Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

ArsenalEagle

OH MY GOSH! Něco tak temně komicky originálního a tak skvěle parodujícího jsem neviděl ani nepamatuju. Já si snad seženu i komiksy, protože tohle je neskutečná bomba. Od začátku jsem moc netušil, do čeho to vlastně jdu, ale hned jsem se nechal chytit do toho zkaženýho světa super"hrdinů". Pro Urbana (který tady navíc vypadá jako Wolverine v nejlepší formě) mám slabost a tady je brutálně dobrej a i další "kluci" táhnou, Starlight v podání Erin Moriarty je naprosto sladká, každopádně co se dokonale zkaženého Supermana týká, nemám slov. Každý díl něco nabídne, každý díl přijde s něčím spešl, zvráceně vtipným, napínavým či překvapivým a celkově perfektně šlape. Číslo jedna v rámci nejlepších nových seriálů letošního roku. Pokud druhá série přijde se stejným tempem, asi si vyklidím místečko v oblíbených. Co se Amazonu týče, tak se těším čím dál tím víc na další projekty, protože rozhodně má kvalitu. ()

Tereza_T

V momentě, kdy A-Train proběhl Hughieo přítelkyní se mi v očích rozbleskla jiskra bizarního nadšení a svítila až do Ryanova evil úsměvu. Všechny tři série mě bavily, šokovaly a dojímaly a znova šokovaly. Když jsem si myslela, že vrchol je Homelander a doppelgänger tak přišel Deep a chobotnice a když jsem si myslela, že to už je vrchol, tak přišel Herogasm. Všechny tyhle ujetiny ve výsledku ale vůbec nevytvořily nějakou směšnou podívanou nadupanou na první dobrou divnejma vtipama, ale v kombinaci se srdcovým odhodláním bandy bojovat za asi správnou věc a jejich orignálníma charakterama z toho vzniklo až dojemný, leč skvěle absurdní drama. Postavy jsou v The Boys naprosto vymazlený a můj crush na Franchieho budu vydýchávat ještě možná týden. Postava, který patří můj shoutout je rozhodně Ashley a kdyby někdy chtěl někdo pojmenovat jednotky stresu, měl by se inspirovat tady. U příštího zkouškového to u sebe tipuju tak na 6 Ashley z 10. Btw Hughie? Ten dětskej jahodovej šampon naprosto chápu a podporuju…. ale Axe? Vřele děkuju za doporučení, byla to paráda a doporučuji dále. Btw2, kdyby si Butcher nechal Laser Baby až dokonce, nemusel by si pak nechat rozežrat mozek. Btw3, díky The Boys, Saxanina dlouhá ruka už neni jediná natahovací lidská část žijící v mojí paměti. Btw4, při připravování scén se asi na place nenudili  ()

Helo

Ještě kousek a dal bych pět. Možná po další sérii? Ta první totiž skvěle rozehrává originální zápletku, ale pak se místama začne zbytečně zasekávat a odbočovat, přičemž ve finále některý ty odbočky vedou... nikam (zatím - tedy doufám) a ty, který jsou nakonec vypointovaný, nejsou vypointovaný úplně skvěle (snad až na jednu). Jinak to má náběh na naprostou pecku, vyzyvatele Watchmenů (sem s nima!), páč i tady je celej ten supehrdinskej koncept pojatej dost jinak, vlastně převrácenej úplně naruby, přesto povědomej (VCU FTW!). Superhrdinové tu jsou totiž pěkný zmrdi, uchyláci nebo maj aspoň jeden nebo dva psychický problémy a zachraňování lidí je pro ně jen nutný PR. A jak všichni (zaslouženě) chválí Urbana, tak já musím ještě přidat pochvalu pro Antonyho Starra, protože jeho ztvárnění Homelandera je prostě neskutečný. EDIT: Dopětkováno. ()

IceQueen

Kripke pustený z reťaze. Nekorektná a morbídna zábava, násilná smrť na sto spôsobov, masívne špliechance krvi a lietajúce telesné súčiastky. Tlieskam Amazonu za odvahu vyrobiť seriál, ktorý je 18+ a obsahom tomu aj zodpovedá. ()

M.i.k.e

Amazon sice občas ukázal, že dokáže stvořit zajímavou podívanou (Jack Ryan, Good Omens),ale jinak hrál na seriálovém poli až třetí housle za Netflixem a HBO. Teď ale přišel s The Boys a tam sakra trefil hřebíček na hlavičku. Tvůrci tady hezky využili současný hype ohledně komiksových a superhrdinských filmů, aby nám naservírovali jejich pravý opak a všem vytřeli zrak. Pokud už má někdo dost všech těch hyper klaďasů křížených s Mirkem Dušínem, tak tady se jich rozhodně nedočká. Aneb, jak by to vypadalo, kdyby Wonder Woman byla životem lehce sežvýkaná lesbička, Aquaman by souložil s delfíny, Flash byl feťácká troska před infarktem a v neposlední řadě Superman by byl psychopatický sadistický sráč první kategorie, který si myslí, že je bůh. Přesně tak je to tady a je to ku.va osvěžující a těch 8 dílů bylo prostě málo...90% ()

