Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

Frecerick

Starý dobrý Harrison Ford a digitální pejsek sympoš, co víc chcete? Velkolepou krajinu? Je tam. Grandiózní hudbu? Dá se. Smutné pohledy a dojemné osudy, které vás dostanou? Hell yeah. Ve skrze jde o klasickou dobrodružnou jízdu, kterou se protlouká náš psí hrdina jako horskou dráhou - jednou je na hoře, pak dole, zase nahoře, znovu dole a nakonec je to ten největší motherfucker v celém zvířectvu. Mě osobně by jistě uspokojilo víc té depky, víc bezmoci, ale věřím, že pro cílovku (děti) je to nadávkované akorát. Ford jako samotář, který hledá vnitřní klid je naprosto ok a přirozeně mu fandíte. Jen škoda, že jeho dějová linka a poslání vpodstatě vyšumí do prázdna a zasekne se na mrtvém bodě. Zkrátka pro milovníky psů must see záležitost. 8/10 ()

Maraboy

Zpočátku jsem si těžko zvykal na CGI psa Bucka, nějak do toho reálného prostředí úplně nezapadá. Taky mi trochu vadilo lidské chování u zvířat. Ale když tohle pominu, tak je to celkem pěkný příběh, plný psího dobrodružství, na který se může podívat celá rodina. 60% ()

SmajdalfCZ1

Filmy o zvířatech moc nemusím, ale tenhle mě bavil. Až na posledních dvacet minut. Bral jsem to jako oddychovku, ale když Buck zabil toho ,, záporáka ,, nu to byl takový extrémní krok na mě. Né že by to bylo něco špatného, ale do toho filmu mi to nesedlo. Dále nevím zda Harrsion Ford umřel?? Když to nevidíš na kameře tak to není nikdy jisté a dále CGI nebylo špatné těch psů. Průser byl jen tehdy, když byli moc blízko sebe či museli interagovat s člověkem, ale jinak to bylo super. Děj byl svižný a nikde se dlouho nezdržovalo. Za mě super podívaná. Hvězdičku tomu ubral jen ten konec. Do děštivého rána jako je dnes určitě fajne. ()

daleba

Moc teda nevím, co na tom stálo 130 mega, ale co už. Na jedno kouknutí dobrý, děcka to bavilo... Určitě se z toho dalo ale vytřískat víc! ()

Tomas_PO

Dôstojné spracovanie knihy, ktorej sa vyrovná len máloktorá adventúra tínedžerskej literatúry. Pomalšie rozbiehajúci sa úvod, spočívajúci v príliš explicitnom pomenovávaní konkrétností, vyvolal trochu obavy, či film nezaostane za knižnou predlohou na míle. No napokon išlo zrejme len priblíženie deja aj mladšiemu divákovi. Aj keď zvyšná časť filmu už detsky nepôsobí, istotne sa stretne s obľubou aj u 'mládeži'. Harrison Ford je výborný, dokonale stvárňujúci Johna Thortona, amerického samotára - zálesáka. Príjemne, emotívne, a zároveň 'akurátne' pateticky sa podarilo vykresliť silu prírody, samotu, priateľstvo, či životné hodnoty. Digitálne stvárnené psy vôbec nevadia, skôr sú dôkazom, ako technika pokročila. ()

bonovox

Film pre celú rodinu, ale osobne mi výrazne vadili digitálne psy, v niektorých scénach to až príliš rušilo. Harrison Ford hra v tomto prípade až druhé husle.. ()

Santiago.

Katastrofa. Amíci neumí nic, než hnusný digitální kýče. Film je odpad, dvě hvězdy dávám jen z úcty k tomu příběhu... Zvířatům jsou zde přiřazovány lidské vlastnosti a pohnutky, vyznívá to velmi hloupě. Přečtěte si radši knihu, toto je ztráta času. ()

KukulienkaHO

"Volanie divočiny" je príjemná a milá rodinná podívaná. Film sleduje životný príbeh psa Bucka od domáceho maznáčika až po vodcu vlčej svorky. Hneď od začiatku mi prirástol k srdcu. Čím dlhšie film trval, tým sa to zvyšovalo. Je skutočne obdivuhodné, že sa to tvorcom podarilo. Buck je totižto čisto digitálna postava, žiadne motion capture (CGI je veľmi slušné, takže rozhodne sa netreba nechať odlákať trailerom). Navyše je to zviera, ktoré nič nehovorí, nachádza sa medzi kopou hraných postáv, no aj tak z neho vyžarovali neskutočné emócie a city. A stal sa bezpochyby najlepšou postavou filmu. Samozrejme aj kvôli charakterovému vývoju, ktorým si prešiel, aj vďaka dobročinným skutkom, ktoré vykonal. Na druhú stranu Harrison Ford ani Omar Sy či ostatní vôbec nezaostávajú. Príbeh je veľmi pekný, niekedy zábavný, niekedy dramatickejší, niekedy aj smutný a dojímavý, no hlavne je veľmi milý. Hudba je takisto pekná, ale zakaždým, keď bolo počuť hlavný soundtrack, tak mi to pripomenulo "How to Train Your Dragon", takže som si bol ešte pred záverečnými titulkami celkom istý, že o hudbu sa postaral John Powell😂. Celkovo sa jedná o film, s ktorým nemám v podstate žiaden problém a určite sa zaraďuje medzi moje TOP-ky tohto roku.🐾 ()

