené obsazení to jistí. Trochu přemrštěná stopáž a scénářové trhliny jsou ovšem věci, které mi místy docela vadily. Ovšem pravá podívaná začíná, až když se postavy dostanou do reálného světa na premiéru nového Jacka Slatera. Charles Dance a Tom Noonan jsou skvělí záporáci, proč jen se objevují ve filmech tak málo? Poměrně dost jsem se bavil. Škoda, že takových akčňáků s Arnoldem moc není. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (viac)