Vyhy

1.série - 80% Skvělý nápad konečně ukázat superhrdiny jako obyčejné lidi - tedy zvrhlé, podlé, majetnické, sobecké, lživé a kdo ví co ještě. Líbí se mi styl realičnosti a to v tom smyslu, že klidně i obyčejný smrtelník může zabít superhrdinu, když ho napadne jak a má na to prostředky. Závěr velmi překvapil. Nechávám si rezervu na další sérii. Jinak spokojenost. ()

Lischai

Tohle je tak svěží, vtipný a našlapaný seriál plný nápadů, jako jsem už dlouho neviděl. Moderní populární velké seriály mi připadnou jako natahované meh, kde se 7 dílů něco exponuje a rozdávají karty, aby se teprve v tom 8 konečně cosi stalo. Stranger Things, Witcher, Umbrella - všechno stejná otrava. Ale tohle, tohle je poklad. Od začátku jízda, a když už myslíte, že nic víc autoři nevymyslí, oknem dodávky proletí delfín. Královsky se bavím. ()

William_

Pokud jste s tímto seriálem váhali a jste už unavení od všech těch superhrdinských mamlasů, tak nebojte, tady je vše jinak - tedy tak, jak by to vypadalo v našem zvráceném světě. 1. série je skvělá a dokonale si Vás namotá na prst, nepustí Vás a v poslední epizodě Vám předhodí takový cliffhanger, že okamžitě začnete binge-watch 2. série, která je asi "nejslabší". Ano použil jsem uvozovky, protože co je trochu slabší u The Boys, je nadprůměr u konkurence (MCU/DCU). 3. série se vrací ke kvalitám té 1. a opět Vás od začátku do konce bude díl co díl překvapovat a šokovat svou brutalitou a především konzistentní kvalitou. Žádný díl není horší než ten předešlý, právě naopak. Všechno funguje tak jak má. Dejte The Boys šanci a věřte, že nebudete litovat ani jedné minuty. Je to nadpozemská podívaná, jen už asi potom nebude mít rádi ty "obyčejné" supráky u konkurence. Nevadí, i tak se dá žít. ()

Vojťas

Jen pro silnější nátury! Stále frčí superhrdinské komiksárny od DC a Marvelu (minimálně fanoušci vědí), načež tu máme odpověď od Amazonu. A ten se s tím fakt nemaže. Drsný, znepokojující (zejména 4. epizoda) seriál s výborným castingem a pestrými postavami. Tvůrci to asi nemají v hlavě v pořádku, což je ale ve výsledku dobře. :-D (S1 - 8 dílů - 90 %) ()

ProNotor

Fuh, jak já jsem zatížený na superhrdiny, už od malička, člověk zatajuje dech při super-čemkoliv (Mario) a pak bad-cokoliv. No nicméně, tohle je první seriál, kde je mi ze superhrdinů opravdu na blití a skoro každá scéna, kde se nějaký vyskytuje ve mně vyvolává pocit zhnusení. Jestli tohle byl záměr pánů scénáristů, tak klobouk dolu, daří se vám to velmi dobře. Seriál bych asi nazval Antihrdinové. Jsme teprve na začátku, uvidíme, co se ještě zmrví a vyvrbí. :D První série dost rozpolcenost, mám tam své koně, ale ještě jim dám čas se ukázat. Asi tím, že je to úplně jiný, se mi to hodně líbí. Co si budeme povídat, druhá série, tak to bylo peklo. Nečekal bych tolik zvratů, nečekaných úmrtí, mrtě moc krve na všech, trošku se v tom vyžívají mi tak přišlo. No rozhodně akce tomu nechyběla, ačkoliv jsem fanda superhrdinů, tak tohle pojetí naruby se mi velice líbilo, uvidíme, co si pro nás nachystají v další sérii. Průběžně 5* ()

shyster

1. série: uzavřenější příběh, kde každá postava má nějaký smysl a vyvíjí se. 80 %. 2. série: řada nových postav, které nejsou pro příběh podstatné, některé původní postavy se nikam nevyvíjí. Z Karla Urbana se občas stává karikatura. Pár postav (a to i původních) je na pěst. Je tu řadu příběhových přešlapů, oslích můstků a nelogičností. Co však drží tuto série nad vodou, je postava Homelandara. Tahle postava je trefa do černého a poslední díl téhle série to jen potvrzuje. 60 %. ()