Malda37

Takhle má podle mě vypadat film, vůbec sem se nemoch otrhnout. Němůžu uvěřit co všechno se stalo v jednom příběhu, jednoho psa v jednom filmu. ()

JokerBaby

Klasika - Dobrodružstvá ne severe. Po starom Biely tesák . Akože dá sa to pozrieť - sú tam aj jemné akcie. jednoduchý žáner pritom nechýbajú napätie, akcia ktoré vás nepustia vstať z gauču či zo stoličky. Mne osobne sa vo filmoch páči aj rôznorodosť ktorú nám tu ponukol režisér. Myšlienkami ma to trochu zavedie za hranice ako to asi bolo. Indiánke asi niekto sejmul manžela, a keď zbadala tu hora mäsa na černochovi pripomenulo jej to domov divočinu . Ihneď sa doňho buchla a hľadala v taktom chlapiskovi ochranu. černoši boli navyknutí na ťažkú prácu. Ten poštár tam jazdil tam a naspäť 800 kilometrov. Byť režisér obsadím to rovnako . Nejaký metský scíplak by totiž ani nedošiel s poštou do cieľa. ()

Gooran

Nečekal jsem žádný zázrak, na film jsem narazil náhodou při projíždění nabídky HBO GO, co si pustit na večer se synem před spaním. No a nakonec velmi ucházející zábava. Že je pes digitální, to vem čert, pro podstatu filmu to nemá žádný obří dopad. Kvalitní herecké obsazení tomu přidalo, Harrison Ford i Omar Sy nezklamali. Dan Stevens rozhodně nezůstal stranou. No a je pravda, že tuto dobrodružnou klasiku by si měl přečíst snad každý kluk :) Jako kluk jsem to nestihl, teď k tomu mám zase o důvod víc. :) ()

Radek273

Ach ten hrozný digitál. Jasně, bez něj by to natočit nešlo, ovšem tolik ho zase být také nemuselo! Líbivé, nicméně na první pohled umělé. ()

Kozlowski8

Klasický příběh, natočený podle románu Jacka Londona o přátelství psa a člověka, ve zcela novém kabátě. Tvůrci v tomto nejnovějším remaku cílí především na mladší diváky a myslím, že úspěšně. Hezký příběh, který má vtip (úvodní scéna skoro navnadí na crazy komedii), napětí i emoce a digitální zvířátka jsou milá a krásná, což se dá říci i o Harrisonovi Fordovi (nedigitálním), který je stále charismatický a přitažlivý chlap. Škoda, že zde nedostal více hereckého prostoru. Velice příjemný rodinný film. 70 %. ()

Tai_K_B

Krásný, naivní, dojemný, přesně, jak mají filmy tohohle žánru být. Já myslela, že to dneska pomalu už nikdo natočit neumí, a ono přece! A úvodní „vpád do domu“ je k popukání. :-) ()

PTuranyi

Výborné spracovaný legendárny román Jacka Londona ako rodinný film. Digitálny antropomorfizovaný pes Buck + výborní herci si spolu s nami užijú dobrodružnú cestu drsnou prírodou Yukonu. Napriek perfektnej produkcii sa zopár chybičiek nájde. Hoci skvelý Herrison Ford putuje s Buckom do vnútrozemia plaví sa po prúde rieky a perejami sa preplaví suchý napriek tomu, že sa evidentne s člnom niekoľkokrát potopí. Alebo Buck ťahá psí záprah s poštou do Dowsonu hoci niekoľko záberov pred tým vyplávala posledná loď rovnakým smerom. To však neuberá odkazu príbehu na váhe. ()

GejmronCZ

WOW. Moc hezké. Krásná nedotčená příroda Severní Ameriky, úžasný komentář Harrisona Forda stejně tak jako jeho herecký výkon a do toho opravdu dojemné scény. Na konci jsem musel zamáčknout slzy a to se opravdu nestává často. Neskutečný jak ze začátku je to spíš komedie a postupně to přejde do neskutečně dojemné a smutné atmosféry. Jediná vítka je na CGI samotného psa/psů/vlků, které není příliš realistické, ale rozhodně lepší než v kdejakym filmu. Tady se o to alespoň snažili. Rád jsem znovu potkal Karen Gillan (MCU / Strážci Galaxie - Nebula) i Caru Gee (Expanze - Camina Drummer), takže rozhodně je v jistých částech na co koukat, pokud vás v tu chvíli nebaví psi ani příroda. Taky musim pochválit moc hezký songy. Co taky čekat od Johna Powella že? ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu