Posledný akčný hrdina

• Česko Poslední akční hrdina (viac)

Danny Madigan je chlapec posedlý filmem. Obzvláště akční kousky s jeho oblíbeným hrdinou Jackem Slaterem ho znovu a znovu přivádějí do čalouněných sedadel kina, zejícího jinak pustou prázdnotou. Místní promítač, Dannyho dobrý známý, daruje chlapci jednoho dne s potměšilým úsměvem na tváři kouzelnou vstupenku, která umožňuje pohyb mezi šedou realitou všedního dne a životem kypícím fikcí stříbrného plátna. Mladý filmový fanoušek ovšem netuší, jaký poklad má nedbale zastrčený v kapse. Ostatně dávno na lístek zapomněl, protože opět sedí v pohodlném křesle ztemnělého kina a vychutnává si své oblíbené akční scény. Právě v nejnapínavějším momentě začne kouzlo působit a chlapec se rázem ocitá ve filmu. Konkrétně na zadním sedadle uhánějícího kabrioletu. Přišel právě do nejlepšího - Jack Slater za volantem je pronásledován skupinou krvežíznivých padouchů. Kulky, granáty a kolem parkující vozy svižně poletují vzduchem, střelným prachem se nešetří... Proti tomu, co oba hrdiny čeká při souboji o kouzelnou vstupenku se Slaterovými nejzavilejšími nepřáteli, je ovšem krkolomná, životu nebezpečná honička ulicemi Los Angeles pouze skromnou, dalo by se říci komorní předehrou... (oficiálny text distribútora)

MrPierc

Já jsem hrdina, tak drž hubu :-) Arnie si ze sebe umí udělat srandu. Film o kultovním hrdinovi Jacku Slaterovi, který žije ve vymyšleném filmovém světě a je jeho fanouškem vyveden z filmu. Realita je pro něj nový svět = po zásahu jednou kulkou auto nebouchne :-) Musí se naučit žít v realitě. ()

O´Neill

Pro mě osobně bezva film mého mládí, a tedy mi vůbec nevadí dát plný počet. Svůj názor obhajovat nebudu, proč zrovna plný počet, já na tomhle filmu vyrostl, mám na něj super vzpomínky z dětsví, a když jsem si jej včera po takové době připomenul, film ve mě znova vyvolal ty radostné vzpomínky. Dvě hodiny utečou jako voda, máme tu perfektní herce, a filmový svět vs. realita je zde neuvěřitelně dobře rozlišen. Zkrátka - z mé strany naprostá spokojenost. ()

bourec

Tuhle bláznivou komediální pecku jsem ve svý době slušně nedocenil. Další pokus po spoustě let už nebyl ovlivněnej zklamáním, že Arnold ztrácí nej roky učinkováním v pecce plný parodična, akce, odkazů na filmy a postavy. Teď už můžu potvrdit , že film má jako akční komedie svoje nezvratný místo mezi kvalitou..70%. ()

Adaamos21

Povedená akční komedie, pohádka a parodie. Plno filmových odkazů a Sly jako terminátor. Troufám si říct, že se budete příjemně bavit. ()

Kwaichi

Kto ešte o tom nesníval, že by mal čarovný lístok, ktorý mu umožní stať sa súčasťou filmu ? No a kde inde by sa dalo zažiť viac napätia a akcie ako po boku nezničiteľného Schwarzeneggera ? :P ()

C0r0ner

Je mi jasné, že spousta lidí nezvládla McTiernanův přechod o drsné geniality k infantilnímu mainstreamu. Mně se ale tenhle film bořící haldy klišé velmi líbil. Především kvůli Arnoldovi, který v osmdesátých a devadesátých letech zažíval svoje zlaté časy. Není to nic úžasného, to vím, ale jako zábavný odpočinek moc dobré. 90% ()

Andre3000

Tak sme se nějak s kámošem shodli, že je to asi nejhorší Arnoldům film. Je to strašně přehnané, bez nápadu a upřímě sme smáli pouze te absurdnosti většiny scén. Hrůza!!! ()

pakobylka

----- "No tak, Jacku ! Měl jsi toho chlapa zatknout !" ----- "Protože se chová jako pitomec ? To bych musel zatknout celý Kongres." ----- Hravé a zatraceně zábavné vyprávění o tom, že správný akční hrdina nikdy neumírá ... Arnie v té nejlepší formě si s mírnou ironií, sympatickým nadhledem a lehce brutální nadsázkou bere na mušku sám sebe. A jde na to zpříma, bez sebemenšího zaváhání a bez jakýchkoli úhybných manévrů - jak se sluší na akční hvězdu první velikosti. ()

Martrix

To co tento film nejvíc sráží, je žánrová nevyhraněnost, nesmyslná stopáž a dle mého názoru i výběr režiséra. Tento námět potřeboval Spielbergovu hravost a cit pro fantasy. John McTiernan dával mnohem víc důraz právě na akci, hláškování a nějak u toho zapomněl na příběh. Což je škoda. Poslední akční hrdina totiž není jen parodií na akční filmy. Je to vtipné fantasy, které si utahuje nejen z herců, ale obecně ze způsobu tvorby filmů a ze všech klišé, které vás napadnou. A činí tak s lehkostí a přátelsky. Sálá z něj láska k filmu a je vidět, že si to tvůrci užívali. Mimo hromadu narážek, které pochytil běžný divák (z nichž některé bohužel sežral dabing), najdete i pár fanšpeků, které znají ti zasvěcenější. Arnold byl bezva volba, ale pravdou je, že jeho postava byla skvěle napsaná a umím si místo něj představit téměř kohokoliv z akčních ikon té doby. Místní hodnocení je vcelku tvrdé, ale asi chápu, co se stalo. Většina lidí čekala v souvislosti s herci a tvůrci, něco jiného. Podle mě tento film zraje a stojí za to mu dát další šanci. ()

zette

Vkusne natocena parodie s Arnoldem v hlavni roli, kdy mu je role doslova sita na miru. Cela rada hlasek odkazujici na ruzne filmy. Misty hodne vtipne, dost akcni. Mit to i dynamictejsi strih, dal bych o hvezdicku vice. ()

Juto

Aj keď vás toto zmiešanie detskej fantázie a dospelého strieľania, hollywoodskych zasvätených vtipov a lacných Arnoldových slovných hračiek úplne neprekvapí, je to šikovné a zaujímavé. 6/10 ()

Demon.N

...občas je třeba nebrat některé filmy vážně...každý, kdo se alespoň trochu orientuje v dějinách kinematografie, každý, kdo má cit pro parodii, si právě v tomhle pestrobarevně chaotickém příběhu pod patronátem Johna McTiernana může najít to své...ať už vzpomínky na dětství a nebo na jiné filmy, které jsou zde mnohdy hodně volně parafrázovány... ()

WolfR

Ono mě sice vždycky štvalo vidět Arnolda v podobném filmu, protože do komedie se on prostě nehodí. Nicméně tohle byla fenomenální parodie na 80-90s blockbustery a Arnieho samotného. Jen ta délka byla tak nějak přepálená, 4 hvězdy. ()

Nivenx

Poslední akční hrdina je akčně docela svižný, ale děj je naprostá katastrofa a zbytek také. Bohužel tuhle blbinu ani Arnie nezachrání. 15% ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (viac)