Lenka.Vilka

Na The Boys jsem se moc těšila. Hned co jsem se dozvěděla, že bude adaptace. A potom se stále přidávali ty esence, které z toho měly udělat hit. A to se povedlo. Ennis je bůh a všechno co napíše, u toho si slintnu. A potom přijdou další jména. Seth Rogen, kterej už ukázal, že ví, že umí Ennise. Eric Kripke, kterej neumí věci dělat špatně. Nikdy. Karl Urban, kterej se prostě k sežrání. Vždycky. A přestože nerada hodnotím celou sérii, když jsem ještě neviděla všechny díly, tady to můžu udělat v klidu. Nemůže se totiž stát něco, co by moje hodnocení změnilo. Dobrý námět, perfektní zpracování, vážně dobré obsazení (kromě Esposito, kterou jsem napoprvé skoro nepoznala, čas je potvora), hodba vždy taková, jaká má být. No, teď už jenom natočit Hitmana a já jsem spokojená. To by bylo dopuštění :D ()

C0r0ner

18+ rating paráda, ultranásilí paráda, místy špičkové dialogy paráda, fuck off USA paráda, místy dobré fóry paráda. A tím to bohužel končí. Příslib geniálního antihrdinského seriálu se nekoná, protože za osm hodin času The Boys zabijí !jediného! hrdinu, což je tedy kurevsky málo. Ke konci se z toho stanou dokonce Rodinná Pouta s náběhem na druhou, třetí, sedmou... sérii, což je něco, co na seriálech fakt nemám rád. K ničemu to nespěje, tempo kdovíjaké také není, půlka stopáže jsou kecy o ničem. Mělo to špičkové momenty (laserové dítě jako zbraň), obecně se na to dobře koukalo, ale spíš převažuje pocit zklamání a promarněného potenciálu. 70% ()

PavelVanekArt

Ve výsledku cool seriál s cool postavama, wtf akce, psychopatičtí a narušení superhrdinové, solidní twisty u konce. Kvalita u konce zakolísala, ale celkově v pohodě seriál, kterej nadchnul originálním pojetím toho jak by vypadal svět, kdyby superhrdinové existovali v dnešní pojebané době facebooků, instagramů, marketingových manipulací, byznysu a peněz. Herecky to tahá Urban a Starr. Za mě dobrý. Víc než dobrý. 4* a.k.a 80% ps: Po třetí sérii zvedám na 5* a.k.a 90%. A Marvel může jít se svými seriály do píči. ()

epicek

Seriál, který absolutně ignoruje jakékoliv korektnosti a dnešní standardy ve společnosti. Superhrdinové si prostě dělají co chtějí bez ohledu na následky a tak je například úplně v pořádku někomu usmažit hlavu laserovým viděním, však ono se to zamete pod koberec. Ačkoliv druhá série dává lehce nohu z plynu, tak v té třetí se teda zařazuje nejvyšší stupeň a to je teprve začátek. Skvěle vykreslené postavy s jasným smyslem a myšlenkami, což je vše parádně podpořeno dokonalým castingem - Homelander a Butcher samozřejmě lehce vyčnívají nad ostatníma! Rozhodně zasloužený hype, protože v dnešní seriálové tvorbě, jde o jednu z nejlepších věcí a Amazon má teda parádního tahouna. Pokud je opravdu komiks ještě víc utržený z řetězu, asi si budu muset doplnit mezírky. Fucking diabolical!  ()

animaxis

Do seriálu jsem nejdříve šel se skepsí. Po trailerech a klipu Slipknot jsem měl pocit, že se tu bude prvoplánově sázet na násilí a brutalitu v rádoby cool stylu a příběh bude na druhém místě. To jsem se ale naštěstí spletl. Příběh tu skutečně má hlavu a patu. Především se jedná o alegorii, nicméně ne nutně jen na superhrdiny. Díky tomu je samozřejmě skvělé, že The Boys vychází zrovna v této době. Nicméně tato alegorie by se určitě dala z určitého pohledu vztahovat třeba i na velké obchodní společnosti nebo obecně na lidi, kteří patří pod nějakou značku. Většina postav je tu zajímavá a to ať ze strany Vought a The Seven (záporáci?) nebo přímo party The Boys (méně záporní záporáci?). K těm otazníkům... Prakticky žádná postava tu na mě nepůsobí černobíle, což považuji za jeden z největších kladů tohoto seriálu, protože tady se tímto faktorem pracuje opravdu skvěle. Herci tu jsou většinou dobří (především Karl Urban jako Butcher, Erin Moriarty jako Starlight a Antony Starr jako Homelander) a i když někteří vyloženě nezáří, rozhodně tu není nikdo, kdo by mi po herecké stránce připadal špatný. Celkově jsem z The Boys příjemně překvapený. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)