Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (28)

Banda (2019)

Pokud jste s tímto seriálem váhali a jste už unavení od všech těch superhrdinských mamlasů, tak nebojte, tady je vše jinak - tedy tak, jak by to vypadalo v našem zvráceném světě. 1. série je skvělá a dokonale si Vás namotá na prst, nepustí Vás a v poslední epizodě Vám předhodí takový cliffhanger, že okamžitě začnete binge-watch 2. série, která je asi "nejslabší". Ano použil jsem uvozovky, protože co je trochu slabší u The Boys, je nadprůměr u konkurence (MCU/DCU). 3. série se vrací ke kvalitám té 1. a opět Vás od začátku do konce bude díl co díl překvapovat a šokovat svou brutalitou a především konzistentní kvalitou. Žádný díl není horší než ten předešlý, právě naopak. Všechno funguje tak jak má. Dejte The Boys šanci a věřte, že nebudete litovat ani jedné minuty. Je to nadpozemská podívaná, jen už asi potom nebude mít rádi ty "obyčejné" supráky u konkurence. Nevadí, i tak se dá žít. ()

Série 1 (2019) (S01)

Pokud jste s viděním tohoto seriálu váhali, nemusíte. 1. série je skvělá a dokonale si Vás namotá na prst, nepustí Vás a v poslední epizodě Vám předhodí takový cliffhanger, že okamžitě začnete binge-watch 2. série. Nadpozemská podívaná. Jen už asi potom nebude mít rádi ty "obyčejné" supráky u konkurence. ()

Karty jsou rozdaný (2019) (S01E01)

Úvod který se tím opravdu nes*re a dokáže hned v první scéně zaujmout i neznalce předlohy. ()

Hustý (2019) (S01E02)

Nadpozemská zábava s výbušným koncem. ()

Vzorek (2019) (S01E03)

Každou další epizodou Vás seriál překvapí další explicitní a netradiční smrtí. Tentokrát smrt s nádechem fetiš erotična. ()

Ženská svého druhu (2019) (S01E04)

První epizoda, na kterou se mi opravdu nekoukalo dobře, obzvlášť když si uvědomíte všechny ty souvislosti, které se dějí i v našem "nesuperhrdinském" světě. Hodně silné kafe. ()

Dobře na duši (2019) (S01E05)

Starlight je prostě jediná z těch "supráků", které budete přát to nejlepší. Ostatní mám chuť zabít už od první scény. Epizoda která možná pro některé až moc tlačila na sílu, obzvláště těm věřícím. Poselství bylo takové divné, avšak proslov právě Starlight už byl jeden z těch povedenějších momentů. ()

Nevinní (2019) (S01E06)

DOPORUČENÍ: Pokud seriál sledujete legálně, tak u každé epizody doporučuji na Amazonu rozkliknout kolonku "bonusový obsah". Obzvláště u této epizody je velice zajímavá scéna malého Homelandera v testovacím centru. Nemáte zač. ()

Společnost sebezáchovy (2019) (S01E07)

Zpět do pětihvězdičkové síně slávy. Po 2 příběhově-budovatelských dílech tu máme tenhle nářez a předpřípravu na season finale. ()

Tak jsi mě našel (2019) (S01E08)

To co se stalo v tomto díle (tolik zvratů a událostí) se mnohdy nestane u mnoha MCU/DCU seriálů za celou sérii. Já už každou epizodu beru jako film, protože to, jakým způsobem to je natočené, je úctyhodné. A výtky které čtu tady v komentářích (že se musí čekat na další sérii) už stejně nejsou relevantní, neboť je rok 2024 a další série jsou ready, takže plnej počet. ()

Série 2 (2020) (S02)

Připadalo to jenom mně, nebo 2. série plnohodnotně začala až třetím dílem? 2. série střídala výplňové epizody s těmi nabušenými a divácky atraktivnějšími. Oproti 1. sérii si toho prostě všimnete, ale žádný pokles kvality nečekejte. Jen už to prostě všude nebude 5/5. Problém který se 2. sérií mám je ten, že obsahuje až moc WTF momentů. Třeba záchrana jedné postavy z jedné z nejhlídanějších budov Voughtu působila opravdu komicky a jednodušeji než nákup v Kauflandu. Naopak už dlouho se mi u žádného seriálu nestalo, abych ho sledoval a přál si, aby v něm většina postav umřela krutou a bolestivou smrtí. To se tady náramně povedlo. Stormfront a Homefront jsou sv*ně prvního stupně a pocta hercům že je dokázali tak skvěle vystihnout. Nesmím zapomenout ani na skvělé hudební videa, která bylo stvořena přímo k jednotlivým epizodám a můžete si je plně užít buď v bonusové sekci na Amazonu nebo na YouTube. Tuhle písničku od Starlight k uctění památky jednoho "hrdiny" nebo tento Cyberpunkový skvost od A-Traina si musíte vychutnat ještě jednou. Lahoda pro mé uši a úžasná satira. Seriál druhou sérií neztrácí dech ani kouzlo. ()

Velká jízda (2020) (S02E01)

Uvítací díl splnil to co měl. Zrekapituloval nám 1. sérii a místo epického souboje proti super teroristovi tu máme asi minutovou sekvenci, kdy se ho velice rychle Black Noir zbaví. To nejlepší přichází až na konec a v této epizodě to platí taktéž. Nesmím zapomenout na skvělé hudební video, které bylo stvořeno přímo k této epizodě a můžete si ho plně užít v bonusové sekci na Amazonu nebo na YouTube. Tuhle písničku si musíte vychutnat ještě jednou. Lahoda pro mé uši a úžasná satira. ()

Řádná příprava a plánování (2020) (S02E02)

Je to epizoda která slouží spíše jako předsíň pro to, co se odehraje v epizodě příští. Kdyby někdo tento díl nazval vsuvkou, nehádal by jsem se s ním. Ale špatné to určitě není. ()

Ze zálohy s tisícovkou rytířů (2020) (S02E03)

Připadá to jenom mně, nebo 2. série plnohodnotně začala až tímto dílem? Už dlouho se mi nestalo, abych sledoval seriál a prosil, aby v něm většina postav umřela krutou a bolestivou smrtí. To se tady náramně povedlo. Stormfront je svině prvního stupně a začíná to docházet už i Homelanderovi. Konečně pořádný díl a výživný díl, kterému pomohla i výměna prostředí. ()

Nic z našeho světa (2020) (S02E04)

Zajímavá historie o Liberty vnáší další důvody mojí nenávisti vůči Stormfront. ()

Už musíme jít (2020) (S02E05)

Co se škádlívá, to se rádo mívá, a tak jsme se na závěr dílu dočkali nejbizarnější sexuální scény, co jsem za dlouhou dobu viděl. Naopak scéna kdy se autoři Voughtu snaží vměstnat prvky woke culture do filmu mě pobavila, a tak nějak jsem si povzdechl, že takhle nějak musí vypadá každá debata tvůrců o tom, jak má vypadat nový Netflix seriál/film. ()

A dveře jsou pryč (2020) (S02E06)

Peak epizody byl jednoznačně v nemocnici a fráze "uškrtím tě pérem" už po dokoukání tohoto dílu nebude působit tak neuvěřitelně. ()

Ten dělá to a Butcher zas tohle (2020) (S02E07)

Problém který s tímto dílem (potažmo 2. sérií) mám je ten, že obsahuje až moc WTF momentů. Třeba záchrana Annie z jedné z nejhlídanějších budov Voughtu působila opravdu komicky a tak jednoduše, že by to zvládl i sám Frenchie. Ale pobíhání s useknutou rukou a otevírání dveří bylo funny, to nebudu lhát. Úvodní scéna kde můžeme vidět typickou zmanipulovatelnou ovečku taky na výbornou. Výbušný konec tohoto dílu slibuje epické završení 2. série. ()

Co já vím (2020) (S02E08)

Situace se v poslední epizodě měnila stejně často jako motivy hlavních postav a nerozhodný Butcher se nakonec rozhodl správně, nebo ne? Holčičí bossfight vyšel na jedničku a já se královsky bavil. Závěrečná epizoda za mě uspokojivější než v 1. sérii, ale zbytek epizod byl za mě dynamičtější v té první. ()

Série 3 (2022) (S03)

Už od úvodní epizody se jede na plný plyn a nepolevuje se až do samotného závěru. Tahle série neobsahuje žádné laciné filler epizody. 3. série The Boys (především v první polovině) stojí na postavě Homelandera. Antony Starr táhne většinu epizod do pětihvězdičkových výšin, proto nechápu, že Antony Star ještě nebyl nominovaný na Emmy. Každým dalším dílem Vás seriál něčím překvapí či zvedne ze židle, a to je třeba oproti 2. sérii podstatný rozdíl. Těch nezapomenutelných scén je tady hned několik. Nemůžu zapomenout zmínit ani soundtrack, kameru, střih - to vše naprosto geniálně zvládnuto. Osobně se mi líbil i konec, avšak nepovažuji ho za to nejlepší ze 3. série. Takže pokud to mám shrnout, třetí série je stejně dobrá jako ta první, a daleko lepší než druhá. PS: Ta plastika je u Erin Moriarty stále více viditelná, a když si jí srovnáte s 1. sérií, je až neuvěřitelné jak Vám to změní vzhled (v tomto případě je to za mě spíše downgrade, ale každý krásu vnímá jinak). ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)